Geçmeyen vajinal yanma. Lütfen yardim!

Uçkun labaratuvar ,turan uçkun beye
Bilgi verdiginiz icin tesekkur ederim bende 7 aydir tekrarlayan mantarla ugrasiyorum arkasindan hemen idrar yolu enfek.basliyor smear ve.kultur vericem bunun icin kadin doguma gidiyorum ama yeterli olurmu bilemedim

Bilgi verdiginiz icin tesekkur ederim bende 7 aydir tekrarlayan mantarla ugrasiyorum arkasindan hemen idrar yolu enfek.basliyor smear ve.kultur vericem bunun icin kadin doguma gidiyorum ama yeterli olurmu bilemedim
Enfeksiyon veya mikrobiyoloğa gitseniz inanın çok daha iyi olur .... dediğim gibi mantar o kadar tekrarlamaz şeker hastası değilseniz ... muhtemelen yanında bi enfeksiyon vardır ... vajinal yanmanın tek sorunu bunlar da olmayabiliyor ... geçmezse bana haber verin ,bi yol izleriz ... gideceğiniz mikrobiyoloğun 10 dk da ekmesi çok önemli yoksa mikroplar ölüyor ve antibiyogram da yapılmıyor ... vücudumuzdaki bakteriler malesef bi çok antibiyotiğe dirençli durumda ... en etki eden antibiyotik çok önemli ... bi de benden 4 çubukla kültür alınmıştı aklınızda bulunsun ,diğer saçma yerlerde üreme olmadı dediler enfeksiyondan ölüyormuşum

Çok tesekkur ederim aklimda olsun kime gittiysem cipro fitil idrar yolu icin ilac gecer gibi oluyor tekrar ediyor iki dogumum var 4.5sene spiral kullandim cikmasi lazim ondan tekrar ediyor dendi ama yok seker aklima gelmedi

Canim nasil desem surekli bir yanma ama bazen siddeti cok az oluyor.bazen aziyor ama 2 yildir surekli var.dayanilmayacak seviyeye geldiğinde dr dr geziyorum iste.su an bile var ama hafif.peki senin kasik agrin var mi hani vajinanin ustu yaniyor mu alt karin bolgen.bu arada ben bugun sirkeli su icmeye basladim belki faydasi olur.civanpercemk falan denedim sogan suyu ictim.keske bir cozum bulabilsek.dr rahim.agzinda yara var ama onemsiz dedi.
Kızlar n’aptınız geçti mi

Herkese merhaba. Bu benim ilk konu açışım o yüzden bi hatam olursa affola..

Her şey 6 ay önce başladı. Çok ağır bir idrar yolu enfeksiyonu geçirdim. Kanlı idrar tarzinda. Neyse gittim doktora antibiyotik fitil tedavimi oldum. Enfeksiyonum geçti fakat idrarimi yaparkenki o yanma geçmedi. Doktora gittim idrar tahlili yaptırdı ve temizdi kadin doğuma yönlendirdi. "Çok akintin var vajinal enfeksiyon olmuşsun" dendi. (halbuki ben kendimi bildim bileli akintim vardir). Yine antibiyotikler fitiller vs. bir sürü ilac kullandim. Neyse 6 aylık sayisiz antibiyotiklerin sonucunda akintim durdu. AMA YANMA HALA DEVAM EDİYOR. Özellikle idrarimi yaparken feci bir yanma var. Bazen idrarimi yaptıktan sonra da sürüyor. Birkac gun once urologa gittim sadece idrar tahlili yaptirdi temiz çıktı ve mesanem için ilac verip yolladı. Tekrar baska dr'a gidicem. Bu durumu yasayan var mi? Ya da fikri olan?
Ben yaşadım 4 sene boyunca idrarimi yaparken çığlık atasim geliyordu ağırdı ama geçen ay doktora gittim ilaç verdi hem eşin hemde sen iç dedi ve çok şükür geçti

Sevindim azalmasına.benim denemediğim yol kalmadı.sirkeli suyla yıkadım.sirkeli su içtim.sarımsak suyu sürdüm,her türlü antibiyotik krem ne ararsan içtim.fakat yanma geçmedi.idrar sonrası değil.genelde var.ne zamanlarda olduğunu kestiremiyorum.sanki asit dökmüş gibi yanıyor.kaşıntı yok başka şikayetim yok sadece yanıyor.hiç çözüm bulamadım yaklaşık 8 ay oldu.gitmediğim doktor kalmadı.çok yıprattı beni çookk
Şikayetiniz geçti mi benim de aynısı 😞

N’aptınız şikayetiniz geçti mi ? Ben de öyleyim
Çok fazla antibiyotik kullanimi yararli bakterileri öldürüyor, biraz bagisiklikta etki ediyor. Kefir,yogurt, nbl probiyotik kullanmak lazim. Gece yatmadan once sirkeli suyla yikayabilirsiniz, camasirlariniza yumusatici yerine beyaz sirke kullanin ve ütüleyin. Ve tabiki bol su içmek.

Bende de sıkıntı var geçmiyor bu illet 8 aydır rahim ağzımda yara vardı doktor lazerle yaktı 2 ay sonra ağır idrar yolu enfeksiyonu geçirdim bir sürü antibiyotik kullandırdılar sonra esbl dirençli e coli çıktı yanmalarım geçmiyor vajinada ki idrar yolum artık temiz çıkıyor ama geçmiyor.... kadın doğumcumu değiştirdim sağolsun beni ortada Bıraktı. Yapabileceğim herşeyi yaptım dedi istiyorsan onları kullan diyor bana 😡 Allah onun başına da böyle bir illet versin de görsün yeni gittiğim kadın doğumcu lazer sorasında mikrop kaptığımı düşünüyor... nasıl geçecek bu çıldırcam hayat şeklim değişti psikiyatriste bile gitmeye başladım o derece hayatımı kötü etkiliyor.. sizler en son 2018 yılında yazmışsınız iyileşme oldu mu durumunuzda???

Bunu da bi araştıralım yoksa böyle nereye kadar hayatımı çok etkiliyo evliliğimide etkiliycek korkuyorum 😞 Söylediklerinizide alıp kullanırım gerçekten artık yemek bile yiyememeye başladım ruhen çökmek üzereyim .Teşekkür ederim Allah kimseye vermesin gerçekten çok zor ve benim başıma ilk defa böyle bişey geldi aylardır uğraşıyorum😞😞
Bende hiç yemek yiyemiyorum zayıfladım ve depresyona girdim psikiyatrik tedavi alıyorum

Bende de sıkıntı var geçmiyor bu illet 8 aydır rahim ağzımda yara vardı doktor lazerle yaktı 2 ay sonra ağır idrar yolu enfeksiyonu geçirdim bir sürü antibiyotik kullandırdılar sonra esbl dirençli e coli çıktı yanmalarım geçmiyor vajinada ki idrar yolum artık temiz çıkıyor ama geçmiyor.... kadın doğumcumu değiştirdim sağolsun beni ortada Bıraktı. Yapabileceğim herşeyi yaptım dedi istiyorsan onları kullan diyor bana 😡 Allah onun başına da böyle bir illet versin de görsün yeni gittiğim kadın doğumcu lazer sorasında mikrop kaptığımı düşünüyor... nasıl geçecek bu çıldırcam hayat şeklim değişti psikiyatriste bile gitmeye başladım o derece hayatımı kötü etkiliyor.. sizler en son 2018 yılında yazmışsınız iyileşme oldu mu durumunuzda???
Ureaplasma mikoplazmaya bakıldı mı

Ayy yok artik yaa, niye boyle karamsarsiniz. Onkolojide aylarca yillarca tedavi olan hastalar var, bence halimize şukur yine.
Hayatımı yaşayamadıktan yataktan bile doğru düzgün çıkamadıktan sonra bi fark olduğunu sanmıyorum ... ölüm en kolayı sürünmek zor ... işimden herseyimden oldum

Hayatımı yaşayamadıktan yataktan bile doğru düzgün çıkamadıktan sonra bi fark olduğunu sanmıyorum ... ölüm en kolayı sürünmek zor ... işimden herseyimden oldum
Yasam kaliteni etkiliyor evet. Ama bu durumdan daha beter durumda olanlar var canim. Ayrica intiharla ahiretini bitirirsin, Allahin verdigi cani Allah alir. Ne derece etkiliyoki, ne yasiyorsun mesela, benimde bu sebepten cocugum olmuyo mesela ama isyan etmiyorum. Hayatta hersey imtihan.

X