Gebelik Konusunda En çok Merak Edilen Sorular ve Cevapları..

Merhaba hamile bazen ara ara uyumak için antidepresan ilaç alıyordum. Bu bebeğime zarar verir mi ama 1 ay almadım en son 2 ay hatta bi kere insidon aldım

Arkadaşlar merhaba. Hamile olduğum salı günü kesinleşti. Bugün usg'de kese göründü fakat bebek görünmedi 4 hafta 5 günlük büyük ihtimalle
Doktor endişe edicek bişeyi yok. Haftaya bakacağız tekrar dedi. Ama ben tabi biraz üzüldüm. Normal mi bu daha küçük ondan mı kesenin içinde bi gölge var gösterdi doktor ama kesin bişey demedi. Ne düşünüyorsunuz acaba ???

Merhaba hamişler 24haftalik olduk bebisim surekli asagida ve hareketli. Acaba bundan dolayi mi bilmiyorum genital bolgemde buyume var yani yan dis dudaklar sismis gibi herhangi bir agri vs yok ama kimseden duymadigim icin garip geldi. Doktor randevuma daha var ayni durumda olanlar varsa soyleyebilir mi ilk gebeligim heniz

normal canım ortalama 7 haftalıkken bebek görünür kalp atışları duyulur. panik yapma

Varisi önlemek için ne yapabilirim bekarkın iki tane vardı sol bacağından Küçük bir iki tane daha gordum ne yapabilirim

Merhaba arkadaşlar ben de katıldım aranıza şükürler olsun :) ancak ben pko hastasıyım çok uğraştık hastanelerde artık Allah'a bıraktım demiştim, yorulmuştum ilaç kullanmaktan ki iyi haberler geldi :) ama durum biraz farklı. Birkaç gün önce çok rahatsızlandım ama bebek beklemediğimiz için hiç aklıma da gelmemişti. Hatta muayene için bile dahiliye polikliniğine gittim veeeee tahlillerde öğrendim güzel haberi. Beta Hcg olmuş size 147800.54 Tahlil sonucuna göre 12-16. hafta arası diyo. Biz tabi şok hemen randevu aldık kadın doğumdan. Doktorum sat istedi ve ona göre mi yorum yaptı yoksa ultrason görüntüsüne göre mi yorum yaptı bilmiyorum ama 7+1 dedi. Ama tahlildeki değer çok yüksek bilemedim ne düşünmem gerektiğini. Ultrasonda gördük bebeğimi de kalbini de. Atıyor çok şükür bayramdan sonra ise ikili teste çağırdı. Siz ne düşünüyorsunuz kızlar bu durumda. Kafam çok karışık...

Bayanlar ne olur yardim edin.
Pazartesi gumu hamile oldugumu ogrendim. Doktora gittim oda dogruladi. Adetden once ogrendim ben bunu. Şimdi lavobya gittim hafif pembemsi bir leke gordum akintiyla karışık. Bugun normalde adet gunumdu. Ne olmus olabilir doktora mi gitsem. Off

Kimyasal gebelik olabilir ya da kesede sıkıntı var. Her şekilde acile gidin, kanama kesici ilaç veriyorlar,

Kimyasal gebelik olabilir ya da kesede sıkıntı var. Her şekilde acile gidin, kanama kesici ilaç veriyorlar,
Ole kanamam yok ama akintiyla karisik bir leke geldi. Az once tekrar gittim yoktu. Kan degerimi 2 kez takip etti normal gebelik dedi doktor. Buna ragmen olmayabilir mi yani

Ole kanamam yok ama akintiyla karisik bir leke geldi. Az once tekrar gittim yoktu. Kan degerimi 2 kez takip etti normal gebelik dedi doktor. Buna ragmen olmayabilir mi yani
Bir çok kadın regl öncesi hamile kalıyor ama test yapmadığı için bilmiyor, regl olunca da farkına varmıyor ama öncesinde yapıp hamile olduğunu görenler regl zamanı kanla bu süreci yaşıyor ve kimyasal düşük yaptıklarını farkediyor o yüzden regl öncesi test yapmamak lazım aslında.

Degerlere bağlı, yüksek mi iyi katlanmış mı bakmak lazım.
Kan kahverengi ise eski kandır çok risk değil ama pembe ve kırmızı ise yenidir, ya regl kanı ya kesede kanama vardır.
Ben gene bir doktora görünürdüm, siz bilirsiniz.

Aksama kadar beklicem olmadi acile gidicem. Ilk kan degerimm 76.68 iki gun sonra verdiğim ise 246'ydi

İlk muayenem ve kan testim bu ayın 1'inde oldu kan değerim 536,72 çıkmıştı bir hafta sonra gel keseye bakalım dedi yarın randevum var inşallah görebilirim sizce tekrar kan testi isteyecek midir?

Ya bende bir soru sormuştum bacaklarımda damar çıkmaya başladı ne yapabilirim diye cvp alamadım lütfen cevaplarmısınız

Çalışan bir anne adamıyım eve geldikten sonra bacaklarımı yüksek bir yere koyuyorum biraz faydası olurmu acaba

Kızlar Dr a gittim 4-5 haftalık dedi karından ultrasonda keseyi gördük bu çarşamba gelin kalp atışlarını duymak için dedi erken değil mi ki ya :/

Kızlar Dr a gittim 4-5 haftalık dedi karından ultrasonda keseyi gördük bu çarşamba gelin kalp atışlarını duymak için dedi erken değil mi ki ya :/
Canim burasi sakin bir topik 2016 matis anneleri topigine gel :)) bu arada ben dun gittim duymadik ama gorduk nasil attigini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…