gebelik kesesini ; yavrumuzu ve kalp atışlarını görmeyi bekleyenler

[QUOTE="papatyaozu, post: 48120046, member: 5893yram falan gitti ama artık gidebilirsin dünde gidebilirdin bayrammı kaldı canım? neden riske atıyosun gitsene bi doktora[/QUOTE]
Randevuyu anca carsamba gunune buldum bende biran once gitmeyi istiyorumvtabiki

Benimde bir sansim olabilir mi ki acaba :KK22:

ben kalbını duymadan hıc hareket etmedım kuzular ; doktor kalbını dınlettıkten sonra serbest dedı tabi daha dikkatli

Ben çalışıyorum ve malesef sizin gibi evde yatma şansım yok :cry: yük kalldırmamaya ani hareket etmemeye ve oldukça oturmaya dikkat ediyorum. dün akşam öyle midem bulandı ve başım döndüki kusamadım. uykumu alamıyorum. Afedersiniz ama yoğun beyaz akıntılarım da başladı.

Allah çalışan annelere ve hamilelere sabır versin. Doktora gidip kontrol yapmak için bile izin sıkıntı :cry::KK42:

Ben çalışıyorum ve malesef sizin gibi evde yatma şansım yok :cry: yük kalldırmamaya ani hareket etmemeye ve oldukça oturmaya dikkat ediyorum. dün akşam öyle midem bulandı ve başım döndüki kusamadım. uykumu alamıyorum. Afedersiniz ama yoğun beyaz akıntılarım da başladı.

Allah çalışan annelere ve hamilelere sabır versin. Doktora gidip kontrol yapmak için bile izin sıkıntı :cry::KK42:

canım bende çalışıyorum ; ALLAHtan cumartesı pazarım var dıyoruma ama dediğin gibi çalısırken bır cok sey zor

aynen öyle ben hamile kalmadan önce tedavi oluyorum diye işten çıkarıldım acı ama gerçek insanlar patronlar vicdansızz

kızlar bende doktorumla konustum saolsun cok sosyal watsaptan ulasılıyor :) en son 6+0 da idrar ve kan tahlılı vermıstım sonuclar guzel cıkmıs 10. haftamda gidicektim 12. haftanda gel bır skntı olmazsa 10. hafta kontrolu ıptal ettık 12. haftaya aldık ikili tarama testlerı için 11 ve 14. haftalar ıcınde gıtmek sart. bilginiz olsun canlar

selam kızlar bebeğimin kalbini duydum darısı tüm bekleyenlere inşallah.. kan testi sonucumda anemi çıktı hadi o beklediğim bişidi ama telefonda doktor tiroidimde de sorun olduğunu endokrinolojiye görünmem gerektiğini söyledi. Daha önce böyle bi problemim yoktu çok korktum bununla ilgili bilgisi olan var mı acaba çok tedirginim çünkü tiroid eksikliği bebeğin zeka gelişimini etkilermiş :KK43: korkmak için erken mi sizce? Yarın doktora gitcem inşallah kötü bişi olmaz. Bilen birileri cevaplarsa çok sevinirim..

selam kızlar bebeğimin kalbini duydum darısı tüm bekleyenlere inşallah.. kan testi sonucumda anemi çıktı hadi o beklediğim bişidi ama telefonda doktor tiroidimde de sorun olduğunu endokrinolojiye görünmem gerektiğini söyledi. Daha önce böyle bi problemim yoktu çok korktum bununla ilgili bilgisi olan var mı acaba çok tedirginim çünkü tiroid eksikliği bebeğin zeka gelişimini etkilermiş :KK43: korkmak için erken mi sizce? Yarın doktora gitcem inşallah kötü bişi olmaz. Bilen birileri cevaplarsa çok sevinirim..
Canm ablamdada var suan hamile ve ilaç kullaniyordusuan 7.ayinda bıraktı bebis gayet iyi

Canm ablamdada var suan hamile ve ilaç kullaniyordusuan 7.ayinda bıraktı bebis gayet iyi
Muhtemelen bana da ilaç verecek doktor ama çok şaşırdım daha önce yoktu hamilelikte oldu. Cevabın için çok saol canım en büyük korkum bebeğimin etkilenmesi tabi. İnşallah ablan da sağlıkla alır kucağına..

kızlar bende doktorumla konustum saolsun cok sosyal watsaptan ulasılıyor :) en son 6+0 da idrar ve kan tahlılı vermıstım sonuclar guzel cıkmıs 10. haftamda gidicektim 12. haftanda gel bır skntı olmazsa 10. hafta kontrolu ıptal ettık 12. haftaya aldık ikili tarama testlerı için 11 ve 14. haftalar ıcınde gıtmek sart. bilginiz olsun canlar
Oooo baya çok varmış senin :) o zaman cinsiyette belli olur belki. Haber vermeyi unutmayın cinsiyet belli olunca lazkizu lazkizu pkrsnm pkrsnm :KK70: ben 10 gün sonra gidicem Dr a kan ve idrar testleri ni bugün yaptırabildim. Daha sonuçlar çıkmadı.

Merhaba arkadaşlar, benim adetim 3-4 gün gecikti ve dün evde gebelik testi yaptım, silik de olsa 2. Çizgi çıkınca bugün soluğu doktorda aldım. Doktor önce ultrasonda baktı, rahim duvarın kalınlaşmış dedi ve minnacık bir kese gördü :) tam emin olamadı yine de kan testi istedi. Beta hcg 2600 çıktı. Doktor öğleden sonra çalışmadığı için ona gösteremedim ama değere göre gerçekten hamileyim sanırım, değil mi? :) yurtdışına çıkacağım için doktora gösterme şansım olmayacak dönene kadar. Bu değerlerde şüphe yaşayan oldu mu hiç?
10 gün sonra döndükten sonra inş daha net görmek için gideceğim hemen doktora :)

Kizlar ben 6 haftalikken gitmistim doktora daha bebek olusmamisti yolk kesesi olusmutu kalp atisinida duyamadim tabi ama doktor 6 hafta sonraya randevu verdigi icin endiseliyim hala bebegimin kalbini duymadan icim rahat etmeyecek. Cumartesi özele gitmeyi dusunuyorum bir defalik ultrason icin o gün 7 hafta 3 günlük olacak sizce bi zarari olurmu? Yani 1.5 hafta arayla ultrasona girmis olucam.

ben kalbını duymadan hıc hareket etmedım kuzular ; doktor kalbını dınlettıkten sonra serbest dedı tabi daha dikkatli

Biz de dikkatli olalım.
Gunaydın kızlar bende dün keseyi gördüm doktor 12mm dedi 5 haftalık ama bebekle ilgili bişi demedi

bende keseyi 5 haftalıkken görmüştüm. Bebek için bir şey söyleyeme erken daha.. Bir sonraki randevunda kalp atışını duymaya gidersin.

Kizlar ben 6 haftalikken gitmistim doktora daha bebek olusmamisti yolk kesesi olusmutu kalp atisinida duyamadim tabi ama doktor 6 hafta sonraya randevu verdigi icin endiseliyim hala bebegimin kalbini duymadan icim rahat etmeyecek. Cumartesi özele gitmeyi dusunuyorum bir defalik ultrason icin o gün 7 hafta 3 günlük olacak sizce bi zarari olurmu? Yani 1.5 hafta arayla ultrasona girmis olucam.

kuzum hıc bır zararı olmaz emın ol ; dopler ultrasn var renklı sıcaklıkla goruntu alınıyor o renklının sureklı olması bıraz skntı ama normalın hıc bır skntısı olcagını sanmam canm ki aradan süürede gecicek

kızceler gunaydınn baksanıza ne buldum - yapamam bunu muhtemelen ama ilginc bir yöntem

kırmızı lahana cinsiyet belirleme yöntemi varmış ben yapmadım denemek isteyen olursa diye yazıyorum.
bir bütün kırmızı lahanayı küçük küçük dograyıp bir kaba koyun
üstüne kaynamış 2 bardak su ilave edin ve 10 dk bekleyin 10 dk nın sonunda suyun rengi koyu mor yada mavi olmalıdır.bu renkler olmadıysa bi kac dk daha bekeltin.sonra suyu plastik bardaga yarım bardak dökün,diger bardagada idrarınızı koyun.miktarları aynı olmalı idrara lahana suyunu ilave edin bekleyin.suyun rengi mor olursa bebek kız,kırmızı-pembe olursa bebek erkek bunuda bir forumda görmüştüm.

Günaydın kızlar
Bende çok şükür Eylüle bi mucizeyle tanıştım :) Rabbim herkese nasip etsin bize de sağlıkla kucagimiza almak nasip etsin.
Biz 6 haftaligiz. Cok şükür bebegimizde kesemizde göründü. Kalp atışını iki hafta sonra net duyacağız. Çok heyecanlı ve stresli bi durummuş gerçekten. Kafamda deli sorular kızlar.
Umarım beraber rahatlatırız birbirimizi :KK70:

X