gebelik kesesini ; yavrumuzu ve kalp atışlarını görmeyi bekleyenler

Kızlar bende hiç mide bulantısı aserme kokuya hassasiyet falan yok niye ki acaba :KK43:
daha aşerme için çook erken zaten. ama bulantı bazılarında 7 bazılarında 8. haftada başlıyo. bence dua et bu hallerine bende yoğun olarak dün başladı ve neye ugradığımı şaşırdım bulantıdan ve kusmaktan. koku hassasiyetm hep vardı hala var. ama aşerme 6-7 ayda falan olur ya :) şimdikiler aşerme değil can çekmesi olur :)

Oyyy maşallah yaa :))) bende de sürekli regl olcakmışım gibi kasık ağrısı gelip gidiyo biliyorum normal ama psikolojimi bozdu regl oldum sanıyorum habire :KK48:
arada oluyor canımm aynen bendede oluyor hatta abartısız dısardayken oluyor mesela eyvah yanmda cantamda yok yapmacagım dıyorum :KK70::-) piskolejik

Merhaba kizlar bizde 5 haftalikmisiz. Sat 24 temmuz ,1 hafta kadar gec dollenme oldu kesemizi gorduk. Kalp atimi icin bayram sonrasini bekliyoruz :) Kizim gecen sene kurban bayramindan 2gun once geldi, bunuda kurbandan once yine surpriz bir sekilde ogrendim :) Hepinize hayirli saglikli gebelikler insAllah..

şimdi yurudum bıraz hava aldım az kendime geldim şimdi yicem bişeyler canım. ya öyle bişeyki ağzımı bile açmak istemiyorum :KK43: ama suan duzeldim benm sabah bulantılarım klasik artık ya her gun oluyo malesef
Yemek yapmakta tam işkence oluyo bu durumda.hç keyfm olmuo bulantı olnca ya işimz zor.

Yemek yapmakta tam işkence oluyo bu durumda.hç keyfm olmuo bulantı olnca ya işimz zor.
aynen canım yaa yemek yapmalık hal mi kaldı buzdolabını açamıyorum bile. Allahtan elim yemek yemek diye tutturan biri değil yemek yoksa açar dolabi ayarlar kendine bişiler o yonden rahatım ama beni anlamıyo işte ye ye ye dye tutturuyo ama içim almıyo elimden bişi gelmiyo yani :KK43:

Ki x lar mrb 4 haftalik hamileyim yeni ogrendim ama karin agrisi ve (vajinada sancilanma) oluyo bugun azicik pembe leke geldi sanki heran hasta olacakmisim sanki düşukmu olacak diye korkuyorum bunlar normalmi kalp atisi ultrason icin bayram sonrasına kaldim

Ki x lar mrb 4 haftalik hamileyim yeni ogrendim ama karin agrisi ve (vajinada sancilanma) oluyo bugun azicik pembe leke geldi sanki heran hasta olacakmisim sanki düşukmu olacak diye korkuyorum bunlar normalmi kalp atisi ultrason icin bayram sonrasına kaldim

canım merhaba hayırlı olsun ınsallah bebısını alıesın kucagına benım adet gunu pempe lekelenmem olmustu tabı ben adetten once ogrenmıstım bebısımı lekelenme oldu o gunde kontrolum vardı doktor lekelenmenın azı cogu olmaz yerlesme kanamasıda olabılır ALLAH korusun dusuk tehlıkesıde olabılır dıye hemen progestan adlı ılacı yazdı ; rahım duvarını guzlendırımıs bebegn daha ıyı tutunmasını saglarmıs ; 3 ay içirtıolar genelde; ımkanın varsa kadın dogum acıle gıdersen bu konuyla ılgılenırler dıye dusunuyorum. en azından önlem amaclı ılac yazabılırler.

Ki x lar mrb 4 haftalik hamileyim yeni ogrendim ama karin agrisi ve (vajinada sancilanma) oluyo bugun azicik pembe leke geldi sanki heran hasta olacakmisim sanki düşukmu olacak diye korkuyorum bunlar normalmi kalp atisi ultrason icin bayram sonrasına
kaldim
Canim kanaman varsa gorun derim. Aynen lazkizinin dedigi gibi azi cogu olmaz. En azindan takibin yapilir yanlis bi durum varsa ilac verilir onlenir. Insallah sagsaglik kucagina alirsin bebisini. Bende 4. Haftanin icindeyim kese ve kalp atisi icin bayramdan sonraya kaldim:110:

Canım bayram sonuna bırakma mutlaka acilden git bir görün bence. İnşallah sağlıkla kavuşuruz bebişlerimize:KK200:

Kizlar bebegin kalp atislari en erken ne zaman duyulur bilen varmi? Bide kese olusuncami kalp atisi duyuluyo yoksa kesenin icinde bebek göründükten sonrami?

Kizlar bebegin kalp atislari en erken ne zaman duyulur bilen varmi? Bide kese olusuncami kalp atisi duyuluyo yoksa kesenin icinde bebek göründükten sonrami?
Kese görünüyor, sonrasinda bebekte nokta gibi görünüyor. Kalp atisi bazi gebeliklerde 8. Haftaya kadar duyulabiliyor. Sirasiyla cogunlukla

aynen canım yaa yemek yapmalık hal mi kaldı buzdolabını açamıyorum bile. Allahtan elim yemek yemek diye tutturan biri değil yemek yoksa açar dolabi ayarlar kendine bişiler o yonden rahatım ama beni anlamıyo işte ye ye ye dye tutturuyo ama içim almıyo elimden bişi gelmiyo yani :KK43:
Benmkide aynı canm zorla yedrmeye çalışıyo kendi yaptığı yemek olunca beğenmeyipte yemediğimi zannediyo küsüyo bide :) zorlaynca daha kötü hissediyorm aslnda.bilmiyolarki bundan bikaç ay sonra saldırcaz o yemediğmz yemeklere :))

X