gebelik kesesini ; yavrumuzu ve kalp atışlarını görmeyi bekleyenler

Günaydın kızlar cinsiyet en erken ne zaman göstermeye başlıyor kendini
Ablamın doktoru 7.haftasında söyledi kız diye. Rahimde yatış pozisyonundan ve kalp atış hızından biliyorlar aslında. 16.haftasında kız olduğu kesinleşti.

Ben de bugün keseyi gördüm şükürler olsun. 10 gün sonra tekrar kontrolüm var

Benim de degerlerim duzgun yukselmiyormus. 229-342 ve 460 2 gun arayla yapilan olcumler. dun de ultrasonla bakti anormal bir sey goremedim dedi ama dis gebelik konusunda beni cok korkuttu :KK43: ultrasona da baktim kara bi delik var cizgiyle isaretlenmis. insallah o kesedir. yarin yine kan degerlerime bakicaklar :KK43:
dr lar gerçekten çok inceliyor ve anneyi de strese sokuyor. hemen hemen herkese söyledikleri ilk şey "dış gebelik olabilir" Banada seri takip edelim dedi ilk öğrendiğimde. 2 günde bir kan verecekmişim ve vajinal ultrasona girecekmişim. Tabii ki yapmadım 7. 8. haftama kadar bekledim. Ve sonra başka dr a gittim bebekte göründü kalp atışı da duyuldu. O kadar stres yapıp ağladığımla kaldım. Tabii yine senin tercihin doktoruna güveniyorsan ve başından daha önce böyle bir olay geçtiyse takipte kal. Ama çok fazla üzme strese sokma kendini her şey olacağına varıyor.

Bizim burda doktor kiloya hicbisey demiyo nedense :) yemek yiyince kilo almican sanki ne alaka bende cok tatli yiyorum sekerim cikar sanmistim 6 haftalik kan aldilar bisey cikmadi ozaman ama iyi olmana sevindim canim sen ne yiyebiliyosan onu ye ama tabi sirf dondurma olmasin bende cok saglikli beslenemesemde yinede yemeye calisiyorum biseyler.
Acikcasi haptan sonra rahatladım canım benim mideyi tıka basa doldurmamakla beraber fındık ceviz et balık süt ve süt ürünlerine basladim canım şükürler olsun mide bulantısı böyle yapıyormus demek ki beni

dr lar gerçekten çok inceliyor ve anneyi de strese sokuyor. hemen hemen herkese söyledikleri ilk şey "dış gebelik olabilir" Banada seri takip edelim dedi ilk öğrendiğimde. 2 günde bir kan verecekmişim ve vajinal ultrasona girecekmişim. Tabii ki yapmadım 7. 8. haftama kadar bekledim. Ve sonra başka dr a gittim bebekte göründü kalp atışı da duyuldu. O kadar stres yapıp ağladığımla kaldım. Tabii yine senin tercihin doktoruna güveniyorsan ve başından daha önce böyle bir olay geçtiyse takipte kal. Ama çok fazla üzme strese sokma kendini her şey olacağına varıyor.
Senin de mi boyle bur durumun olmustu canim? her seyi pat diye soyluyorlar ya.

Doktorum olabilir dedi. Geç başlayan da oluyormuş.. midem bulanmıyor ama kusuyorum ne yesem boğazımda.. serum verdi 2-3 gun tutar seni dedi.. Sonrasında devam ederse tekrar serum verecek.. insallah cok uzun sürmez..
geçmiş olsun canım. bilgiler için teşekkürler.

muray19 muray19 canım doktora gittim. sıkıntı yok dedi. Allah a şükür bebeğimin kalbi atıyor sağlıklı elhamdülillah :dua::KK200: kuyruğu da kaybolmuş kocaman kafasını ayaklarını gördüm o kadar mutlu oldum ki Allah isteyen herkese sağlıkla nasip etsin inşallah :anneadayı:
çok sevindim canım dedim ben sana bak Rabbim korumuştur onu :KK15: ben de yarın sabah kontrole gidicem inşallah bizimde herşey yolundadır ben de senin gibi görebilirim bebişimi :dua:

çok sevindim canım dedim ben sana bak Rabbim korumuştur onu :KK15: ben de yarın sabah kontrole gidicem inşallah bizimde herşey yolundadır ben de senin gibi görebilirim bebişimi :dua:

sağol canım Allah razı olsun :KK200: tabiki görürsün canım aynı gidiyoruz aşağı yukarı kafa kocaman, el ve ayakları belirginleşmiş artık embriyoluktan çıkmışlar :anne:

sağol canım Allah razı olsun :KK200: tabiki görürsün canım aynı gidiyoruz aşağı yukarı kafa kocaman, el ve ayakları belirginleşmiş artık embriyoluktan çıkmışlar :anne:
ayyy ne güzel ya videoya çekseydin açar açar bakardın :KK68:

muray19 muray19 fotoğrafı var elimde. :halay: çalıştığım yerde telefon yasak o yüzden bazen almıyorum yanıma olsaydı keşke çekseydim canım haklısın:KK200:

inşallah canım güzel haberlerini bekliyorum. ilk hamileliğimiz olduğu için hop oturup hop kalkıyoruz 2 hafta nasıl geçecek bilemiyorum bende. en çok cinsiyetini merak ediyorum :spor:
aynen canım ya inşallah sağlıklı sıhhatli şekilde tamamlanır Rabbim kucağımıza almayı nasip eder :dua: ben de çok merak ediyorum cinsiyetini duygularım her an değişiyor bi kız hissediyorum bi erkek :KK48:

aynen canım ya inşallah sağlıklı sıhhatli şekilde tamamlanır Rabbim kucağımıza almayı nasip eder :dua: ben de çok merak ediyorum cinsiyetini duygularım her an değişiyor bi kız hissediyorum bi erkek :KK48:
ben net olarak bişey hissetmiyorum. herkes karnım ileri doğru birden çıktığı için erkek diyor ama ben hayırlısı diyip geçiştiriyorum. halbuki merakımdan çatlıyorum. 2 hafta sonra diyorum azıcıkta olsa belki belli olur :oops:

kimi rüyesında görüyormuş, ben net olarak daha bişey görmedim :KK51:

X