Gebe kalamayanlar buraya.....

selamlar
forumun en gedikli ve en eski üyesi geldi

arada sırada buralara bakan geçmişi özleyen herkese selamlar öpücükler. zorla kalınan hamilelikler ve 3 kayıptan sonra sonunda oğlumu kucağıma aldım. eylülde 3 yaşına girecek. buraya bir çare bir cevap aramaya gelenler pes etmeyin hiçbir şeyin ucunu bırakmayın ve inanmaktan vazgeçmeyin. doktorunuza güvenin ama araştırmaktan ve öğrenmekten vazgeçmeyin. bu yolda en büyük desteğiniz eşiniz ve sizi gerçekten anlayabilecek dostlarınız. ki ben onları bu forumda tanıdım canımın parçaları oldular mucizenin ne zaman ve ne şekilde geleceğini bilemezsiniz. misal senin tüp bebek dışında sağlıklı bir gebeliğin olmaz denilen ay tosuncuğuma hamile kalmam gibi. minik mucizenizin gönlünüze düştüğü gibi kucağınıza gelmesi dileğiyle esen kalın

Ahahahaha delisin sen sabah sabah noluyor dedim :)

Ne güzel canım darısı biz olmayanların başına inşallah doktorlar tarafından hiç bir sorun olmadığı halde hamile kalamdm sonra tüp bebeğe geçtik 3 negatif hiç bir şekilde hamile kalamdm rahim filmi histeroskobi olmama rağmen olmadı doktor da ben şu kaliteli embriyolarla pozitfi göremdk bu bnmde başarısızlğm çok üzgünğm dedi ve ben opu aşamsında şiddetli ohss oldm canımdan oluordm... Bu tedavm adana da oldu dedk istanbula gidelm sonra geçen sene şişli memorialde opu oldum ohss olmadk histeroskobi oldum sonra transferm oldu sonuç pozitif di çok şükür hamile kalabilmiştm 5. Hafta bebeğimi kaybettm yani 2 hafta sevinebilmştm sonra bir daha transfer oldum 9. Hafta da bebeğimin kalbi durdu pıhtılaşma testlerşm hep yapılmştı kan sulandırıcı kullanmama rağmen kaybettm bebeğimi genetiğe yolladık hiç bir sorun çıkmadı... Mart sonu kürtaj oldum şimdilerde tedaviyi de bıraktım kendi haline hemde dinlenmiş olurum dedm çok üzgünüm bunca ilaç tedaviler yaşadığım hayal kırıklıkları keşke sonu böyle olmasaydı bende bebeğimi kucağıma alabilseydm... Rabbimin vardır bir bildiği inş bizlere de nasip eder En kısa zamanda anne olabilmek dileğiyle

amin inşallah. çok zor süreçler bunlar bilirim. ben doğuma kadar hatta doğumda bile hala birşey olacak korkusundayım. rutin kontrollerde bile yüreğim ağzıma gelirdi. ben ilk bebeğimi 5 aylıkken hidrosefaliden kaybettim. ikincisi kese oluşurken üçüncüsü kalp atışını duyduktan hemen sonra.bir sürü de kimyasal gebelik yaşadım tabi. belli etmemeye çalıştım etrafa ama içten içe çöktüm hep. biraz ara ver en azından yıl sonuna kadar. eşin mutlaka gitmiştir doktora ama iyi bir doktor bulursanız mutlaka görünsün bi. benden doktorum istemediği halde biz gittik ve sperm sayısı düşük çıktı. belki de kalitesiz spermlerden kayıp yaşadım o kadar. ama doktorum akıl edip bunu benden istemedi bile.bu işler moral ve nasip. patronumun dayısı 50 küsür yaşlarındaydı olmamış 40lara kadar bunlar da ne var ne yok satıp yemiş içmişler ki menapoza girdim zannederken hamile çıkmış kadın koca oğulları vardı. rabbim tez zamanda hayırlısıyla ol der inşallah güzel haberler alırız

merhaba arkadaşlar ben ilk defa yazıorum. geçen sene hamile kaldım ve 8 haftalıkken bebeğimin kalbi durdu. troit rahatsızlığım vardı. sanırım ondan kaynaklı kalbi durdu. bir yıl boyunca hep bir umutla bekledik. düşükten sonra hemen olur dediler düşüğün ayağı içerdedir dediler olmadı. ben beklemek istemedim yapmam gereken ne varsa yapıp öyle beklemek istedim ki herkezede bunu tavsiye ederim sakın ama sakın beklemeyin bütün tahlillerinizi baştan yaptırın ki kafanız rahat olsun. sper testi yaptırdık. tüplerime bakıldı herşey normal. diğer bütün testlerimde normal çıktı. ama kısmet olmuyor. her ay %25 oranında olma ihtimali varmış. çok düşük. bu sebeple koca bir yıl boyunca hep umutla bekledim. tüplerden sonra iyice açılır kesin kalırsın dediler yine olmadı. femara ilaç kullandım , çatlatma iğnasi oldum olmadı. kısmet bu sanırım bazı şeyleri zorlamayacaksın. ne ölüme nede doğuma bi çaremiz yok. artık bütün umutlarım bekleyecek bir şeyimde kalmadı. allahım ne zaman verirse onu bekliyorum. yaşım 28 aşılama için doktor biraz daha bekle dedi. bekliyorum bende. çok zor birşeymiş ve sizi kimse anlamıyor ne anneniz ne babanız ne arkadaşlarıız eşin bile senin kadar hissetmiyor acımıyor içi. rabbim herkez hayırlısını nasip etsin inşallah hayırlı zamanda

Düşük sonrası hamile kalmak kolay diyorlar evet de ben de kalamadım bi. Koca bir senede hamile kalabileceğin sadece 25 gün var. Bunları yumurtlama takıbi ile bulabilirsin. Yumurtlama tarihi hesaplama vardı onu deneyebilirsiniz son 3 adeti girerek hesaplanıyor. Ateş ölçme yöntemini de kullanabilirsin. Her zaman doktora gidilmiyor çünkü. Kucağınızın dolması dileğiyle...

Kızlar
Kızlar bakın bende en son sizin gibi düşünüp buralarda dertleşirken o ay hamile oldığumu öğrendiğim zamanlar...ben 3.5 seneye yakın bekledim.. Olmadı olmadı olmadı...Her ay hüsran her ay karanlık her ay ızdırap gözyaşı derlen şu an 36 haftamdayım...Bi oğlum olacak inşallah..sizi çoook iyi anlıyorum ta kalbimde hissediyorum duygularınızı ama her nasip vaktine esir kızlar...Rabbim enn hayırlı zamanda nasip ediyo inanın..Sabır sabır tevekkül..Rabbim isteyen herkese hayırlı evlatlar versin inşallah....O mıtluluk anını en yakın zamanda sizlerinde yaşamanız duasıyla. ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…