Gebe kalamayanlar buraya.....

Merhaba 2 gün geçti adet gunumden gebelik testinde çift çizgi ama bir tanesi silik kesin olarak hamilemiyimdir bu durumu yaşayan var mı

Hamileliğin ilk dönemlerinde ikinci çizgi silik çıkar. Genelde teste bozukluk olmadıkça silik çizgi de gebelik olaraktır ama tabi ki en kesin sonuç kan testi. Hayırlısı olsun inşallah

Merhaba kızlar benim ilk gebeliğim ana rahmine düştü ikizdi. Ama 9. Haftada kalp atışları durdu. 2 ve 3. Hamileliğim de dış gebelik oldum. Meğer bende kan pıhtılaşması varmış yeni öğrendim . Rahim filmi çekinicem bayram sonrası. Dış gebelik geçirip Rahim filmi nden sonra gebe kalabilen var mıdır aranızda. Umut olun nolur. 1 yılda 3 kere hamile kaldım.kucsgım hala boş

Merhaba 2 yıllık evliyim hiç korunmadım ve bir yıl sonra adet görememeye başladım doktor isteğiyle rahim filminde rahimde kist ve yapışıldık tespit edildi şimdi 6 aydır her ay bir umutla bekliyorum ama yok buğün adet günümdü sabah peçeteye pembesi lekelenme geldi tamam bitti herşey derken kanama olmadı umut fakirin ekmeği ya belki dedim tutmuştur şimdi bekliyorum bu durumu yaşayan yada tanıdıklarınız varmı ?

Gebe kalmada sorununuz yok. Rahim filmi sonrası gebelik şansı artıyor diyorlar. Ama bunun tekrar dış gebelik olmaması için bi çözümü var mı bilmiyorum. Rabbim hayırlı zamanda sağlıkla nasip etsin inşallah

Offf nasıl özledim herkesi... Buradaki uykusuz gecelwri... @mdk35 bebeem ciftsariliyumurta yine gelelim buraya yaaa 4 yıl ince olduğu gibi...

Offf nasıl özledim herkesi... Buradaki uykusuz gecelwri... @mdk35 bebeem ciftsariliyumurta yine gelelim buraya yaaa 4 yıl ince olduğu gibi...
Fırsat bulup giremiyoruz ki artık telefonun bataryasını iki kere değiştirmiştim siteden çıkmadığımdan dolayı şimdi çocuk da olunca o evin işi hiç bitmez oldu

Merhabalar. Hamile kalınca buraya yazacağıma kendime söz vermiştim. 4 yıl boyunca hamile kalmaya çalıştım, gitmediğim doktor kalmadı ve sonuç hep aynıydı "Sebepsiz İnfertilite" Yemediğim hormon iğnesi, yaptırmadığım aşılama, uygulamadığım bitkisel kür kalmadı derken (bu böyle 4 yıl devam etti) bir gün başka bir doktora danışmaya karar verdim ve aslında yıllardır "Sebepsiz İnfertilite" diye diye kandırıldığımı anladım. Meğer "Sebepli İnfertilite"ymiş. Sebebi de Rahim Polipleri! Doktorum yeniden bir Rahim filmi istedi ve orda bariz bir şekide polipler görünüyordu. Daha önce de Rahim filmi çekilmişti (ÖZEL bir klinikte) fakat düzgün bir şekilde yapılmadığı için (yapan doktorun beceriksizliği) polipler görünmemiş ve bana yine yanlış tedavi uygulanmıştı. Sonrası zincirleme bir reaksiyon gibi yanlış rahim filmi, hiç yapılmaması gereken 2 aşılamayı getirdi, hiç uygulanmaması gereken hormon tedavisi uygulandı hemde 2 yıl boyunca! Şunu öğrendim ki yanlış başlayan şeyler doğru bitmez. Bir sürü yanlış yapılan test ve tedavi sonucunda 4 yılın sonunda hamile kalamadım üstüne üstelik 10 kg almış olmam da (hormonlardan) cabası oldu.
Neyse hemen Ameliyat oldum (Operatif Histeroskopi). Ameliyattan 2 ay sonra artık HAMİLEYDİM! Bu arada havuç suyu da sperm hareketliliğine iyi geldiğini okumuştum onun bir etkisi oldu mu bilmiyorum ama onu da Hamile kaldığım ayın yumurtlama gününden 1 hafta önce uygulamaya başlamıştık. Sonuç olarak size tavsiyem zamanınızı boşa harcamayın "Sebepsiz İnfertilite" diye birşey yok. Ben 4 yıl boyunca hem maddi hem manevi çok yıprandım, DOĞRU Doktoru bulun ve ona güvenin... Şimdi 6+2 haftalık hamileyim. Hala inanamıyorum... Bebek isteyen herkese bol şans ve dualarım sizinle!

Ben de hikayemi paylaşayım;ilk gebelik denemelerim 3 ay içerisinde sonuç verdi hamileydim hem de ikizlere fakat 6.ay erken Doğumla kaybettim ikisini de.sonra 2 yıl Hamile kalamadım stres ve üzüntüden.sonra tam vazgeçmişken tekrar Hamile kaldım tekil gebelik,sonra yine 6.ay erken Doğum ve yine bebeği kaybettim.ve şimdi öğrendim ki kan pıhtılaşması varmış ben de ,ki en başta doktoruma sormuştum gerek Yok demişti.demek istediğim güzel anneler sadece Hamile kalmak yetmiyor herşeyin hayırlısını isteyin ve çok iyi bir doktor bulup muhakkak testlerinizi yaptırın.trombofili paneli testi.çok yaygın Türkiye’deki kadınlarda.düşük olmasını beklemeden lütfen daha gebelik oluşmadan bu testi yaptırın,genetik tanı merkezinde kan veriyorsunuz ve bedava.

Ve umudunuzu kaybetmeyin,defalarca denemeye devam edin,tam kan sayımı,hsg filmi,folik asit gebelikten 3 ay önce,trombofili paneli testi sonucu kan pıhtılaşması çıkmışsa gebelikten 3 ay önce coraspirin kullanımı.en önemlisi çok iyi bir doktor.sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım,rabbim hepinize hayırlısıyla bir evlat versin inş.

Merhaba kızlar bende atanıza katılmak ıstıyorum ben ıstedıkten uc ay sonra hamıle kaldım fakat 20.haftamda kaybettım bebegımı 4 ay oldu saglık sorunlarıyla ugrasıyorum rahım yapısıklıgı olmus sımdıde onun ıcın operasyon olucam benım durumlar bu sızler nasılsınız

Nasılsın canım alıştın mı yeni evine ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…