GAZZE deki kardeşlerimiz için sadece bir dua.....

tmm kaynak istiyorum ben..bide hangi ünv..müsait olursam belki gelirim

10. kez yazıyorum.

Türklerinde ana yurdu orta asyadır,savaşarak bu toprakla gelmiş,kan dökerek kazanmıştır.
O halde orta asyaya dönelim ?

Ben sana onu sormadım, ben sana "toprağı hangi şartlar altında elde ettiğinin önemi yoktur" cümlene istinaden, seni evinden atsalar ne yapacağını sordum. Lütfen onu cevapla.. Koyun gibi başka ev mi bulursun, evini geri almaya mı çalışırsın...

Demagoji yapma tatlı, karnım tok benim...

aaa lütfen ama beni kırıyosun bak kaç kere kaynak diye yazdım link istedim cnn dedin geçtin tv den takip etmiyor muydun sen hayatı...

Kaynak istemedin,link istedin.

Kaynak diye bahsedilen bilimsel makale ve tarihe dönük yazılar.

Hürriyetin sitesinden kopyala yapıştır değil yani,nasılda heyecanlanmış ahahaha

millet insanlar kadinlar cocuklar sucsuz insanlar diyor, sense hala hakli bir taraf gostermeye calisiyorsun? bunu var mi bir hakli tarafi??? bence yok..

kaldiki cihad filan diyorsun...istersen o pis agzina alma bu kelimeyi...cunku bizim dedelerimiz cihad ederek herkese hakkiyla davranmistir..aman dileyene vurmamistir, silah birakana vurmamistir..kadinlari cocuklari katletmemislerdir..sen ne diyorsun ya? benim atam yedigi bir salkim uzumun karsiligini birakan insandir...ayrica osmanli zamaninda herkes gayri muslimlerde dahil buna refah icinde ve cok iyi sartlarda yasamlarini oldugu yerde surdurmuslerdir...

cocuk katili Israili savunan biri benim gozumde insan degil, kusura bakma.

Bende başından beri sorduğum soruyu yineliyorum.

Sokaktaki 50 tane adam evine silahlarla ateş açsa ne yaparsın ?

Israil cekiliyormus.

Umarim hz. Isa nin insan bedeninin cektigi acilari cekerler. Allah in gazaplari uzerlerine olur. Tek yapabilecegimiz dua etmek. Bugun onlara yarin bize.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

sana 1000 lira vereceğim gazzeye de bir bilet 3 gün yaşaman için sonra geri geleceksin ha dur oraya gitmişken israile geçersin ...bu arada 30 füze kampanyası ramazan gireli 21 gün olduğuna göre tarihi makalelere konu olmamıştır daha ..bu sebeple link yoksa vahimi geldi sorumu yenilerim bebeğim...

tmm kaynak istiyorum ben..bide hangi ünv..müsait olursam belki gelirim

Akdeniz Üniversitesi - Tarih Bölümü

Merkez Kütüphanede de kaynakları göstereceğim.

Eğer şimdi istiyorsan,ikinci katın orta rafında ortadoğu tarihi alanına bak.70'e yakın makale var.Mesela Halil İnalcık ve Murat Bardakçının ayrı ayrı perspektifinden orta doğuya bak,mesela İlber Ortaylı açısından cihat politikasına bak ve bunu IŞID ile karşılaştır,benzerliklere parmak bas.

Teşekkürler saldırmadan mesaj yazdığın için.

10. kez yazıyorum.

Türklerinde ana yurdu orta asyadır,savaşarak bu toprakla gelmiş,kan dökerek kazanmıştır.
O halde orta asyaya dönelim ?
Biz buralara Savaşarak geldik katlederek degil ikisi cok farkli ama asla kadin ve cocuklara dokunarak kalleşce evlerinde uyurken değil

Sen insansan ben insan olmaktan utanıyorum biyle bir insan olacağima taş olurum daha iyi vicdanin yokki senin sesleneyim en iyisi Rabbime bırakmak.

arkadaşım bizler tarihçi değiliz tez anti tez,makale,bilmsel yazı,araştırma da üretemeyiz sadece ölen çocuklara ve bunu bir filmi izler gibi izleyen bazı kesimlere tepkimizi yazarak belli ediyoruz.

elbette filistinin bu hale gelmesinde hamasın etkisi çok büyük bunu kimse inkar edemez ancak şu ada burada tartıştığımız şey bu değil.

biz keyifle beklemiyoruz sizin yazılarınızı,engin tarih bilgilerinizi herhangi bir konferansta paylaşırsanız daha güzel olur bence.

bu mübarek ayda ve günde islam coğrafyasına ve müslüman din kardeşlerimize zarar verenleri ve hatta zarar vermek isteyenleri, el ve dil uzatanları Rabbim kahru perişan eylesin. O zalimleri zulme uğratsın. Onalrı kendi tuzaklarına düşürsün. Rabbim bu bu büyük zulümde canlarını kaybeden kardeşlerimize şehit muamelesi etsin inşallah. Rabbim o zalimlere öyle dertler versin ki ne çaresi olsun ne de nerden geldiğini anlamasınlar. Ebabil kuşları, kurbağalar, çekirgeler o zalimlere musallat olsun inşallah. amin amin amin fetih suresini okumayı ihmal etmeyin arkadaşlar hiç olmazsa 1 kere... Rabbim hakkımızda hayırlrsını nasip etsin....

Gitmezsem eğer adam değilim.

Bilet parasını bekliyorum,Gazze'nin sadece %11'lik kısmı (Hamas'ın mühimmat depoları ve lider kadrosuna' operasyon altında.

Mesela çok isterim sakin bir bölgesinde halk ile dertleşmek.

Bekliyorum bilet parasını,izlenimlerimi de sizinle paylaşacağım

Durduk yere gelip 50 tane adam benim evime silahlarla ateş açmaz canım.. Gerçekten böyle olduğunu mu düşünüyorsun?.. bir ara tarihçi olabileceğini düşünüyordum ama şu yorumundan o düşüncemi tamamen kaybettim..

eğer tarihçi isen aşağıdaki sorularımı cevaplar mısın?

Filistin-İsrail olayları ne zaman ve nasıl başladı? İsrail in asıl amacı neydi? Neden Filistin e saldırı başlattı? Kutsal topraklar diye birşey hiç duydun mu?

acaba o 50 adama ben daha önce nasıl acılar yaşattım ki neler yaptım ki evime ateş açıyorlar diye düşünürüm..

ne pıtırcık ne masum ne cefakar israilmiş ya hu ağlayacağım neredeyse..

Tarihçi olduğuma inanmana gerek yok,istersen gerekli bilgilerimi ben zaten paylaşırım ya.

Yahudi ırkı ilk dine mensup,ilkleri yaşayan (iyi ve kötü anlamda) bir topluluk,1950'lere takılı kalmayın.

ama hala sorunun tamamına cevap vermiyorsun 30 füze kampanyası hangi bilimsel makalede yani son 21 günde böyle bir makale mi yayınlandı ve de makale yoksa hangi kanalda hangi linkte o da yoksa vahimi geldi bi şunlara cevap ver özelden de hesap nosu yolla ben yayınlarım atarız sana 1000 lira gittiğini kanıtlamazsan ama varya 30 füze atarım sana demedi deme bu arada burda kimse sana hakaret etmiyor senin hell yeeeaaaların dışında bu arada sakin bölgelerde fink atmaya gerek yok politikacılar gibi bildiğimiz yerlerine gidip sohbet et insanlarla biraz...

Son düzenleyen: Moderatör:

Baban yollayacak mı ki

arkadaşlar sadece Yahudiler değil hepsi Müslümanlarda mezhep bilmem ne içşn katliam yaptı..bunlar durdurulsa cinayetler olmasın..birlieri emir veriyor emirler uygulanıyor..yokmu bunun bir çaresi..

acaba o 50 adama ben daha önce nasıl acılar yaşattım ki neler yaptım ki evime ateş açıyorlar diye düşünürüm..

ne pıtırcık ne masum ne cefakar israilmiş ya hu ağlayacağım neredeyse..

Son yıllarda olaylar bitti ve ateşkes vardı,HAMAS neden roket atıyor ?
Atıyorum,sen bir ailenin çocuğunu dövdün,onun babasıda seni dövdü falan sonra olaylar yatıştı.

Sonra onun babası 3 yıl sonra gelip tekrar sana saldırsa ne yaparsın ? Etik midir ? Doğru mudur ?

BENİMM TEKK ÜZÜLDÜGÜMM O MASUMM EVLATLARRR, ANALARRR BABALARR..

duydugum her haberde,gördüğüm her resımdeee gözümünn öönüne evlatlarım gelıyor.. Rabbım sabırlar versın o analaraa babalaraa..

dua etmekten başkaaa elimizden hiç bişe gelmıyorrrr

Rabbımm sen büyüksünn.. sen ne dilersen o olurr..

sana aacılan ellerıı edılen dualarıı boşa cevırmee..
senn orda yasayann caresızzz tum musluman kardeslerımıze yardım eyle.. kurtarr onları o zulumden Ya Rabbimm..

senn zulmedenlerii kahrett..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…