Fsh yüksekliği

sesiila

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2023
5
1
34
Ablamın daha önceden kist geçmişi vardı. Ameliyat oldu kistini aldırdı. Şu an 35 yaşında. Adet olamadığı için doktora gitti ve fsh değeri 62 çıktı. Doktor adet söktürücü verdi ve adetin 3.günü tekrar yap dedi ancak ablam fazla adet görmüyorken yaptırdı testi 58 çıktı sonucu. Bunun bir tedavisi var mı arkadaşlar çok üzülüyor ben de ona yardımcı olmak istiyorum. Salı günü doktora gidecek ama malum devlet hastanesi doktorları pek bilgi vermiyor. Ablam erken menopoza kesinlikle girdi mi sizce?

Zannetmiyorum. Ablanız kilolu mu bu etkiliyor çünkü adet düzenini kiloluysa kilo vermesi lazım

Ultrasonda baktırdınız mı adetken yumurtalık çalışması nasıl ?

Merhaba cnm bende yeni 36 yaşına girdim sanırım şubat lanet bir ay oldu bu sene hem deprem hemde banada erken menopoz dendi çok zor sinir yıpratıcı bir süreç adetin 3. Günü gitsin amh fsh estradiol ne varsa hepsini istesin dilerim sonuç iyi çıkar ben de bir iki haftadır arastiriyorum ablam evlimi bekarmi... ? Ben yeni başladım şuan soğan Kuru 15 güne tamamlamak üzereyim üstünde statera plus diye bir vitamin cylinc diye bir de bağırsak için ilaç aldım onu kullanmaya başladım bunu bana tüp bebek merkezinde çalışan bir abla söyledi onada erken menopoza denmiş Dr tüp bebek bile olmaz demiş tesaduf ilaç firmasından gelen biri bunu önermiş 3 ay kullanmis ve 10 yıldır adet azda olsa görüyorum ve 3 ay kullandim çocuk öldü dedi bende aldım fayda sağlar dilerim ben çok üzüldüm bildiğimi sizinle de paylaşmak istedim bizzat bende tesadüf prof arastiriyordum gideyim diye arkadaş hemşire yanındaki kıza dedi sana da erken menopoz dediler sen neyaptin nasıl bebek oldu dedi oda dedi Bi ilaç kullandım onun üstüne oldu tabi takdir Allahımin ama bende bir küçük fayda sağlamak isterim ben yeni başladım bir hafta oldu dilerim faydasını görürüm sizede söylerim ama eğer madden durum varsa hemen başlasın ablanız çünkü zaman önemli

Size de geçmiş olsun ablam evli değil ve yakın zamanda evlilik veya çocuk düşünmüyor. Biz tamamen sağlık açısından korkuyoruz

Mutlaka ilaç tedavisi de vardır ama ben de diğer hormonlarım için doktora gittim
İlaç yerine bitkisel yollara başvurdum
Clife bitkisel karışım kullandım
İlaçsız yerine geldi hormonlarım
Kullanıcı yorumlarında fsh yüksekliği için de kullanan vardı
Instagram sayfasını inceleyin isterseniz.
Kadın doğumla ilgili tüm bitkilerin birarada olduğu bir karışım

Size de geçmiş olsun ablam evli değil ve yakın zamanda evlilik veya çocuk düşünmüyor. Biz tamamen sağlık açısından korkuyoruz
Merhaba tmm anladım ben size iki ilaç önereyim benimki stresten oldu Bi kaseye aşırı sinirlendim Bi anda kesildi ben şuan statera plus ve cyscl diye ikili bsy var menopozu düzene sokup yumurtalık çalışmasını sağlıyo ben yeni başladım dilerim sizede faydası olur hayit tohumu hap var onuda kullanabilir onunda faydasini söylüyorlar ben şuan o ikiliyi içtiğim için hayit cayi kullanmadım hap daha kolay tanı hani da var soğan Kuru nar suyu

Doktor trisequens diye bir ilaç verip takip edelim demiş. Bu ilacın faydasını gören var mı

Doktor trisequens diye bir ilaç verip takip edelim demiş. Bu ilacın faydasını gören var mı
Ben onu bilmiyorum ama statera ve cycl diye bir vitamin takviyesi var 10 15 gün dur kanıyorum fsh 57 den 39 a düştü estradiol 136 ya çıktı Lh37 den 27 ye düştü bakalim nasıl olcak tabi soğan Kuru yaptim 15 gün boyunca o bitti nar suyu içiyorum yarım bardaktan biraz fazla sabah aç karnına akşamda aynı şekilde yarım büyük nardan yarım bardaktan fazla su cikiyo gelişmeleri aktarımı

Merhaba 32 yaşındayım fsh15.9 amh0.18 nasıl bir süreç bu bilmiyorum bir oğlum var7yasinda geçen yıl dış gebelik geçirdim adetim çok sancılı oldu doktora gittim bu sonuçlar beni dibe vurdu ve ikinci gebeliği isterken bilgi verip yardımcı olacak arkadaşlar var mi

Selam canım bunun yaşla alakası yok tamamen hormonlar deli gibi oynuyor 2 ayda bir kan verirseniz her ay farklı olduğunu da görürsünüz burda üstüne basa basa hep söylüyorum sürekli de söylicem İnositol takviyesi kullanın ben bunla adet görmeye başladım pko var bende biraz da kilo verdim hormonlar düzeldi benimde Fsh yerlerdeydi okadar kötüydü ki kan testlerim 3 senede anca toparladım..alta link birakıyorum bu takviye yumurtaları geliştirir , kaliteleştirir , yumurtlama olmasını sağlar, adeti düzene sokar .. saç dökülmesini önler uzamayan kırılan tırnaklarınız yeniden uzamaya başlar Tiroid problemim kaynaklı saç dökülmelerim tırnak uzatamama sorunumda kalktı ayretten omega 3 kullandım ve sağlıklı beslendim bi dönem sadece .. bu takviyeyi adet düzeni oturup gebelik elde edene kadar içilebilir doğum uzmanı vermişti işe de yaradı

İLunga-F I?l-f01 Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Tşkler güzel bilgileriniz icin

Fsh yüksek çıkmış 10 un altında olması lazım. Benimde 14.66 idi stresten kaynaklı çıkmıştı adetimde azalma vardı. 1 ay bitkisel kullandım 12.30 a indi sonra doktara gittim cyclo progynova verdi 10 a indi

Amh bakıldı mi sizin bitkisel ne kullandınız birde tiroidlerim de enfeksiyon çıktı şimdi kortizonlu ilaç kullanıyorum bu tedavi bitince kadın hastalıklarına devam edincem

Amh bakıldı mi sizin bitkisel ne kullandınız birde tiroidlerim de enfeksiyon çıktı şimdi kortizonlu ilaç kullanıyorum bu tedavi bitince kadın hastalıklarına devam edincem
Benim ultrasona bakıldığı zaman yumurta foliküllerimde hiçbir sıkıntı yoktu. Ama kanda yükseklik çıkıyordu birde 24 yaşındayım. Doktor benden amh istemedi. Bitkisel olarak naturellen - Bitki ekstraktlı ballı karışım kullandım 1 kutu

Merhaba ;41 yasındayım bende aralık ayında 1 hafta arayla 2 kez adet oldum 2. Sınde babam kalp krızı gecırdı korkudan ve uzuntuden sandım sonra hiç adet olmadım şubatta dr a gıttım fsh 39 cıktı tüm hormon tahıllerım memografı smear yapıldı göğüste kistler yumurtalıkta kist bobregımde kist cıktı dr sol yumurtamın artık calısmadıgını sağ aktıf oldugunu erken menopoza gırmıs oldugumu soyledı tarlusal sokturucu verdı adetımın 3. Gunu tekrar tahlıl yaptı fsh bu sefer normaldı ancak estradıol ve amh nanik yaptı:))) dr yumurtalık rezervın dusuk en az 45 yaşına kadar maalesef hrt kullanacaksın dedı ama ıcım hiç rahat degıl sunı hormon konusunda bıtkısel bıseyler kullanayım dedım hayır dedı bırde bıopsı aldı ıster menopoz ıster hrt kullan veya kullanma 35 ten sonra her kadının rahım kalınlıgı bakılmalı parca alınmalı dedı aldı sonucunu beklıyorum.Bu arada bu muayenelerden sonra kokulu sarı akıntım basladı ozellıkle ılıskıde balık kokusu gıbı.Daha öncede olmustu spıral alerjısı deyıp cıkarttılar ıyıydım.Sımdı spıral yok ama alt muayene ve bıopsı sebep olmuş olabılırmı?ıdrarda da bakterı vardı ılac kullanıyodum ya çok sıkıntıdayım yardımcı olursanız mutlu olurum

Merhaba enfeksiyon kapmissiniz
Doktora gidene kadarki surede sunu uygulayin yarim ç.kaş. karbonat 1 bardak su karistirip icin
Ac karnina 1 kş elma sirkesi
Pamuga da sirke dokup ozel bolgenizi silin
Sonra mutlaka doktora gidin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…