Fsh yüksekliği

Merhaba enfeksiyon kapmissiniz
Doktora gidene kadarki surede sunu uygulayin yarim ç.kaş. karbonat 1 bardak su karistirip icin
Ac karnina 1 kş elma sirkesi
Pamuga da sirke dokup ozel bolgenizi silin
Sonra mutlaka doktora gidin
Çok teşekkür ederim aslında hafta da üç gün (bagısıklık ve bagırsak temızlıgı ıcın uygulandıgını gormustum) bal sirke ve lımon suyu karısımı ıcıyorum sabahları karbonat ph ıcın ki zaten bv ph dengesızlıgınden oluyor diye bılıyorum içerden Bakım ıcın içmek hıc aklıma gelmemıstı sagolun var olun

Merhaba ;41 yasındayım bende aralık ayında 1 hafta arayla 2 kez adet oldum 2. Sınde babam kalp krızı gecırdı korkudan ve uzuntuden sandım sonra hiç adet olmadım şubatta dr a gıttım fsh 39 cıktı tüm hormon tahıllerım memografı smear yapıldı göğüste kistler yumurtalıkta kist bobregımde kist cıktı dr sol yumurtamın artık calısmadıgını sağ aktıf oldugunu erken menopoza gırmıs oldugumu soyledı tarlusal sokturucu verdı adetımın 3. Gunu tekrar tahlıl yaptı fsh bu sefer normaldı ancak estradıol ve amh nanik yaptı:))) dr yumurtalık rezervın dusuk en az 45 yaşına kadar maalesef hrt kullanacaksın dedı ama ıcım hiç rahat degıl sunı hormon konusunda bıtkısel bıseyler kullanayım dedım hayır dedı bırde bıopsı aldı ıster menopoz ıster hrt kullan veya kullanma 35 ten sonra her kadının rahım kalınlıgı bakılmalı parca alınmalı dedı aldı sonucunu beklıyorum.Bu arada bu muayenelerden sonra kokulu sarı akıntım basladı ozellıkle ılıskıde balık kokusu gıbı.Daha öncede olmustu spıral alerjısı deyıp cıkarttılar ıyıydım.Sımdı spıral yok ama alt muayene ve bıopsı sebep olmuş olabılırmı?ıdrarda da bakterı vardı ılac kullanıyodum ya çok sıkıntıdayım yardımcı olursanız mutlu olurum
O olabiliyor bazen özellikle adet sonrası ilişkide bulundugunuz an olabiliyor ama tabi parça vs alındı diyorsunuz belkide mikrop kaptiniz bakinin tabi ben vitamin kullanıyorum erken menopoza yumurta calisinini sağlayan Bir vitamin iyiye gidiyoruz gibi bakalim

O olabiliyor bazen özellikle adet sonrası ilişkide bulundugunuz an olabiliyor ama tabi parça vs alındı diyorsunuz belkide mikrop kaptiniz bakinin tabi ben vitamin kullanıyorum erken menopoza yumurta calisinini sağlayan Bir vitamin iyiye gidiyoruz gibi bakalim
Rica etsem ısmını verebılırmısınız kullandıgınız vıtamının?(adet sonrası dedıgınız dogru kesınlıkle parçayıda adetlıyken aldı doktor nıyr boyleler bunlar ya bi tarafı yaparken dıger tarafı bozuyorlar)

Rica etsem ısmını verebılırmısınız kullandıgınız vıtamının?(adet sonrası dedıgınız dogru kesınlıkle parçayıda adetlıyken aldı doktor nıyr boyleler bunlar ya bi tarafı yaparken dıger tarafı bozuyorlar

Fsh yüksek çıkmış 10 un altında olması lazım. Benimde 14.66 idi stresten kaynaklı çıkmıştı adetimde azalma vardı. 1 ay bitkisel kullandım 12.30 a indi sonra doktara gittim cyclo progynova verdi 10 a indi
bu mumkunmu kı ben anlamadım değerlerım berbat hıc boyle bısey gorenınız oldumu gebelık pozitif

Eklentiler

• test.jpeg
    test.jpeg
    116,9 KB · Görüntüleme: 255
Merhaba cnm bende yeni 36 yaşına girdim sanırım şubat lanet bir ay oldu bu sene hem deprem hemde banada erken menopoz dendi çok zor sinir yıpratıcı bir süreç adetin 3. Günü gitsin amh fsh estradiol ne varsa hepsini istesin dilerim sonuç iyi çıkar ben de bir iki haftadır arastiriyorum ablam evlimi bekarmi... ? Ben yeni başladım şuan soğan Kuru 15 güne tamamlamak üzereyim üstünde statera plus diye bir vitamin cylinc diye bir de bağırsak için ilaç aldım onu kullanmaya başladım bunu bana tüp bebek merkezinde çalışan bir abla söyledi onada erken menopoza denmiş Dr tüp bebek bile olmaz demiş tesaduf ilaç firmasından gelen biri bunu önermiş 3 ay kullanmis ve 10 yıldır adet azda olsa görüyorum ve 3 ay kullandim çocuk öldü dedi bende aldım fayda sağlar dilerim ben çok üzüldüm bildiğimi sizinle de paylaşmak istedim bizzat bende tesadüf prof arastiriyordum gideyim diye arkadaş hemşire yanındaki kıza dedi sana da erken menopoz dediler sen neyaptin nasıl bebek oldu dedi oda dedi Bi ilaç kullandım onun üstüne oldu tabi takdir Allahımin ama bende bir küçük fayda sağlamak isterim ben yeni başladım bir hafta oldu dilerim faydasını görürüm sizede söylerim ama eğer madden durum varsa hemen başlasın ablanız çünkü zaman önemli
Canım statera plus mu aletini getirmiş?

Üzüntü menopoza sokar mi sence var mı böyle bildiğin?

Merhaba ;41 yasındayım bende aralık ayında 1 hafta arayla 2 kez adet oldum 2. Sınde babam kalp krızı gecırdı korkudan ve uzuntuden sandım sonra hiç adet olmadım şubatta dr a gıttım fsh 39 cıktı tüm hormon tahıllerım memografı smear yapıldı göğüste kistler yumurtalıkta kist bobregımde kist cıktı dr sol yumurtamın artık calısmadıgını sağ aktıf oldugunu erken menopoza gırmıs oldugumu soyledı tarlusal sokturucu verdı adetımın 3. Gunu tekrar tahlıl yaptı fsh bu sefer normaldı ancak estradıol ve amh nanik yaptı:))) dr yumurtalık rezervın dusuk en az 45 yaşına kadar maalesef hrt kullanacaksın dedı ama ıcım hiç rahat degıl sunı hormon konusunda bıtkısel bıseyler kullanayım dedım hayır dedı bırde bıopsı aldı ıster menopoz ıster hrt kullan veya kullanma 35 ten sonra her kadının rahım kalınlıgı bakılmalı parca alınmalı dedı aldı sonucunu beklıyorum.Bu arada bu muayenelerden sonra kokulu sarı akıntım basladı ozellıkle ılıskıde balık kokusu gıbı.Daha öncede olmustu spıral alerjısı deyıp cıkarttılar ıyıydım.Sımdı spıral yok ama alt muayene ve bıopsı sebep olmuş olabılırmı?ıdrarda da bakterı vardı ılac kullanıyodum ya çok sıkıntıdayım yardımcı olursanız mutlu olurum
Üzülünce derinden menopoza giriliyor di mi?

X