Menopoz Fsh ı yüksek olup hamile kalanlar yumurta rezervi az olup hamile kalanlar

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

Suuuuuu

Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2017
215
92
38
Fshım 10.1 ve doktor bugün biran önce bebek sahibi olmalısın dedi amh yapıldı sonuca daha 9 gün waar we ilk gün beynimden wurulmuşa döndüm çok ağladım ama snra düşündüm ağlamaktan bişiy çıkmaz bişiy yapmalıyım we buraya üye oldum oldum ki belki briileri yaptıgı şeyleri söler bir umut olur 2 gündür soğan suyuna başladım yarın çörek otu bal tarçına başlıcam polende içiyorum daha ne yapmam lazım geçen ay gittim doktora fsh 10.1 e yüksek diil çok sonucun yanlış oldugunu düşünoyrum dedi bu ay gittim 9.94 çok yüksek dedi geçen ay yunurtalıklar gayet iyi dedi bu ay solda yunurta sayısı az sağda da kist war dedi kafamda dedi sorular şimdi

merhaba en onemlı şey moral benımde ılk gıttığım zamanlarda 13 lerdeydı fsh gecen ay 9 a düşmüş amh değerim 0,39 halıyle dırek tup dediler bende bu ay aşılama olmaya karar verdım dırek tup dıyorlar ama belkı aşılama tutar yapalım demıyrlar cok moral bozucu doktor oncelıkle olumlu konuşucak değilmi doktorlar vallahı bazen cok aklımı karıştırıyorlar ınan.

Aynen çok doğru diosun kafa ksrıştırıp moral bozuyolar çok şükür amh yaptırdım da sonuç iyi çıktı normal çıktı ama hamile kalırmıyım bilemiyorum

Banada ilk tüp bebek demişti ama ondan önce aşılama filan war niye direk tüp bebek diolar anlamıyorum inş aşılamayla tutar seninkide allah gönlüne göre wersin

Banada ilk tüp bebek demişti ama ondan önce aşılama filan war niye direk tüp bebek diolar anlamıyorum inş aşılamayla tutar seninkide allah gönlüne göre wersin

Sağol canım yarın aşılama için ön görüşmeye gidicem bakalım nasıl olucak senin de gönlüne göre versin rabbim hayırlı evlatlar nasip etsin

Aminnn inş hepimizin öle gönlüne göre wersin bencede nie aşılama warken tüp bebek direk sen yine ilk aşılama yap allah büyük olur inş

merhaba arkadaşlar bende yumurta rezervi az olanlardanım. banada teşhis konulduğunda 'zaman kaybetmeden tüp bebek yaptırmalısın' demişti doktorlar. bende o şok içinde denileni yaptım. çok yüksek dozlarda ilaçlara rağmen sadece bir yumurta oluştu onuda transfer ettiler bana. tabiki sonuç hüsrandı. ama 2 ay sonra hamile olduğumu öğrendim. şimdi 3 yaşında bir kızım var. ben hayıt otunun fsh yi düşürdüğüne tanık oldum Ama en önemlisi bol dua ettim tefriciye okudum, meryem süresini okudu ailem benim için. şimdi ikinci kez anne olmak istiyorum. ama tüp bebk için yeterli param yok ilaçlarda yüksek dozlarda olunca tüp bebek bizim için dahada masraflı oluyor. o yüzden aşılama yaptırmak istiyorum. şimdi bbeğim olacağına daha inançlıyım her gittiğimde en az iki yumurtam gözüküyor. Tüp bebek deediğim esnada okadar ilaca rağmen sadece 1 yumurta gelişmişti. (bu arada uzun protokol uygulanmıştı bana) Allah çocuk isteyen herkese nasip eder inşallah.bol bol dua edelim tabi tedavileride ihmal etmemek gerek

Allahım isteyen herkese nasip eder inş canm bende çok duydum Hayıt otunu bu ay bekliyorum hasta olursam hemen denicem inş nasipte warsa oluyo yani desene bak nasıl olmuş

ben hayıt otunu yaş olarak benden çok büyük, şuan kocaman iki evladı olan ve yumurta rezervi az olan bir arkadaştan da duydum. o bu sorunu yaşadığı dönemlerde tüp bebek yaptırmak biraz daha zormuş. mahalle ebesinin önerisi üzerine balla hayıt otunu karıştırarak kullanmış bir kaç ay. bebekleri doğduktan sonra hiç korunmamış ama daha sonra olmamış . Hayıt otunu denemenizi tavsiye ederim. ve dua etmek en önemli şifa kaynağımız.

Kesinlikle ka

Kesinlikle katılıyorum sana herşeyin başı dua

K

Merhabalar 3 yillik evliyim. Evliligimin 6. Ayında genel bir muayene olayim diye doktora gidip hormon testi verdigimde dunyam basıma yikildi. Fsh degerim 17 idi ve ben henuz 25 yasindaydim! Surekli umutsuzluk aglamalar va derken bir düsük yaptigimi ögrendim. Aradan iki sene gecti 3 ay klomen kullanmak disinda bir tedavi olmadim.bu sene artik ramazandan sonra yaz tatilinde tedavi olurum derken kendi kendime hamile oldugumu ögrendim. Ve ilk fsh yuksek ciktiginda bu forumdaki hikayeler beni cok umutlandirmisti. Bir gun bir doktorun tup bebek disinda cocugun olmaz tup bebekle de zor dedigi bile oldu. Vel hasili kisaca hikayemi paylasmak istedim. ALLAH isteyince gercekten oluyor.

Allah hepimizin yardimcsi olsun.

Canm benim allah layık gördü oldu inş allah izniyle herşey güzel olacak seninde merak etme

Umudunuzu yitirmeyin ve kafaya takmayin derim. Yuksek fsh ve dusuk amh degerleriyle kendiliginden hamile kalanlar oldukca fazla. Kaplicaya girmeyi deneyin mesela, termal su yumurtalik faaliyetlerini artiriyor. En onemlisi de stres yapmamak, en rahat oldugunuz donemde hamile kalma sansiniz oldukca artiyor.

Son düzenleme:
MUTLAKA HEP DOKTOR KONTROLUNDE OL YUMURTA TAKIBI YAPTIR RABBIM OL DEYINCE OLUVERİR FSH 13 LERDE VE AMH 0,39 LA BU AY HAMILE KALDIĞIMI ÖĞRENDİM STRES YAPMA BEN STRES YAPMAYI BIRAKTIM TATIL REZERVASYONU YAPTIRDIK O DERECE UNUTMAYA ÇALIŞTIM BIRDE BAKTIM HAMILEYIM TROITLERINE MUTLAKA BAKTIR

Kızlar yardımcı olurmusunuz lütfen Aralık 2017 de en son amh bakıldı ve değerim 1.4 çıktı daha sonra tedavi gördüm tüp bebek iptal oldu aşılama yapıldı neyse adet oldum bugün dr a gittim kontrole amh bidaha bakıldı ve sonuç 0.99 çıktı moralim sıfır bu kadar kısa sürede düşermi başına gelen varmı böyle bir durum. Dr la görüşemedik kan geç çıktı. 2 ay da bukadar düşermi ya çıldırıcam artık

Merhaba... şuan mesajlarınız bana umut oldu çok teşekkürler. Bi kaç gün önce adet düzensizliği nedeliyle hormonlarıma baktırdım . Erken menopoz teşhisi konuldu. 28yaşındayım bekarım, fsh 86 e2 20den düşük amh sonucunu bekliyoruz. Acilen yumurta dondurmam gerekiyormuş. Yaşadığım hüsranı anlatamam bu değerlerle yumurta da donduramazsam naparım bilmiyorum dua etmekten başka. Bu kadar yüksek fsh la bi umudum olur mu sizce

Ay kuzum rabbim acil sifalar versin tez vakit kucagini doldursun daha yasin kucuk rabbim tez umudunu kesme benimde yasim 41 fsh yuksek cocugum yok hic olmadi rabbim isteyince olur cok hormonlarda oynama olur uzulme birde bakmissin hamile kalmisin

Ay kuzum rabbim acil sifalar versin tez vakit kucagini doldursun daha yasin kucuk rabbim tez umudunu kesme benimde yasim 41 fsh yuksek cocugum yok hic olmadi rabbim isteyince olur cok hormonlarda oynama olur uzulme birde bakmissin hamile kalmisin
Çok teşekkür ederim amin hepimizin inş. Bitkisel kürler varmış fsh düşürüyormuş ilaçsız hamile kalanları duydum bakalım denemediğimiz şey kalmasın dua da edelim yapcak bişey yok başka..

Merhaba. Benimde sorunum aynı. 25 yaşındayım ve 1,5 yıllık evliyim. Geçtiğimiz ağustıs ayında hamilr kaldım doğal yolla. Fakat 8.haftada gelişmediği için alındı 3 ay ara verip ocak ayında tekrar denemeye başladık ama bu aya kadar olmadı. Bu süreçte kontrollerim tahlillerim hep yapıldı hep temiz çıkıyordu. Taki geöen hafta hırmon testini alana kadar. Fsh 15 prolaktin 70 çıktı. hemen ogün zaten adetin 5.günüydü. Klomene başladık. Bugün adetin 11. Günü ve kontrolde 18mm bir tane yumurta oluşmuş dedi öatlatma iğnesi vurdu. İlişki gnleride verdi ama çokmu umutsuzum fsh 15 ile doktorum hiç olumsuz konuşmadı benmke. Yani olmaz vs demedi hiç. Bir an önce bebek yapalım sana umutsuz olma olur gibisinden konuşuyor hep. Ama ben pek umutlu olMıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…