🥳Forma kavuşuyoruz - Aralık2023 Anneleri🥳

Başladım dediğim günden beri her gün en az 1 saat yürüdüm. Hemde kaldırım inmeli çıkmalı bebek arabasıyla. Beyaz unlu ekmek yemedim. Zaten alerjiden dolayı sağlıklı beslenme modundayım. Amaaaaa ama gel görki dün 1 saat yürüyüş sonrası şeytan aklımı çeldi ve bir sürü aburcubur aldım. (Cips dahil ☹️) hem de bunu almamalısın diye diye aldım. Resmen sağ tarafımla sol tarafımdakileri gördüm duydum 🤣🤣 ama sol taraf galip çıktı. Dünde deli gibi bir sürüsünü yedim. Şimdi ne mi oldu. Burnum tıkalı, boğazım ağrıyor,midem bulanıyor ve aşırı bir pişmanlık hissi 😞
Ben yesem de aynı kilodayım yemesem de. Hayvan gibi spor yapsam da yapmasam da. Anlamadım bu işi.
Geçmiş olsun canım. Ben marttan beri falan hiç iyileşmedim zaten. Belki okul açılınca biraz toparlarım psikolojik olarak da.
Dün arkadaşlar geldi. Onlarda da iki çocuk bizde de. Hiç bişey anlamadık. 5 dk konuşturmadılar. Biz çocukken her yere giderdik ailemizle, çocuklar bir odaya girer oynardık. Şimdiki çocukların biraz şey olması… 🙄

Başladım dediğim günden beri her gün en az 1 saat yürüdüm. Hemde kaldırım inmeli çıkmalı bebek arabasıyla. Beyaz unlu ekmek yemedim. Zaten alerjiden dolayı sağlıklı beslenme modundayım. Amaaaaa ama gel görki dün 1 saat yürüyüş sonrası şeytan aklımı çeldi ve bir sürü aburcubur aldım. (Cips dahil ☹️) hem de bunu almamalısın diye diye aldım. Resmen sağ tarafımla sol tarafımdakileri gördüm duydum 🤣🤣 ama sol taraf galip çıktı. Dünde deli gibi bir sürüsünü yedim. Şimdi ne mi oldu. Burnum tıkalı, boğazım ağrıyor,midem bulanıyor ve aşırı bir pişmanlık hissi 😞

Yaaa gördün mü, gereksiz şeyler yiyince böyle oluyor. Yeme. Diyetteyiz. Aklına delilik gelince yaz buraya hemen vazgecirme motivasyonu yapalim.

Ben yesem de aynı kilodayım yemesem de. Hayvan gibi spor yapsam da yapmasam da. Anlamadım bu işi.
Geçmiş olsun canım. Ben marttan beri falan hiç iyileşmedim zaten. Belki okul açılınca biraz toparlarım psikolojik olarak da.
Dün arkadaşlar geldi. Onlarda da iki çocuk bizde de. Hiç bişey anlamadık. 5 dk konuşturmadılar. Biz çocukken her yere giderdik ailemizle, çocuklar bir odaya girer oynardık. Şimdiki çocukların biraz şey olması… 🙄
Canım düzenli yaptığıni sanmıyorum. Buraya da yaziyosun zaten dondurmalarr, cipsler. Birkac gün bile bozmadan yapınca farkediyor. Ama bir gün boz bir gün yap olunca ödem felanda duruyor bence. Ben baska açıklama bulamıyorum.

Yaaa gördün mü, gereksiz şeyler yiyince böyle oluyor. Yeme. Diyetteyiz. Aklına delilik gelince yaz buraya hemen vazgecirme motivasyonu yapalim.

Canım düzenli yaptığıni sanmıyorum. Buraya da yaziyosun zaten dondurmalarr, cipsler. Birkac gün bile bozmadan yapınca farkediyor. Ama bir gün boz bir gün yap olunca ödem felanda duruyor bence. Ben baska açıklama bulamıyorum.

Ben de diyet yemekler yapıyodum benim 3 kilo falan kaldı hedefe, beyim de kilo versin diye yapıyordum daha çok. Kavga edince de saldım değmez uğraşmaya dedim 😅 dün bozdum ama bugün devam. Artık çocuk da olduğu içim hedefim sağlıklı beslenmeye yönelmek katkılılardan uzak durmak, bizi örnek alacak sonuçta

Ben de diyet yemekler yapıyodum benim 3 kilo falan kaldı hedefe, beyim de kilo versin diye yapıyordum daha çok. Kavga edince de saldım değmez uğraşmaya dedim 😅 dün bozdum ama bugün devam. Artık çocuk da olduğu içim hedefim sağlıklı beslenmeye yönelmek katkılılardan uzak durmak, bizi örnek alacak sonuçta
Harikasın. Hem bizi örnek alacak hemde onlar içinde sağlıklı olmak zorundayiz bence. Genelimiz yaşı büyük çocuk sahibi olduk . Çocuklarımız daha kucukken kronik hastaliklarimiz başlamasın diye. Çocuklar annelerini güzel görmek ister diye bir cok sebep var saglikli kiloda olmamız için

Kızlar herkes aynı zayıflama frekansında değilse yazdıklarım itici gelebilir. Gereksiz karışıyorum gibi. Ama bu grubu o amaçla kurduk diye yazıyorum. Suan en kararlı ben duruyorum ve yanima cekmeye çalışıyorum sizi. Hâla aynı düşüncede miyiz? Sizlerden de motivasyon bekliyorum

Kızlar herkes aynı zayıflama frekansında değilse yazdıklarım itici gelebilir. Gereksiz karışıyorum gibi. Ama bu grubu o amaçla kurduk diye yazıyorum. Suan en kararlı ben duruyorum ve yanima cekmeye çalışıyorum sizi. Hâla aynı düşüncede miyiz? Sizlerden de motivasyon bekliyorum
Bende zayıflama yonundeyim canım ama Perşembe değilde haftaya Perşembe paylasirim artık kilomu kız dolapta sarma varmış 2 gün önce pisirmistim bı kactane yerim artık 😂😂ama artım ne oldu eliptik bisiklette 15 dk çalıştım gün gün artacak tabi

Aynen canım hatta daha önce kursaydık daha iyi olurdu

Kocama kızdım ondan aldım yedim ya :KK43: offf bi de süte geçecek onlar şimdi ☹️ ben de dediğin gibi artık ya bıraya ya o dertleşme yeri neresiydi oraya yazayım 😞

Yok yok vallahi aynı moddayız arada kaçamak yapsam da kesinlikle çok iyi oldu. Ben bozunca ne derseniz deyin razıyım. Perşembe her şeyi göze alıp paylaşım yapacağım.

Kizlar normalde kızı almak için öğlen yemeğine kalmadan eve gidiyordum ya iki gündür kiz benimle işe geliyor diye yemekhaneden yiyebiliyorum o yüzden porsiyon sorunumu çözdüm. Tabakta ne kadarsa onu yiyorum. Evde de baska yemiyorum. Sadece kıza yiceklerini hazırlıyorum. Zaten zaman kalmıyor baska da.

Porsiyon sorunum bu şekilde çözüldü ama aç gözlülügüm devam ediyor. Çoktan secmeli olunca yemek hepsini alasım geliyor vala insanlardan utandıgım icin yemek pilav cacık tatlı alıyorum. Bugun yedim sonra ikinci ana yemeği de bir bahaneyle almak istedim evde kiza mi yedirsemm yaa felan diyerek. Sonra sıra var masada insanlar var diye almadım. Ben niye hiçbir zaman doydum diyemiyorum acaba.

Kilo aldıkça midemiz de büyüdü ondan bence az yemeye alışsak tabaktakiler fazla gelse keşke😅Kilom 70ken öglenleri 2gibi yediğmde akşam başka bir şey yemeden durabiliyordum şimdi öyle değilim

Kızlar on kişilik efor sarfettiğimi biliyordum ama kanıtlanabilir olduğunu bilmiyordum :)

Eklentiler

• okok-2024-08-07-08-23-03.png
    okok-2024-08-07-08-23-03.png
    177,6 KB · Görüntüleme: 19
X