Fikirlerinize İhtiyacım Var....

lanet olsun deyip vazgeçmek herşeyden onun ekmeğine yağ sürmek olur
ihtiyacın olsun olmasın.dava sürebildiği kadar sürsün
ben ne alabiliyorsan al derim.
siz beraberken edinilmiş şeyler sonuçta yani senin de hakkın ve emeğin var
söke söke de olsa al

Haklısın canım... denemeliyim sanırım... benneyaptımki

Teşekkür ederim arkadaşlar hepinize ayrı ayrı yorumlarınızdan dolayı....

Lalecim çok şükür ki ailem yanımda... bana destekler... Bu benim için çok büyük bir artı...

Dualarınızı eksik etmeyin lütfen.... Buna çok ihtiyacım var... Çünkü korkuyorum.... Güçlü duruyorum etrafa karşı...ama korkuyorum....30 yaşındayım şu anda... inanın kendimi 60 yaşında gibi hissediyorum....

Hayat öyle garip ki... şu son dönemde herşeyi tüm çıplaklığıyla karşıma çıkardı... Artık güçlü görünmekten ziyade, güçlü olmam gerektiğini çok iyi biliyorum.... Bunun için çaba harcıyorum.... inşallah başarabilirim... Dualarınızla birlikte.....

Görelim mevlam neyler...neylerse güzel eyler... :Saruboceq:

venüs ne kadar güzel bir kalbin olduğunu , ne kadar yardımsever bir insan olduğunu biliyorum..
çok üzüldüm okuduklarıma. kendi adıma sana diyebileceğim lanet olsun de çıkar hayatından o adamıda yanındakileride... aileninde dediği gibi hiç bir şey senin sağlığından daha önemli değil. bugün malvarlığının yarısına el koydun diyelim yarın onu yiyebileceğinin garantisi varmı? anladığım kadarı ile herşeye rağmen ayakta duran birisin e ailende arkanda, daha ne! ''azcık aşım ağrısız başım'' misali devam et yoluna...
umarım herşey gönlüne göre olur...

Çok üzüldüm aradaşım gerçekten...
Hakkında hayırlısı olsun öncelikle...
Siz yurt dışında mı evlendiniz? Yani oranın kanunları ile mi bağlısınız anlamadım..
Avukatların sana hiç bir şey alamazsın demeleri ilginç geldi...
Kusursuz ya da daha az kusurlu olduğunu ispatlayarak maddi manevi tazminat talep edebilir, nafaka isteyebilirsin..
Nafaka alabilmek için anlaşmalı boşanma yoluna gitmene gerek yok...
Boşanma yüzünden yoksulluğa düşeceğini ispatlarsan yoksulluk nafakası da alabilirsin çekişmeli olsada dava...
Eşinin seni aldatması zaten en büyük sebep..
Ben hiç bir şey almadan bırak demem sana...
Ama sinirlerini hiç bir şekilde yıpratmadan sabırlı olacaksın...
Ondan gelen paraya ihtiyacın olduğu için değil elbette, ama karşındaki seni aptal yerine koyduğunda ben işi inada bindirirdim..
Sonuçta kaybedeceğim hiç birşey yok..

canım sana çok dobra bir şey söyleyeceğim...benim parayla pulla işim olmaz...kocam alsın gitsin şimdi herşeyi...ama senin durumunda olsam, elimdeki kanıtları, benden mal kaçırdığına dair bildiklerimi, olan biten herşeyi avukatıma sunardım...gerekirse donuna kadar almaya çalışırdım....

Kadının hakaret etmesi de cabası.... yok ben boşanmıyormuşum, açlıktan ağzım kokacakmış... beş parasız bırakacaklarmış beni.... ben eşime çocuk mu vermişim? vs.vs. (bunu burada söylemek doğru değil biliyorum ama... eşimden dolayı çocuğumuz olmamıştı....ama ben bunu hiç bir gün...hiç bir an söz konusu dahi yapmamıştım...) Boşandığın gün nikahımıza davet edicez seni diyor benneyaptımki Köylü diye dalga geçiyorbenneyaptımki

Allahım sabır kendı sehırlıde nolmus sanki... yuva bozmayı magrifetmi sanmıs ahlaksız kadın!! ne zamandan beri ayaklar baş olmus !!!! bence bosanma o kadının 4ayak ustune dusmesine saglama , o kimki sana nasıl oyle seyler diyebilir!!! sende diyorsun canım saglıgım onemli evet haklısın ama bosverıp yasamayı denedın mı hiç ? nikahın sende nasılsa ,, ve onca emegin var , ( dısardan konusmak kolaydır ama bence nikahın devam etsin sende parayı kafana gore yiyip iç , takılma bile ) ayy nasıı sınır oldumm.. gecmıs olsun canımmm Allah kolaylık & sabır versınn.. a.s. a.s.

öncelikle çok üzüldüm sizin adınıza amaaa sakın duygusal düşünmeyin
ayrılarak nıkahını vererek çok büyük bir iyilik yapmış olursun onlara bırak o kadın metresi olarak yaşasın merak etme canım bi kaç seneye kalmaz zaten birbirlerini yemeye başlarlar sen boşanmayınca sende bıkan ondanda bıkar
sakın arkadaşım sakın boşanma ye iç gez rahatına bak
egerki eşin olacak adam ayrılmak isterse alsın güzel bi ev güzelde bi nafaka boşa gitsin onun dışında sakın sen dava falan açma
ayrıca kendine birikim yapmaya çalış umarım sana karşı cimri degildir

Çok üzüldüm canım içim acıdı okurken Allahım bildiği gibi yapsın o adamı sanada güç kuvvet versin dayanma güçü sabır versin canım

anlamadığım şey; eşiniz sizin yararlanmamanız için ya da başka nedenlerden ötürü mal varlığını nasıl başkalarına güvenerek onların üstüne yapıyor da bunca zaman sizin üzerinize birşey yapmamış? emin olun içlerinden birinden (afedersiniz ama) kazığı yiyecektir.
şahitlerle ispat yapılabilir sanıyorum. kredi kartı ekstreleri,yaşadığı yer vs eşinizin hayat standartını belli eder zaten.
ayrıca başka bir kadınla beraber. kusurlu gösterebilirsiniz..

başka zaman olsa,uğraşmayın değmez derim ama, bu konuşmalar karşısında siz de elinizden geleni yapın. sonuçta o zor zamanlarınızda sizden destek almış, sizin de hakkınız var diye düşünüyorum.

Çok teşekkür ederim arkadaşlar... yorumlarınız için... Ben problemlerimle insanları sıkmak istemem, pek de paylaşmam.... ama şimdi, keşke daha önce paylaşsaydım diye düşünmedim değil...

Her bir yorum benim için çok değerli bilmenizi isterim...

Şu ana kadar yorumlarınız üzerine aldığım karar... çok iyi bir avukat bulup, mücadeleye başlamam gerektiği.... Gerçekten iyi , tuttuğunu koparan ve tecrübeli bir avukat olmalı....Çok üzgünüm çoook

bu kadar kolay diil... sakın pes edeyim deme...mahkemede inatla tüm bu durumları anlat .... bana vermemek için şunun bunun üstüne yapptı bunların sahibi eşimdir de mutlaka ...senin hayatından çaldıkları ne olacak ... bu kadar kolay mı yani kurtulacak ..sakın venüsss! mücadele et ve hakkın olanı al... ve o resim yazı çıktı vs. artık her neyse mahkemeye sun.. hatta keşke can alıcı tüm bunlardan haberdar ve eşine yakın bir ortamdan bir şahit... ve mahkemeden bunların incelenmesini ve arştırılmasını taleb et... mal sahibi bu adam ve bunu kanıtla...çok geçmiş olsun venüs... ve lütfen bunları yaşarken süreç uzayacak bununla yaşamaya alıştır hazırla kendini... yeni hayatına başla ama bunun da peşini bırakma...sağlığına dikkat et ama ok... sevgiler...

canim birak mali mulku parasi herseyi onun olsun. Senin ona verecegin en buyuk ceza ve senin icin en buyuk kazanc hayatini yeniden kurup, mutlu bir yuva kurman coluk cocuga karismandir. yasin daha 30. yeniden ise girersin. ailenin durmu da iyiymis. yani esini iflas etmis ve vefat etmis say ve hayata kendi tirnaklarin ile yeniden kaziyarak basla. elbet o da cezasini bir sekilde bulur.

Insan bir kere dunyaya geliyor. bir kere 30 yasinda oluyorsun. 10 yil vermssin. 1 gun daha verme.

yeniden hayatini kur. huzurlu mutlu ve onsuzzzzz...

canim bu yorumunu okumamistim. benim demek istedigim artik bosan idi. oyle ya da boyle. ha hakkini alabilirsen ne iyi. alamazsan da defolsun gitsin.

Canım benim ,
çok üzüldüm yaa,
bu tarz yazılar beni çok üzüyor,hele bir de tanıdığım birisi yazmışsa daha çok üzülüyorum
konuya boyu altında kalsın die başlicam,
şerefsiz herif,
bence davanı aç ve haklarını ara,elbette bu hıyarın üstüne bişeyler vardır,en azından sosyal güvencesini yatırdığı için bi gelir beyan etmek zorunda bu durumda da nafaka talebin olmalı,
yani o kadar mal sahibi birisi mutlaka bi yere para yatırıyodur,hesapları falan incelenir,vardır bi çözümü yani,
benim anlamadığım bu baştan beri kafaya mı koymuş ayrılmayı ki,gayrimenkulünü,işyerini vs yi başkalarının üstüne yaptırmış,
kuzenin olcak kişiyle görütün mü ne diyo,
amcanla falan konuşun
insanı en çok da yakınları bıçaklamıyor mu bu hepsinden daha acı
sağlıcakla kal canım

davanı aç hakkını ara arkadaşım.kendine yeni bi hayat kur

canım kuzenimle konuştum konuşmaz mıyım....eşim ataköyde ev tutmuş... adresini istiyorum kuzenden... tam olarak bilmiyorum diyor...ama YALAN!! 9 kısımdaymış sen oraya git, geceleri pusu kur belki yakalarsın diyorbenneyaptımkiKuzenden bişi çıkmaz yani... daha önce de yazmıştım... yalancı şahitlik bile yapar benim aleyhimde o derece olmuş.... İnsanlar para ne taraftaysa oraya yöneliyorlar...bu en yakınında olsa öyle....

...

mrb ,öncellikle çok üzüldüm durumuna ama demişsin ki yaşın 31 olmak üzere diye peki ya boşanmayıpsürdürdüğünü düşün oyaladığını ve mahkemeye vermediğini bence çok pişman olursun çünkü her geçen gun biraz daha büyüyoruz ama bir hayata yeniden 31 yaşında başlamak var birde düşünsene 5 yıl sonra başlamak var yani ne kadar çabuk boşanır ayaklarının üstünde durursan okadar çabuk hayatı yendien kazanırsın .yani ayrılmamakla bence kendine zararın dokunur anlaşamadığın bir adamla ne diye hayatını zincire vurmuş gibi bekleyesin ki .Hak talep ettiğinde alırmısın alamazmısın onu bilmiyorum ama nafaka falan bağlanır sana herelda yani bence en kısa sürede iyi bir avukata git eşinin üstune ne olup olmadığını öğrenip mahkemeye başvur derim.bir de çocuğnuz varmı yazmamışsın ama sanırım yok bahsetmemşsin .Birde anlamadığım bir durum senin yeğenin nasıl olurda kocanın fabrikasında hisse sahibi olur aralarındaki yakınlık derecesi nedir?

Aralarındaki yakınlık derecesi sadece Benim canım... Başka bir yakınlık derecesi yok....

Haklısın bu arada... zaman geçtikçe yaş da ilerliyor.... her geçen gün benim aleyhime işliyor bunun da farkındayım....

Canım resimdeki insan senmisin.Çok hoş bir bayansın.Bana sorarsan mahkemeyi aç bir an önce boşan.Yeni hayatına başla.Belkide eşin olacak insan senden boşanmak istemiyordur.Mal mülk bahane bence.Boşanmak istese gözden çıkarır seninle anlaşır.

Evet canım, avatarımdaki benim resmim... Teşekkür ederim....

Bu arada tabii ki eşimin düşüncesi hayatını yaşayıp, üç beş sene sonra eve dönmek...Diğer kadına da benim boşanmak istemediğimi söylemesinin altında bu yatıyor... Elbette bu mümkün değil... Aç kalacağımı, sokakta yatacağımı bilsem yine de olmayacak böyle bir şey...

Abim, evden ayrıldığında gidip iş yerine onunla konuşmuş... Ben onu maddi olarak sıkıntıda bırakmam... ama boşanma da olmaz demiş... Abim inatla o senden boşanmayacak diyor.. Aranızdaki sorun ne, kardeşimin hatası nedir diye sorduğunda; (sıkı durun) Dolapta domatesleri çürütüyordu demiş kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 Abim diyor ki şaka yapıyor zannettim... Ben sana ciddi ciddi soruyorum lütfen laubaliliğe gerek yok falan demiş işte....

Yani arkadaşlar, bendeniz... dolapta domatesleri çürüttüğü için aldatılan ve terkedilen kadın olarak tarihe geçeceğim sanırım :lepi:

Bu yüzden mahkemede yüzde yüz kusurlu bulunabilir miyim acaba:1shok:

Gülsem mi ağlasam mı bilemiyorum höfff fisfisfis

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…