Fikirlerinize İhtiyacım Var....

VENUS_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
459
5
Fikirlerinize ihtiyacım var... Siz olsanız bu durumda ne yapardınız? Nasıl bir yol izlerdiniz?

Kısaca anlatmaya çalışayım durumumu....

1998 yılında evlendim...o zaman 21 yaşındaydım.. eşim tekstil işiyle uğraşıyordu... büyük bir aşkla ve ani bir kararla ailemi de karşıma alarak evlendim... İş hayatım evlendikten sonra olmadı... eşim çalışmamı kesinlikle istemiyordu... evlendiğimiz zaman eşimin iyi bir işi vardı... (yaklaşık 200 çalışanı olan bir tekstil firmasının sahibiydi) evlendikten 6 ay sonra ciddi bir kriz yaşandı ve işini kaybetti... sonra zamanla benimde desteğimle tekrar toparlandı ve yıllar içinde eskisinden daha iyi bir işi oldu... (Şu anda sayısını bilemediğim kadar arabası, Bir tanesi Türkiye'de bir tanesi fransa 'da bir tanesi de İran'da olmak üzere üç ayrı ülkede işletme sahibi... benim şu anda yaşadığım ev... (ayrıca bir kaç evi daha varmış ben bilmiyordum sonradan öğrendim)

(sonradan nasıl öğrendin diyeceksiniz.. doğal olarak... benimle hiç birşeyini paylaşmazdı... fikrimi almazdı... fikir sormazdı... sabah gider, gece yarısı gelir yatar tekrar işe giderdi... çoğu zaman yurt dışı ya da şehir dışındaydı... hatta son zamanlarda arada bir eve uğruyordu...)

Bu arada aramızda ilk andan itibaren şiddetli tartışmalar yaşanıyordu... günden güne ben de kendimi iyice içime kapatıp, tamamen antisosyal bir yaşantı içine girmiştim... Özgüvenimi tamamen yitirmiştim anlayacağınız... Toplum içinde konuşamayacak duruma gelmiştim...Bir dönem psikolojik tedavi de gördüm... (çünkü, onunla konuşurken her lafımdan bir şey üretip kavga çıkarıyordu...ona göre her söylediğim yanlış, her yaptığım hata idi...) böyle geçen 9 yıl... anlayabilir misiniz bilmiyorum.....benneyaptımki

Aramızdaki tartışmaları onun ailesi dışında ve benim bir kaç yakın arkadaşım dışında hiç kimseyle paylaşmadım.... benim ailem herşey güllük gülistanlık zannediyordu. onlara hiç bir şey belli etmedim... taa ki geçen yıla kadar... bir yıldır durumumdan haberdarlar... (bir akşam ailem bana geldiğinde onu bekledikler uzun zaman görüşmemişlerdi... en sonunda ben de söylemek zorunda kaldım evden ayrıldığını...

Evden ayrılması da şöyle oldu... yine günlerce eve uğramayıp (iş bahanesiyle) eve bir gün uğramıştı...(son 4-5 yılımız böyleydi ) ve ben de artık bu durumun böyle yürümesini istemediğimi söyledim.. ya doğru düzgün bir yaşantımız olsun ya da ayrılalım dedim....

Kısaca durumun özeti bu... detaylara girersem sayfalar dolusu yazarım kimse okumaz dolayısıyla fikir de alamam...

Sormak istediğim ....

Resmi boşanma henüz gerçekleşmedi... Sen git mahkemeye ver diyor (en son geçen yıl karşılaşmıştık) Ama herhangi bir hak talep edemeyeceğimi söylüyor... vermeyecekmiş hiç bir şey....

Bu durumda ev, işyeri, ve bilumum mal varlıklarından hiç birini "alırken" kendi üzerine yapmamış.... bunu öğrendiğimde neden böyle yaptın dedim ,(öyle gerekiyordu) dedi...

Ev başkasının üzerine alınmış (çok yakın bir arkadaşının üzerine)
Türkiye'deki şirketin büyük bölümü başkasının üzerine...(hisse sahiplerinden biri benim kuzenim (öz be öz amcamın kızı)(sadece orada çalışan olmasına rağmen şirketin büyük bölümü onun üzerine ) hala beraber çalışıyorlar... Diğer şirketlerle ilgili bilgim yok maalesef... (kafalarda soru işareti kalmasın diye şöyle bir açıklama da yapayım... Bunların hepsinin gerçek sahibi eşim ama resmi olarak böyle görünmüyor...)

Bu durumda da ben resmi olarak hak talep edemiyorum... Görüştüğüm bir kaç "iyi" avukat ta bana bu şekilde söyledi.... Bu dava belki yıllarca sürebilir, ve dava sonunda sen hiç bir hak alamayabilirsin dediler... görüştüğüm bütün avukatların ortak vardığı sonuç bu....

Siz bu durumda olsanız? lanet olsun ben sıfırdan hayatıma başlarım ne hali varsa görsün mü dersiniz? ...yaşınız 31 olmak üzeredir.... ve 10 yıl aktif çalışma hayatında değilsinizdir, verdiğiniz bütün emekleri bir kenara mı atarsınız?... gidip mahkemeye hiç bir hak talep etmeden boşanmak mı istersiniz....

Ya da hiç hakkımı alamayacağımı bilsem de resmi yollara başvurup sonucu ne olursa olsun bu yola baş koyarım mı dersiniz....

(Bu arada eşimin hayatında birisinin olduğunu öğrendim ve kadın benimle bir şekilde irtibata geçti (eşimin msn sinden) onunla sarmaş dolaş fotoğrafları, ağza alınmayacak hakaretler...vs. bunların kayıtları hala elimde...)

Çok karışık oldu yazdıklarım ama kısaca nasıl anlatılır inanın bilmiyorum...

Gerçekten fikirlerinize çok ihtiyacım var.....fisfisfis

canım önce çok geçmiş olsun diyorum yıllarca nasıl katlanmışın tebrikler ayrıca.çocuk yok galiba bence ayrıl hemde hemen ama onunla konuş en azından 10 yıllık eşinim beni madur etmemen gerekiyor diyip sana ev araba yani o kadar mülkün içinden bişeler vermesi gerekiyor senin buna hakkın var

geçmiş olsun.ben olsam nıkahımı vermezdim ne olursa olsun .Benımde cok yakınım boyle bır seyı yaşadı.Ne olursa olsun sonucunda bırsey alamadı tam tersı kendınden gıttı ben olsam nıkahımı vermezdım sanırım aılesı sızı destekler yada sıze aldıgı müchevlerı vermezdim kendı ımkanlarımla bana saglanan ımkanlarla bır sure daha yaşardım.Ve o kadın o kadının sıze hakaret etmesı degılsızın ona hakaret etmenız gerekıyor kesınlıkle ığrençliği yapan o sonucta.

Inanki ablamin yasadigi 11 senelik evliligin aynisini sen yasadin sanki onun hikayesini okudum simdi...

Ablamin eski eside böyleydi ablamin desteklerinle cektigi kredilerle adam oldu ailesini kalkindirdi is sahibi mal sahibi oldu ama ne karisina nede cocuklarina deger vermedi...

11 sene sonra ablam dayanamadi artik ve bosandi, bütün hersey onun olsun dedi cocuklarini aldi ayri ev tuttu dayadi dösedi bizimde desteklerimizle ve simdi cokta huzurlu ve mutlu, ayrica önümüzdeki hafta onun eski is yerine dilekce yazicaz insallah olur..:Saruboceq:

Ablamin esine yaptigi fedakarliklari bir anlatsam bu kadarda olmaz dersin canim ama adam adam degilki...kötükedihüso

Bence ne olursa olsun ayril kendine bir hayat kur para önemli ama senin ic huzurundan senin mutlulugundan önemli degil..a.s

Üstelik birde baska bir kadin var hayatinda yani artik migdem kaldirmazdi..:bbo:

Ne hali varsa görsün ama benden uzak olsun derdim...

Valla ablacim okurken tüglerim diken diken oldu.
Cok kötü seyler yasamisin ama hala dimdik ayaktasin ve öyle bi güclülükle anlatabiliyorsun.
Benim yasim kücük oldugu icin sana fikir verebilecek durumda görmüyorum kendimi,
ama bence hic o degerli vaktini harcamayada, sinirlerini yipratmayada, o kdr para dökmeyede degmez. Sonunda belki hicbirsey alamayacaksin ve elinde bosa gecmis bi hukuk savasi ve yipranmis sinirlerin kalicak.
Nafaka falanda mi alamayacaksin? Ve adamin kendi üstünde hic mi birsey yok? En azindan azda olsa bunlardan hakkini talep et bence...

Canım iyilikle konuşmaya çalışmıştım... Bana diyor ki sana kimse evden çık demiyor... evde otur( ama nereye kadar... boşanma olduğu anda evin asıl sahibi gibi görünen kişi beni evden atabilir... diyorum) Kimse seni evden atamaz diyor... """güvenmiyorum""" Kendime ait bir arabam var... onunkilerin yanında çerez ama şükür buna da...

Canım, nikahımı vermemek değil sorunum.. Aslında maddiyatta değil.... Benim asıl hazmedemediğim şey... bunca yıl aptal yerine koyulmam... verdiğim emeklerin, çektiğim maddi manevi sıkıntıların bu şekilde karşılık bulması... Allahım ben nerde hata yaptım diyorum .... düşünüyorum düşünüyorum.... Hala çözemedim....

Kadının hakaret etmesi de cabası.... yok ben boşanmıyormuşum, açlıktan ağzım kokacakmış... beş parasız bırakacaklarmış beni.... ben eşime çocuk mu vermişim? vs.vs. (bunu burada söylemek doğru değil biliyorum ama... eşimden dolayı çocuğumuz olmamıştı....ama ben bunu hiç bir gün...hiç bir an söz konusu dahi yapmamıştım...) Boşandığın gün nikahımıza davet edicez seni diyor benneyaptımki Köylü diye dalga geçiyorbenneyaptımki

Geri dönüş kesinlikle mümkün değil zaten canım... Sadece bundan sonrası içinde, bu zamana kadar yaptığım aptallıklara devam etmek istemiyorum... bir şekilde hakkımı aramalı mıyım... Yoksa boşa zaman geçirmeyip, hayatımı yoluna mı koymaya çalışmalıyım....

Bu arada babam sen istediğin anda gelebilirsin diyor... Bırak parası pulu onun olsun senin sağlığından daha mühim değil diyor....Bizimle yaşamak istemezsen, kiracıyı çıkartır sana hazırlarız orayı kendi istediğin gibi yaşarsın diyor... Ben kızımı hastanelerde görmek istemiyorum diyor... (bir ara sürekli acillerdeydim) sinir krizleri falan işte.... Şimdi şükür daha iyiyim

Ablana da çok geçmiş olsun diyorum... Kendini kurtarmış... gerçektende insanın iç huzuru en önemlisi......

Venüscüm inanki çok üzüldüm:teselli:
Ben olsam ne hali varsa görsün demem. Senin sayende yapmış o kadar serveti. Enayi yerinemi koyacak şimdi yani. Yok öyle. Bu kadar kolaymı yani tekmeyi vurmak. Muhakkak vardır bir yolu. Seneler sürse bile bence yem olma ona.benneyaptımki

Mutlaka ona ait bişeyler vardır.Gösteririsin mahkemede o msn fot.larnı donuna kadar alırsın......Gençliğinin en güzel zamalarını ona köle olarak geçirmişsin bunun elbet bir bedeli olacaktır...Kararlı davran diret bakalım....mutlaka nafaka verecektir sıkıysa vermesin...o resimlere sahip çık veee kullan...

eşin kaç yaşında?

canım ne güzelki ailen senin yanında birde onlar sana destek olmasaydı ne olurdu onu düşündünmü.bence babanı dinle ne kadar olursa olsun hiçbir maddiyat maneviyattan öte geçemez yani senin ruh sağlığın trilyonlardan daha değerli umarım bu zor günlerini hafif hasarla atlatırsın ve yeni bir başlangıç yaparak kimseye ben düşmedim dimdik ayaktayım dersin sen güçlüsün BİZ KADINLAR GÜÇLÜYÜZ bunu unutma

Çok zor bir durum canım yaa Allah yardımcın olsun.
Biz ne desek boş senin için aslında. Eşin ile konuşmayı denesen.
Yani, anladığım kadarı ile birlikte olduğu biri var ve belkide evlenecekler.
Sen beni mağdur ettiğin müddetçe bende boşanmayacağım senin işini zora sokacağım diyebilirsin. Birlikte olduğu kişi ile evlenmeyi düşünüyorsa seninle uzlaşma yoluna gitmesi gerekir. Yok ben o kişi ile evlenmeyi düşünmüyorum derse ilk önce o kişiyi üzerinden çekmesini söylersin.
Diğer konuya gelince pek bilgim yok ama senelerdir ayrı yaşadığını ispat edebilirsen ve ayrı yaşamaya başladıktan sonra mallarını başkalarının üzerine geçirdiyse bu mal kaçırmaya girer. Yasalar gereğini zaten yapar.
İnşallah herşey yoluna girer arkadaşım :1hug:

Kadinda ne kadar yüzsüzmüş yaa. Merak etme canim sana şunu söyleyebilirim amcak sen esinden boşansan bile böyle adi bir kadindan kocana kari olmaz. Konusmalarindan ettigi laflardan belli ne kadar ahlaksiz adi ve sürpüntü bir kadin olduğu. Allah a havale et.

Danıştığım avukatlar şahitler bulmamı söylüyorlar... Ama ailesi şahit olmaz ki... ne kadar benim tarafımda olsalar da hukuki işlemler başladığında zannetmiyorum.... Bi tarafta benim canım, kardeşim dediğim insan da "kuzenim" bütün olayların şahidi ama o asla şahit olmaz.... bunu anladım... çünkü altın yumurtlayan bir tavuk bulmuş... bırakmaz... ve ablasını böyle satar... herhangi bir duruma onun yanında yalancı şahitlik bile yapabilir.... o kadar ahlakını yitirmiş.... Bir gün buna sormuş eşim ablan benden boşandığında sen çalışmaya devam edecek misin diye?... o da aynen şu cevabı vermiş.... ben aile hayatımla işimi karıştırmam...sizin aranızda olan sizi ilgilendirir demiş..... ve bunu bana kuzenim kendisi söyledi....

Olsun... diyorum ki... gün olur devran döner....

Nafaka ancak anlaşmalı boşanma olursa, yani ikimiz arasında anlaşıp mahkemeye dilekçe verirsek alabilirmişim... aksi takdirde hiç bir şey alamazmışım.... avukatlarda dereyi geçene kadar ......... de diyorlar .....

Canım eşim 40 yaşında şu anda... resimleri saklıyorum konuşmaları da saklıyorum.... mahkemede belki faydası olur diye....

Vay adi adam vayy
Vay adi kadin vayy
Utanmadan birde sana laf mi soyluyor kötükedihüso

Cok geçmis olsun...cok uzuldum...çok çok uzuldum inan ablacim bee :teselli:
Ben senin ne demek istedigini anladim
aslinda lanet olsun onun parasina da evine de arabasina da
Ama madem seni bu kadar asagiladi, deliller elinde, vede bu adam yuzunden en guzel yillarini evinde geçirdin, sirf onu mutlu edebilmek için çalismadin, sonuna kadar savas derim ben Çok üzgünüm çoook

Surunsunler, surum surum surunsunler, adiler
guçlu gorunuyorsun, insallah boyle devam eder, insallah sonunda mahkeme hakettigini verir, emeklerinin karsiligini en azindan, cunku artik yillarini da veremez, geçmisi de silemez, insallah senin için hersey guzel olur bundan sonra :Saruboceq:

:1hug:a.s.

içinde bulunduğun duruma üzüldüm gerçekten.
Öncelikle bu belirsizlikten kurtulmak gerekiyor sanırım.
Boşanmaya karralısın değil mi?
Ailende sana destek bu konuda.
Hukuksal konularda ahkam kesmek istemem.
Ama bunca yıl evlikte edinilen mal varlığı başkasının üzerine yapılmışsa bile,yaşadığınız hayat, şirketler,geliri göz önüne alınır diye düşünüyorum hakimler tarafından.
Bir de aldatma olayı var.
Bunlar sizin hem boşanma hem tazminat davası açabilmenizi gerektirir diye düşünü
yorum.
Sadece mantık yürütüyorum,hukukçu arkadaşlar mutlaka daha doğrusunu bilecektir.

Doğrusunu isterseniz,ben bir an önce yolumu çizerdim.Onunla alakamı keserdim.
Bir arkadaşın dediği gibi, nikahımı vermezdim olayına hiç girmezdim.Böyle ısrar eden kadınlar kendilerini küçük düşürüyorlar diye düşünüyorum beni affetsinler.

Yolumu çizerken, yaşadığım bu eziyetler için ondan alabileceğim herşeyi almak için elimden geleni ardıma koymam.

Sonuç sıfır bile olacaksa mücadele ederim.

Şimdi kendine güven şöyle bir doğrul,hayat devam ediyor.
Bu da yaşanması gereken bir dönemdi ve bir daha böyle bir dönem yaşamayacaksın.

Sağlığını, hem ruhsal hem fiziksel koru.

Zor bir dönem seni bekliyor, ama bununla baş edecek kadar güçlüsün bence.

Yazım tarzından anlayabildiğim kadarıyla öyle görüyorum.

Herşey yoluna girecek ve diyeceksin ki neden bu kadar korkmuşum ki.

Sana mutlu huzurlu bir yaşam diliyorum:1hug:

yasadıklarına cok uzuldumsenağlamaaslında ılk basta aman deymez allahından bulsun der cıkar gıderdım demıstım ama sonradan sevgılısının sana soyledıklerını okuyunca onun ınadına bosanmazdım dedım.eger kocanız onunla evlenmek ısterse(kı bence o sevgılısınede karım benden bosanmıyor o yuzden senınle evlenemıyorum demıstır.bılmıyorum bana oyle geldı cunkı ondan bosan falan dıye konusmus) sızden ayrılmak ıcın belkı sızın ona sundugunuz sartları (maddi acıdan) kabul eder.ki bence sız ona yıllarınızı vermıssınız bu sızın hakkınız vıcdanı olan bir adam da bunu yapardıklava:umarım hersey hakkınızda hayırlısı olura.s.

Ehe daha ne be gülüm, bak ne güzel aslan gibi baban var sana sahip cikiyor ailen destek oluyor allah eksikliklerini göstermesin, böyle durumlarda ailesinden destek görmeyen, sen istedin simdi cekeceksin diye baba ocagindan kovulan binlerce kadin var....:çok üzgünüm:

Ne mutlu öyle bir babaya sahipsin, onlar büyütmüs emek vermis bu yaslara kadar getirmisler evladi olan herkez bunun acisini bilir, eller kaksin itsin sinir krizi gecirecek kadar cektirsin yooookkk kimse evladini sokakta bulmadi.

Birak parada pulda onun olsun zaten emin olki o paradan maldan mülkten hicbir zaman bir hayir göremeyecek üzerinde ahh olan hicbirsey den hayir gelmez zaten.

Allah yar ve yardimcin olsun canim üzülme her gecenen birde sabahi olacak elbet:teselli:

çok sinirlendim Allah' a havale ediyorum güçlü olmaya çalış canım herkes kendine yakışanı yapar unutma mal talebine gelince sen o mallardan alamasan bile o bu malların hayrını göremez zaten ..............

bu kadar mal mülk içinde size yalnızca bi araba düştü demek.. neyse o ayrı mesele de, bikaç avukata daha danışsanız? belki herşeyi başkalarının üzerinde ama bi de adamın yaşam standardı var, yani ikisi tezat oluşturmaz mı? delil olarak kullanılabilir belki bişiler çıkabilir gibi geldi ban az buçuk hukuk bilgimle..

bu kadar yılın acısını tabi ki arkanı dönüp giderek daha da katlamicaksın heralde.. kesinlikle peşinden koşman gerekiyo.. 10 yılını vermişsin ya daha ne olabilir? olan sana olucak adam zaten gününü gün ediyo.. kendini yıpratmadan uğraş ama..

Ne kadar üzüldüğümü tarif edemem şu anda...senağlama
Çok fazla muhabbettimiz yoktur seninle biliyorsun,ama bir şeyler karalamak istedim haddim olmadan.
Şükürler olsun ki ailen yanındaymış arkadaşım..:1hug:
Evet hakkın olanı almanı inan çok isterim ama bu süreç uzun sürerse ve o sırada daha çok bozulursa sağlığın..(ruhen ve bedenen)
O zaman daha zor olmaz mı hayatın?benneyaptımki
Allahım o adama da kadına da yedirmez onları elbet,inşallah Rabbim adaletini en yakın zamanda gösterir..:Saruboceq:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…