Fikirlerinize ihtiyacım var - bir aday var

Çocuğun hem annesi ölmüş hem de babası resmen bırakmış , çocuğuna baba olmayan adamdan koca da olmaz
Cocugu annesinin ailesi istemis adamın da cevresinde bakacak kimsesi yokmus annenin ailesi baska şehirde
Simdiden sormak istemedim ama belki evlenirsem alirim diye düşünüyor olabilir daha yeni tanistigim adama da bu kadar detay soramam. Yuz yuze gelince belki

Evet bu düşündürücü. Yoksa bu yaşlarda bekar erkektense eşi vefat etmiş erkek daha iyi derdim. Gerçi şimdi 36-37 yaş da evlilik için gece değil ama erkekler için çok ileri yaşta hala bekar olanlarin problemli olduğunu düşünüyorum. Evlilik dusunmeden, kız arkadaşıyla birlikte yaşayanlar falan hariç dedigim . Klasik ailesiyle yaşayan erkeklerden bahsediyorum. Ya çok annesinin güdümünde oluyor, ya aileci oluyor, ya sorumluluk sahibi olmuyor vs vs genelde çoğu böyle. Ama dediğiniz nokta da önemli. Anneannesi daha iyi bakar ama sorumluluk sahibi bir erkek çocuğuna göre kendini ayarlamalı. Anneannesine yakın oturabilirdi çare çok.
Ben de basta aile gudumunde sandim ama yalniz yasiyor hafta ici yogun çalışıyormuş ailede anne baba yok diger kardesler evli herkes kendi düzeninde bu yalnız kalmış sanirim. Cocugun anneannesi farkli şehirdelermis

Evlenince alır çocuğunu merak etmeyin. Şimdi bakıcı yok diye vermiş. Bunlar bence özellikle çocuksuz kadın arıyor, kendi çocuğuna bakmayan adam elin kadının çocuğuna bakmaz tabi.
Ben de boyle düşünüyorum simdi tek basina bir erkek cocukla ne kadar ilgilenebilir ki? Ölen esin ailesi cocugu sahiplenmiş ama evlenince alir diye ben de düşündüm direkt sormak istemedim telefondan. Yuz yuze gelindiginde konusulur diye düşünüyorum

Ben de boyle düşünüyorum simdi tek basina bir erkek cocukla ne kadar ilgilenebilir ki? Ölen esin ailesi cocugu sahiplenmiş ama evlenince alir diye ben de düşündüm direkt sormak istemedim telefondan. Yuz yuze gelindiginde konusulur diye düşünüyorum
Tek başına bakan bi adam biliyorum, gül gibi bakıyor, kız çocuğu bi de. İsteyince yapmadıkları yok. Ama malesef hepsi öyle değil, çoğu ev ve aile sorumluluğunu tek başına alamıyorlar. Size düşecek yani o kısım evlenince. Çocuk bakmaya baktırırlar ama terbiye verme kısmını size yâr etmezler, kendilerinin de vicdan yapacakları tutarsa şu saatten sonra, vah canınıza.

Tek başına bakan bi adam biliyorum, gül gibi bakıyor, kız çocuğu bi de. İsteyince yapmadıkları yok. Ama malesef hepsi öyle değil, çoğu ev ve aile sorumluluğunu tek başına alamıyorlar. Size düşecek yani o kısım evlenince. Çocuk bakmaya baktırırlar ama terbiye verme kısmını size yâr etmezler, kendilerinin de vicdan yapacakları tutarsa şu saatten sonra, vah canınıza.
Evet zaten cocuk kucuk değil.
Ben de biliyorum tek basina bakan ama iste her insan bir değil bunları konusmak lazim
Adamin tavrı duzgun olmasaydi ya da azıcık beni rahatsiz etseydi direkt kestirip atardım zaten. En azindan yuz yuze gelip bazi seyleri net konusana kadar şimdilik tanimaya çalışacağım. Bastan kesinlikle olmaz diyordum adamin tavri biraz bu düşüncemi kırdı tabii mantigim yine ön planda.
Cocuk konusunda da bazi seyleri zaman gosterir eğer anlasirsak konusulur yanina almak isterse de alir babasi neticede. Annesi ölen bir çocuğu da babasindan ayirmak istemem. Simdilik bunlari düşünmek için erken yine de.

Numara adama da verilmis sanirim abi bakti ben kizdim adama demistir muhtemelen ya da numarayi ablasi mi verdi bilmiyorum
Aday olan beyefendi yazdi onunla whatsapptan yazistik. Iyi birine benziyor ama cok fazla faktor var mesela dul cocuklu biri egitim olarak o lise ben üniversite. Bilmiyorum direkt kestirip atmak yerine biraz gozlemlemek istiyorum çünkü ablasi adina ozur diledi o heyecandan konusamamis dedi genel olarak konusma tarzi hosuma gitti direkt yuz yuze gorusme taraftarı bir yerlere gidelim dedi. Yani dedigim gibi biraz gozlemleyip ona gore yol almak istiyorum. Durup dururken olasi bir iliskiyi de bastan elemek yanlış olur
Gözün aydın konu sahibi sevindim adına hayırlısı olsun. Kısmette varsa güzel olsun😍

Cok iyi yakından tanidigim biri degil aracilik yapan abi. Is yerine sık gidip geldigi icin bir asinalik oluşmuştu.
Sizin dediğiniz guzelmis sana degil ogluna musaitim.demek 🤣
Aaa durum değişmiş ortalık alev almış😅hayırlı olur inş 😅bende aracı abiyle annesini dürtüklüyorum hala... Boşverin bence şuan onları eş adayına odaklanın... Sonra icabına bakarız diğerlerinin🥳🥳mutluluklar diliyorum gönlünüze göre olsun

Valla isteyen öyle bir bakar ki... Niye bakamasın ? Çocuk onun çocuğu. Ne işi var anneannede ? Parayla baba olunduğunu sanan bir erkek daha...
Olabilir bilmiyorum anne tarafı kizini kaybedince toruna sahip cikmak istemiş adamin akrabaları yakininda degil bakamam diye dusunmus olabilir bilmiyorum. Ilerleyen süreçte bunlari irdelemeyi düşünüyorum simdi telefondan olmaz anca yuz yuze olabilir

Aaa durum değişmiş ortalık alev almış😅hayırlı olur inş 😅bende aracı abiyle annesini dürtüklüyorum hala... Boşverin bence şuan onları eş adayına odaklanın... Sonra icabına bakarız diğerlerinin🥳🥳mutluluklar diliyorum gönlünüze göre olsun
Teşekkür ediyorum ne sicak ve samimi bir yorum olmus🥰
O arayan anne degil en buyuk ablaymis anne vefat etmis abla da saçmalamış adina ozur diledi
Araci olan abiyi de engelledim zaten adam da cok sevmiyor belli ki çünkü numarami ablasindan almis.

Olabilir bilmiyorum anne tarafı kizini kaybedince toruna sahip cikmak istemiş adamin akrabaları yakininda degil bakamam diye dusunmus olabilir bilmiyorum. Ilerleyen süreçte bunlari irdelemeyi düşünüyorum simdi telefondan olmaz anca yuz yuze olabilir
Anneanne torununa sahip çıkmak istiyor diye babanın buna razı gelmesi normal değil. Akrabaları falan ne alaka. Baba olmuş oturacak bakacak çocuğuna. Eşini kaybetmiş işi olmayan aile desteği olmayıp çocuğuna bakan , bakmaya çalışan bir sürü anne var. Erkeklerin neyi eksik ya da neyi fazla ki çocuğu anneanneye bırakıyor ? Sorumluluk alamıyor bu kadar basit. Nasıl boşanınca çocuğu anneye verip kaçıyorlar bu da onun farklı teranesi... Ananı bulda baban olayım diye bir laf vardır. Ona dönmüş olay.
Siz dikkatli hareket edin. Allah karşınıza iyi insanlar çıkartsın.

Anneanne torununa sahip çıkmak istiyor diye babanın buna razı gelmesi normal değil. Akrabaları falan ne alaka. Baba olmuş oturacak bakacak çocuğuna. Eşini kaybetmiş işi olmayan aile desteği olmayıp çocuğuna bakan , bakmaya çalışan bir sürü anne var. Erkeklerin neyi eksik ya da neyi fazla ki çocuğu anneanneye bırakıyor ? Sorumluluk alamıyor bu kadar basit. Nasıl boşanınca çocuğu anneye verip kaçıyorlar bu da onun farklı teranesi... Ananı bulda baban olayım diye bir laf vardır. Ona dönmüş olay.
Çocuk büyümüş, terbiyesini farklı yerden almış, babası almaya kalksa babası ile bile anlaşamaz, kaldı ki üvey anayla anlaşacak. Bi kadın biliyorum, ilk evliliğinden olan çocuğu babanneye bırakmış, sonra alayım dedi de kızla bi iki görüşünce yok ben bunla yapamam, ex kaynananın ne kadar cins huyu varsa almış dedi, arada görüşüyorlar şimdi. Büyümüş çocuğu almaya falan kalkarsa sıkıntı. Almasa da sıkıntı, babası gidip evlenecek belki çocuk yapacak, o çocuk dışlanmış hissedecek, öfke besleyecek. Zaten belli ki kolay kolay kimse girmiyor bu cendereye, konu sahibi bulununca bi heyecan yapmışlar dangıl dungul konuşmuşlar.

Amin Allah razi olsun. Yazdıklarınız icin teşekkür ederim yorumunuz cok kiymetli benim için. Herkes kendi hayat tecrubesini yansıtıyor sonucta.
Şu an zaten tanimaya çalışıyorum bir anda olacak bir sey değil, duygusal olarak degil daha mantikla yaklaşmaya çalışıyorum. Ben de sevmek sevilmek isterim ama evlenmis olmak icin de evlenmem bugune kadar nolursa olsun deseydim illa ki evlenirdim. Ama kimse bosanmak icin evlenmiyor o yuzden de biraz ince eleyip sık dokuyorum. Tekrardan teşekkürler yorumunuz icin😍

Çocuk büyümüş, terbiyesini farklı yerden almış, babası almaya kalksa babası ile bile anlaşamaz, kaldı ki üvey anayla anlaşacak. Bi kadın biliyorum, ilk evliliğinden olan çocuğu babanneye bırakmış, sonra alayım dedi de kızla bi iki görüşünce yok ben bunla yapamam, ex kaynananın ne kadar cins huyu varsa almış dedi, arada görüşüyorlar şimdi. Büyümüş çocuğu almaya falan kalkarsa sıkıntı. Almasa da sıkıntı, babası gidip evlenecek belki çocuk yapacak, o çocuk dışlanmış hissedecek, öfke besleyecek. Zaten belli ki kolay kolay kimse girmiyor bu cendereye, konu sahibi bulununca bi heyecan yapmışlar dangıl dungul konuşmuşlar.
Haklısın. :KK43: Konu sahibi onların gözünde altın bilezik.

Amin Allah razi olsun. Yazdıklarınız icin teşekkür ederim yorumunuz cok kiymetli benim için. Herkes kendi hayat tecrubesini yansıtıyor sonucta.
Şu an zaten tanimaya çalışıyorum bir anda olacak bir sey değil, duygusal olarak degil daha mantikla yaklaşmaya çalışıyorum. Ben de sevmek sevilmek isterim ama evlenmis olmak icin de evlenmem bugune kadar nolursa olsun deseydim illa ki evlenirdim. Ama kimse bosanmak icin evlenmiyor o yuzden de biraz ince eleyip sık dokuyorum. Tekrardan teşekkürler yorumunuz icin😍
Rica ederim ayol. 💕 Belli siz hayat enerjisi ile dolu sevecen bir kadınsınız. 🤩

Eeee atmasaymış çocuğunu o zaman, o gariban çocuğun ne suçu günahı var .. bir de o babaannenin ayağının suyunu içmek gerek annenin bakmadığı çocuğa bakıyor bir de üstüne tonla laf yiyor :KK51:

bakan gayet bakıyor konu sahibesi, bakmaya niyeti olan adam en kötü annesini, kızkardeşini akrabadan birini çağırıyor evine çocuğuna öyle ya da böyle baktırıyor. Ayrıca boşanmış yalnız kadınlar da gayet bakıyor çocuklarına, işe de gidiyor, kreş mreş bakıcı bir şeyler de ayarlıyor. Kadınlar çocuğundan ayrılmayı düşünmüyor bile parayı bakıcıya kreşe veriyor, kıt kanaat geçiniyor ama çocuğundan ayrılmıyor bir şekilde büyütüyor. Kadınların canı yok mu, onlar niye atmıyor çocuklarını?? Adamın canı tatlı tabi kreşle uğraşmak var, parası var,onun yerine at anneanneye gitsin. Çocuğa çok yazık zaten annesi ölmüş şimdi de babası yok.
Aama o bir başına erkkkekkk dersek koca yetişkin eşşek kadar adamları anca sorumsuzluğa iteriz bknz şekil a. Ben olsam çocuğunu atan adamla işim olmaz derim yüzzüne de söylerim kesip atarım. Şöyle bir duruma göz yummak demek, ortadaki çok yanlış bir durumu kabullenmek demek. Bir de belki gelinimiz olacaksın demiş haspalar evet yaaaa kadınlar sıraya girdi can atıyor sorumsuz herif için.

Eeee atmasaymış çocuğunu o zaman, o gariban çocuğun ne suçu günahı var .. bir de o babaannenin ayağının suyunu içmek gerek annenin bakmadığı çocuğa bakıyor bir de üstüne tonla laf yiyor :KK51:
Bende de var boyle bir örnek annemin oturdugu köyden biri
Abisi bizim islere yardimci olur kiz benle yasit evlenmis boşanmış simdi 17 18 yasinda kizi var kadin baba evindeydi yeniden evlenirken cocuksuz bir adamla evleniyor adam kizi istemiyor cocuk anneanne dede ile büyüyor tabii dayi yenge falan da yakin. Sonradan yine çocukları oluyor sanirim yeni esiyle. O kiz yazik anali babali ama ikisi de sahip cikmamis yani baba da ölü değil. Uzucu bir durum.
Benim konustugum beyefendinin durumunun detayını bilmiyorum yine de bu konuda soracaklarim.da var tabii. Mesela cocugu evlenince almak istiyor mu yoksa cocuk hep orada mi kalacak? Tabii ikinci bir cocuk olsa o dislanmis hisseder bunu da düşündüm inanin cocuk icin ne kadar zordur dusunmesi bile uzucu geliyor bana. Annesi zaten ölmüş. Babasindan uzak... bilmiyorum zor bir durum

X