Fibromiyalji, hep beraber dertleşelim, paylaşalım

Bir bant herşeye iyi ha, tosun gibi yiyip bant takınca zayıflıyor mu insan. Seni gidi seni

Çok çok geçmiş olsun size de. Malesef uğraşmamak için böyle bir şey yaptıklarına inanamıyorum... Ben de hala araştırılıyorum. Bu kadar araştırma gerektiren bir durumken beni yıllarca fibromiyalji diyerek direkt yolladılar, romatolojiye bile yönlendiren olmadı. Doktorun biri sırtımı, belimi enjektörle uyuşturmadan uzun uzun onlarca kere kesti 5 ayrı seansta. Çok korkunçtu ve bunu hiçbir şeye dayanmadan, bana açıklama bile yapmadan yaptı...

Şimdi lupus gibi duruyor testlerim, hala tanı tam konamadı ama ya ben kendim gitmeseydim doktora da lupus bir organımı tutsaydı diye düşünüyoruz... Allah korusun, ölümcül sonuçları olan hastalıklar bunlar tedavisiz kalırsa...

Merhaba, ben yagmur oncesi ve suresince cok fazla agri cekiyorum..
Vucudumun genelinde gezici agrilar oluyor ama en belirgini sol kolum.. Kurek kemiginden parmaklarima kadar agriyor ve gucsuzluk oluyor. Simdi bu durum sol bacagima da sicradi. Ayni karakterde bir agri ama suan hafif durumda.
Sol kulagimda da ugultu var surekli.

Sag bacagimin kucuk bir kisminda sanki damarlar agriyor. O da kolumdaki agri ile ayni karakterde.
Kaslarimda tek atimlik seğirmeler oluyor.
Hayat kalitem cok dustu. Zaman zaman iyilesiyorum ama yagisli ve soguk olan bir ulkede yasadigim icin genel olarak hep agrilarim var..

Turkiye'deyken doktora gitmistim 2 soru sordu ne bir test, ne bir film cekmeden fibromiyalji diye yesil receteli bir ilac yazmisti, kullanmadim

Simdi bir romatoloji ve bagisiklik sistemi hastaliklari uzmanindan randevu aldim. Mart'in ortasinda gidecegim. Lupus ve fibromiyaljiden supheleniyorum, bakalim ne cikacak.

Ben fibromiyalji hastayım aynı zamanda Yumurtalıklarım da çikolata kisti var bu yüzden bebeğimiz olmuyor tüp bebek tedavisi başlayacağım için fibromiyalji ilacını bıraktım ama ağrılarım yavaştan başlıyor sizce ne yapa bilirim lütfen cevap yazar mısın lütfen

Lütfen bana da söyleyin nasıl kurtuldunuz çok mutsuzum geçmiyor geçmiyor geçmiyor

Böbreklerinizin ağrısının fibromiyalji ile ilgisi var mı?

Nasıl yani anlamadım neymiş dizdeki sorun?

Kusura bakayın, yanlış oldu sandım

Hala araştırılıyor, bir isim heniz konmadı. Lupus antikorlarından biri testlerde 3pozitif çıktı. Ama kalça kemiği ve kuyruk sokumunda da MRda iltihap çıktı, Ankilozan Spondilit de olabilirmiş, ondan da şüpheleniyor doktor. Kendi kendime gitmesem doktora haberim olmayacaktı... İkisi de hayat boyu kontrol altında tutulması gereken hastalıklar...

Ne değişik hastalıklar
Nasıl öğrendin ne yaptılar sana tek mr mı
Özel doktor muydu hangi kurum baktı sana ? Peki ilaç başladın mı ? O hastalıkların belirtisi de mi ağrı mış?

Ne değişik hastalıklar
Nasıl öğrendin ne yaptılar sana tek mr mı
Özel doktor muydu hangi kurum baktı sana ? Peki ilaç başladın mı ? O hastalıkların belirtisi de mi ağrı mış?
Benim başka hastalıklarım da var bunlarla bağlantılı olabilecek olan cilt hastalıkları, ama beni en çok zorlayan ağrılar oluyor. Bana 6 yıldır hep fibromiyalji denmişti, özel hastanede fizik tedavi ve ortopedi bölümlerine gitmiştim. Bu sefer kendim romatoloji bölümüne gittim özel hastanede.

İlk gittiğim doktor test sonuçlarıyla lupus tedavisi başlattı ama o ilaca alerjim varmış bir ay zor kullandım, kestiler ilacı. Başka bir doktora daha gittim, o da ankilozan spondilite benzediğini söyleyip MR istedi. Orada da iltihap çıktı işte... Benim amcamda da var, genetik geçişi olabilen bi hastalık. Bir ilaç başlayacakmışız bu hafta.

Çok geçmiş olsun şifalar dilerim

Uyandığımda hiç uyuyamış gibi hissediyorum,gün boyu sürekli uyumak istiyorum fakat çok şükür ilaç ve doktora gitmekten hep nefret ettiğimden doğal yoldan ağrılarım geçti kantaron yağıyla yapılan masaj sayesinde ağrı kalmadı

Lütfen bana da söyleyin nasıl kurtuldunuz çok mutsuzum geçmiyor geçmiyor geçmiyor
Ben 10 uıldır çekiyorum 2 aydır bir defa bile gelmedi
Uyguladığım yönten üç SSSkuralı

Bende fibromiyalji hastasiyim siz bu hastalığı nasil yendiniz lütfen banada soylermisiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…