Fibromiyalji, hep beraber dertleşelim, paylaşalım

Arkadaşlar bende 2 sene çektim bu ağrıları.Ama Emekli oldum:) Sevgili doktorcuğum sayesinde.Bana biraz pahalıya mal oldu ama ağrılarım geçti ya şükür.Buna ençok eşim sevindi zavallı yıllardır mızmızlığımdan bıkmıştı.
Nasıl emekli oldunuz banada yazar mısınız sizde biliyorsunuz çok kötü yemek yiyemez hale bile geldim

Minecim öncelikle çok geçmiş olsun, tabiiiki nasıl bu hastalıktan emekli olduğunu bizede anlatırsan sevinirim çünkü benim kocamda 4 yıldır benimle birlikte çekiyo, daha bi 4 yıl çekermi bilmem CADIARZU
Bilgi aldıysanız banada yazar mısınız oladar kötü ki çekilecek gbi değil

kesinlikle bu konuda en canımı sıkan bir noktaya temas etmişsiniz.... "psikosomatik" deyip geçiştirmek yani.... bu problemi yaklaşık 20 senedir yaşıyorum.. gittikçe de artıyor.... hem yaş ilerledikçe ve hem de çalışma ortamı büyük etken.... ofis ortamı ve sürekli sabit oturmak çok artırıyor ağrıları.... bundan 10 sene öncesine kadar bu rahatsızlık hiç bilinmiyordu ve doktora dahi gitseniz tetkikler sonucunda maalesef "hiçbir bildik hastalk grubuna girmeyen hastalıkların başına gelen " PSİKOSOMATİK yani psikolojik kökenli fiziksel rahatsızlık muamelesi görüyordu.... bir ara artık "kafana takma herşeyi canıım" önerisi almaktan fenalık gelmiş idi.... allahtan yeni yeni nöral terapi metodları gelişti ve fibromiyaljinin adı kondu.... gerçi hastalığın adının konması hemen hastalığı geçirdi mi : HAYIR... maalesef ben de fizik tedaviden laser tedaviye kadar bir sürü metod denedim... geçici bir düzelme oluyor... sonra yeniden başlıyor....
mine_sen'in önerdiği metodu da denemeyi düşünüyorum ama maalesef önerdiği çözüm farklı bir şehirde....
Mine hanımın çözümü ne acaba bende sizin gibi yapmadığım kalmadı ama yok bununla yaşayamıyorum 27 yaşındayım yemek yiyemedim zamanlarım oluyo

yaw sorma minecim yaa.... derdi çeken bilir ancak işte ne demek istediğimi ne güzel anlamışsın.... bir de bazı tipler wardır ya sen ne desen "seninki de sıkıntı mı daha beteri bende war" tipleri.. ya da "aaa evet aynısı benim de başıma gelmişti" gibi tepkiler.. halbuki geçici bir omuz ya da boyun tutulmasından bahsediyor ::KK43:(( nasıl bi dert çektiğimizi bilmedikleri için tabii...
cevabını aldım... ilgin için bir kere daha çoookkk teşekkür ederim.... doktorla temasa geçeceğim....
Mine hanımın önerisi ne acaba banada söyler misiniz o kadar kötü etkiledi ki yaşantımı çalışmam gerek ama evden çıkamıyorum gelecek düşünemiyorum

Geçmiş olsun kaç yaşında kalp krizi geçirdiniz kalp krizi geçirmeden önce hiç bi belirtiniz oldu mu ailenizde kalp krizi hikayesi olan var mı kusura bakmayın sorguya çekmiş gibi oluyorum ama benimde sürekli göğsüm kolum sırtım omzum çok ağrıyor daha önce psikiyatritye gittim bana panik bozukluk depresyon demişti kalp krizi korkum var o yüzden soruyorum

önce bu başlığı fark etmeyip ben de fibromiyalji topiği açmıştım... moderatör arkadaş daha önce böyle bir topik açılmış olduğunu belirtince çok sevindim bu konuda fikir alışverişi yapacağım başka arkadaşlar bulurum diye ama konu hakkındaki yazışmalar geçen seneye ait :bbo:
mine_sen'in özeline mesaj attım... belki bir ara bakar da önerisini alabilirim diye ama umudum çok az::KK43:((
ben de nereden bakarsanız 20 senedir bu sıkıntıyı çekiyroum... yaşam kalitesini çoookkk düşüren bir rahatsızlık... bazan kendimi 80 yaşında nine gibi hissediyorum... "aman biryerden ceyeran mı geliyor" hissi içinde yaşamaktan::KK43:( sürekli pozitif düşünmeye çalışıyorum ama bu hastalık da reel bir gerçek maalesef.... çalışma hayatına başladıktan sonra iyice arttı... ofise ortamında sabit oturmaktan bazan vücudumun belden üst kısmı tutmuyor::KK43:( neyse, inşallah başka arkadaşlar gelir de topiğe biraz fikir ve bilgi alışverişi yaparız
sağlıcakla kalın
Mine hanımın önerisini banada yazar mısınız 7 senedir bıktım ilaclar faydasız Yaşadığımı hissetmiyorum artık çok yorgunum

kesinlikle bu konuda en canımı sıkan bir noktaya temas etmişsiniz.... "psikosomatik" deyip geçiştirmek yani.... bu problemi yaklaşık 20 senedir yaşıyorum.. gittikçe de artıyor.... hem yaş ilerledikçe ve hem de çalışma ortamı büyük etken.... ofis ortamı ve sürekli sabit oturmak çok artırıyor ağrıları.... bundan 10 sene öncesine kadar bu rahatsızlık hiç bilinmiyordu ve doktora dahi gitseniz tetkikler sonucunda maalesef "hiçbir bildik hastalk grubuna girmeyen hastalıkların başına gelen " PSİKOSOMATİK yani psikolojik kökenli fiziksel rahatsızlık muamelesi görüyordu.... bir ara artık "kafana takma herşeyi canıım" önerisi almaktan fenalık gelmiş idi.... allahtan yeni yeni nöral terapi metodları gelişti ve fibromiyaljinin adı kondu.... gerçi hastalığın adının konması hemen hastalığı geçirdi mi : HAYIR... maalesef ben de fizik tedaviden laser tedaviye kadar bir sürü metod denedim... geçici bir düzelme oluyor... sonra yeniden başlıyor....
mine_sen'in önerdiği metodu da denemeyi düşünüyorum ama maalesef önerdiği çözüm farklı bir şehirde....
Mine hanımın önerisini yazar mısınız banada sizin gibi denemediğim yol kalmadı çok zor çeken bilir

Arkadaşlar bende 2 sene çektim bu ağrıları.Ama Emekli oldum:) Sevgili doktorcuğum sayesinde.Bana biraz pahalıya mal oldu ama ağrılarım geçti ya şükür.Buna ençok eşim sevindi zavallı yıllardır mızmızlığımdan bıkmıştı.
lütfen özelden bana doktorunuzun ismini paylaşır mısınız?

Arkadaşlar fibromiyalji hastaları olaraktan sizlere sormak istiyorum hangi aşıyı oldunuz sinovac mi biontech mi bikac gün içinde aşı olmak istiyorum ama hangisi olduğuna karar veremedim henüz bizim bu rahatsızlık için özellikle tavsiye edilen bi aşı var mi

Arkadaşlar fibromiyalji hastaları olaraktan sizlere sormak istiyorum hangi aşıyı oldunuz sinovac mi biontech mi bikac gün içinde aşı olmak istiyorum ama hangisi olduğuna karar veremedim henüz bizim bu rahatsızlık için özellikle tavsiye edilen bi aşı var mi
Fibromiyaljiye özel tavsiye edilen bir aşı yok. Ben biontech oldum 2doz, yan etki yaşamadım

ben de 4 yıldır çekiyorum bu hastalığı, omuzlarım, kollarım, boynum,sırtım ve göğüs kafesimde sürekli ağrı var. 4 yılın bir saatini bile ağrısız geçirmiş değilim. hastalığın ne olduğu anlaşılamdığı için başka başka teşhisler koyup bi dünya ilaç içirdiler bana oda yetmedi 2 kere ameliyat ettiler hastalık dahada azdı. en sonunda algolojide (ağrı kiliniğinde) tedaviye başladım ve hastalığın adı kondu FİBROMİYALJİ. burda da sırtımdan ve omuzlarımdan enjeksiyon yapıldı ve 6 ay ağrıyı %60 oranında az hissedeceğim söylendi. ama sadece 5 gün hiç ağrım olmadı ve çocuklar gibi mutluydum o 5 günde. 5 günden sonra ağrı aynı şiddetiyle devam ediyor. bu hastalıkla ilgili ne kadar site varsa hepsini gezdim üye oldum belki bi tedavi yöntemi çıkar diye ama artık umudumda çok kalmadı, çünkü hiç enerjim yok, yaşama isteğim yok. umarım bu hastalığa yakalanan herkes bi gün eski sağlığına kavuşur, hekese çok geçmiş olsun, sağlık herşeyden değerli.:1no2:
Merhaba arkadaşım bir kaç sorum olucaktı yardımcı olur musun ben sürekli ağrılarım dan yakınıyorum sırtımı düz tutmakta zorlanıyorum tek tarafa doğru çöktüm artık sağ kürek kemiğim aşırı derece de bağları gergin koltuk altım memem perişan kürek kemiğim de sanki böyle kitle var ordan her yere acı yayılıyor kötü hastalıklar düşünmekten alı koyamıyorum kendimi siz neler yaşadınız

Benim kaslarım seyiriyor biliyorum baya yıl olmuş yazalı ağrı ve seyirme den müzdaribim umarım görür yazarsın sonuç ne oldu merak ediyorum seyirme lerin
Mal gibi kendimi emg ye felan soktrdum onca acı yaşadım.Ne zama ki seyirmeleri unuttum geçti getti.Düşündükçe daha çok oluyor.Tamamen psikolojik.İnternetten neden oluyor diye araştırma daha çok kafana takıyorsun.Vücudunu rahat bırak

X