Fibromiyalji, hep beraber dertleşelim, paylaşalım

Peki sizin yanmalar devamlı mı nerelerde var biraz anlatır mısınız çok kötü hissediyorum kötü Bi hastalığım var gibi
benim sırtım yanıyor mesela,sanki ciğerim yanıyormuş gibi ama devamlı değil.bir müddet sonra hafifliyor.ama gün içinde tekrar tekra oluyor.sürekli olsa dayanamam yani o kadar kötü.acuçlarım alev alev yanıyor,soğuk birşeyleri ya da su dolu bir bardağı iki elimle kavrıyorum biraz rahatlatıyor.ayaklarımın altı,üst bacaklarım.kollarım,zaman zaman yanaıyor ama bende ağrı da eşlik ediyor.yani,yanmalı bir ağrı.

Cevabınız için çok teşekkürler inşallah hipimiz iyileşiriz çok zor gerçekten

Arkadaşlar göbek deliği ve cevresinde sağ kasık böğür ağrısı çeken varmıbugün seğirmelerim başladı halsizlik

Yanmalarınız devamlı mı nerelerde biraz anlatır mısınız bende çok kötü durumdayım kötü bişey mi var diye düşünüp duruyorum vücudum özellikle kol ve bacaklarımın üst kısımları

Benim yanmalarım çok sık oluyor ağrılarım genelde yanma şeklinde. Peki boğaz ağrısı da çekem oluyor mu kızlar yorgunluk ve boğaz ağrısı. Bir de ayak bileklerimde böyle hafif şişlikler var gibi oluyor deri altında bu tarz şikayetleri olan var mı?

arkadaşlar hepimiz şunu bilmeliyiz ki.herkeste değişik semptomlar görülebiliyor.mesela bazen boğazlarım ağrıyor.grip oldum zannediyorum. 1 -2 gün grip ve soğuk algınlığı ilaçları alıyorum.ama düzeleceğim yerde şikayetlerim artıyor.yanmalar,ağrılar,kasık ve bacak ağrıları,kol ağrıları,aklınıza gelebilecek her yerde ağrılarım oluyor.hatta gecen kış ayak parmaklarım ağrımıştı

.benim bunlara eşlik eden,gecen sene 2-3 ay süren idrar yolu şikayetlerim,şimdi de 1 aydır süren ishal şikayetim var.bu yüzden tam tanı konulamıyor.geçen sene tüm batın emarı yapıldı.birşey çıkmadı.bu sene de kolonoskopi yapılacak.kan testleri rutin zaten allahın emri,2-3 ayda bir tekrar ediliyor.bıktım artık.fibromiyalji tanısını da ben kendi kendime koydum.şikayetlerimi yazdım karşıma bu hastalık çıktı.kolonoskopiden de birşey çıkmazsa emin olacağım artık ve ilk işim iyi bir fizik rehabilitasyon uzmanı bulmak.ama fibromiyalji konusunda uzman olmalı ki bizleri anlasın.çünkü çoğu doktor,bu hastalığın adını bile duymamış.ben de bu olabilir mi diye sorduğumda,anlamsızca yüzüme bakıyorlar.

hatta ben istanbulda olmama rağmen bu konuda uzman bir doktor adı alamadım.bu yüzden,şehir dışında da olsa ayda bir gitmeye razıyım.yeter ki beni anlasın ve şikayetlerimi geçiremese bile,hafifletsin.yurtdışını bile araştırıyorum.o derece yani

Benim şikayetlerim sizinkiyle aynı grip olur gibi boğaz ağrısı ve yorgunlukla atak gibi geliyor kaslarımda yanmalar acımalar başlıyor sindirim sorunları aynı şekilde insan dayanamayacak noktaya geliyor

Benim şikayetlerim sizinkiyle aynı grip olur gibi boğaz ağrısı ve yorgunlukla atak gibi geliyor kaslarımda yanmalar acımalar başlıyor sindirim sorunları aynı şekilde insan dayanamayacak noktaya geliyor
insan hastalığına mı üzülsün,yalnız olmadığına mı sevinsin bilemiyor.size teşhis konmuşmuy du ve doktorunuz kim di

insan hastalığına mı üzülsün,yalnız olmadığına mı sevinsin bilemiyor.size teşhis konmuşmuy du ve doktorunuz kim di
Bana edirnede teşhis konuldu ilk önce devlet hastanesinde sonra fakültede araştırma hastanesinde prof koydu teşhisi ama ben hala tabi yeni bir belirti oluyor acaba buyum mu var diye kafama takıyorum

Bana edirnede teşhis konuldu ilk önce devlet hastanesinde sonra fakültede araştırma hastanesinde prof koydu teşhisi ama ben hala tabi yeni bir belirti oluyor acaba buyum mu var diye kafama takıyorum
bence şanslısınız.teşhis konulduysa,fazla kafaya takmayın.siz de biliyorsunuzdur ki,bu hastalık,stersten besleniyor.benim öyle yani,stresli olduğum zamanlar artıyor şikayetlerim.
teşhis konulana kadar,bir sürü,tahlil ,tetkik yapılmıştır zaten değil mi?onlar temizse kafaya takmayın bence.

Evet bir dünya tahlil ultrason sırtım için mr falan ama insan diyor cidden böyle bir hastalık olabilir mi falan kaburgam kırık gibi acıyor resmen bazen kaslarım yanıyor acıyor diyorum bu başka bir hastalık bulamıyorlar derken kafaya takıyorum hoop ağrılar şiddetleniyor kısır döngü

Edirnelimisiniz

yapmanız gereken ağrı noktalarını eşleştirmek ilk teşhisi koyan dr ağrı noktalarımı sordu .sonra ramatolojiye gittim ağrı noktalarını eşleştirmiş şekilde o da aynı tanıyı koydu ve fizik tedaviye yönlendirdi . bende de kabızlık var ibs den kaynaklı bir durum ciddi birşeyiniz yoksa kolonoskopi yaptırmayın .
iyi bir spor salonu bulun içinde yoga ve plates te olsun kendinizi anlatarak başlayın spora çok iyi geldiğini göreceksiniz

ağrı noktalarına baktım internetten,bazıları tutuyor.bazıları tutmuyor.ama diğer belirtiler uyuyor.3 haftadan fazla süren bir ishal durumum oldu.daha önce de aşırı sterse girince ya da heyecan yapınca,ishal oluyordum ama bu çok uzun sürdü.bu yüzden korktum.kolonoskopi istemiyorum ben de.ama irritabl bağırsak sendromu da yaşıyormuş,bu hastalar,iç sıkıntısı deprasyon her zaman var zaten.şu sıralarda da stres yaşıyorum .buna yormak istiyorum.inşallah hepimiz iyileşiriz.
yoga ve plates i araştırmaya başladım bile.demek önce bir romotolojiye gitmem lazım.

Benim de yıllar önce teşhisim ağrı noktalarına bakılarak konulmuştu ama Ankara’da gittiğim fizik tedavi doktorum ağrı noktalarına bakılarak konulan teşhisin tam doğru olamadığını fiziki muayene ve hasta geçmişi ile Bu tanının konulması gerektiğini söylemişti Ve gittiğimde ilk olarak şikayetlerimi dinleyip kendisi fiziki muayene ettikten sonra evet teşhis doğru dedi ve tedaviye başladı

İlerleyen seviyelerde uzun süreli ishal hatta idrar tutamama gibi sorunlar gözlenebiliyormuş Elinizden geldiğince stresinizi minimuma indirmeye çalışın havalar güzelleşti günde en az 45 dakika tempolu yürüyüşe başlayın çok daha iyi hissetmeye başlayacaksınız Spor bende çok etkili olmuştu

benden bir kaç tane standardın dışında kan tahlili istenmişti birde ramatoloji uzmanı omurgalarıma ekler yerlerime baktı şekil bozukluğu var mı yok mu diye . iltihaplı romatizma da kontrol edildi . ama bende dediğim gibi ağrı noktalarını hazırlamıştım. birde fizik doktoru da bana sinir durumun nasıl demişti . elimde olmadan öfkeleniyorum herşeye ama . birde depresyon hali sürekli oluyor . sizde de öyle oluyor mu

idrar tutaamama durumunu şimdi duydum. bende de kabızlık seyrediyor ikisi de birbirinden kötü . ama biraz çaba ile stresimizi atmamız lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…