Fibromiyalji, hep beraber dertleşelim, paylaşalım

Evet uyuşup yandığı da oluyor koltukaltım memem bile yanıyor
aynı şikayetler hemen hemen.peki siz de bağırsaklara vurduğu oluyor mu yanı sık sık kabız ya da ishal oluyor musunuz?gaz sancısı ve geğirti hissi yaşıyor musunuz?

Bnmde sol göğus altında var sancım. kabız ishal yanma uyuşma karıncalanma hepsi mevcut aynen bende atak donemindeyim üstüne birde ankasitiye bozukluğu anliycan duyan gelmiş

Bnmde sol göğus altında var sancım. kabız ishal yanma uyuşma karıncalanma hepsi mevcut aynen bende atak donemindeyim üstüne birde ankasitiye bozukluğu anliycan duyan gelmiş
herhangi bir doktora gidiyor musunuz?doktor arayışı içindeyim.teşhisim henüz konulmadı.senelerdir yaşadığım için,her doktora gittim.endoskopiden tutun da ,beyin emarı, tüm batın emarı,her sene 3 -4 ay da bir yapılan,kan tetkiklerinden bunaldım ve kendi kendime araştırırken ,bu hastalığı gördüm.nereye ve hangi doktora gideceğimi bilmiyorum.en azından teşhis konulsun artık .neyse onu bileyim.belirsizlik,çok kötü.

Bana teşhisi nöroloji koydu kol ağrısı için gitmiştim ağrılar için ilaç verdi birde antidepresan ama pek fayda etmedi stres en büyük tetikçisi maalesef

aynı şikayetler hemen hemen.peki siz de bağırsaklara vurduğu oluyor mu yanı sık sık kabız ya da ishal oluyor musunuz?gaz sancısı ve geğirti hissi yaşıyor musunuz?
Karnım şiş benim su bile içsem şişer hemen gazım da çok olur arada kabızlık yaşadığım da oluyor hatta geçen gün yaşadım kanama oldu afedersiniz ıkınmaktan. Omuzum çok yanar mesela sağ kasığımda da yanma oluyor

sizin teşhisi kim koymuştu?hangi doktora gittiniz?

Bana teşhisi nöroloji koydu kol ağrısı için gitmiştim ağrılar için ilaç verdi birde antidepresan ama pek fayda etmedi stres en büyük tetikçisi maalesef
Bana fizik tedavi doktoru koydu ama hala emin değilim açıkçası. Sırt için mr falan çekildiniz mi?

Bana fizik tedavi doktoru koydu ama hala emin değilim açıkçası. Sırt için mr falan çekildiniz mi?
vallahi neler yapılmadı ki,2 sene önce beyin emarı,geçen sene tüm batın emarı ilaçlı. ulturasonlar,akciğer filmleri,kan testleri 2-3 ayda bir.kanser olduğumu düşünmeye başlamıştım.ama bir taraftan da diyorum ki kanser olsaydım çoktan gitmiştim yani,o kadar uzun zamandır çekiyorum.

bir de el ayak yanmalarıve kış dönemi artan şikayetler olunca kendi kendime bu teşhisi koydum.ama ben de bilemiyorum.

özellikle bahar aylarında iyi oluyorum.kışın şikayetlerim artıyor.bir de yazın artıyor,onu da şuna bağlıyorum.toplu taşıma araçları,diğer kapalı yerlerde ki klimalar beni çarpıyor.ne zaman klimalı bir yere girsem şikayetlerim başlıyor.mümkün olduğu kadar kaçınıyorum klimalı yerlerden.

Valla ben de öyle diyorum acaba kanser miyim diye iki yıl oldu benim şikayetler başlayalı doktora gitmekten hastalık hastası diyor insanlar ama derdi çekmeyen anlayamaz malesef.

benim de 3 -4 yılı vardır.e bu süre zarfında kanser olsaydım,çoktan belirti verirdi diyorum.ara ara düzeliyorum çünkü.hepten kötüye gitmek gerekirdi öyle olsa.10 gün iyiyim,10 gün kötü.nasıl bir şeyse bu hastalık

Kizlar govdemde sirtimda ve kasrin bolgemde rahagsizlik agri arasi degisik bi his var cok rahatsiz hissettiriyor surekli yatmak istiyorum sizde de boyle bisey oluyormu

Kizlar govdemde sirtimda ve kasrin bolgemde rahagsizlik agri arasi degisik bi his var cok rahatsiz hissettiriyor surekli yatmak istiyorum sizde de boyle bisey oluyormu
Valla bende yok yok benim kaslarım kaburgam vs yanıyo rahatsızlık hissi her yerimde var

Öyle valla googleye yazınca her yerimde kanser çıkıyo allah beterinden korusun

Valla bende yok yok benim kaslarım kaburgam vs yanıyo rahatsızlık hissi her yerimde var
Agrida var ama agridan baska bi his agirlik veriyo vucuduma cok kotu zaten surekli gaz var bazen cok kotu bi hastaligim var diye dusunuyorum.Emgye girdim bu hastalik yuzunden als miyim diye korkudan gecelerce uyuyamdm tam gecti ohh derken 10 gundur geri geldi kolalrim omzum sirrim bacaklarim heryerim agriyo.Bazen bi yer agriyo dokunuyorum cidden dokununcada agriyo bu nasisl bi hastalik Rabbim beterinden korusun

Evet ağrı olan yere bastırınca çürük gibi acıma bende de oluyor özellikle sağ kaburgamın altında. Sırt ağrılarınız nasıl yanıcı mı sizin de? Ya da aniden sızlama ve bıçak saplanır gibi mi?

Ağrıyı da doğru tasvir ediyorsunuz, bahsettiğiniz şikayetlerin hepsi bende de mevcut. Özellikle bazı dönemler (kapalı yağmurlu havalar, kışın veya stresli dönemler) çok çok artıyor..

Korkmayın, doktor doktor da gezmeyin. İlk olarak bir fizik tedavi ve rehabilitasyon doktoru veya romatologa gitmenizi tavsiye ederim. Hastalığın tanısının konması en zor kısım. Siz kendi çabanızla farkına varmışsınız, ne mutlu ki. Bundan sonra (kullanıyor musunuz bilmiyorum) doktor size antidepresanla bir tadavi yolu çizecektir. Onu tercih edebilirsiniz ya da spor ve hafif beslenmeyi hayat biçiminiz haline getirip (siz de farkına varıyorsunuzdur belki, ağır yenirse o gün ağrılar artıyor) hastalığı kontrol etmeye çalışacaksınız.

Bahsettiğim ikinci şık daha meşakkatli ama ben onu tercih ettim. Her fibromiyaljiliye de tavsiyemdir. Fakat ilk önce doktora giderseniz ağrılarınızın sebebini öğrendiğiniz için içiniz de rahatlayacaktır.

Bir de fibromiyalji hassas noktaları var, internetten bakıp görebilirsiniz. O noktalara duyarlılığınız varsa teşhis konuluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…