Fibromiyalji, hep beraber dertleşelim, paylaşalım

Cok saol cvbin icin cnm sen iyo dayanabiliyosun ilacsiz cok zor gercekten sabahlari yataktan kalkmak iskence bide benim bebegim var yanliz bakiyorum kucak istiyor alamiyorum bu agrilarla surekli agri kesici ve kortizon iciyorum yarin çocuğum büyüdügunde beni nasil buyuttun anne derse ilaclarla diycem
Yinede sukur diyelim demi daha kotu olanlar var
Bende istanbula gidip orda da bi gözükeyim ona gore mecbur basliycam ilaca olmuyo cunku ama soyledigin gercekten mantikli cnm ikna ettin beni bu hastaliga dr bastirdi diye acidi saniyodum ben hatta esime yapmaya calistim beceremedim o noktalari

Benim de çok korktuğum şey bu, çocuk istiyorum ama ne yapacağım hamilelikte, doğumda, bakımda. Allah sana da güç kuvvet versin :) Spor çok etkili, rahatlatacak hareketler yap, sakın ihmal etme :) Doktora gittikten sonra dediklerini söylersin

Basliycam bende spora youtube dan esneme hareketleri yapsam yeterli olur sanirim

Gozunu korkutmak istemedim iyiki bebegim oldu diyorum ama bidaha cesaret edemem acikcasi cok yoruyor inş sanada nasip olur kokusu herşeye bedel

Basliycam bende spora youtube dan esneme hareketleri yapsam yeterli olur sanirim

Gozunu korkutmak istemedim iyiki bebegim oldu diyorum ama bidaha cesaret edemem acikcasi cok yoruyor inş sanada nasip olur kokusu herşeye bedel
İnşallah canım, korkmak değil de tedbirli olmaya çalışmak diyelim :)

Sporu youtubedan Ebru Şallı'nın pilates videolarını filan yapsan, yavaş yavaş yapabildiğin kadar başlayıp rahatlarsın inşallah :)

Bizim korkumuz düşündüğümüz hastalığın doktoruna gidip muhaneden korkmak işte bendeaynısını düşünüyorum kafamda bacaklarımdaki akslar gergin olduğu için acaba kas kanserimiyim diyorum ama o doktora gitmeyede korkuyorum saten üzüntü ağlamalardan sonra böyle oldum,Banada kimse inanmıyor artık ama ağrıyor işte,internette araştırdığıma çok pişmanım herşeyi kanser diye çıkarttı karşıma,sonrada psikoloji kalmadı bende,herşey temiz çıkıyorsa psikatriye git canım

Çok sağol canım benim, canım saten bende bu olaylardan sonra tesbih cekmeye başladım ,namazıma başladım içimde bir boşluk var bunlarla huzur buluyorum ,

Çok sağol canım benim, canım saten bende bu olaylardan sonra tesbih cekmeye başladım ,namazıma başladım içimde bir boşluk var bunlarla huzur buluyorum ,
Kimi meditasyon yapar, kimi tesbih çeker, seni hangisi rahatlatıyorsa onu yapmalısın. Telkin yöntemlerini de deneyebilirsin. Kendi kendini şartla takıntıların için, savaş. Zamanşa geçecekler. Ne kadar istesen de bakma internetten mesela, inat et. Küçük küçük adımlarla kurtulacaksın inşallah. Ben de devamlı açıyordum, uyanıyorum elim ağrıyor ya, el ve ayak niye ağrır, şiddetli ağrı, çarpıntı filan diye hepsine bakıyordum... Geçti ama çok şükür, kabullendim, savaştım ve kurtuldum bu takıntılardan.

3gündür beni inleten ağrılarım vardı üşümeyle geldi kör olasıca
Zaten fibromiyaljiyim.bütün kış pusuya yatmış meğersem
Üşüme titreme,halsizlik,iştahsızlık kafamdan ayak ucuma kadar ağrı sızı...Ağrı kesici içiyorum rahatlıyorum etksi geçince tekrar geliyo şikayetler.Biliyorum tahlillerde hiç bişi çıkmayacak bugün bi doktora gideyim dedim testler yaptı sonuç görünürde hiçbişi yok.dinlen ağrı kesici iç dedi.bu hastalıkta kendi doktorun yine kendin olacaksın.çaresi yok zaten

Mrb kizlar bana da kesin teshis konuldu uc doktor tarafindan ve ilaca başlattı lyrica kullanan varmi bana hic fayda etmedi gunde 150 mg iciyorum ama hic etki etmiyor benim gibi tutulup kalan varmi oyle bi agrim varki kemiklerim kirilmis gibi ustumu değiştiremiyorum yataktan bile kalkamiyorum ancak kortizon icince fayda ediyo onunda dozunu dusurmeye calisiyoruz ama agridan duramiyorum iki ilac birden icmekte istemiyorum napicami sasirdim

Geçmiş olsun. Kortizonu doktor ne kadar verdi?

Geçmiş olsun. Kortizonu doktor ne kadar verdi?

Tsk ederim. Kortizonu sle yani lupus hastalığım icin 3 yildir kullaniyorum gunde iki tane lupusta agri yapiyo fm de ama suan agrilarim fm den diyo dr bende anlamadim iste bu kadar cok agri olurmu ya

Tsk ederim. Kortizonu sle yani lupus hastalığım icin 3 yildir kullaniyorum gunde iki tane lupusta agri yapiyo fm de ama suan agrilarim fm den diyo dr bende anlamadim iste bu kadar cok agri olurmu ya
Evet canım malesef çok şiddetli ağrısı oluyor fibromiyaljinin. Zaten kullandığın nöropatik ilaç da ağrılarının şiddetinden.

Ben de şu an yatıyorum ağrıdan

Evet canım malesef çok şiddetli ağrısı oluyor fibromiyaljinin. Zaten kullandığın nöropatik ilaç da ağrılarının şiddetinden.

Ben de şu an yatıyorum ağrıdan

Ya ilaclara alisirda dozlari artta arta yetmezse diye korkuyorum kortizon da kemik erimesi baslatmis birakmam lazim kafamda deli sorular

Geçmiş olsun cnm yatarak gecmio ki sen nasil duruyosun ilac almadan şaşırıyorum allah sifa versin hepimize

Valla canım geçmiyor da işte sıkıyorum dişimi. Sporumu yaptım, kaslarımı gevşettim, şimdi dinleniyorum. Katladığım temiz çamaşırlarsa yan koltukta bana bakıyor :)

İlaçlarla ilgili korkularını doktorunla paylaş. Seni rahatlatıcak bir açıklama yapar inşallah..

Saol cnm bu sefer gidisim de sorucam ins cvp alirim sen hangi bolum druna gidiyosun romotolojiye gidiyorum ben hep

Bebek düşündüğün icinmi baslamadin cnm ne kadar zmn oldu hastaligin teshis edileli
İki seneyi geçti teşhis konulalı. Ağrılarsa ondan bi bir buçuk, iki senedir var. Yani 20 yaşından beri çekiyorum ağrıları canım, 24 yaşındayım şimdi.

İlacı ilk teşhisten beni kullanmak istemedim, o zaman gebelik düşünmeme rağmen. Daha 22bile olmamıştım, spor ve düzenli yaşamla düzenleyebileceğime inanıyordum. Doktorla konuştum, destekleyici tedavi uyguladık filan o dönem ama faydasını görmedim. Hacemat yaptırmayı düşünüyorum şimdilerde ama korkudan randevu alıp gidemedim. Çok faydasını gördüğünü söyleyenler var, bakalım korkumu yenersem gideceğim inşallah :)

Senin yasinda kucukmus cnm ya iyi yaomisin baslamamakla aslinda dayanabildigin surece de baslama bırakması daha zormus cunku ilaci hacamat ben hep yaptırırim bacaklarima genelde agrisi hafifledi evet ama gecmedi belki az yaptirdigim icin bilemiyorum ama korkulacak bisi deil sinek isirigi kadar acimiyo bi dene sende belki iyi gelir

Hayırlı Geceler
Benim neredeyse 2 senedir ağrılarım var. Yaklaşık 1 senedir de sırtımda kafamda yanma hissi var. 2 haftadır kalp çarpıntısı başladı. Sırtımdan dolayı mr girdim. Kafa tasma da mr da baktılar. Hiç bişey bulamadılar. Kan testleri de normal. Sadece troid yavaş çalışıyormuş 3 aydır hap kullanıyorum. Her ağzımda doktora gidiyorum ve sonunda fibromiyalji den şüphelendi doktor o yüzden romatizma doktoruna yönlendirdi derdimi anlattım kan aldılar idrar aldılar ellerime baktılar ultrason la . Sonuçlar yarın alacağım nasip olursa. Ama o da temiz çıkacağını dusunuyorum. Şu an çok çaresizim dayanamıyorum yanmam var ağrım var bana ne onerebilirsiniz ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…