Fibromiyalji, hep beraber dertleşelim, paylaşalım

Hayırlı günler, öncelikle çok geçmiş olsun.

Fibromiyalji ağrısı kaslarda yanma hissi yapıyor bende de. Çok şiddetli oluyor. Sakin olun, teşhis konması zor bir hastalık, hepimiz neredeyse geçtik bu dönemden, mrlar, tahliller vs.

Spor yapıyor musunuz?

Allah razı olsun.
Hayır yapmıyorum spor . Çalışıyordum normalde ama 3 aydır raporluyum bu ağrılarım dan dolayı.

Allah razı olsun.
Hayır yapmıyorum spor . Çalışıyordum normalde ama 3 aydır raporluyum bu ağrılarım dan dolayı.
Spor çok iyi geliyor. Pilates, yoga filan imkanınız varsa salona gidin, yoksa internetten Ebru Şallı'nın filan videolarıula yapın. Tavsiye ederim. Fizik tedavide de sizi rahatlatacak hareketler öğretirler ama düzenli spor ağrıları hafifletiyor.

Masaj bana çok iyi geliyordu. Doktor beni oraya gonderiyordu. Ama herzaman gönderemiyor tabi sınırı var. Burda sistem değişik biraz. Sadece 6 seans gidebiliyorum ondan sonra beklemem gerek 6 hafta ,tekrar gidebilmem için. O yüzden başka çözümler arıyorum.

Onlar anlık geçiriyor. Benim de ağrım çok olduğunda eşim masaj yapıyor sırtıma filan, masaj iyi geliyor ama spor uzun vadede iyi geliyor. O yüzden spor yapıyor musunuz diye sordum. Üç gündür yapmıyorum mesela şimdi, sırtım tutulmuş. Gün içinde de ağrılarım spor yaptığım günlere kıyasla fazla.

Bu arada tahlil sonuçlarınızı aldınız mı? Doktor ne dedi?

Kızlar ağrılar için Ankara'da önerebileceğiniz bi kadın masör var mı?

Merhaba , uzun süredir kas ağrılarından müzdaribim, çeşitli tedaviler deneyip durdum. İlaçlar fizik tedaviler filan.antidepresan verip yollayanlar, ağrı kesicilerle yaşayacaksın bu senin kaderen diyen doktorlar derken. Ankilozan spondilitim için bana adeta koçluk yapan fizyoterapistime gittiğimde ağrılarımın ankilozan spondilit karakteristik ağrılarına uymadığını, fibromyalji olduğunu bunun kasların balansının bozulmasından kaynaklandığını , tetik noktalarının oluştuğunu ve kaslarımın olması gerektiği şekilde kasılamadığını bunun kasın üzerini saran fasya denen örtü ile tüm vucuda yayılmasından bahsetti. Bölgelere ayırıp neredeyse tüm vucudumda olşan noktalara elle ve kuru iğne ile tetik nokta tedavisi yaptı. Yüzeydeki kasları elle, derinleri iğne ile tedavi yaptı. Zaten yaptığım egzersiZlere streching dedikleri egzersizleri ekledi. Bir de kendi kendime yapacağım tenis topu ile olan tedabiyi öğretti . Bir yıldır değişik şekilde ağrıyan kaslarımdaki ağrılar geçti.dediğine göre son bir yıldır sporu aksatmışım Yürüyüş yapmamışım Nefes egzersizlerini iyice sallamışım ve kendim fibromiyaljiyi kendime musallat etmişim. Fizyoterapistler inanılmaz insanlar. Arkadaşlar fizik tedavi denen şey aletleri bağlayıp çıkatmakla, eline egzersiz broşürü tutturmakla olan bişey değil! Manuel terapist deniyor bu işin ehli olanlara. Boynundaki ağrıyı ayaklarındaki sorun bile yapabiliyormuş. Ayakkabımı da değiştirdi.içine özel yapım tabanlık yazdı ona uygun ayakkabı giydim. Bacak ağrılarım gitti. Boynumu tedavi ettiği için ayağımın boynuma etkisini ölçemedim ama açıklaması mantıklı geldi. Tüm vücut birbiri ile iletişim halindeymiş bir yerde sorun olduğunda sırasıyla tüm sistem eror cermeye başlıyor.işlerim dolayısı ile bir süredir istanbul dışında yaşıyorum(edirne) ve istanbul da yaşayanların uzmana ulaşmadaki şanslarının farkında olamadıpını düşünüyorum. Düşünün ki ankilozan spondilştim var dediğimde bu ağrılarımın hepsini ona yordular. Kimse muayene bile etmedi. Yine fizyoterapist ile sorunumu çözdüm. Ne varmış fibromiyaljide deyip gülümsedi. Hakşkaten pualanmayın, bu derdin çaresi var. Ağrı ile yaşamak zorunda değilsiniz. Eğer hiç bir şekilde bu konu işe özel ilgilenen uzman bulamadıysanız lütfen internetten streching egzersizlerini öğrenin, haftada 5 dün 45 dakika yürüyün ve bolca derin nefes alama egzersizi yapın. Sevgiler.

Sonuçlar geldi . Fibromiyalji olduğu kesinleşti

Merhaba, gittiğiniz fizyoterapistin adını, adresini alabilir miyim?

Merhaba kizlar benim ilaclar hic bi ise yaramadi yine aynıyim dr bu seferde antideprasn kullanalim diyor deneme tahtasina dondum ztn ilaclar agir anlamadim ki noropatik agri ilaci bile ise yaramiyosa anti deprasan nasil ise yarayacak agri kesici deilki en fazla uyku duzenler sizlere ne ilaclari yazdilar

Spor yapıyor muydun 24mayis ?
Nöropatik ağrı kesici bile durdurmuyor ağrıları, o yüzden doktorlar antidepresan veriyorlar ya işte...

Ben şu sıralar spor yapamadım, boynumu tuttu ağrı 4 gündür kafamı sağa sola zor çeviriyorum. Ayağa kalkamıyorum, belim kilitleniyor. Dün spor yaptım, biraz açıldı sanki kaslarım... Birkaç gün üst üste spor yapıp üstüne sıcak suyun altına bi girince hafifler diye düşünüyorum. Allah'ın izniyle

Çok geçmiş olsun ya, bu sorunun için doktorun bir şey demiyor mu?
Canım psikoljik deyip yolluyor lar bende gruplara uyeyim oralardan çare bulmaya çalışıyorum probiyotik başlayacağım şimdi de o nasıl gelecek bilmiyorum benim bağırsak bozulunca fibromiyalji çıktı canım çok zor Allah'ım kimseye vermesin ve üç ayda bir vajinal enfeksiyon geçiriyorum bağırsak dada Candida mantarı fazla vajinaya da bulaşıyor sanırım

Candida için diyetler oluyor, denedin mi uygulamayı? Prebiyotik de candidanın en büyük düşmanı zaten, geciktirmeden başla. Allah şifalar versin canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…