Fibromiyalji, hep beraber dertleşelim, paylaşalım

Ya gerçekten en zor kısmı teşhis. Çok çok geçmiş olsun... Çocuklar varken düşünemiyorum ya, nasıl olacak diye endişeleniyorum.
Glutensiz, şekersiz diyetleri bir ara denemeye başladım ama çok zorlandım. Hem bütçeye hem bünyeye zor geldi

Bir de propolisli bal karışımı yiyorum bir haftadır. İyi geliyor sanki, sabahları çok kötü olmuyorum, enerji veriyor orası kesin

Sanırım sen çocuk istiyorsun doktorunla görüştün mü hamilelik nasıl geçermiş zor mu olurmuş? Aslında var ya hamilelikte mucizevi bi şekilde iyi oluyor insan . Gerçekten çoğu hastalığın şiddeti geçiyor. Fm öyle midir bilmiyorum ama hamileliğin , o kan dolaşımının hormonların vücuda çok iyi geldiğini biliyorum. Hiç uzamayan saçlarım bile o kadar kısa sürede nasıl uzayıp belime inmişti. Tırnaklarım bile parlak parlaktı. İnşallah Rabbim gönlüne göre versin canım. Dediğin ballı karışımı araştırayım bir .

Evet görüştüm. Hamilelik çok iyi gelir, hormonal değişimlerle iyileşebilirsin bile dedi. İnşallah olur, polikistik over hastasıyım aynı zamanda da. :)

Evet görüştüm. Hamilelik çok iyi gelir, hormonal değişimlerle iyileşebilirsin bile dedi. İnşallah olur, polikistik over hastasıyım aynı zamanda da. :)

Canım inşallah , po da zor bir rahatsızlık . Senin nasıl şikayetlerin oluyor peki fm için ?

Canım inşallah , po da zor bir rahatsızlık . Senin nasıl şikayetlerin oluyor peki fm için ?
Sabahları tutulmalar oluyor. Ellerimi, parmaklarımı özellikle kıpırdatamıyorum. Gezici ağrım var, özellikle belimi, sırtımı, omzumu tutuyor. Bazen ayak parmağımı, bazen yüzümü, bazen kollarımın dirseklerimin iç kısmı, üst bacaklarımı tutuyor. Başıma ağrı vurduğunda başıma vurarak kırasım geliyor... Hiç kesmiyor. İlaçlardan nefret ederim zaten, işe yaramadıkları için içmiyorum. Çok zor durumdaysam tek seferde iki tane alıyorum devamlı esneme hareketleri filan yapıyorum, onlar rahatlatıyor ama havalar soğudukça daha artıyor sanki ağrılar, bir de adet dönemlerimde çok artıyor, ağrıdan istifra ettiğim oluyor bazen... İrritabl bağırsak sendromu var bir de, alıştım ama onu çok umursamıyorum. Anksiyete sorunlarım oluyor bazen. Kendi kendime genelde yenmeye çalışıyorum :)
Çok şükür uykuya dalma sorunum yok. Gece erken yatar, sabah erken uyanırım. 3 yıldır çalışıyordum, onun da etkisi var sanırım erken uyanmaya alışkınım :) aklıma gelenler bunlar oldu. Yazarken sıkıldım, sana şimdiden kolay gelsin okurken

Yok canım sıkılmadım, deneyimlerini okumak bazı benim de unuttuğum şeyleri hatırlamamı sağlıyor , evet bende de var diye , bir de ben gerçekten çok unutkanım, unutkanlıktan ve dikkat dağınıklığından saçma sapan işler yapıyorum , çok üzülüyorum , yapacağım şeyi unutuyorum , biri birşey söylediği zaman onu unutuyorum , çalıştığım için özellikle çok zor oluyor . Sende de var mı unutkanlık? Ben de ilaç sevmiyorum ama belki ilaçla çözülür diye bekliyorum ..

Anksiyete bende de oluyor.. çok berbat birşey .barsak sendırumu ne acaba şimdi netten bakıyım biraz . Glütensiz ürünler çok pahalıymış bu arada :/ hiçbi şey yemesem daha iyi

Bende de oluyor unutanlık. B12 eksildikçe oluyor genelde. Sinirlilik, unutkanlık ve alınganlık hali oluyor. Eşim hemen anlıyor düştüğünde, diyor kesin yine b12 vitaminin düştü. Artık tavırlarım nasıl değişiyorsa, yazık ya
Ölçtürdün mü yakın zamanlarda b12ni?

Aynen bir de küçücük kutularda oluyor glutensiz un filan. Alınacak gibi değil

Yok b12 ölçtürmedim. Doktor sormadı açıkcası . Ama d vit eksik olabilir dedi onu tahlil oldum sadece daha sonucu çıkmadı. Sinirlilik bende de oluyor ya ondan mı kaynaklanıyor acaba? Böyle birden parlarım . Alınganım da . Ama belki yapım öyledir. Bilemiyorum. Başka nelere baktırmak gerek olmazsa sağlık ocağına gidip bi kan vereyim . İyi oldu söylediğin sağol canım ya.

Basenlerimde uyuşma oluyordu daha doğrusu keçelenme. O yüzden sanırım d vit. Ne baktı değşl mi?

LezzetliCipetpet

D vitamini ve B12 vitamini bende devamlı düşüyor. İlaç kullanmama rağmen 300den 200e düşmüş son baktırdığımda b12. Fibromiyaljiden diyor doktor. Kalsiyum, magnezyum ve fosfora baktı en son, bazen onlarda da düşük çıkabiliyor, çok şükür bu sefer iyiydi ama :)
D vitamini ve B12 düştüğünde ağrı atakları artıyor diye biliyorum...

benim zaten ilk hamilelik ten sonra başkları her şey o gün bugündür 8 yıldır belimi doğrultamadım senin kadar genç olmasamda 29 um bi hamillik daha kötü olur gibi geliyor yoga ya başladım pilates vs karışık uyguluyorum. o hacemat için o kadar büyük kesikler yapılmamalı bence bende cesaret edemem bi de kesiklerin izi falan kalır korkarım ama akupunktur aklımda . amin iNşallah hepimiz şifamızı buluruz

aynı yaştayız ve sen 3 çocuk doğurmuşsun ben kendimi bu konuda inanılmaz tembel görüyorum herkes çocuk baskısı yapıyor eşim yıllardır istiyor kızım istiyor anneler ananem yengeler aileme gidesim gelmiyor hele bu 15 tatilde dıdımın dıdısı anneme sormuş oda bi ara istiyordu demiş hee olmuyo yani demiş kadın acayip sinir oldum allaha şükür bi problem yok sadece kendimi hazır hissedemiyorum normal doğum yaptım ve çok zordu 24 saat sancı çektim suni sancı da var işin içinde aynı şeyleri yaşamayı göze alamıyorum kesinlikle sezaryen istiyorum ama işte hamilelik bulantı kusma mide yanması bel ağrısı her şey gözümde büyüyor bende mi anormallik var çözemedim maşallah sana diyorum

Doktorun uyguladığı hacemat değildi zaten, direkt kesiyordu uzun çizgi şeklinde ve keserken bir yandan magnezyum uyguluyordu şırıngayla. Çok canım yanıyordu. Bir de ilk yaptı, ikinci seansta dedi ki; aa çok şanslısın, iz kalmayacak galiba, etin iyileşmeye başlamış. Ben de bir de iz mi kalacaktı demişim, o kadar acının üstüne... Öyle kötü haldeydim ki ama, ona bile razı olup 5 seans yaptırdım, pek de işe yaramadı.
Hacemat ve akupunktur hakkında iyi şeyler okudum. Korkmasam yaptırmak istiyorum ama doktorun o canımı acıtması geliyor aklıma, ağlaya ağlaya kendimden geçmiştim resmen. Çok korkuyorum hala, 1,5 yıldan fazla olmuş.

Ya canım zor geçiyor hamilelikler sıkıntılı oluyor. Benim de rahmimde sorun var bebeklerim 3 kgu geçince rahim taşımıyor açılma oluyor Doğum başlıyor . O sebeple oğlumu 36. Haftada kızlarımı 37. Haftada doğurdum. Ben de normal Doğum yaptım üçünü dE . Suni sancı açılmayı hızlandırsın diye yapılıyor. Açılmam 3 cmdi mesela iki gün bekledik ama açılmada artış olmayınca mecburen suni sancı verdiler . Vermeseler daha kaç gün sancı çekerdim kim bilir ...

Ama herkesin görüşü farklıdır bana da bi daha doğurmazsın dE mi diye soranlar oluyor gıcık oluyorum. Sonuçta çocuk doğursan sorumluluğu sen alacaksın kendini hazır hissetmiyorsan yada belki de istemiyorsan onlara ne demek düşer ki? Yani kimsenin tavsiyesiyle yada yap/yapma demesiyle olmaz bu işler. İçini ferah tut canım. Olsa güzel olur tabii bebek sevilmez mi hem ablasına da arkadaş olur ilerde . Ama olmazsa da sonuçta zaten doğurup büyütmüşsün bi tane Allah sana bağışlasın keyfini sürersin ne güzel beziydi kakasıydı uğraşmazsın

ben bile okurken ürktüm bu kadar kötü bişey yaptırılmaz artık bazı şeyler ticarete dökülmüş hekim olmadığı halde bu işleri yapanlar var allah korusun.

gurbetteydim doğum öncesi de hoş şeyler yaşamadım sonrası da küçük yerde iyi dr
bulmak sorundu dr emzirtmedi mama verdirdi cahillik işte ne biliyim sonra sıtma oldum hasta oldum hiçbir şeyin güzel yanını tadamadım çocukta hasta oldu dr yüzüne en son yalvar yakar aşka dr a götürdüm şehire gittik öyle kurtuldu belki de yaşamayacaktı yani şu an daha tecrübeli soğuk kanlıyım orası doğru ama yine uzaktayım kimsem yok beni o korkutuyor gerçi birisi olsa oda moral bozucu olabiliyor sütüm de mikrop var diye çocuğumu almaya kalkışmışlardı emzirmemem için şu an aklıma geldikçe sinir oluyorum aynı şeyleri yaşar mıyım insan ister istemez korkuyor Allah hepimizin çocukları bizlere bağışlasın

Amin canım amin... zor şeyler yaşamışsın ama düşünme artık bunları. İnsan düşündükçe daha da üzülüyor bak ne güzel büyütmüşsün .. üstünde mikrop olduğunu söyleyenlere de Allah akıl fikir versin diyorum başka da birşey demiyorum. Mutlaka var her hamilenin yada Doğum yapanın böyle olumsuz bi hikayesi. İşte ondan sonra çıkıyor bu dertler hastalıklar . Durduk yere çıkmıyor Yani.

aynen
bi fotoğraf dolaşıyor ya nette
psikiyatriye giden bi hastaya dr bize gerçek hastaların hasta ettiği kişiler geliyor diye bu durumda onun gibi bir şey :) şükür geçti herşey

Merhabalar,
Bana da yaklaşık 1 sene önce fibromiyalji teşhisi kondu, bir sürü tahlil yaptırdım, sonuçlar temiz çıkıyor, antidepresan verip gönderiyorlar. Fakat benimkinin fibromiyalji olduğu konusunda çok da emin değilim. Birçok yorum okudum, çoğunuzda sırt, bel bölgesinde normal bir ağrı söz konusu, dokunduğumda acıyor diyenler de var ya da sabahları tutulmuş gibi kalkıyorum diyenler. Evet, doğrudur bunlar tam anlamıyla fibromiyalji fakat benimki nedir? Gerçekten sıyırmak üzereyim, aynı durumda olan varsa lütfen bana cevap yazsın. Benim farkım, evet vücudumda gezen ağrılar var fakat sizin dediğiniz türden değil. Çok daha derinlerden gelen tarif edemediğim bir ağrı bütün vücudumu geziyor, uyuşma gibi, biri sıkıyor gibi , bazen kramp gibi, bazen burkulma gibi, derin derin süründüren bir sızı. Bazen elimde bir parmağı tutuyor bazen bacaklarımı, ayak parmaklarımı, bazen bileklerimi. Hareketlerimi kısıtlamıyor, çünkü derinden geliyor, dışardan hiç bir bulgu yok. Yani ağırlıklı olarak kol, bacak, eller diyebilirim. Öyle fıtık ya da tutulma kas ağrısı falan değil sizin dediğiniz gibi, zaten beni bu sızlamayı tarif edememek yoruyor. Binde bir olan bir hastalığa mı çattık diye düşünmekten hastalık hastası olmama az kaldı. Nedir bu? Doktorlara tarif edemiyorum diyorum , tahlillerde bir şey yok diye fibromiyalji deyip duruyorlar. Romatizma baktırdım, o da negatif. Hareketimi kısıtlamıyor, yorulunca artmıyor, sabah tutukluğu falan yok. Günün belli saatlerinde sızım sızım derinden mahvediyor, o anda konuşmak bile istemiyorum. Devamlı eklem yerlerimi derinden geziyor, nedir bu. Fibromiyalji olabilir mi gerçekten? Bence değil fakat doktorlar ısrarla fibromiyalji diyorlar. Benim gibi hissedip aynı tanıyı alan var mı? Lütfen bilgilendirin.

Merhabalar,
Bana da yaklaşık 1 sene önce fibromiyalji teşhisi kondu, bir sürü tahlil yaptırdım, sonuçlar temiz çıkıyor, antidepresan verip gönderiyorlar. Fakat benimkinin fibromiyalji olduğu konusunda çok da emin değilim. Birçok yorum okudum, çoğunuzda sırt, bel bölgesinde normal bir ağrı söz konusu, dokunduğumda acıyor diyenler de var ya da sabahları tutulmuş gibi kalkıyorum diyenler. Evet, doğrudur bunlar tam anlamıyla fibromiyalji fakat benimki nedir? Gerçekten sıyırmak üzereyim, aynı durumda olan varsa lütfen bana cevap yazsın. Benim farkım, evet vücudumda gezen ağrılar var fakat sizin dediğiniz türden değil. Çok daha derinlerden gelen tarif edemediğim bir ağrı bütün vücudumu geziyor, uyuşma gibi, biri sıkıyor gibi , bazen kramp gibi, bazen burkulma gibi, derin derin süründüren bir sızı. Bazen elimde bir parmağı tutuyor bazen bacaklarımı, ayak parmaklarımı, bazen bileklerimi. Hareketlerimi kısıtlamıyor, çünkü derinden geliyor, dışardan hiç bir bulgu yok. Yani ağırlıklı olarak kol, bacak, eller diyebilirim. Öyle fıtık ya da tutulma kas ağrısı falan değil sizin dediğiniz gibi, zaten beni bu sızlamayı tarif edememek yoruyor. Binde bir olan bir hastalığa mı çattık diye düşünmekten hastalık hastası olmama az kaldı. Nedir bu? Doktorlara tarif edemiyorum diyorum , tahlillerde bir şey yok diye fibromiyalji deyip duruyorlar. Romatizma baktırdım, o da negatif. Hareketimi kısıtlamıyor, yorulunca artmıyor, sabah tutukluğu falan yok. Günün belli saatlerinde sızım sızım derinden mahvediyor, o anda konuşmak bile istemiyorum. Devamlı eklem yerlerimi derinden geziyor, nedir bu. Fibromiyalji olabilir mi gerçekten? Bence değil fakat doktorlar ısrarla fibromiyalji diyorlar. Benim gibi hissedip aynı tanıyı alan var mı? Lütfen bilgilendirin.

Merhaba.Benim ağrılarım sizin tarif ettiğiniz ağrıya çok benziyor.Bana da 1.5 yıldır net bir teşhis konamadi.3 ayrı doktor fibromiyalji dedi.Bir tanesi bu ağrılar fibromiyalji agrisi değil başka bir şey dedi.Cunku benim ağrılarım da derinden geliyor günlük yaşantımı etkilemiyor sizlama tarzında ve birkaç saniye sürüp geçiyor.Sinir bozucu bir ağrı. Soğuk havalarda özellikle yağmurlu havalarda ve regl dönemlerinde ağrılarım artıyor. Diş sıkma problemi var.Bas agrisi çok oluyor. Anksiyete diyen doktor da oldu.Hicbir şeyin yok diyen de.Gitmedigim bölüm kalmadı. Benim bir sürü şikayetim var ama nedense bir çoğu beni sağlıklı buldu.Ben spora başladım. Kendimi iyi hissediyorum.Gecen yıl evde oturup sürekli düşünür ağrılara yogublasirdim.Bir is yapardım ve hemen yorulurdum ağrım artarsa diye korkar ve sürekli yatardim.Daha çok ağrım olurdu.Simdi üzerine gidiyorum. Spora başladım. Surekli hareket ediyorum.Ve ağrılarım azaldı. Yok denecek kadar az.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…