Fibromiyalji, hep beraber dertleşelim, paylaşalım

Hanımlar yaklaşık 1 yıl önce bu hastalıktan fazlasıyla çeken biri olarak bazı şeyler deneyeceğimi ve sonuçları paylaşacağımı belirtmiştim. Fibromiyalji, bütün romatizmal hastalıklar ve birçok hastalıklardaki ortak ürünleri tespit ettim, şeker beyaz un ve bunları hayatımdan bir süre çıkardım tabi çok zor oldu fena oldum tam uygulayamasam da İbrahim Saraçoğlunun kürünü uyguladım ara ara.Paket ürünlerden uzak durdum daha sonra yaz gibi bütün tahılları bıraktım(buğday,pirinç vb.) artık rüyalarıma ekmek arası köfteler yoğurtlu makarnalar girmeye başladı 40 gün sebat ettim bu süre zarfında et, yoğurt(evde kendim yapıyorum) sebze istediğim gibi tükettim meyve az yiyen biriyim zaten. Sonra hacamat ve sülük tedavisine başladım önce bacaklarım ayaklarım vb. Derken sülük tedavisine devam ama ara süreyi artırdım (1 veya 2 ayda bir). Tabi yazın yaptığım 40 günlük tahılsız diyeti kışın da yaptım şimdi herşey yiyorum ve inşAllah şubat ya da martta bir 40 gün daha niyetim var. Neticeye gelirsek yaklaşık 9 kilo civarında kilo verdim, ayaklarım eskisi gibi şişmiyor ve çabuk yorulmuyorum öğretmenim günde 9-10 saat derse girmeye başladım eskisine göre yorulmuyorum desem yeridir. Topuklu ayakkabılarıma veda etmiştim gayet giyebiliyorum. Eskisi kadar halsiz ve yorgun hissetmiyorum şu sıralar felaket soğuk kar var ve benim yataktan kalkmamam gerekirken ben o şiddetli ağrıları hatırlamıyorum bile hamdolsun Rabbim'e. Geçen gün eski şiddetli ağrımı bi kere yaşadım zannettim ölüyorum, tabi eskiden artık alışkanlık yapmıştı. Eskisi kadar çabuk hastalanmıyorum. Ha bu arada kemik suyu çok kullanır oldum çok işe yarıyor çorbalar yemeklere koyuyorum. Yani özetle ben epeyce iyileştim darısı fazlası sizin başınıza. Sağlıkla kalın

Fibromiyalji. Canım, seni çok seviyorum ben. Niye böyle yapıyorsun. Tamam kış olabilir, kar yağmış olabilir ama senin girdiğin bu tripler bu şekiller nedir Allah aşkına ya. Bak ben spor yapıyorum, çoban çantası otu mudur nedir onu bile içiyorum senin için. Sen de azıcık benim için az canımı yak. Yorma beni, artık biraz da sen yorul. Doktor derdime bul bir çare diye gittim, iki hareket gösterdi, "kendini zorlama, ilk başta günde 5 kere, sonra yavaş yavaş 15e çık" dedi. E zaten ben bu hareketleri 30kere yapıyorum günde deyince de "aa çok iyi devam et".

Şaka olsan gülünmezsin. Evlat olsan sevilmezsin. Dert olsan çekilmezsin. Çekirdek olsan çitlenmezsin be fibromiyalji.

Neyse, bir fibromiyaljilinin kendi kendine söylenmesi adlı eserimi dinlediniz, kalın sağlıcakla...

Hanımlar merhaba :KK54: aramızda regapen kullanan var mı acaba?

merhaba ben kullandım. süreklilik arz ediyor gidip yazdıramayınca bıraktım mecbur çünkü aile hekimi falan yazamıyor faydası oluyor bende de fibromiyalji var

Ayy canım seni gördüğüme sevindim .. aynı hastalığı paylaşıyor olmamıza üzüldüm tabii . Peki şu an ne kullanıyorsun? Ya ben bugün aldım ilacı ama biraz ilaca karşı fobim var fazla ilaç kullanamıyorum şimdi içmeye niyetlenmiştim fakat kendimi kötü hissettim olmazsa yarın başlayayım . Sana da çok yan etkisi oldu mu ? Keşke okumasaydım yan etkileri doktor üstüne basarak söyleyince bi okuyum dedim çok olumsuz geldi Birden :/

Ayy canım seni gördüğüme sevindim .. aynı hastalığı paylaşıyor olmamıza üzüldüm tabii . Peki şu an ne kullanıyorsun? Ya ben bugün aldım ilacı ama biraz ilaca karşı fobim var fazla ilaç kullanamıyorum şimdi içmeye niyetlenmiştim fakat kendimi kötü hissettim olmazsa yarın başlayayım . Sana da çok yan etkisi oldu mu ? Keşke okumasaydım yan etkileri doktor üstüne basarak söyleyince bi okuyum dedim çok olumsuz geldi Birden :/

antideprasan tarzı etkileri var ama 1 haftada alışırsın gibi geliyor. gidip yazdırırım diyorsan kullan ben sanırım 2 ay anca kullanabildim 6 ay kullanmak lazımmış. çalışırken gitmek sorun oluyordu.
benim kronik bel bölgemde ağrı var. ve sırtımda. d vitamini eksikliği vardı onu yerine koydum o beni baya rahatlattı. orada baktırmanı salık veririm. egzersiz şart. şu an ilaç kullanmıyorum. ağrı kesici almıyorum zaten faydası yok. Manuel terapi yaptırmıştım oda iyi geliyor. çok korkma yan etkilerden. çalışmıyorsan sorun olmaz. ben birden bıraktım çok zorlandım mecburiyetten öyle oldu yani. hepimize geçmiş olsun zor bi hastalık bi de tetkik tahlil bi şeyi yok. ben başak burcuyum hassas ve haksızlığa gelemiyorum ayrıntıyı fazla düşünürüm mükemmelliyetçiyim sanırım birazda ondan. kafayı fazla takmamak lazım

antideprasan tarzı etkileri var ama 1 haftada alışırsın gibi geliyor. gidip yazdırırım diyorsan kullan ben sanırım 2 ay anca kullanabildim 6 ay kullanmak lazımmış. çalışırken gitmek sorun oluyordu.
benim kronik bel bölgemde ağrı var. ve sırtımda. d vitamini eksikliği vardı onu yerine koydum o beni baya rahatlattı. orada baktırmanı salık veririm. egzersiz şart. şu an ilaç kullanmıyorum. ağrı kesici almıyorum zaten faydası yok. Manuel terapi yaptırmıştım oda iyi geliyor. çok korkma yan etkilerden. çalışmıyorsan sorun olmaz. ben birden bıraktım çok zorlandım mecburiyetten öyle oldu yani. hepimize geçmiş olsun zor bi hastalık bi de tetkik tahlil bi şeyi yok. ben başak burcuyum hassas ve haksızlığa gelemiyorum ayrıntıyı fazla düşünürüm mükemmelliyetçiyim sanırım birazda ondan. kafayı fazla takmamak lazım

Benim de bel boyun kısmımda çok ağrım oluyor fazla ayakta kalamıyorum boynumda düzleşme var . Ayakta kalınca 10 dk filan mesela çıtlıyor her yerim. Gezici ağrılarım da var ara ara değişik yerlerde baş ağrılarım oluyor bazen migren ayağım tutuyor bazen kürek kemiğime ağrı giriyor vs... doktor yazdı bile ilacı 75lik olandan yazmış çalışıyorum tabii nasıl olur ne kadar etkisi olur onu bilmiyorum . D vit. İçin kan verdim sonuç bekliyorum .

Ben de mlmemmeliyetçi bi insanım çok ince düşünürüm , takmasak zaten hiçbi sıkıntı olmayacak ama çok zor :) doktor bana pilates ve yüzme önerdi faydasını göreceğime Emin'im ama bu mevsimde nereye yüzmeye gideyim .. pilates için de zamanım Yok açıkcası günlerim yoğun geçiyor .. yarın kullanmaya başlayım olmazsa ilacı .

Ben de ilaç kullanmıyorum, ne ağrı kesici ne antidepresan tarzı bir şey. Hiç kullanmadım, doktor ısrarla yazalım dese de bebek düşünüyoruz deyince çocuktan sonra bakalım bir daha dedi... Pilates vs. idare etmeye, iyi olmaya çalışıyorum ama zorlanıyorum da tabi.
Manuel terapi nedir? Nasıl faydasını gördünüz acaba?

Ben de ilaç kullanmıyorum, ne ağrı kesici ne antidepresan tarzı bir şey. Hiç kullanmadım, doktor ısrarla yazalım dese de bebek düşünüyoruz deyince çocuktan sonra bakalım bir daha dedi... Pilates vs. idare etmeye, iyi olmaya çalışıyorum ama zorlanıyorum da tabi.

Gezen ağrılar açıkcası uzun süredir bende var. Mesela migrenim vardı zaten lise yıllarından beri arada yokluyor beni , diş sıkma problemim var , gastrit ve reflüm var , boynumda düzleşme var , belimde ağrı var. Doktorlar bunlar için aşağı yukarı aynı ilaçları yazıyor aslında kas gevşetici filan . Bende ilaç fobisi gibi birşey olduğu için bu zamana kadar kullanmadım hiçbirini. Ama sonra bir yerde bi doktorun yazısına rastladım çok güzel anlatmış, hani işte diş doktoruna sorulsa diş sıkma olayı var , nöroloğa gitse migren , başka doktora girse irritabl barsak sendromu... vs . Aslında bunlar tek bir hastalık sadece doktorun bunu fark edip yönlendirmesi Laz'ım o yönde .. her yıl eklemlerimle ilgili problem yaşıyorum , mesela geçen yıl omzum su toplamıştı iğne ve ilaç tedavisi gördüm geçti , bu sene sabah sertliği başladı sonradan açılıyorum, ara ara topuklarımda oluyor topuk dikeni gibi sanki , bi 6 ay sonda bi bakmışım Yok... o yüzden bir de ilaç kullanmayı deneyeceğim. Bana da doktorum pilates önerdi ama nasıl başlarım hiç bilmiyorum.

Benim de bel boyun kısmımda çok ağrım oluyor fazla ayakta kalamıyorum boynumda düzleşme var . Ayakta kalınca 10 dk filan mesela çıtlıyor her yerim. Gezici ağrılarım da var ara ara değişik yerlerde baş ağrılarım oluyor bazen migren ayağım tutuyor bazen kürek kemiğime ağrı giriyor vs... doktor yazdı bile ilacı 75lik olandan yazmış çalışıyorum tabii nasıl olur ne kadar etkisi olur onu bilmiyorum . D vit. İçin kan verdim sonuç bekliyorum .

Ben de mlmemmeliyetçi bi insanım çok ince düşünürüm , takmasak zaten hiçbi sıkıntı olmayacak ama çok zor :) doktor bana pilates ve yüzme önerdi faydasını göreceğime Emin'im ama bu mevsimde nereye yüzmeye gideyim .. pilates için de zamanım Yok açıkcası günlerim yoğun geçiyor .. yarın kullanmaya başlayım olmazsa ilacı .
zor gerçekten kürek kemiği boyun bende de kanal daralması ve düzlemde var ortopedik yastık kullandım bi kaç yıl sonra döndüm yün yastığa. ilacı aksatma gerekirse dr dan rica et dozunu fazla gösterip iki aylık versin normal hekimler yazamıyor illa ftr olacak ya da psikiyatri uzman olmalıymış . yüzme işi zor benim bulunduğum yerde vardır da havuz hiç sevmem hijyenik gelmiyor. basit hareketler yapmaya çalış boyun için oturduğun yerden yapabileceğin şeyleri yAP faydası oluyor. ilacın faydasını görürsün inanıyorum ama hemen bekleme

bende bebek düşünüyordum ilaç lar mideme de dokunuyor. Manuel terapi fizyoterapist lerin yaptığı bir şey youtube dan videolara bakabilirsin bir nevi masaj ama değil omurgadaki kemikleri yerine oturtuyor rotasyon yaptırarak. pahalı işlemler ama rahatlatıyor aslında proloterapi de yaptırmak istiyorum denizlideyken dr hasan doğan vardı bu yöntemin dernek başkanıydı sanırım akupunktur da denemek istiyorum aslında.

Gezen ağrılar açıkcası uzun süredir bende var. Mesela migrenim vardı zaten lise yıllarından beri arada yokluyor beni , diş sıkma problemim var , gastrit ve reflüm var , boynumda düzleşme var , belimde ağrı var. Doktorlar bunlar için aşağı yukarı aynı ilaçları yazıyor aslında kas gevşetici filan . Bende ilaç fobisi gibi birşey olduğu için bu zamana kadar kullanmadım hiçbirini. Ama sonra bir yerde bi doktorun yazısına rastladım çok güzel anlatmış, hani işte diş doktoruna sorulsa diş sıkma olayı var , nöroloğa gitse migren , başka doktora girse irritabl barsak sendromu... vs . Aslında bunlar tek bir hastalık sadece doktorun bunu fark edip yönlendirmesi Laz'ım o yönde .. her yıl eklemlerimle ilgili problem yaşıyorum , mesela geçen yıl omzum su toplamıştı iğne ve ilaç tedavisi gördüm geçti , bu sene sabah sertliği başladı sonradan açılıyorum, ara ara topuklarımda oluyor topuk dikeni gibi sanki , bi 6 ay sonda bi bakmışım Yok... o yüzden bir de ilaç kullanmayı deneyeceğim. Bana da doktorum pilates önerdi ama nasıl başlarım hiç bilmiyorum.

aynı beni anlatmışsın diş sıkma ezelden beri vardı sonra geçmişti son zamanlar tekrar başladı gastrit te var.
yaşlı insanları görünce bu yaşta böyleysem ilerde ne olurum diye düşünüyorum bacaklarımda da zaman zaman şiddetli ağrılar ve yangı var eklemlerde ama romatizma yokmuş tahlilde bakılınca saçma sapan bi hastalık bu fibromiyalji nefret ediyorum özellikle de bu konuda cahil kalmış dr lar sinir bozucu mr sonucuna bakıp bişey in yok demeleri

Çok geçmiş olsun... Bir yerden başlamak lazım. "Düşünme, harekete geç" kendime hep bunu söylüyorum :confused:Evde vaktin oluyorsa aç Ebru Şallı'nın videolarını, başlangıç seviyesiyle başla, inan ki onun bile çok faydasını görürsün. Ben pilates ve yogayla kendime geliyorum. İlk başlarda zor gelebilir ama 15-20dk da olsa yap. Sonra alışıyorsun, kendin yapmak istiyorsun iyi hissetmek için.

Ben bu sene işten çıktım, ama çalışırken sabahları 15dk pilates yapmadan açılamıyordum, adım atamıyordum yoksa..

bende bebek düşünüyordum ilaç lar mideme de dokunuyor. Manuel terapi fizyoterapist lerin yaptığı bir şey youtube dan videolara bakabilirsin bir nevi masaj ama değil omurgadaki kemikleri yerine oturtuyor rotasyon yaptırarak. pahalı işlemler ama rahatlatıyor aslında proloterapi de yaptırmak istiyorum denizlideyken dr hasan doğan vardı bu yöntemin dernek başkanıydı sanırım akupunktur da denemek istiyorum aslında.
Evet baktım videolarına, çok rahatlatır gibi görünüyor izlerken Hoppa Bana da ablam akupunktur, hacamat filan dene diyor ama ben çok korkuyorum. İlk gittiğim doktor boydan boya kesikler atıyordu sırtıma ve belime, 5 seans dayanabildim... :KK43:
Bu doktor bebek düşünüyorsan harika, o süreçte geçireceğin hormonal değişiklikler seni olumlu yönde etkileyecektir, tedavi bile edebilir dedi. Sen doktorunla görüştün mü bebek meselesini? Korkuyorum bir yandan bu ağrılarla bir de nasıl hamilelik geçireceğim diye...
Yaşlılar konusunda ben de aynıyım, daha 24 olmadım, bu haldeyim. 44te, 54te ne olacağım, Allah Kerim... En kısa zamanda hepimize şifalar versin Rabbim :dua:

aynı beni anlatmışsın diş sıkma ezelden beri vardı sonra geçmişti son zamanlar tekrar başladı gastrit te var.
yaşlı insanları görünce bu yaşta böyleysem ilerde ne olurum diye düşünüyorum bacaklarımda da zaman zaman şiddetli ağrılar ve yangı var eklemlerde ama romatizma yokmuş tahlilde bakılınca saçma sapan bi hastalık bu fibromiyalji nefret ediyorum özellikle de bu konuda cahil kalmış dr lar sinir bozucu mr sonucuna bakıp bişey in yok demeleri

Ben bu sabah tutulmaları ve bel ve boyun ağrısı için beyin ve sinir cerrahisine gitmiştim. Ama artık öyle bir hale gelmiştim ki sağ baş ve işaret parmağımda bi problem vardı kesinlikle su şişesi kapağı açamıyordum. Çevirme hareketi yapamıyordum Yani. Doktor bu bölümlük birşeyim olmadığını ramatolojiye gitmem gerektiğini söyledi. Ramotolojiden o kadar zor randevu aldım ki anlatamam. Neyse gittim anlattım şikayetlerimi doktor hiçbir şeyin Yok senin dedi. Elini sıktırıyor tamam sıkabiliyorum ama çevirme hareketini yapamıyorum . Hani mesela şişe kapağı açmak gibi. Bana diyor ki elimi bu kadar sıkıyorsan bu şişe kapağını da açarsın . Ya açamıyorum zAten sorun orda. Ramotolojiden randevu alabilmek için gecenin 3ünde hastaneye geldim. Deli miyim ben Benim birşeyim yoksa gecenin o saatinde hastanede bekleyeyim. Bütün sorunlarımı anlattım bana hastalık hastası muamelesi yaptı. Yani şimdi tanı konulunca bakıyorum yazılanlara da gerçekten ne kadar beni anlatıyor. Keşke o doktor sende böyle bi rahatsızlık olabilir deseydi. Allah razı olsun şimdiki doktorumdan. Bugün ilk ilacımı aldım 1,5 saat oldu alalı pek etkilenmedim açıkcası. Hani böyle çok başımı döndürecek filan sanıyordum çok şükür öyle bi sorun olmadı...

Annem bana derdi sen yaşlandığında nasıl olacaksın acaba diye ben de 29 yaşımdayım 3 Doğum yaptım herşeyi ona bağlamıştım meğerse farklıymış sorun.

LezzetliCipetpet LezzetliCipetpet canım hepimizinki geçer şnşallah :) sana da çok geçmiş olsun .. yazdıklarını okuyunca biraz heves ettim , bi bakıyım olmazsa videolara :KK48: Benim aslında en çok kafama yatan bisiklet sürmek olmuştu , hatta dedim ikinci el birşeyler alayım hem turlarım Hem de işe filan da bisikletle giderim diye düşündüm. Daha hayata geçirmedim ama hala düşünüyorum :)) bisiklet sürmeyi çok severdim aslında eskiden , hani bana hareket yapmak filan zor geliyor ya basketbol filan oynayacağım hani onun etkisiyle koşturup hareket edeceğim , yada yüzme gibi birşey olacak , dediğin gibi yazın yüzme iyi de kışın tabii olmuyor . Aslında yakınlarda havuz var havalar ısınınca her gün yüzmeye giderim belki. İnşallah faydası olur :)

Ben bu sabah tutulmaları ve bel ve boyun ağrısı için beyin ve sinir cerrahisine gitmiştim. Ama artık öyle bir hale gelmiştim ki sağ baş ve işaret parmağımda bi problem vardı kesinlikle su şişesi kapağı açamıyordum. Çevirme hareketi yapamıyordum Yani. Doktor bu bölümlük birşeyim olmadığını ramatolojiye gitmem gerektiğini söyledi. Ramotolojiden o kadar zor randevu aldım ki anlatamam. Neyse gittim anlattım şikayetlerimi doktor hiçbir şeyin Yok senin dedi. Elini sıktırıyor tamam sıkabiliyorum ama çevirme hareketini yapamıyorum . Hani mesela şişe kapağı açmak gibi. Bana diyor ki elimi bu kadar sıkıyorsan bu şişe kapağını da açarsın . Ya açamıyorum zAten sorun orda. Ramotolojiden randevu alabilmek için gecenin 3ünde hastaneye geldim. Deli miyim ben Benim birşeyim yoksa gecenin o saatinde hastanede bekleyeyim. Bütün sorunlarımı anlattım bana hastalık hastası muamelesi yaptı. Yani şimdi tanı konulunca bakıyorum yazılanlara da gerçekten ne kadar beni anlatıyor. Keşke o doktor sende böyle bi rahatsızlık olabilir deseydi. Allah razı olsun şimdiki doktorumdan. Bugün ilk ilacımı aldım 1,5 saat oldu alalı pek etkilenmedim açıkcası. Hani böyle çok başımı döndürecek filan sanıyordum çok şükür öyle bi sorun olmadı...

Annem bana derdi sen yaşlandığında nasıl olacaksın acaba diye ben de 29 yaşımdayım 3 Doğum yaptım herşeyi ona bağlamıştım meğerse farklıymış sorun.

LezzetliCipetpet LezzetliCipetpet canım hepimizinki geçer şnşallah :) sana da çok geçmiş olsun .. yazdıklarını okuyunca biraz heves ettim , bi bakıyım olmazsa videolara :KK48: Benim aslında en çok kafama yatan bisiklet sürmek olmuştu , hatta dedim ikinci el birşeyler alayım hem turlarım Hem de işe filan da bisikletle giderim diye düşündüm. Daha hayata geçirmedim ama hala düşünüyorum :)) bisiklet sürmeyi çok severdim aslında eskiden , hani bana hareket yapmak filan zor geliyor ya basketbol filan oynayacağım hani onun etkisiyle koşturup hareket edeceğim , yada yüzme gibi birşey olacak , dediğin gibi yazın yüzme iyi de kışın tabii olmuyor . Aslında yakınlarda havuz var havalar ısınınca her gün yüzmeye giderim belki. İnşallah faydası olur :)
İlaç da şifa olur inşallah, çok şükür çok etkilenmemişsin şimdilik. Herkes kendine en çok uyan, yaparken mutluluk duyduğu egzersizi yapmalı tabi, ben de bisiklet sürmeyi bilmiyorum malesef :oops: pilatesin güzel yanı yaparken kütür kütür sesler geliyor, sırtım, bacaklarım rahatlıyor. Pratik de buluyorum, vileda sopası, pilates lastiği, 500mllik su şişesi gibi evde olan malzemeleri kullanınca üşenmiyorum. :) ama yüzmeye gitmek çok istiyorum, havalar ısınınca bir iki tık daha iyi olur da gideriz inşallah. Ayrıca maşallah 3 doğum yapmışsın, o dönemlerde nasıldın? Sonrasında nasıl oldu, ağrılarla bebeği birlikte nasıl idare ettin? Korkuyor, gözümde büyütüyorum galiba :KK17:

Hepinize geçmiş olsun kızlar. Bende çocukluğumdan beri çekiyorum yok büyüme ayrısı yok romatizma ama belli bi romatizma değil diye diye 27 yaşına geldim kas gevşeticiler olmasa ağrıdan ölürdüm heralde. Ama ne yazıkki tam tanı hamile kalmadan bir ay önce kondu ve şuan ilaç kullanamadığım için perişanım. Hamilelikte bu durumla başedebilen var mı aranızda??????

İlaç da şifa olur inşallah, çok şükür çok etkilenmemişsin şimdilik. Herkes kendine en çok uyan, yaparken mutluluk duyduğu egzersizi yapmalı tabi, ben de bisiklet sürmeyi bilmiyorum malesef :oops: pilatesin güzel yanı yaparken kütür kütür sesler geliyor, sırtım, bacaklarım rahatlıyor. Pratik de buluyorum, vileda sopası, pilates lastiği, 500mllik su şişesi gibi evde olan malzemeleri kullanınca üşenmiyorum. :) ama yüzmeye gitmek çok istiyorum, havalar ısınınca bir iki tık daha iyi olur da gideriz inşallah. Ayrıca maşallah 3 doğum yapmışsın, o dönemlerde nasıldın? Sonrasında nasıl oldu, ağrılarla bebeği birlikte nasıl idare ettin? Korkuyor, gözümde büyütüyorum galiba :KK17:

Ben ilacı 21 de filan içmiştim. Önce hiçbi etkisi olmamış gibi hissettim ama 2 saat sonra bayağı bir sarstı :KK53: 48 kiloyum bir de , 1 hafta sonra sabah akşam almaya başlayacaktım güya , bünyeme birden fazla geldi sanırım. Aslında ilk doğumuma kadar bir problemim yoktu , daha sonradan değişik sıkıntılar yaşamaya başladım. Hepimiz gibi nörolojiye, kardiyolojiye, defalarca ortopediye , diş hekimine (diş sıkma problemi için ) , gastrolojiye , beyin ve sinir cerrahisine , psikiyatriye , ramotolojiye gittim. Yani bu dediğim değişik doktorlar belki 15 belki 20yi bulmuştur gittiğim. Hepsi farklı teşhisler koydu epilepsi tanısı bile aldım 1 yıl epilepsi ilacı kullandım. Sonradan yanlış teşhis edildiğini söyledi başka bir doktor . Farklı doktorlara gittim farklı ilaçlar kullandım ama hiçbiri çare olmadı. Hiçbir doktor dA fibromiyaljiden bahsetmedi açıkcası . Taa ki geçenlerde fizik tedavi uzmanına gidesiye kadar. Boynumda düzleşme olduğunu söyledi , bel boyun ve omuz ağrılarım beni bezdirdi açıkcası , dediğin gibi kütür kütür ses de geliyor belimden filan , 10 dk ayakta kalsam otursam hemen çıtırdıyor.

İlk hamileliğimden sınra başladı bunlar ama hep doktora gittiğim ve ilaçları denediğim için birşey anlamadım. Diğer hamileliklerim ardarda olduğu için ve rahatsızlığımın da ne olduğunu bilmediğim için çektim durdum. İşin garibi bazen iyi oluyorum mesela bazen bi 6 ay filan topuklarımda sorun oluyor . Mesela şu anda sağ omzumda ağrı var ama 1 hafta sınra kalmayabilir. Yada 1 ay sürebilir. Ayağımda da bunyon var mesela çıkıntılı kemik Yani , bazen sorun oluyor bazen ağrıyor. Bi ağrıyıp bi ağrımıyor. Neye göre değişiyor ben de anlamıyorum. Şu an tanı konuldu ya belirtileri okudukça aynı ben diyorum. Bu sıralar bir de kulağımda ve beynimde basınç var sanki. Hani kafamızı aşağı doğru eğeriz de bi basınç oluşur ya? Öyle bi basınç hissediyorum . Neler çektim şu tanıyı almadan önce. Şimdi en azından neyim var onu biliyorum. Değişik diyetler varmış gluten diyeti şeker diyeti vs , onları yapmak istiyorum ama zayıflar mıyım daha da diye çekiniyorum açıkcası. Diyet yapıp faydasını gören var öı acaba?

Spor yapmak bana çok zor geliyor o yüzden bisiklet demiştim ama yazdıklarını okuyunca çok özendim sana :KK45:

X