Fibromiyalji, hep beraber dertleşelim, paylaşalım

Ben hamilelik nasil geçiyor hiç bilmiyorum valla.ama ara ara ağrılar oluyor bazen bazı günler oluyor bazn bazı günler olmuyor fibromiyalji işte. ...

yaklaşık bir ay önce sizlerle fibromiyalji ve candida denilen mantarın benzer belirtiler gösterdiğini ve bu nedenle beslenmeme dikkat etmeye başladığımı ve bir ay sonra gelişmelerden haberdar edeceğimi söylemiştim. öncelikle bağırsak mantarını doktorlar testle de anlayamayabiliyormuş ben doktora gitmedim ancak yiyeceklerime düzen getirdim. Şekeri tamamen bıraktım pirinç ve beyaz undan uzak duruyorum tabi zor oluyor benim için bulgur vb çok az belki hiç tüketmiyorum ama ekmek konusunda vazgeçemediğim için çavdar ya da tam buğday tüketiyorum. meyve çok az belki hiç baklagilleri tüketiyorum ev yoğurdu yiyorum ve dışarıdan ürün almamaya dikkat ediyorum. patates ve havucu da bırakmam gerek henüz o kadarını yapamadım. bu bir aylık süreçte b ve d vitamin takviyeleri de kullandım. Neticeye gelince 3 kilo kadar kilo verdim ki kilo vermek artık imkansız gibiydi ki bu sırada tereyağı yumurta vb yemekteyim ve ağrılarım ağrı kesici almadan dayanılacak durumda en azından daha fazla direnç göstermekteyim. İlaçların sadece ağrıyı geçici kestiğini ve sonrasında yine herşeyin aynı kaldığını biliyorum ama ağrı kesici almadan ağrılara katlanamıyordum hele ki bu günlerde havalar soğudu ve iyice yağışlar arttı eskiden olsa günlerce yatardım yada bir kaç ağrı kesici alırdım ancak günüme devam edebilirdim. Tabi bu düzeldim demek değil sanırım bu beslenmeye 6 ay belki 1 yıl daha devam etmeliyim ki vücudum biraz düzene girsin zaten romatizma rahatsızlıkları bağışıklık sistemiyle alakalı hastalıklarmış ve beslenme özellikle de probiyotik dengesi çok önemliymiş bu nedenle ev yoğurdu, ekşi mayalı ekmek, doğal sirke, ev turşusu çok önemli yiyeceklermiş ven son dönmede sıkça kullandığım sarımsakta faydalıymış günde 3-4 diş ezip yoğurda yada başka bi besine çiğ olarak katıp yemek iyi gelirmiş şimdilik daha iyiyim ama her şey tamamen yolunda demek için sanırım erken. yeni gelişmeler olursa haberdar ederim.Herkese Allah şifa versin sağlıkla kalın. :)

Bana doktor demisti bu dediginiz beyaz un sekerden 2 ay uzak dur hazir gida yeme 2 ayin 1 ogunu bozarsan sil bastan yaparsin demisti denemek istyorum aslinda tatliyi seviyorum guvenemiyorum kendime

Bana doktor demisti bu dediginiz beyaz un sekerden 2 ay uzak dur hazir gida yeme 2 ayin 1 ogunu bozarsan sil bastan yaparsin demisti denemek istyorum aslinda tatliyi seviyorum guvenemiyorum kendime

Ben tatlı delisim ama mesele sağlık olunca insan katlanıyo eğer çok kriz tutarsa azcık yaş ya da kuru meyve yiyorum helede adet dönemi iyi geliyo ama beslenme dışında da bu mevzuya iyi bi çözüm yok sanırım ben peynir mayalı ürünler vb de çok seven biri olduğum halde uzak duruyorum makarna rüyama girer oldu ama dedim ya neticesi güzel olacaksa değer bence. İlk başta biraz zorluyor ki alternatif çok gerçekten. Bence yapılabilir bi cesaret yeter :) Denemek isteyenlere kolay gelsin

Bende reflu olduğu için ben sağlıklı beslenme olayını zaten gerceklestiremiyorum.Allah hepimize şifa versin inşallah.

Bende reflu olduğu için ben sağlıklı beslenme olayını zaten gerceklestiremiyorum.Allah hepimize şifa versin inşallah.

merbalar arkadaşlar, ağrılarınız nsl, ben en son devlet hastanesinin algoloji bölümüne gittim. doktor laroxy 10 mg verdi, bir de günde 1 saat tempolu yürüyüş ve pilates ya da yüzme yapmalıymışım her hafta düzenli olarak, bir de sırtıma tetik nokta enjeksiyonu yaptı, çok bi işe yaramadı gibi. acaba ben de çok şartlandırdım kendimi hiç bir zaman düzelmicek bu diye, insanın morali bozuluyor. sürekli ağrı sürekli ağrı, iki hafta izin kullandım, belki psikolojiktir geçer diye ama bana mısın demedi, kaslar kitlenmiş bir kere çöz çözebilirsen

Merhaba. Benim bir kaç aydır fibromiyalji hassas noktalarında ağrılarım mevcut. Sık idrar, gaz problemleri için idrar testi yaptırdım sorun yoktu. Halsizliğim için kan sayımı yaptırdım bir şey çıkmadı çok şükür. Soğukta çok üşüdüğümü, hatta bariz bir şekilde titrediğimi de belirttim doktora kansızlığım olmadığını endişe etmemem gerektiğini söyledi. Son zamanlarda da kaburgalarımın alt kısmı ve sırtımda ağrılar attı.Derin nefes alınca kaburga altımdan sancı vuruyor sanki. İki kısımda da oluyor bu. Uyuşmalarım ve karıncalanmalarım da oluyor. Ne oluyor diyorum kendi kendime ve ağrıları çok kafama takıyorum. O yüzden mi bilmem ama hiç geçmiyor. Dahiliyeye bir kaç gün sonrası için randevu alabildim. En çok endişelendiğim konu kaburga kısmı çünkü orada hayati organlar var. Merak ediyorum size de oluyor mu bu yoksa fibromiyalji belirtisi değil midir?

aylinoz. benim ağrılar miyafosiyal kaynaklı, yani kulunç ağrıları. fibromiyalji daha kapsamlı bir hastalık anladığım kadarıyla, ben ağrılarımı geçirmeye yönelik olarak bu aralar pilatese başladım, yürüyüş yapıyorum. bir de germe egzersizleri yapıyorum akşamları, ama bir anda etkisi olmuyor. zamanla olur diye düşünüyorum. inanın bu ağrılarla savaşmak, bunları kabul edip bunlarla yaşamaktan daha zor. ama savaşı kazanıncaya kadar sürdürmeliyiz. geçmiş olsun size de

bayanlar, fibromiyaljili olup da doğum yapan var mı. hamilelik nsl geçiyor bu aşamada. daha mı kötü oluyor. yoksa iyiye gidiyor mu.çok istiyorum çocuk ama cesaret edemiyorum.
Ben hamileyim şaunda çok erkrn 4 aylık ama zorlanıyorum baya baya sonlara doğru neyapacağım bilemiyorum.. beni ve 2 çocuğumu annem bakıuor oda olmasa halim harap

Ben hamileyim şaunda çok erkrn 4 aylık ama zorlanıyorum baya baya sonlara doğru neyapacağım bilemiyorum.. beni ve 2 çocuğumu annem bakıuor oda olmasa halim harap
peki sizin ağrılarınız nsl. benim uyanır uyanmaz başlıyor. sırtımda ve kollarımda. gün içinde değişiyor ağrının şiddeti. ama halsizlik filan yok bende. sadece bu kulunç denilen ağrılar. sanırım bu ağrılar psikolojimi bozdu. o yüzden de cesaret edemiyom galiba hamileliğe. siz hamile iken rahatlamak için neler yapıyosunuz.

Benim genelde geziyor ağrılar ayak tabanlarım acıyor vs başım çok ağrır genelde.. şuan bende bilemiyorum yapacak bişey yok dr zaten ilk hamile kaldığımda aldır demişti ağrılara dayanamazsın demişti .. hamilelikte yapılacak pek bişey yok yüzme iyi geliyormuş ama nerde yüzeceksin kış günü.. hamilelre havuz tavsiye edilmiyor denize gideceksin ehh istanbulda nerde denize gircen leş gibi..

Geçmiş olsun arkadaşlar hepimize..ben boğazım çok kötü olduğundan 4veya 5 gün sigara içemedim.6 ,7 yıldır fibromiyalji hastasıyım.belki inanmassınız ama ağrılarım yüzde doksan geçti.yıllardır böyle olmamıştı şuan 3 ayı geçti içmeyeli sırf bu ağrılar geçti diye ama boğaz ağrım maksimum.sigara içmeyince oradan vucut tepki verdi yada alerjimi keşfetmemle aynı ana geldi bilemiyorum.onu çözemedim daha..sigara içen arkadaşlara özellikle sesleniyorum hem sigara içip hem bu ağrının gemesini beklemeyin desem ne tam yalan olur ne de gerçek.benim bünyem de bu tepkiyi verdi.siz de ne olur bilemem .ama Allah büyük yıllrdır ektiğim ağrının devasını hiç beklemediğim şekilde verdi çok şükür.inşallah alerji ve faranjitim de geçer.acaba sigara içmiyorum diyemi vücut bu tepkiyi verdi yoksa hastalandımmı onu hala cözemedim.selamla ve duayla hoşkalın

Gpa benimde senin gibi sadece sol omuz kol sirt kurek kemigi ve kaburgam agriyk bastirincada aciyo bende gittim ama ne oldugu belli degil senin nasil

qpa arkadaşım benim ağrılarım bel ve altıydı genelde omuuzda da oluyordu ama omuz çok ağır geçmiyordu.sizin tarif ettiğiniz ağrı benim arkadaşımda var aynısı.gögüs sırta vuran ağrı hala araştırıyor gitmediği doktor kalmadı.umarım Allah hepimize şifa verir amin

Kızlar yaklaşık 5 sene oldu ama git gide artıyor ağrılarım.
Burada ağrılarımdan bahsedip sizi de yormak istemiyorum şu an zaten çok ağrım var.
Buna çare bulanlar ya da çaresini duyanlar lütfen yazsın.

mrb kızlar, ben de geçenlerde demiştim ağrılarım çok diye. ama benimki MAS, yani fibromiyaljinin küçük hali, sadece sırt ve boyun bölgemde ağrılar vardı. şuan baya bi azaldı. devlet has. algoloji bölümğne gittim. sırtıma 2 seans tetik nokta enjeksiyonu yaptı. bir de hergün yarım saat tempolu yürüyüş ve haftada 3 gün 1 er saat pilate yapıyorum. özellikle bu sırtı çalıştıran egzersizler çok iyi. hocama özellikle söyledim. bir de bu egzersizleri iyice ısınıp öyle yapın.kendinize iyi bakın. umutsuzluk yok

Nerde tetik nikta ignesi yaptirdiniz. Benimki de miyofasiyal ama benim daha çok yayıldı. Boyun sırt ve kalçda maalesef. Iyi olmanıza sevindim. Ignede kaç noktaya vurdu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…