Fibromiyalji, hep beraber dertleşelim, paylaşalım

Zeynep ela hn, sanırım iğnen
Nerde tetik nikta ignesi yaptirdiniz. Benimki de miyofasiyal ama benim daha çok yayıldı. Boyun sırt ve kalçda maalesef. Iyi olmanıza sevindim. Ignede kaç noktaya vurdu.
iğnenin etkisi geçici imiş. üç dört gün sonra yine başladı ağrılar. sanırım tedaviye çok yanıt veren bi tip değil benim ağrılar.doktor omuz bölgemdeki sert kaslara yapmıştı.ama pilates e devam ediyorum. çok iyi geliyor. bir de wollex diye bi tens aleti var. medikal den aldım. o da iyi geliyor. akşamları yatmadan önce yapıyorum. her bölgenize uygulayabiliryorsunuz. tavsiye derim. geçmiş olsun.

mrblar. benim de boyun düzleşmesi ve miyafosiyal ağrı sendromu var. yaklaşıl 1 yıldan beridir devam ediyor. fizik tedavi, kuru iğne, nörolterapi 4 seans hepsini denedim. önceleri sırtım ağrıyordu. tedavilerden sonra omuzlarım ve kollarım ağrıyor. pilates egzersizleri de yapıyorum evde. ama bana mısın demiyor. sabah uyanır uyanmaz başlıyor ağrımaya. ağaç kökü gibi sürekli kütür kütür sırtım ve omuzlarım. siz de de aynı şekilde oluyor mu artık doktora gitme yi bıraktım şimdilik. çünkü her defasında umutlanıyorsun. bi çare olmayınca da umutsuzluğa düşüyorsun. uzun süre ayakta kalınca iş yaparken artıyor. oturup dinlenince azalıyor benim ağrılar. taş gibi böyle ağrıyan yerlerim.bu arada fizik tedavi doktoru antideprasan olarak clmbata yazmıştı. bi kaç gün aldım çok kalp çarpıntısı ve uyayamadım. belki uzun süre kullanınca fayda sağlardı ama. ikinci bebek istiyorum ama bu durumdan dolayı cesaret edemiyorum. herkese geçmiş olsun. bu şekilde yaşamayı öğrenicez galiba.
merhaba,

Ben de sisin sıkıntılarınız var. Ancak uzun süreden beri yerleştiği için artık geceleri de geçmeyen bir ağrı var. yastık kullanamıyorum. uyurken başım boynum üşüyor ve beton gibi tüm kaslarım. Sıcakla biraz yumuşuyır biraz sonra tekrar taş gibi oluyor. Fizik tedaviler mi kaplıca mı neler denemedim. Fayda göremedim. Kas gevşetici Majezik duo kullandım. Sertleşmiş kaslarım hariç tüm kaslarımı gevşetti. Göz kapaklarım bile sarktı gevşedi. Problemli sırt boyun kaslarıma bana mısın demedi:KK43: Şimdi Turan Usluya gidiyorum 2. seansımı aldım 3. ye gideceğim. Sanki biraz açılır gibi oldu ama sonradan sanki daha kötü oldum. Sanki vücudum tek parça betondan oluşuyor. Başım boynum çatırdıyor, sırtim omzumdan tıkır tıkır sesler geliyor. Kuruiğne 6 seans verdi doktor. Seanlarımı yine bitireyim diyorum. Mart ayı sonuna seanslarım biter. durumumu bildirirrim size. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

biz babamın felçi için fizik tedaviye başlamıştık terapistimiz bizi 3 ayda çok iyi bir noktaya getirdi. o da kuru ıgneleme yapıyor bizde guvenince ben ve bir arkadaşım fibromiyalji rahatsızlıgımız için ondan ozel seanslar almaya başladık ben çok memnun kaldım gece dayanılmaz agrılarım da geçti arkadaşım da biraz daha agrı olsa da o da oncesine göre cok iyi oldugunu soyluyor daha once hastahanede 10 gun yatarak tedavi görmüştü ama hatahanelerde makineye baglayıp gidiyorlar. ozel tedavi hem daha saglıklı hem de uygun oldu bizim için 2o seansda geçecegini soyledi terapistim şimdi 11 seanstayım ve iyiyim diyebilirim şimdiden size de tavsiye ederım eger istanbul anadolu da iseniz Serkan Serpinli googledan telefon numarasına ulaşabilirsiniz.

biz babamın felçi için fizik tedaviye başlamıştık terapistimiz bizi 3 ayda çok iyi bir noktaya getirdi. o da kuru ıgneleme yapıyor bizde guvenince ben ve bir arkadaşım fibromiyalji rahatsızlıgımız için ondan ozel seanslar almaya başladık ben çok memnun kaldım gece dayanılmaz agrılarım da geçti arkadaşım da biraz daha agrı olsa da o da oncesine göre cok iyi oldugunu soyluyor daha once hastahanede 10 gun yatarak tedavi görmüştü ama hatahanelerde makineye baglayıp gidiyorlar. ozel tedavi hem daha saglıklı hem de uygun oldu bizim için 2o seansda geçecegini soyledi terapistim şimdi 11 seanstayım ve iyiyim diyebilirim şimdiden size de tavsiye ederım eger istanbul anadolu da iseniz Serkan Serpinli googledan telefon numarasına ulaşabilirsiniz.
ben de 5 seans olmuştum bikaç ay önce. ama şimdi dediğiniz gibi bi 10 seans daha almam gerekli gibi. benim sağ tarafım daha tutuk bi şekilde. inşallah düzeliriz artık.

Kuru iğne ben de yaptırıyorum ama cok fazla fibrozit var. Tam anlamıyla çözemedik maalesef. Iyi haberlerinizi bekliyorum inşallah.

mrb arkadaşlar. kuru iğnede yararladır illa ki ama plates ve spor bunun çözümü. ben 3 aydan beri devam ediyom %40 lık bir ağrı kaldı. eskisi gibi değilim. eskiden kafamı eğemezdim iş yaparken. belki gördüğüm tedaviler de yaramıştır ama tek başına yetmez. illaki pilates ya da yüzme. ben çalışıyorum. çalıştığım halde iş çıkışı 2 gün hoca ile yapıyorum. diğer günler de kendim 1 saat öğrendiğim sırt egzersizlerini yapıyorum. çok şükür eskiye göre iyiyim.

Kuru iğne ben de yaptırıyorum ama cok fazla fibrozit var. Tam anlamıyla çözemedik maalesef. Iyi haberlerinizi bekliyorum inşallah.[/QUO
Zeynep ela hanım. forumdaki ilk yazılarınızı okudum da . hamilelik de yaşamışsınız bu ağrılarla. ben de 2. bebek düşünüyorum. ama hamilelikte nsldı ağrılarınız. ya ben çalışıyorum bir de .masabaşı işte. harketli olduğum zaman çok bi ağrı hissetmiyom. ama masa başı olduğu için bu ağrılar çok canımı sıkıyor. hamilelik ve doğumdan sonra ilk zamanlarda nsldı ağrılarınızın durumu.

Ben de çalışıyorum. Iki defa hamilelik yaşadım. Ilkini kaybettim. Ikinci hamileligimde o zamanlar sadece boyun ve omuz ağrısı vardı. Idare edilir durumdaydi. Doğumdan sonra emzirme döneminde sırt ve kalça kötü olmaya başladı. Bir yıl plates yaptım ama tetik noktalar açılmadan yapılan spor daha kötü yapıyor aslında. Ilk iyi sanıyoruz ama. Üç yıldır da uğraşıyorum maalesef. Tedavi tedavi. Ben de ikinci bir çocuğum olsun isterdim ama zor görünüyor. önce o kulunç dediğimiz miyozitler açılması lazım. Sonra tüm kasları etkiliyor.

doğru diyorsunuz. ben de göze alamıyorum açıkçası ama eşim çok istiyor. benim sağ tarafım çok kötü. sol taraf o kadar değil. pilates iyi geliyor ama tamamiyle geçirmiyor. allah yardımcımız olsun inş.

Amin inşallah. Benim de sol tarafım kötü durumda. Kuru iğne sürekli bir de tenis topuyla masaj var miyofasiyal için videoları var biraz fayda ediyor. Kendi kendine tetik nokta masajı kitabı var miyofasiyal için onu da tavsiye ederim. Bir gelisme olursa ki umarım iyi yönde olur haberlerinizi bekliyorum

Merhaba arkadaşlar benimde sol tarafim sol göğüs altım kalp hizasi oyucu,batici,kemirici gibi agrilar hic gecmiyo bu şekilde ağrısı olan varmi

mrb bayanlar. uzun bi süreden beri yazamıyodum size. ben tekrardan fizik tedavi almaya başladım. 10. seansım bitti. 10 seans daha alıcam. ve bugünden itibaren pilates egzersizlerine başlıcam.bir de doktorum lcyra diye bi ilaç verdi. onu da alıyorum. 6 ay kadar kullanıcakmışım.şuan baya bi iyi durumdayım. ara ara yokluyor ağrılar ama eskisi gibi değilim.
bi de masabaşı çalışıyorsanız dik oturmaya çalışın.geçmiş olsun tekrardan

mrb bayanlar. uzun bi süreden beri yazamıyodum size. ben tekrardan fizik tedavi almaya başladım. 10. seansım bitti. 10 seans daha alıcam. ve bugünden itibaren pilates egzersizlerine başlıcam.bir de doktorum lcyra diye bi ilaç verdi. onu da alıyorum. 6 ay kadar kullanıcakmışım.şuan baya bi iyi durumdayım. ara ara yokluyor ağrılar ama eskisi gibi değilim.
bi de masabaşı çalışıyorsanız dik oturmaya çalışın.geçmiş olsun tekrardan

Ama lyrica cok masum bir ilaç değil yan etkileri çok fazla. Ama iyi olmanıza sevindim.

Merhaba ben de lyrica kullanıyorum uyuşmalar için özellikle sizde etkisi nasıl oldu acaba kullanan var mı

doktor 6 ay filan kullanıcaksın dedi. şuan bi yan etkisi yok. ilk başlarda baş dönmesi sersemlik olmuştu baya bi. bakalım uzun dönemde sonucu nsl olur.

Merhabalar ben yeni üye oldum ve 3 aydır ağrı sızı ve yanma çekiyorum o dediğiniz ilacı Lyrica yı kullanmaya başlayalı 2 buçuk hafta oldu önce 25 mg ile başladım bir hafta oldu geçmeyince 50 mg almaya başladım şimdide devam ediyorum ama ağrılar geziniyor hala vücutta gecmezse 75 e çıkarmamı söyledi doktor bakalım ne olacak ... Allah hepimize şifa versin çok zor bir hastalık etraftakiler hiç anlamadı psikolojiktir deyip durdular annem anladı bir tek ....

Allah şifa versin hepimize inşallah. Bende vücudumdaki uyuşmalar ve fibrımiyalji için kullanıyorum. Ama zaten bu ilaçta pskolojik bir ilaç ve Ağrı'larımızda yanmalarda uyuşmalarda psikolojinin etkisi çok çok büyük

Uzm. Dr Önder Taylan araştırmanızı öneririm. Ben diş çekimi sonrası oluşan ağrı ve migren tedavisi için gitmiştim çok fayda gördüm. Emin olun amaçları ağrıyı kesmek değil. Tedavi edip kalıcı olarak yok etmek. güvenle öneriyorum herkese. O kadar etik bir doktor ki muayene edip fayda sağlayamayacağını düşündüğü hastalardan ücret talep etmiyor.

X