Fibromiyalji, hep beraber dertleşelim, paylaşalım

Birde ilk sayfalarda lilyum yanlis yazmiyosam gerci oda bayadir ziyaret etmiyo galiba göğüs kafesinde agridan beni agri turunden bahsetmis ona psikiyatri yaramis simdi son durumu nedir acaba bilen varmi?
Meraba bende d3presan kullaniyorum.agrilarım fazlaydi.şimdilik bayagi topladim.yorulirsam sirtım çok ağriyor.arkadaşlar lutfen tedavi görup düzelenler buraya yazsın bizim umuda ihtiyacımız var.hap tedavi iyi geldi diyorlar bidaha kimde girmiyor.hastalik tekrar ettimi tamamen gwçtimi bizde bilmuyoruz.lutfen herkws yazsın.bu arada kullandıgım ilaç clmbalta zaten genelde bunu veriyirlar

Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım.Bu derdi bi Allah bilir bi de çeken bilir.Diğerlerinin anlamasını beklersen üzülürsün.Ben yaklaşık 10-12 yıl gibi bir zaman diliminde bu ağrılarla yaşadım.Hep boynum tutulurdu ayda 2-3 defa bir haftada zor geçerdi tamamen de geçmezdi, bir sabah bi bakmışım boynumu çeviremiyorum artık usanmıştım, benim ağrılarım bu şekilde başladı öncesinde de el uyuşmaları vardı, hep yanlış ve geçici tedavilerle oyalanmışım, geçen sene FM teşhisi kondu. Adının konması çok önemli tedavi ona göre planlanıyor.Önce doktor lyrıca ile başladı iyi gelmişti sonra ağrılarım çoğaldı ve çok acı çekiyordum, san ki sırtımda kanayan yaralar vardı, aynı ilacın akşam dozunu 150 mg çıkardı.Daha sonraları bu da yetmemeye başladı.Doktorumun tayin olunca başka bir doktora gittim.Derdimi arz ettim o sırada da belimden eğilemiyordum ayağıma uzanıp çorabımı giymek çok zordu benim için bu durumdan da bahsettim lyrıca'yı bıraktırıp melox fort başladı tabi MR' dan sonra (MR' da belimde iltihaplı romatizma çıktı).Ağrıların çokluğu sebebiyle bir de yanına symbalta ekledi, bu baltayı almadım.Bunun sonu yok ağrıların her çoğalmasında daha güçlü bir antidepresan verecek doktorun işi bu ilaç yazmak. Şimdilik idare ediyorum en azından muhtaç değilim. Sizi en yakınlarınızın anlaması ve yardımcı olmaları da çok önemli bu bile ağrının azalmasında etkili. Stresin bizden uzak olması gerek, çünkü ağrıyı tetikliyor uygulamak zor ama biraz rahat olmak lazım. Evli misiniz çocuklarınız var mı bilmiyorum, mesela ben çocuklarımı (8 ve 12 yaşındalar, ikisi de erkek) daha düzenli olmaları için eğitmeye çalışıyorum eşim de yardımcı oluyor sağolsun.Bütün evin yükünü tek başıma götüremiyorum bu kendime konduramadığım bir gerçek, çünkü ben hareketi seviyorum yapım böyle tembelliği sevmem, dinlenmek için bu hastalık beni mecbur bırakıyor yatmaya o da iki dakika zar zor. Hem tatilden yeni döndüm yüzmek de çok iyi geliyor sırt ağrılarına. Kendini iyi tanı, ne yapınca ağrıların çoğalıyor tespit et ve ona göre önlem al bu da bir yol, cereyanda kalmak da ağrıyı artırıcı bir faktör. Tek bir tedavi yok. Allah şifa versin.

Hepimize Allah sifalar versin ben 3 kere hatta 4 kere fizik tedavi doktoruna gittim bana tam olarak Fibromiyalji demediler kas agrisi benim sol göğüs altimda 9 aydir gecmiyo midemide kontrol ettirdim gastrit gastritte bu kadar süre agri yapmaz diyolar siz hangi doktora göründunuz Romatoloji yada nöroloji de ilgileniyorum

Merhaba herkeze, hayatın yoğun temposundan burayı tamamen unutmusum ne kadar çok yazı yazılmış aklıma geldi bakmak istedim, sevgili tress tedavide başarılı olanlar yazsın demişsin benim haşa ağrılarım yok çok şükür çok iyiym sadece ilacı bi dönem kullanamadım o ara sankı hıc kullanmamıs gıbı başa sardım aynı şikayetleri yeniden yaşadım çünkü tedavının başındaydım şimdi daha dikkatliyim kullanım konusunda çok şükür ki ağrı nağmına bir sorunum yok

Arkadaslar uzun zamandir giremedim foruma.
Ben uc hafta once psikiyatristime gittim ve hapa devam dedi belki bir omur boyu kullanacaksin dedi
Ama marifet hapta degil sende dedi
Sizde boyle dusunun
Ben onceden inanin yasayan olu gibiydim bu hastalik yuzunden ama simdi hayata dondum bir yildir hamd olsun..
Elbette sabahlari agrim tutuklugum oluyor ama ustunde fazla durmuyorum..
Eskiyle kiyas edince bu gunume hamd ediyorum
Saglik ve sihhatle

Arkadaşım ben de yeni internetten tevafuk yeni birşey öğrendim.bağırsakta yaşayan candida mantarının bzim şikayetlerimizin aynısını yaptığını...internetten araştırmanı tavsiye ederim

Arkadaşlar internette gezerken tevafuki bir konuyla karşılaştım bağırsakta yaşayan candida mantarı .bu mantarın yapmadığı hastalık yok gibi.bağışıklığı çökertiyor romatizma ağrılarına sebep veriyor diyor..bende kendim omega 3 ve vitamin takviyeleri alınca ağrımda azalmalar olduğunu biliyorum...bununla ilişkili bir durumumuz olabilir.ben araştırıcam.hatta sizde olup olmadığını sabah aç karnına bir bardak suya tükürerek anlayabilirsiniz diyor.eğer tükrük üstte kalırsa sorun yok aşağı inip rakı kıvamını alırsa sizde candida artışı çok yüksek diyor..şekerli unlu gıdaları seviyormuş.kefir turşu mineral sebzeler açısından beslenince sayısı azalıyrmuş.sağlıcakla kalalım amin

Selam arkadaşlar tatil dönemi iyi geldi bana çok şükür.d vitaminim çok azdı vücutta bol bol güneşlendim denize girmeye çalıştım yüzdüm.gönül isterdiki 1 a y aralıksız bu güneş banyosu yüzme olsun ama olduğu kadar çok şükür...ben bana iyi gelenleri tesbit etmee uğraşıyorum.bu kış nasıl geçecek bakalım görücez.elimden geldiğince yüzüp güneşlendikten sonra geçen kış ile kıaslayacağım :) arkadaşlar kefirden bahsediyordu çok iyi geldiğinden muhteşem bir probiyotikmiş bağırsaktaki yararlı bakterileri artırdığı için aynı zamanda bağışıklığı kuvvetlendiriyormuş ve ağrılar azalıyormuş.bugün probiyotik oranı yüksek yoğurt ve kefir aldım.artık soframdan yoğurt kefir turşu sirke eksik olmasın istiyorum hepsi çok iyi proiatik birde peynir..bakalım :) bu arada omega 3 leri ve vitamin takvielerinede devam inşallah.saıca az kullanıorum ama şu az dönemi maşallah iyi.bakalım asıl kışı merak ediyorum.ben hiç antidepresan kullanmadım.kullanmaıda istemiyorum inşallah :)sağlıcakla .iyi tatiller herkese

kızlar selam herkese fizik tedavi doktorum bu hastalığı öyle bi anlatıyo ki onla kanka ol der gibi öyle sakin bi insan ki
neyse bana akşamları içmem içiin lyrıca 150mg verdi uzun zamandır kullanıyorum önceleri çok kötüydüm bu ilaçla düzeldim birazcık daha elimde çok var onları bitirip tekrar gidicem ve artık ilacı bırakıcam önceleri çok sersemlik yapıyordu ağzım kitleniyo konuşamıyorum daha bir çok yan etki ama artık onlar azaldı yavaş yavaş bırakıcam bu ilacı çünkü takılıp kaldım ilerleme yok spor yapınca o demir gibi kaslar çatır çutur ses çıkarıyo

1yıl düzenli spor şart demişti doktor evde yapıyorum bişiler ama artık ilacı da bırakıcağım için platese başlamaya karar verdim ismek bu kursları ücretsiz veriyo ordan öğrendiğimi evde de uygularım bi müddet de böyle devam ederim masaj da çok iyi geliyo kızlar acayip hemde ona da gitmeyi düşünüyorum psikolojik destek elbette alın şu illet yakaya yapıştı mı bırakmıyo çünkü kendi kendinizin doktoru olun bide bana soğuk acayip etki yapıyo kışın perperişanım o derece yazın biraz daha iyiyim tabi soğuktan korunun rüzgardan vitamın falan alın allah hepimizzzn yardımcısı olsun araştırın boş durmayın şu ara belim çok ağrıyo kulunçlarım ne yaptımsa geçmiyo ona da bi hal çare bulurum artık allaha emanet olun hepiniz boş bırkmayın burayı yazın ara ara

Merhaba cunli bende de aynı hastalık var seni http://www.ankilozanspondilit.com/forums/topic/naltrexone-ldn-tedavisi/
Bu siteye davet ediyorum.hastalığınının diğer adı ankilozan spondilit...
Yurt dışından getirtilen bir ilaçla iyileşeler var.incele istersen
Daha önce de burada yazılarım var..banada ilk fm tanısı konmustu

kizlar yagmurlar basladi havada yavas yavas serinliyo ne durumdasiniz su ibrahim saracoglunun bi tarifi var fibromiyalji icin iki bitki var sabah birini aksamda birini iciyosun karabas otu ile cobancantasi tipta tedavisi yok bu hastaligin dedi ona basladim yapicam 1ay bakalim bi ise yaricak mi

kizlar bisi sorcam beli cok fazla agiran var mi bagirsaklarima da baski yapiyo surekli bi sislik affedersiniz gaz olusuyo idrarimi da tam yapamiyorum kabizlikta var sizde bunlar oluyo mu

Aynen bunlar bende de mevcut şişkinlik, bağırsak tembelliği, sık idrar ve az yapma malesef fm kas olan heryerde

gecmis olsun canim peki napicaz yaaa hep boyle balon gibi karinla mi dolascaz ilac kullaniyomusun neler yapiyosun kis gelmesin ne olur gelmesin cok kotu oluyorum cok usuyorum herkes bana nene diyor kat kat giyorum

gecmis olsun canim peki napicaz yaaa hep boyle balon gibi karinla mi dolascaz ilac kullaniyomusun neler yapiyosun kis gelmesin ne olur gelmesin cok kotu oluyorum cok usuyorum herkes bana nene diyor kat kat giyorum
Yoğunluktan ancak bakabildim kusura bakma canım valla sık idrara pek çare yok sanırım kasları kuvvetlendirmek gerek ama bağırsak tembelliği için bolca lifli gıdalar şart ve gaz problemi içinde ayaklarını her daim sıcak tutmak lazım yaz kış bu hastalığı sevmek zorundayız yoksa depresyon kapıda pozitif olmaya bak faydası var ama emin ol fmde hersey her sorun sıkıntı bir yana ağrılar bir yana ağrı olmasın da gerisi ile başetmek kolay olur

Arkadaşlar gaps diyetini duydunuz mu ? fibromiyalji iyileşmesinin bu diyetle çok yakından ilişkisi varmış.doktor natasha oğlunu ( otistik) bu diyetle iyileştirmiş.depresyondan fibromiyalji şizofreniye kadar uzanan bir iyileştirme listesi var.ben bu hastalıklarının kökeninin bağırsak florasının bozulmasına bağlıyorum artık çokça .bir de bunu okunca aha dedim.tam tahmin ettiğim gibi.biyoloji öğretmeni olarak az çok çakıyorum bunlardan ve yaklaşık 15 gündür tatlı ve tahıllı çok tüketmemeye kefir içmeye başladım.bir de gıda takviyeleri kullanıyorum.maşallah iyileşmeyi hissediyorum.bir kızılderili atasözü der ki.insan, bağırsaklarından ölmeye başlar...bağırsaklarda yaklaşık 2 kilo bakteri olduğunu biliyordum .doktor diyor ki hemen hemen her hastalıkta bağırsaktan iyileşmeyle hastalar iyileşir ama modern tıp bağlantı kurmuyor..GAPS diyeti ..mutlaka araştırın.selamla

Merhaba safela senin sıkıntın tam olarak neydi acaba?yani hastaligin belirtileri benim sol göğüs alti agrim var sol taraf sirt agrimda ama sirt agrisi okadar rahatsiz etmiyo ama saniyorumki sirt agrim sanki göğüs altima baski yapiyo sürekli hic gecmiyo bi yıldır doktor geziyorum dahiliye gastro göğus hastaliklari,genel cerrah, fizik tedavi doktoruna gittim iki ayri kisiye Fibromiyalji demedi ikiside psikiyatri ye yonlendirdi cok agrim var psikiyatri ilaclarinida kullanıyorum ama fayda vermedi bayramdan once yine dahiliye doktoruna gittim miyalji dedi ilaclar bi ise yaramadi ne yapicam bilmiyorum her dakika agrim var her an bi uyuyunca unutuyorum sabah yine basliyo

Merhabalar qpa ,benim fibromiyaljiden biraz farklı ama köken aynı miyosafyal agrı yani yaygın değil,belli bölgeler.benim kalça bacak bir de omuzda oluyor..ikisi arasında birkaç nüans fark var.dr lar bulamıyor ben çok araştırdım o yüzden emin oldum şükür...beslenmenin önemi çok büyükmüş bu ağrılarda.bağırsak florası bozuk bizim gibi insanlarda .bağırsak florası düzgün olan insanlarda herşey çok güzel sindirilirken bizim bozuk olması dolayısıyla bize iyi gelmeyen yiyecekler kanımıza karışıp neresi daha güçsüz bölgesi ise orada etkisini bozuyor..uzun süre yanlış beslenme yararlı yiyeceklerden uzak durma antibiyotik kullanma ile zamanla bbu durum oluyor.güneşe çıkmama vs...şimdi ben daha dikkatliyim 15 gündür çok az tatlı yiyorum aslında bağırsaklarım düzelene kadar hiç yememem lazım..ondan sonra diğer insanlar gibi düzeldikten sonra başlayabiliriz.gaps diyetini incele..candida mantarları ve fibromiyalji diye gir..kefir içenler niçin yazıyor buraya veya ekmeği kestim çok iyiyim diyenler veya kefir içtim düzeldim diyenler.çünkü kötü mantar ve bakteriler şekeri çok seviyor.düzelene kadar bunlardan uzak durmak gerek..ve ben omega 3 c,b vitaminleri kullanıyorum organik
onlarda çok iyi geliyor.güneşlendim bol bol..sen beslenme güneşlenme ile bu hastalığı çözebilirsin.bende inşallah..yazarız inşallah durumlar selamla

Merhaba, subat ayinda fibromiyalji tanisi kondu. O zamandan beri disaridan okuyordum burayi.yazin gunes, deniz sicak cok iyi gibiydi ama havalarin sogumasiyla yine baslladi. Sizler nasilsiniz asanlar ilac tedavisini birakabilenler var mi?
Kefir faydali diye okudum ona ve magnezyum suda eriyen baslamak istiyorum ama kan testi lazim sanirim fazlasi da zararli olabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…