Fibromiyalji, hep beraber dertleşelim, paylaşalım

Selam arkadaşlar,maşallah deyip dilimi ısırayım siz de deyin :) ben havaları sıcak bulduğum an güneş banyosuna başladım.bahçede önce başladım sonra yağmurlar girdi araya.baktım çok faydası var.bugün havuza gittim güneşlendim.güneşin etkisini ben ne kuru iğnede ne ozonda ne fizik tedavide ne hacamatta ne omega3 gibi gıda takviyelerinde hiçbirinde görmedim acil güneşe çıkın bence :) belki topladığımız d vitaminleri kışında götürür bizi inşallah.bu arada güneş kremi kullanmak d vitamini yapımını engilliyormuş.bence güneş girmeyen eve doktor girer diye boşa söylememiş atalar.selam ve dua ile :)

bende önce boyun ağrısı ile başladı son iki gündür her yerim ağrıyor lütfen yardım edin (( ne yapmam gerekiyor bunun sonu var mıdır tamamen kurtulabilir miyiz sizin uyguladığınız ve işe yarayan tedaviler var mı yardımlarınızı bekliyorum (

Canım sana tavsiyem üşenme tüm forumu oku ve tedavi yöntemlerine kendın karar ver cok gecmıs olsun

annemi adana'da bir dr'a goturdum ve tedavısı bıttı şimdi çok sukur cok rahat..bır kac ay oldu tedavısı bıtelı.. adını hatırlıyorum ama soyadını unuttum.. isteyen olursa ögrenıp paylasabılırım.. gecmıs olsun...

Meraba Annenize fibromiyalji mi demislerdi.tedavi olarak ne uyguladılar biraz bahsederseniz cok seviniriz.

merhaba, anneme ilaç tedavisi ile birlikte spor uygulandı.. şimdi çok şükür çok iyi .. ama annem yıllarca cektı bu hastalıktan malesef..

Meraba Annenize fibromiyalji mi demislerdi.tedavi olarak ne uyguladılar biraz bahsederseniz cok seviniriz.

Spor hastanede mi uygulandı.yani fizik tedavimi biraz daha detaylı anlatirmısınız lütfen.ilaç anti depresan mı kullandi.genelde antidepresan veriyorlar.tedaviniz biteli ne kadar oldu.cok sordum kusura bakmayın.burda iylesen birilerini bulynca seviniyoruz.

sporu bır spor merkezınde onerdı, fakat annem torun baktıgı ıcın evde duzenlı yapmaya calıstı, ama dr'un ıkstedıgı kesınlıkle spor merkezı ve duzenlı spordu.. ve evet bıldıgım kadarıyla antidepresan ılacta verdı... tedavı bıtelı bır kac ay oldu..estagfurullahh yardımcı olabılırsem ne ala... annemı ıyılestıren dr halen adana balcalıda ve ozel muayenehanesınde hızmet verıyor.. bız cok cektıgımızden dırek ozel muayenhanesıne gıttık orda cok rahat bır muayene sonrası tahlıller ıstedı ve ellerıyle annemın ellerındekı kemıklere dokunarak daha sonuclar cıkmadan fıbramıyaljı dedı.. cok sasırdık.. ve ıyılestırdıde allah bın defa razı olsun....

Arkadaşlar, yardımınıza ihtiyacım var, şu an sırt ve boynum tutuk ve inanılmaz ağrım var. Geçmişi okumaya çalıştım ama bitiremiyorum acım inanılmaz.
Kısace şöyle anlatayım, senelerdir ağrım oluyordu ama bu bir kaç ay inanılmaz arttı. Çok uykucuyum ama bu beni mahvediyor uykum sağlıklı değil hemen dalıyorum ama uyku sırasında bağırma hareketler vs. Unutkanlığım yüzünden evliliğim ve oğlumla iletişimim gitgide kötüye gidiyor keza ağrı ve mutsuzluğum yüzündende. Gitmediğim doktor kalmadı fizik ortapedi nöroloji psikiyatri ilaç vs hiç fayda etmiyor psikolojik tek sonuç bu. Bugün bu ağrıyla uyandım yatakta felç oldum sandım eşim yardımı ile kalktım ve kas gevletici ağrı kesici almama rağmen bir damla geçmedi. Açıkçası nette gezerken benim neyim var diye bu hastalığa rastladım ve ben eminim teşhis bu!.. Sizden isteğim lütfen istanbulda bu teşhisi koyabilecek tedaviye başlayabileceğim, bir hastane, doktor. Yoruldum adım hastalık hastasına çıktı hayattan soğudum lütfen beni yönlendirin ve kullanabileceğim en azından şimdilik bitkisel takviye varsa öneri verin. Şimdiden teşekkürler. Hepimize geçmiş olsun.

E
cnm gecmiş olsun.oncelikle özellikle sabah ve yatarken sıcak banyo yap.ağrıyan yerlerine bol su tut.zorlasada sakın yatıp kalma.açık havada çık yürü.bu agrılar malesef birden çòzünmüyor.aynı bende senin gibiydim.antidepresan başladım biraz iyiyim .fakat tam geçmedi.bazen artıyor.mmasaj imkanin varsa çok bastirmadan yaptırabilirsin.ama biran once doktora gidip teshis ettirmelisin.fibromiyaljide agrının daha fazla yerlerde olması lazım.halsizlik uykuya geçememe baßka nedenleride olabilir ayirt edilmelidir.geçmiş ilsun cnm

Merhaba,
Bu sabah sahura kalktığımda bir şey farkettim ve bunu sizlerle paylaşmak istedim. Ramazan ayındayız ve gece sahura kalkan arkadaşlarımız var. Malumunuz uykusuzluk fibromiyaljiyi tetikleyen etkenlerden biri. Bunun bu kadar büyük bir etken olduğunu bu sabaha kadar farketmemiştim şöyle ki, dün akşam çok bitkindim iftar yemeğinden hemen sonra yattım ve gece 2' de sahura kalktım. Dün de hastanelerde uğraştım çok yoruldum ağrılarım bugünlerde dayanılmaz olmuştu ve hiç ağrımayan yerlerim (koltuk altları) ağrıyordu. Ellerim ve kollarımdaki ağrı ve uyuşma hat safhada idi.Hatta doktor cymbalta (anti depresan) ve devit3 damla başladı, o baltayı almadım. Sanırım bu hastalık vücuttaki D vitaminini emiyor. Bu yaşıma kadar (yaş 35) böyle bir eksiklik yaşamamıştım çünkü. Neyse, akşam erken yattığım için ne sahura kalkmakta zorlandım ne de sabah kalktığımda çok ağrım yoktu. Ağrılarımın nerdeyse %70' i yoktu. Yani yeterince uyumanın önemini bizzat test etmiş oldum ve sizlerle paylaşmak istedim. Tamam uyumak, dinlenmek herkes için önemli ama FM' liler için çok daha önemli.
Bilgilerinize.......

Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun. buğday ürünlerini hayatınızdan sadece 1 ay çıkarın ve ağrınıza tekrar bir göz atın derim ben. 1940 lı yıllarda buğday ıslahı adı altında genetiğinin değiştirilmesiyle beraber yıllar sonra yapılan hatanın farkına varmışlardır(ıslahtan sonra gluten diye bi problem çıkmıştır ee allahın yarattığı ürünle oynarsan sonucunada katlanırsın) fakat ilaç sektörünün kazancından dolayı kimse gluten hassasiyetine ses çıkarmamaktadır.(birkaç dr hariç). gluten hassasiyeti kişilerde belirtiler değişik şekillerle kendini göstermektedir bunlardan biride fibromiyaljidir. bunlardan biride benim yıllardır geçmeyen mide ağrılarıdır, vs... liste böyle uzar gider. konu ile ilgili farkındalığımı sağlayan dr. ümnit aktaşa teşekkürederim, yanlış anlamayın özel hastası falan değilim sadece tv de tanıdım, sağlıkçı olmamn hasebiyle birazcıkta araştırdım, birkaç günde ekmeksiz buğdaysız yaşıyorum ve midemdeki rahatlığı farkettim, bu doktor fibromiyaljiyide gluten hassasiyetine bağlıyor, denemekte yarar var diyorum ben deniyorum.

annem için araştırma yaparken buldum ibrahim saraçoğlunun kürünü.
inşallah doğru yazarım youtube da var. inşallah bir faydam olur.

1 tatlı kaşığı susam yağı ile 1 çay kaşığı acı elma yağı (yani adaçayı yağı) karıştırıp ağrıyan bölgeye masaj yapılıyor.

ayrıca

kaynayan bir bardak suya 1 tatlı kaşığı çobançantası atılır. 3 dk kısık ateşte demlenilir. süzülür ve ılıtılır. kahvaltıdan yarım saat önce içilir.

ayrıca

1 tatlı k. karabaş bitkisi kaynayan bir bardak suya atılır. kısık ateşte 7 dk demlenilir. akşam yemeğinden 2 saat sonra ılık olarak içilir.

çayların içine başka madde konulmaz, şeker veya bal gibi.
çaylar daima içileceği zaman hazırlanmalı. taze olmalı.

Merabalar yaziniz biraz eski olsada okuyunca beni cok umutlandirdi.bende bu dertten muzdaripim gitmedigim doktor denemedigim yontem kalmadibasimin agrisi 1 senedir hic gecmek bilmiyor..siz hangi yontemi denediniz? Paylasabilirseniz cok sevinirim artik yasam enerjim kalmadi

Meraba mine hnm artık forma girmiyor malesef...yaptırdığı yöntem akapunktur.geçmiş sayfalarda var.istanbulda maraş akapunktur adı...fakat yaptıran arkadaşların yüzde sekseni tekrar etmesinden şikayetçi.akapunktur yerine iyi bir doktora nöralterapi yaptırabilirsiniz

Ahhh şu ekmeği bırakabilsek; nasıl doyarımki ekmeksiz :) ama çok zor olsada denemeyi düşünüyorum tez zamanda inşallah önce azaltıp sonra bırakmak..inşallahh Allah güç kuvvet versin.bende duymuştum ksa saplı buğday yapayım derken çok değişik hastalıkların baş gösterdiğini..umarım bırakabiliriz ekmeği ve türevlerini...

Merhaba bende yeni üye oldum maalesef bu hastaliktan muzdarip olanlardanim bendeki belirtiler mide krampladi sirta agrilar kalp carpintisi simdide gogus kafesinde agirlik agri cok doktor gezdim 9 aydir gecmeyen bi agri en az 7 kere dahiliye genel cerrah gastro 2 kerede endoskopi oldum acaba mideylemi ilgili diye kardiyoloji en son gastroda bi prof bana Fibromiyalji yada psikolojik olacagini soyledi bende sizler gibi çözüm ariyorum nette arastirdigimda daha uygulamadim ama alternatip tipta hacamat arti biyoenerjinin iyi geldigini okudum fayda gören arkadaslar var bide gecen hafta gittigim fizik tedavi doktoru baya bi hareket seviydmi ölçtu muayene etti kas avrisi antidepresana baslamistim ondanda fayda goremefim zaten doktorda bu agrilar psikolojik kökenli oldugunu soyleyip sagolsun birde psikolok adi verdi hemen aradim ama maalesef seans ucreti fazla geldi napacagimi bilmiyorum Allah hepimize sifalar versin

Birde ilk sayfalarda lilyum yanlis yazmiyosam gerci oda bayadir ziyaret etmiyo galiba göğüs kafesinde agridan beni agri turunden bahsetmis ona psikiyatri yaramis simdi son durumu nedir acaba bilen varmi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…