Fenomen anneler😠

Bir tane meshur sahte psikolog var ya, onu hic tanimAzken kizinin sevimli bir videosu kesfet e dusmustu, kizi cok tatli buldum takibe aldim hesabi. Kendim anne bile degildim o zmn. Kadinin kendini begenmisligi, takipcilerine ettigi hakaretler, en kucuk bir elestiriyi dahi kaldiramayisina sok olmustum. Takipcileriyle devamli dalga gecen, kilolarini fln alaya alan cok.acayip bir tipti. Daha da ilginci kadinin fanatik bir kitlesi var, onca sahtekarligina ragmen her konuda onu ovup her reklamini yaptigi urunu satin aliyorlar. Kadin takipcilerine hakaret ettikce bu tayfa cosuyor filan...bi gun dayanamadim, uzerinden para kazandigi takipcilerine neye guvenerei boyle kustahca cevaplar verdigini merak ettigimi yazdim ve aninda engellendim keske bu tipler cocuklari uzerinden prim yapamasa, bu kustahliklariyla millete hakaret edip onlar sayesibde reklamlardan binlerce lirayi goturemese...

Fenomen anneler en sevmediklerim... boş paylaşımlarla, takipçi satın alarak sayfa büyütüp reklamlarla paraya para demiyorlar. Ne idüğü belirsiz kremleri tanıtıp kendileri en pahalılarını kullanıyorlar. Ama bunlardan daha tehlikeli olanları, kendilerine bir uzmanlık alanı belirleyip, o minvalde ünlenerek paylaşımlarıyla takipçilerinin kendilerini yetersiz hissetmesine sebep olanlar. Çocuk doğurup çocuk gelişimcisi olanlar... liseyi bile dışardan okuyup, özel üniversitelerden para karşılığı ünvan edinenler... yabancı yazarların kitaplarında kesitlerle kitap yazıp kendine yazar diyenler... zaten onları takip eden kitle de pek okumayan ,bilgi sahibi olmayan , tek görevi şakşakçılık olan kadınlar. Kendi çocukları bir kenarda ilgi beklerken bu kadınları çocuklarına methiyeler düzüyorlar. Uzun lafın kısası kendini pazarlayarak, kendi reklamını yaparak, bilgili görünerek, bomboş kitaplarını kolayca satıp lüks hayatlarına devam ediyorlar. Sonra da yorumlarda ne kadar bizdensiniz diyorlar. '' Sizden falan değil, kendinizi kandırmayın, yolda görse yüzünüze bakmaz, giydiği bir elbise 800 tl, kocasının tişörtleri 600 den başlıyor, çocuğuna parkata giydirdiği pantolon bile marka '' demek istiyorum ama takipçiler çok saldırgan çok uzatmışım, kusura bakmayın

Sadece onun gerçek yüzünü ortaya çıkaran bir sayfayı takip ettğim için engellemişti beni. Ne beğeni ne yorum yapmadım. Sadece takip. Yani 100 lerce insanı tek tek tarayıp engellemişti o zaman. Ne kadar işsiz olduğunu ordan anlayın

Surekli birilerine laf sokan hikayeler paylasinca cok irite olup kadinin adini google a yazinca mevzuyu o zmn anladim. Oyle bir konusup kendini akliyor ki sanki o sahtekarliari yapan kwndisi degil, hic yuzu kizarmiyor. Sosyal medya olmasa hayatta tutunacak tek dali kalmayacak. Acinasi aslinda...

Takip zaten farkındalık oluşturmak için değil, tespit için

Gizli gizli fatih selim izliyorum ondan bence. Manyağım çünkü

ama ben de kudra ya katıldım

şu sayfada yazılanları ilk defa duydum

oğlumun okulunda bir kız youtubermış

ilkokul 4, 10 yaş altı çocuk bunlar

ortaokuldan çocuklar gelmişler bizimkilerin yanına kaç para kazanıyor diye sormaya, oğlumu spordan tanıyorlarmış ona sormuşlar o da gidip kıza sormuş

merak ettim baktık

şarkı söylüyor kardeşi de var oynuyorlar vs vs 5 milyon takipçisi mi ne vardı

onun dışında da hiç önüne çıkmadı bu fenomen anneler vs vs

ilgi alanları farklıdır belki ama geçen oğlum, eşim ve benim yakın tarihlerde açılan instagram hesaplarımıza gelen öneriler o kadar farklıydı ki muhtemelen genel bir kitle algısı var

Ayy nasıl tatlı çocuk, bayılıyorum vs gibi çocuklar için takip eden bir kitle var ki bir de aman aman. Evde kendi çocuğuna tahammül edemez,çocuğuyla oturup ilgilenmez.

Bana bu takip edip kul, köle olan insanların mutsuz olduğunu, başkalarının hayatları üstünde kendilerini tatmin ettiklerini düşünüyorum

3 yaşında çocuğa üzülüyorum ya kaç saat aralıksız tiktok izliyor yazık robot gibi oluyor çocuklar ondan sonra

o fenomen dedigin kisirin een cok cocuklarina uzuluyorum. cocugun rizasini almadan cocuk secim yapacak yasta deilken ustelik milyonlarca kisinin onune fotolari videolari dusuyor. cocuk belki bunu ilerde istemeyecek. belki secim hakki olsa itiraz edecek. ama bu sosyal medya ortaminda bu kadr haber varken bu kadar sapik varken cocuklarini keske boyle ulu orta boy boy foto videolarini koymasalar dicem ama zaten onlarin bunu onemsemedigi acik.

Çocuk istismarının dibi bu durum ya.

Herkes istismar diyince cinsel anlamda anlıyor ama değil

Bu en büyük psikolojik istismar.

Empati yapmak yeter,

Sizin karşısınız da biri var eşiniz veya anneniz en çok güvendiğiniz insan. niye çektiğini anlamadığınız fotolar çekiyor. Saçma sapan şekillere sokuyor sizi.

Haberiniz bile yok.

Milyonlarca sapığın, pdfilin olduğu bir yere sunuyor.

Bunun üstünden para kazanıyor.

Sizin aklınız erdiğinde ne düşünürdünüz?

Ben iğrenirdim. Midem bulanırdı.

Beni neden teşhir ettin derdim.

Üzülerek söylüyorum ki bu emniyetin mahkemelerin kapattığı o lanet Allahın belası sitelerde fenomen çocuklarının fotoları ve videoları var.

Altındaki yorumları okuyunca hayata dair neşeniz bitiyor.

Ben bu konudaki eğitime katılan bir psikoloğun yazısında okumuştum bu durumu ve günlerce yatamamıştım.

Dünyada çocuk p... Tıklamalarının %60 ı Türkiyedenmiş.

Buda yeni bir bilgi.

Buna rağmen, hiç bir tane bile fenomen anne takip etmememe rağmen keşfetim o günahsız sabilerin boy boy fotosuyla dolu.

İnşaallah birileri artık dur der, ve buna sağlam cezalar verir.

Bir masumun izni olmadan herkse açık yerlere koyulması yasaklanır.

Koymayın arkadaşım koymayın.

Sabilerin fotosunu gizli hesaplarınıza dahi koymayın.

Bakın biraz bu olayların mesleki olarak içinde biri olarak yazıyorum.

Buraya çok detay yazmıyorum. Ama Allah rızası için varsa ig de orda burda fotosu çocuklarınızın silin.

Koruyun onları.

Bigün karşınıza nerde çıkacağını bilemezsiniz. Hayatınız kararır Allahım korusun.

Ya o prenses Elif??
Babası resmen o ve eşiyle oynuyor cocukda ki oyuncak oyuncakcilarda yok o yavru büyüyünce ne olcak ?

Takdir ettiginize göre sizin de mi var böyle paylaşımlarınız ?

Tebrik ederim sizi insallah daha guzel kapilar acsin size Allah. Ama bakin yine de maddi ve manevi hangi gelir duzeyinden olursaniz olun zor dorduz bebek. Isminizi paylasmadan, bebekleri asla gostermeden kucuk kucuk paylasimlar yapip 4 bebekli yasamla ilgili faydali bilgiler paylasabilirsiniz. Yasadiginiz zorluklar her sey. Sizden ilham alaak kisiler olacaktir ayrica da biri reklamdan para kazanacaksa da bu siz olun. Sevgiler

Takdir ettiginize göre sizin de mi var böyle paylaşımlarınız ?
Yok paylaşımım ve takibim , ama Türkiyenin şartları kadınlar için çok ağır , ekonomi zaten dipte , mesleği olmayan kadın sayısı fazla olanda zaten giremiyor Birde yaş şartı var
Bunlar hep ekonomik çaresizlikten, torpili olmayan iş bulamıyor, şartlar berbat
Bunların hepsi çaresizlikten onun için anlamaya ve çok ağır yorum yapmıyacayapmayacağım bu konuda, iş hayatında da kadının emeği sömürülüyor
O gıdaya, ete, süte, elektriğe kaç kez zam geldi maaşlar halen aynı insanların alım gücü yerlerde çok yetersiz

Tmm bu gerekçeler doğru olabilir
Peki bu sömürülen çaresiz kadınlar çocuklarini neden sömürüyor ?

O çocuk büyüdügü zaman agladigi , yemek yedigi , wc ye gittigi vs vs ile ilgili paylaşımları görünce " olsun ama annem babam zengin oldu " mu diyecek ?

O kadınlarin hiç mi becerisi yok
Temizlikle, yemekle , el işiyle ilgili paylaşım yapsın madem

Yada kendi kendini anlatsin kendini çeksin saçma sapan şebeklik yapsın
Ama çocuğu kullanmasın

Bunu burada ne kadar konuşursak konuşalım çaresi olmaz
Tek çare yasaklanması çocukları kullanan paylaşımların

Katılıyorum annelere daha fazla parasal destek sağlamak gerek , çoğunluk fakir alım gücü düşük , bunu yaşamayan veya bu durumda olmayan anlamaz sadece yargılar

Ben kesfette bırıne denk geldım asla takıp etmem cunku her anne fenomendir kızının 40 mevlut yapmıs Allahım dugun salonu havaı fisekler muzıkle cocukla girmeler falan sonra sayfasına baktım aman allahım soyle dındarım bıyle dındarım bende dayanamadım orda okadar ısraf edecegıne olmayanları cagırsaydında yemk yeselerdı bana diyor yaptıgım yardımı berden bıleceksın dedım gosterıs ve ısraf ne olacak sonra engelledı bana gore onu takıp edıp yazanlarda aynı kafada ulkece basıt ve gosterıs meraklısıyız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…