Fenomen anneler😠

Ben kesfette bırıne denk geldım asla takıp etmem cunku her anne fenomendir 🤣 kızının 40 mevlut yapmıs Allahım dugun salonu havaı fisekler muzıkle cocukla girmeler falan sonra sayfasına baktım aman allahım soyle dındarım bıyle dındarım bende dayanamadım orda okadar ısraf edecegıne olmayanları cagırsaydında yemk yeselerdı bana diyor yaptıgım yardımı berden bıleceksın dedım gosterıs ve ısraf ne olacak sonra engelledı 😂😂😂 bana gore onu takıp edıp yazanlarda aynı kafada ulkece basıt ve gosterıs meraklısıyız
Mesleği olmayınca öyle oluyor ego tatmini

Merhaba hanımlar.
Dün yaşadığım olay için fikir almak istiyorum. Şu Instagram da tiktok videoları paylaşılıyor ya (nefret ediyorum tiktok uygulamasından) kullanan kullanır, seven tabii beni ilgilendirmez. Kızdığım şey takipçisi olsun diye abuk subuk videolar çeken bir anne dün 3 yaşında bide 7 yaşında kızlarına makyaj yapıyor kahkaha atıyor ama fondöten, ruj, rimel, allık hepsinden sürdü. Takip etmiyorum aslında öneri olarak geliyor. Kadına dedim ki ben makyaj üretim fabrikasında çalıştım o kimyasallar çocuklara nekadar zarar veriyor bilseniz sürmezdiniz o yavrucakların cildi tazecik yazdığım sadece bu. Verdiği cevaplar sen dengesiz misin hayatımı kıskanıyorsun, laf söyleyemezsin bukadar kötü niyetli kıskanç olduğunu belli etme sizin gibiler kimseyi çekemez. Cevap hakkı vermeden engellemiş ya şikayet edeceğim çok sinir oldum. 3 yaşında çocuğa acıdım tiktok, makyaj, hadi kızım öpücük at ablalarına nasıl kızıyorum böyle annelere bana dengesiz falan dedi diye nasıl pişman ederim onu😔😔

Merhaba hanımlar.
Dün yaşadığım olay için fikir almak istiyorum. Şu Instagram da tiktok videoları paylaşılıyor ya (nefret ediyorum tiktok uygulamasından) kullanan kullanır, seven tabii beni ilgilendirmez. Kızdığım şey takipçisi olsun diye abuk subuk videolar çeken bir anne dün 3 yaşında bide 7 yaşında kızlarına makyaj yapıyor kahkaha atıyor ama fondöten, ruj, rimel, allık hepsinden sürdü. Takip etmiyorum aslında öneri olarak geliyor. Kadına dedim ki ben makyaj üretim fabrikasında çalıştım o kimyasallar çocuklara nekadar zarar veriyor bilseniz sürmezdiniz o yavrucakların cildi tazecik yazdığım sadece bu. Verdiği cevaplar sen dengesiz misin hayatımı kıskanıyorsun, laf söyleyemezsin bukadar kötü niyetli kıskanç olduğunu belli etme sizin gibiler kimseyi çekemez. Cevap hakkı vermeden engellemiş ya şikayet edeceğim çok sinir oldum. 3 yaşında çocuğa acıdım tiktok, makyaj, hadi kızım öpücük at ablalarına nasıl kızıyorum böyle annelere bana dengesiz falan dedi diye nasıl pişman ederim onu😔😔
Akıl sağlığı yerin de degil o insan mahlukai çocuklarına hic iyi ornek olmuyo yazık 😔

Valla onların bu yaptıklarını şak şaklayan kafalar olduğu sürece değişen tek şey dozun giderek artması olucaktir 😡
Herkese açık hesaplardan çocukların bikinili fotoğraflarının paylaşılmasına hiç katlanamıyorum.Ortalık sapık dolu hiç mi akıllarına gelmiyor?Prim yapabilecekleri bir konu bulunca hepsi tek tek açıklama yapıyor.Devletin bu konuya el atması gerek bence.

Ayça denilen kadını Zama sayesinde gördüm , aman Allahım , Allah günah yazmasın ama o nasıl bir ses tonu.. insanlar cidden bu kadını izliyor mu yahu? Çocuğa ayrı üzüldüm zaten , yürüyemiyor ama nazardan diyor . Gerçi yürümediğine de inanmıyorum , video sırasında otur sürün de diyebiliyordur o

Bundan bir kaç yıl önce bir tatil bölgesinde tepeden manzarayı seyretmek için arabayı kenara çektik indik. Orada çocuğun rahatlıkla düşebileceği, benim bile kayıp düşerim korkusu yaşayabileceğim bir yerde kadın, oğlunun fotoğrafını çekmeye çalışıyordu ve çocuk “anne korkuyorum” dedikçe kadın sert yüz ifadesiyle onu zorluyordu. O kadar üzüldüm ki. Neden? Onu paylaşıp beğeni toplayacak çünkü. Çünkü kendini gerçekleştirememiş, belki de hayatında hiç takdir toplayamamıştı takdire aç bir insan bunu çocuğun üzerinden beğeni toplayarak kazanmaya, bu ihtiyacını gidermeye çalışıyor. Çünkü çocuk onun başarısı, onun malı değil mi!!
Çocuğun yüzündeki korku ifadesi hala içimi acıtır..

Cahille münakaşaya girme, yorulursun.
Kapasitesi o kadarmis onun.
Herkes ayni olsa,
ya evet bu açıdan dusunmemistim hic diyebilirdi.
Herkes senin benim gibi dusunemez , Allah ın bahşettigi kapasite o kadar ondaki.
Edepli edebinden susar, edepsiz de susturdugunu sanırmış
Terbiyesizlik etmis
Bari yalandan bitkisel makyaj malzemeleri sürdüm deseydi bu kadar terbiyesiz olmaya gerek yok.kiskanilacak değil acınacak haldeler bir begeni almak için yapmadıkları soytarılık kalmıyor.

Merhaba hanımlar.
Bu konuda yorum yapan çoğu anneşerin instagramda böyle anneşerin bebeklerinin fotoğraflrını beğenp annelerine takdir yorumları yazdığına yemin edebilirim ama kanıtlayanam. İnstagram da özrllikle bu annelerden çok. Çoçuğu doğurup her anlarını paylaşıp çocuk üzerinden para kazanıp çocuk büyüdükten sonra kendilerini sosyal medya fenomeni sanan annelerimizi takiptençıkarak başlayabiliriz işe.

Bu konuda yorum yapan çoğu anneşerin instagramda böyle anneşerin bebeklerinin fotoğraflrını beğenp annelerine takdir yorumları yazdığına yemin edebilirim ama kanıtlayanam. İnstagram da özrllikle bu annelerden çok. Çoçuğu doğurup her anlarını paylaşıp çocuk üzerinden para kazanıp çocuk büyüdükten sonra kendilerini sosyal medya fenomeni sanan annelerimizi takiptençıkarak başlayabiliriz işe.
Elhamdülillah hiçbirini takip etmiyorum.

Benim çocuğum yok ancak kedilerim var. Bilen bilir doğurmasamda evlat gibidir. İkiside çok şeker ve dikkat çekebilecek davranışları var ve BEN ONLARI BİLE PAYLAŞMAKTAN ÇEKİNİYORUM.
Bir anne evladını böyle iğrenç bir ortamda ne niyetle paylaşır, ne niyetle makyajlı süslü püslü şekilde çeker. Dinin gereklilikleri konusunda çok bilgisizim ama bana bile bu günah, yanlış olarak geliyorsa, bunu yapan zihniyeti gram anlamıyorum.

evet ya cok haklısınız bizim komsumuz da oyle neredeyse bir milyon takipcisi olan bir kadın, surekli cocuguna farklı kombinler yapıyor giydiriyor sacını yapıyor bir pozlar bilmem ne o kadar itici ki, cocuguna uzuldum gercekten cocuk ileride anlayamayacak bunu annesinin onu kullandıgını ve psikolojisini bozacak bir durum. bir de bir sey soylemeye de gelmiyorlar, hemen içiniz kötu, benim hayatımı kıskanıyorsun, kimse icin kötü dusunmezsen senin de byle hayatın olur falan mal mal seyma subası triplerine giriyorlar. ayyy nefretlik cidden. cevap versen bu sefer de seni sikayet edicem avukatıma verdim savcılıkta görusuruz falan diyorlar. bir kere cunku ben de ayse tolgayı elestiren bir yorum yapmıstım kadının hesabına, hemen bana mesaj atmıs usenmemis kendi hesabından yazmış bir de, istesem bir telefonla seni buldururum pişman ederim bu yazdıgına bu ne cesaret ffalan demis. sok oldum hic gorunurde oyle bir kadın gibi de durmuyor ama unluler boyle sanırım egoları biraz fazla diye kimsenin onları elestiremeyecegini falan zannediyorlar

Aslında instagramda reklam almak bana saçma gelmiyor. Eskiden gazete sayfalarında olan reklamlar şimdi sosyal medyada sadece. Günümüz şartlarına da ayak uyduruyor reklamcılık sektörü. Bir instagram ünlüsü reklamını yaptığı ürünü övünce saçma oluyor da televizyon reklamında “Saçımın parlaklığını bu şampuana borçluyum” diyen ultra ünlü oyuncu samimi mi geliyor bize?
İntagramımda 50 kişi takip ediyorum beni de o kadar kişi takip ediyor ama binlerce takipçim olsaydı ve meslek olarak bu alanı kullansaydım eminim saatlerimi harcayacaktım oraya. Emek harcanmıyor konusuna katılmıyorum o yüzden.

Okul durumu, mesleki yeterlilik, riskli meslekler, uğranılan mobbing vs karşılaştırıldığında bir sürü mesleğe göre kolay para kazanma gibi gelebilir kulağa ama özel sektör gibi düşünmek lazım orayı da. Özelde çalışan her mühendis de aynı parayı almıyor sonuçta.

Çok savunmuş gibi oldum onları şöyle bi okuyunca ama şunu söylemeden geçemeyeceğim yaptıkları reklamlar bana da yapmacık geliyor.

Çocuğunu malzeme yapmaları konusunda dediklerinin her bir kelimesinin altına imzamı atarım.
O benim dediklerimden apayrı bir tartışma konusu.
Umarım çocuklar üzerinden para kazanmak yasaklanır.

Bu tarz insanlar genelde hayatta hiç bı başarı elde edememiş bişey uretememis evde oturduğu yerde canı sıkılip kendi düşük egolarını sosyal medyada tatmin etmeye çalışırlar. Kabul görmek için çocuklarını da kullanırlarlar. Bize saçma yanlış gelio ama o iki beğeni onlar için hayat memat meselesi. Hayattaki en büyük başarıyi evlenip çocuk yapmak olarak gördüğü için bekarlara da genelde beni kiskaniosun diye çamur atarlar. Bnde YouTube da goruyorumda kucuck cocuklar kendilerine kanal acmis abuk subuk videolar cekio belli bı takipçi sayısından sonra aileler para da kazandıklari için ses etmiolar. Çok yanlış. O çocuklar pohpohlanmaya alkisa alisiolar. İki gün sonra unutulup gittiklerinde ağır depresyon yasiilar umurlarinda değil ama. Çocuğunun videosunu fotoğrafini çeker anı olsun diye saklarsin ama sosyal medyaya koyup binlerce insana servis etmek ne demek ya

Çocuklar ıstıyormu acaba fanomen olmayı.Ama onları fanomen yapan yıne biziz.
Öyle valla. Ben ilkokulda öğretmenlik yapıyorum. Arada çocukların fotoğraflarını paylaşıyoruz mesela kendi hesaplarımızda. Ama öyle rencide edici degil. Tören gezi fotigraflarini paylaşıyoruz. Ona bile ailelerden izin alıyoruz. MEB sene başında yazı ginderio öğretmenin kendi sosyal medya hesaplarında fotoğraflarını paylasmasini istiyor musunuz diye. İzin alıp belge imzalattıruyoruz. Bence anne babalar için de aynı şeyi yapmalılar. Aklı ermeyecek kadar kcucuk cocuklsrin fotoğraf videolarini paylaşan anne babalara yaptırım uygulanmali

Ben de genelde engelliyorum kesfetime dustukce. Açıkçası yaptıkları reklamlara da hicbir inancim yok. Para icin ya da sirf ücretsiz temin etmek icin her seyi yaparlar. Dediğm gibi gorkem disinda hicbiri samimi gelmiyor. Arkadaşlar gönderiyor mesela çok seker çocukları olanları çocuklar artık telefonu görmek istemiyorlar video cekme diyorlar analarina ama nerdeee dinleyen anne. Yazık vallahi.

X