Fenomen anneler😠

Evlat Kokusu

Kötü Kalpli Kullarından Koru Allahım,💜
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2019
2.365
1.720
Merhaba hanımlar.
Dün yaşadığım olay için fikir almak istiyorum. Şu Instagram da tiktok videoları paylaşılıyor ya (nefret ediyorum tiktok uygulamasından) kullanan kullanır, seven tabii beni ilgilendirmez. Kızdığım şey takipçisi olsun diye abuk subuk videolar çeken bir anne dün 3 yaşında bide 7 yaşında kızlarına makyaj yapıyor kahkaha atıyor ama fondöten, ruj, rimel, allık hepsinden sürdü. Takip etmiyorum aslında öneri olarak geliyor. Kadına dedim ki ben makyaj üretim fabrikasında çalıştım o kimyasallar çocuklara nekadar zarar veriyor bilseniz sürmezdiniz o yavrucakların cildi tazecik yazdığım sadece bu. Verdiği cevaplar sen dengesiz misin hayatımı kıskanıyorsun, laf söyleyemezsin bukadar kötü niyetli kıskanç olduğunu belli etme sizin gibiler kimseyi çekemez. Cevap hakkı vermeden engellemiş ya şikayet edeceğim çok sinir oldum. 3 yaşında çocuğa acıdım tiktok, makyaj, hadi kızım öpücük at ablalarına nasıl kızıyorum böyle annelere bana dengesiz falan dedi diye nasıl pişman ederim onu

Resmen çocuklarıni kullaniyorlr gibi geliyor bazilari. Ben gizli hesabımdan bile çocuğumu paylaşmayı düşünmüyorum yeğenlerimi de paylaşmam etraf sapik dolu. Bunlar tatls cocuklari uzerinden link vermeler, reklam almalar... cocuklari icin takip ediliyor coğu. Ve çocuklarını bir telefon ekranının arkasından buyutuyorlar. Cocuklarnin tatlsliklarnin ekmeğini yiyorlar. Ürettikleri hicbir şey yok.

Ben gorkrm dışında fenomen anne takip etmiyorum. O kiz da çok bilinçli çok az paylasiyor minikleri. Onun dışındakileri takip ederek bizim insanımız aslında ortak oluyor bu olaylara. Benim baktığım pencereden bakınca yukarda anlattığınız olayin cocuk istismarindan farkı yok. Yazık o çocuklara çok üzülüyorum. Kesfetime dusuyorlar. Hic cocukluklarini yasamiyorlar gibi geliyor. Sürekli bir poz verme şımarıklık yapma halindeler cunku oyle görüyorlar annelerinden. Çok üzülüyorum yahu.

Son düzenleme:
Ah şu fenomenler içim çok dolu bu insanlar yüzünden Geceler boyu çizimler yapıp uyumadığım çok zaman oldu.Jürinin her karşısına çıktığımda elim ayağım titredi.Bu insanların kazandığı parada gözüm yok benim.Ancak insanlar tarafından boş yere baş tacı edilmeleri ülke adına umutsuzluğa sürüklüyor beni.

Bir insanın videosuna denk gelip beğenebilirsin.Ancak taraftar gibi kutuplaşıp hiçbir vasfı olmayan,en çok 2-3 dakika hafif tebessümlü zamanlar geçirmenizi sağlayan bu insanların “hayran kitlelerinin” olması çok utandırıcı bence.

Siz de canınızı sıkmayın.Bana göre de yanlış.Hatta çocuk mankenlerin varlığı bile çok yanlış.Ama annesi o.Maalesef elden bir şey gelmez.Beni kıskanıyordun vs gibi argümanlarla aşağılık kompleksine girdiği belli.Ne yazık.Umarım yavrucak eğitimini tamamlar.Bu vizyonsuz,boş balon hayattan kendisini koparabilir.Diğer anneler de çocuklarının bu fenomenleri kendilerine örnek seçmemesi adına çocuklarını daha bilinçli yetiştirir....

Tek gayeleri kolay yoldan para kazanmak ve bu para için herşeyi yapmak. (Gerekirse çocuğunu bile kullanmak ) %80 i de eşinden boşanıyor tanındıktan sonra. Ki boşanır en doğal hakkı.

Madem kocan sorunluydu azıcık karakterli olsaydın da önceden boşanıp ayaklarının üzerinde duyabilseydin.

Tek başına bir hiç olan bir başkasının ittirmesi ile bir yerlere gelen insanların fikirleri de paylaşımları da çok önemli olmamalı.

Maalesef ahlak dışı bilmediğimiz çok farklı şeyler var. Ama böyle kötü örneklerin yanında gerçekten takip ettiğim Harika anneler de var. Onların hatrına böyle vasat insanları görmüyorum.

Cahille münakaşaya girme, yorulursun.
Kapasitesi o kadarmis onun.
Herkes ayni olsa,
ya evet bu açıdan dusunmemistim hic diyebilirdi.
Herkes senin benim gibi dusunemez , Allah ın bahşettigi kapasite o kadar ondaki.
Edepli edebinden susar, edepsiz de susturdugunu sanırmış
Terbiyesizlik etmis

Para için çocuklarını kullanıyorlar çok çok yazık.. O çocukların ruh hali nasıl etkileniyor, büyüdüklerinde her anlarının kamuya açık olmasından nasıl zarar görecekler kimsenin umrunda değil. Bununla ilgili acilen uygulama gelmeli. Bizim yapabileceğimiz uygunsuz olduğunu düşündüğümüz paylaşımları aile bakanlığına bildirmek.

Nereden düşüyor keşfetinize, instagramdan mı? Aslında çocuklarını bile suistimal eden biri için verdiği cevap çok şaşırtıcı değil. Siz iyi niyet göstersenizde onlar herşeyin en iyisini bildikleri, en güzeline layık oldukları için size kıskanç yaftasını yapıştırırlar tabi. Siz izlemeyin, mesaj atmayın görmezden gelin akıl ve ruh sağlığınız için. Şikayet diyorsunuz çocuğa tecavüze, cinayete ceza verilmiyor bu dediğinizi ciddiye bile almazlar. Çok takipçiniz varsa sosyal medyada linç en etkili yöntem şu sıralar ama ne kadar etik tartışılır.

Aynenn katılıyorum size

Evet Instagram da çıkıyor çok kızıyorum ya

Bu lafları genelde Mine verir

Çocuğumla boyama oyunu oynarken onun gözündeki mutluluğu görüyorum ya anne bak çok güzel yaptım gibi sevinç çığlıkları atıyor. Bende yüklü değildir çoğu uygulama ee ben izlersem çocuğuma engel olamam. Keşke telefondan uzak tutulsa tüm çocuklar

Aman fenomen annelerin hepsininde cevabı aynı nedense : kıskanıyorsunuz iyiden kötüden birşey söylenmeye de gelmiyorlar ancak şu ürünü nereden aldınız , size bayılıyorum vb şeyler yazılabilir yokSa kıskanma oluyor sanki hepimiz onlar gibi olmanın hayalini kurmak zorundayız gibi yanlışa yanlış denir bu kadar basit aslında

O çocuk bilinçli değil yapma hakkı yok diye düşünüyorum ben. Benim kızımı oynarken video çekip tanımadığım binlerce insana sunma hakkım yok..
Ben daha çok sırt takipçi için , para kazanmak için bir çocuğa kesinlikle zararlı olduğu tartışılmaz şeylerin yapılması açısından değerlendiriyorum. Ha keza ortalıkta sapik çok irdelersek daha çok şey çıkar ama her acısı istismar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…