Fenomen anneler😠

Çocuklarla ilgili sosyal medya kanunları çıkabilir deniyor. sınırlama konabilir deniyor. Bayadır bu söz dolanıyor . Ama bilemiyorum. Başkalarının anneliğine karışmayı sevmem.
Makyaj malzemeleri ile oynamaları sorun değil benim için ama çocuklar kameran karşısında videolara ne bileyim izinleri olmuyor. İzin verecek yaşta değiller.
Dünyada da bu tartışılıyor zaten.

Sosyal medya çok güçlü
Yazılı ve görsel medyanın önüne geçti
Okumayı seven bir millet değiliz zaten
Tv radyo vs ise genelde daha olgun insanlara hitap ediyor
0-40 yaş aralığı sosyal medyanın etkisi altında
Açıkçası açıp taraflı bir haber kanalı izleyeceğime bir sokak röportajı izlemeyi tercih ederim
Müge anlı esra bilmem ne izleyeceğime
Daimond tema sözler köşkü vs izlemeyi tercih ederim
Zararları var mı illaki
Mesala erken yaşta tv telefon gibi ekranlar çocuklarda otizime bile yol açabilir
Şuan sosyal medyanın insanlar üzerindeki etkisi tam olarak bilinmiyor yeni birşey
Tecrübe için zaman lazım
Yaşayıp göreceğiz
Sosyal medya sayesinde insanlar arasındaki kültür alışverişi eskiye nazaran 100 kat daha fazla bana göre
Buda beraberinde değişimleri getirecektir

İnan bende çözemedim çok garip
Hadi makyaj tutkunlarını, aldığını sergileyenleri vs geçtim. Dedeler, neneler onları sevenler, sayanlar, takipçi sayıları vs şok oluyorum şok

Reactions: Cac
İnan bende çözemedim çok garip
Hadi makyaj tutkunlarını, aldığını sergileyenleri vs geçtim. Dedeler, neneler onları sevenler, sayanlar, takipçi sayıları vs şok oluyorum şok
Küçük çocuklar olmasında nineler dedeler sevimli oluyorlar
Ben hiç rahatsızlık duymuyorum
Birtek sokak röportajlarında bazen sinir oluyorum
O kadar
Oy vermeseler youtuber olsalar güzel olurdu

Küçük çocuklar olmasında nineler dedeler sevimli oluyorlar
Ben hiç rahatsızlık duymuyorum
Birtek sokak röportajlarında bazen sinir oluyorum
O kadar
Oy vermeseler youtuber olsalar güzel olurdu
Ben sapık dedeler nenelerden bahsediyorum hani ağzında diş kalmamış kıvırıp mini etek giyenler varya
Kendilerini aşmışlar artık abuk subuk hareketler korkunç ötesi
Onların dahi takipçi sayısı çok

sosyal medya düzgün kullanıldığında işe yarıyor. Zararları tabi çok ama. Ben kronik hastayım. kendi hastalığımdan aynı sıkıntıları yaşayan dünyanın heryerinde insanla karşılaşma, konuşma fırsatım oluyor.
İnstagramı seviyorum. Bir de YouTube seviyorum. Diğer platformlar bana göre değil. Takip etmeyi sevdiğim hesaplar var. Ama beni de kötü etkilediği zamanlar oluyor. Bazen tüm modumu düşürebiliyor . Bir de şu çok meşur kendimizi kıyaslama durumu var.
YouTube çok severim ama Türkiye kanallarını çok nadir izliyorum. Başka ülkelerin YouTube kanallarını izlemek daha ilgimi çekiyor.
Ben içine kapalı hayat yaşıyorum. belki de o yüzden. Sosyal medya ben de işe yarıyor.

Olsun canım giysinler ne olacak

Giysinler canım
Psikolojimi bozdular sildim zaten
Gördükçe yüzümde şokla karışık bi iğrenti oluşuyodu
Çocuklarımız tehlikede aslında o kadar abuk subuk şeyler varki
Çocuklar çok daha bilinçli vallahi
Onlar dünyadan daha çok haberdar olacaklar
Kavramlar daha net oturacak
Evrensel dünya kültür alışverişi muhasebe yeteneği daha net olacak
Haliyle dez avantajlarıda olacaktır
Sözün kısası ben razıyım
Mini etek giyip kalça sallayan nineye

Aynı şekilde düşünüyorum.
İnstagramda herkes mavi tikli oldu diyen biri vardı o aklıma geliyor.
Arada keşfetme bakıyorum.
Gayet normal çocuklu bir kadının binlerce takipçisi var daha önce hiç görmedim merak edip baktım kadının adına fan sayfaları bile var.
Oyuncu, manken, sporcu, fotoğrafçıyı takip edeni hatta hatta yemek yapıp sunum yapanı dahi takip edeni anlarım ama bunları anlayamıyorum.

Fenomenlerin bu denli etkili olabilmeleri, ciddi bir hayran kitlesine sahip olmaları korkunç bir şey. Birine eskaza bir eleştiride bulunsaniz önce takipçileri üstünüze atlıyor başıma geldi de ordan biliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…