Fenomen anneler😠

Makyaj yapilan, genc kiz kiyafetleri giydirilip boy boy fotograflari yayinlanan bir damlacik kiz cocuklari.. istismarin bu kadar ayyuka ciktigi gunumuzde anne musveddelerinin sorumsuzlugu.. Anne degilim ama gordukce kalbim agriyor.

asla çocuklarıma kıymam. Para kazanma uğruna evladınışekilden şekile sokmanın alemi yok.
Sadece çocuk değil, ev hayatını, gittiği yeri paylaşanıda kabul etmiyorum ben. Aile demek mahremiyet demektir. Evinin kapısının daima açık kalması gibi bir şey bu. İsteyen girip bakıyor. Hırsızı, sapığı,iyisi ve kötüsü

Benımde sınırlendıgım bı bayan var hanı oyle kotu seyler yapmıyor ama cocuk okadar akıllıkı masallah sureklı cocugun o konusmaları tavırları nazar degecek dıye korkuyorumm. Sankı ne oluyor yanı paylasınca mıllet gorunce. Dıgerlerıde artık ne bıleyım anne bıle demek ıstemedıklerım allah ıslah etsın

Cocuklari hiç paylaşmayın lütfen wayfair olayını ülkemizde de böyle yüksek fiyatta ürün satan siteler çıktı çocuk satıciligi yapıyorlar bu ülkemizde dr olabilir orayı tam bilemeyiz ama ne olur ne olmaz dikkat etmek lazım pedofili olaylarına ayrıca ne amaçla olursa olsun çocuğun rızası dışında zaten hiç koyulmamali uzmanlar uyarıyor ne diyelim Rabbim tüm çocukları korusun

Aşırı sinir oluyorum instagrama o yüzden nerdeyse hiç girmiyorum
sanki fotoğrafını paylaşmak için çocuk yapmış gibiler.
çocuk aklı erecek yaşa geldiğinde belki de fotoğraflarının milyonlar tarafından görülmesinden rahatsız olacak.
çocuğun ne düşüneceğinin zerre önemi yok onlarda.

Sosyal medya hesabım yok ama duyduklarım bile üzüyor beni.
Kendileri ne yaparlarsa yapsınlar ama hayvanları ve çocukları kullanmaları çok üzücü. Bu kadar basit olmamalı.

Adı neymiş söyleyin de ona okkalı bir mesaj atayım seviyesiz!

Çocuğun ışıltısını mutlu anını bazen insan paylaşmak istiyor ama çocuğunu tanımayan milyonlarca çeşit insan bulunan kişilerle değil.. anneannesi, dedesi, dayısı, amcası v.s.. ile sadece.

Ben bu tarz ebeveynlerin doğru karar vererek bu işi yaptıklarını düşünmüyorum. Ayrıca çocuğu canlı canlı gözlerinin içine bakarak izlemek varken her anını bir ekranın arkasından izlemek o anın sevgi dolu büyüsünü bozan en büyük sey olduğunu düşünüyorum. Hayatlarında sadece bir kere olacak o dakikayı bile kaçırıyorlar.

Hergün kaçırılan tecavüz edilen çocuk haberleri izlemiyor muyuz? Birde çocukları halka mal etmek çok düşüncesiz bir hareket

Bir fenomen anne 1 yıl cocuklarını paylasmama cezası almıstı.
Hala bunu görüp nasıl böyle videolr atıyorlR
Anı olsn diye hepimiz foto paylasıyorz ama is ticarete dönüyorsa orda sıkıntı.
Gerci is cıgurından cıktı artk trendyolda bile neler dönüyor
Hangi birini sikayet edeceğiz bilmiyorm

Konu hakkındaki düşüncelerimi de yazayım. Yaptıkları şeyler asla benim karakterime uygun değil. Ben kızımın fotoğraflarını telefonda bile tutmuyorum. Bilgisayara oradan da taşınabilir hard disklere aktarıyorum. Sosyal medyamda paylaştığım fotoğraf sınırlıdır. Onda da yüzü belli olmayan uzaktan fotolarını paylaşmıştım. Eskiden bana bu yaptığımı yapan annelere şımarık gelirdi ama çok haklılarmış. Her şeye erişimin çok kolay olduğu bu zamanlarda çocuğumu tehlikeye atmak istemiyorum. Biraz büyüyünce kendi isterse koyarım fotoğraflarını. Bu benim kızım için doğru olduğunu düşündüğüm şeyler. İnstamom ve çocuklara gelince doğru bulmadığımı yazdım ama ne yaptıkları kendilerini bağlar. Umarım çocukların ve kendilerinin başına hiçbir şey gelmez ama gelse de bu onları bağlar. Olan onlara olur. Herkes kendi seçiminin sonuçlarını yaşıyor sonuçta. Ben onlar yerine onların çocukları için bir eylemde bulunamam. Kendi doğurdukları çocukları kendileri koruyacaklar.
Takip meselesine gelince ben sadece Saniye hanımı takip ediyorum. Kendisi öğretim üyesi; çocuk gelişimci ve çok güzel paylaşımları var. Oğlunu da hiç rencide ettiğini görmedim. Diğerlerini zama sayesinde biliyorum.

Kim?

Çocukların sosyal medya da ne isi var ben hiç bir zaman anlam veremedim. Gerek resimler gerek videolar..

Baslarda bi kac taneydi bunlardan simdi çil yavrusu gibi cok iticiler reziller cogu..bi elestiri yapsan ayhhh kiskaniosun oluyo he bi koca sizde bi cocuk sizde tiktok ztn kullanmiyorum instada cok rahatsiz olduklarimi engelliyorum.. daha napayim ama bitmiyolar..

20 yildan fazla internet hayatim var..ama hic bir zaman cocuklarimi ailemi paylasmadim, dogruda bulmuyorm

Trendyol batsa açlıktan ağzı kokacak hepsinin.
Devlet bir sınırlama getirmediği sürece çoğalıp gidecekler. Birçok insanın ideali artık okuyup meslek sahibi olmak yerine fenomen olmak.
Burda bahsi geçen çocuklardan birine baktım inanamadım, küçük bir kadın adeta. Ben bile giymem o tarz kıyafetleri çok kadınsı diye, annesi tutmuş 5 yaşındaki çocuğa giydirmiş.
Allah akıl fikir versin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…