Fenomen anneler😠

İnstagramda bir magazin sayfası. Bu fenomen bozuntularını ifşa ediyor.
Seyma ya takik olan hesap degilmi metressavardi onun hesabi sonra mahkemeye verilebilme durumu acik olunca degistirdi ismini

Asiri seyma nefreti kusuyordu sonra magazin oldu sagdan soldan gelen haberlerle magazin gibi devam etti
seyma nin banka konusunda banka memurunun basini yakanda o

Simdi niye internet fenomenlerine takmiski o kadin para aliyor bence eline haber geldimi muhatabini arayip para istiyor verilmeyince haber yapiyor linc baslatiyor vs
Kendise cok kaile alinacak bir tip degil

Birde lost vardi onunda fuhus islerinde oldugunu dusunuyorum ben

Son düzenleme:
Bi bitsin artık şu fenomenler yaaa. Valla yıldım. Daha dün 2 kuruş ile geçinenler şimdilerde lüks arabalarda çifter çifter evlerde. Evleri kargosuz durmuyor. Bakımı tatili vs vs. Çok yüz verildi bunlara. Hele reklam verenler çok oldu

Kimden bahsettiğinizi bilmiyorum.
Ya da social mom türevleri, çocuk içerikli sayfaları da incelemiyorum.
Ama bu kadar rahatsızsanız gerekli yerlere şikayet edebilirsiniz, bir suistimal söz konusu ise yaptırım uygulanır.
Diğer türlüsü bana başkasının hayatını ‘kurcalamak’ gibi geliyor.
Benim anneliğim bana, keza çocuğu tıka basa yedirmek, başıboş bırakmak, gözetimsiz sokağa çıkarmak gibi birçok abes bulduğum durum da var.
Bunlar bana uygun değil, o anneyi ve doğrularını irdeleme hakkına sahip olduğumu düşünmüyorum.
Söylediğim gibi, suistimal dışında yargılamak haddimize mi...

Sadece çocukları için üzülüyorum. İlerde rahatsız olursa bu durumdan ne olacak?
Bu instamomları bu hale getiren kim diye sormak istiyorum. Bir instamom vardı,psikoloğum diye insanları kandırıp bir güzel para kazanmıştı,bazen denk geliyorum kadının hala bir sürü takipçisi var. Bez reklamı aldığı için tuvalet eğitimi tamamlanmış çocuğa bez takanı gördü bu gözler.
3 kuruş için yapmayacakları şey yok maalesef.

İyi kullanılırsa sosyal medya çok güzel bişey yazarların ve birçok kaliteli insanların paylaşımı da burada yabana atmayalım
Kesinlikle katılıyorum. Kendi arkadaş çevrem haricinde takip ettiğim birkaç yazar, gezgin var. Pandemi döneminde de takibe aldığım bir iki hobi sayfası var. O kadar çok şey öğrendim ki onlardan. Mesela ben instgramın keşfetinde de çok takılırım. Şu yukarıdaki isimlerin hiçbirini görmedim, denk gelmedi bana.

Ama benim en kızdığım tayfa hem şikayet edip hem takip edenler. Ben izlemem bile sırf prim vermemek için.

Bende çok rahatsız oluyorum. Hiç etik gelmiyor insanlara doğruyu söyleyemiyorsun maalesef Allah iyi niyet versin inşallah hepsine

Söylediklerinizi anlayacak zihniyette olsa zaten bu davranışları sergilemez. O çocuklara yazık sadece..

Hiç onaylamıyorum ve takipte etmiyorum çocukları kullanıyorlar resmen fenomen olucam diye sadece tiktok değil instagramda da cok var

Dediklerinin hepsine aynen sonuna kadar katılıyorum keşfette görüyorum bazen yorumlara bakıyorum linç eden çok seven de çok

Ben de o değerli insanlardan çokk şey öğrendim iyi ki varlar sosyal medya olmadan önce böyle güzel değerli insanlara ulaşma imkanımız kısıtlıydı ya kitap yazacaklar TV ye radyoyaya çıkacaklar da dinlicez.

Gerçekten çok üzücü bu uygulamayı bilmiyordum ama instagrama direk düşüyor ve videolar çok seviyesiz genç kızlar kendilerini sergiliyor resmen ne yaptıklarının farkında bile değillerdir eminim, bir akıma kapılmışlar gidiyorlar

Annelere gelince de bende geçen bi videoya denk geldim daha 1 yaşında anca var bi bebek annesinin önünde oturuyor
Anne de arkasında güya su içiyor bebeğin üzerine döküyor bardakla
Çocuk irkilip yinr annesine sarılmaya çalışıyor hala serpmeye devam ediyor gerçekten aklım almadı yazık günah

Bir laf söylemiş bin laf işitmişsiniz resmen. Suçlu olduğunu biliyor. Üzüldüm çocuklara.

etraf pedofili dolu ona mı yanarsın.Çocuğa çocuk olduğunu unutturan makyaja mı yanarsın.Annenin bilinçsizliğine mi
maalesef şu an böyle şeyler çok arttı her kezin instagramında tanınmış kişi yada blogger yazıyor.Kimi kendini kimi evladını feda ediyor Bana kalırsa insanlık olarak teknolojiyle güzel gelişmeler göstermenin yanında tehlikeli uçurumlara da sürükleniyoruz.kesinlikle makyaj ya da teknoloji katşıtı değilim.Ama böyle bana göre uçuk şeylere karşıyım.Ben sokakta otobüste vs. bana şirin gelen çocuğa bile dönüp bakmıyorum.Zaman kötü annesi rahatsız olmasın diye.Başkaları evladına makyaj yapıp öpücük attırıp dans ettiriyor sosyal medyada.Şaşırıyorum.Allah akıl fikir versin.Sen o kadına ne yaparsan yap derdinü anlatamazsın.Anlamaz yani.Tek çare dua

Ben asla çocuklarıma kiyamam ki paylaşamam. Bi keresinde anne çocuk sayfası vardi bayanın biri çocuğunun bacak arasını çekip atmış kızım pişik oldu ne yapabilirim diye bende yorum yazdım keske bu şekilde atmasaydınız diye bayan öyle kötü cvp vermiş ki siz kötü niyetlisiniz hesap gizli burda hepimiz anneyiz bilmem ne ne bende yazdım allah bilir burda kaç sahte hesap var pedofili hastası insan var diye ama kötü olan yine ben oldum

Oyle bi sikayet olmustu zamaninda hatirliyorum.Kadin ceza yemisti hatta.Nefret ediyorum artik anne olamadan anne olan insanlardan.

Fenomenlerin yetiştirdiği çocuklar, fenomenlere özenenlerin yetiştirdiği çocuklar ve tüm bunlardan uzak durmuş olanların yetiştirdiği çocuklar... Bunlar oluşturacak toplumu, birkaç sene sonrasını merak ediyorum. Değişik insan profilleri olacak.

Takip etmiyorum, takip edip "Ay maşallah çok güzelsin, çok tatlısın, vay şusun vay busun aslansın kaplansın" tarzı yorum yapan şakşakcılara saygı duymuyorum.
Kendi evinde kendi çocuğunu ihmal edip başkasının çocuğuna maşallah çeken anneler bunlar.
Boş beleş işler.
Ama tabiri caizse sınıf atlayan insanlar. Tekneler villalar lüks arabalar lüks otellerde tatiller
İnsan bir durup soruyor, siz kimsiniz?
Berbat bir dünya bana kalırsa.
Bu balon hayatlarının bir gün sönmesini diliyorum, haksız kazançlarının bitmesini... Kıskanıyorum da ondan(!)
İnstagrama girmekten soğutan şeyler bunlar.
Bu yozlaşma bir an evvel son bulur umarım.
Görmezden gelerek bunu başaramayız ama. Takip etmemek prim vermemek, suistimal varsa şikayet etmek gibi seçeneklerimiz var.

Çok fazla var artık bunlardan. Tiktoku bilmem ama instagramda sürekli karşımda. Çocuğu kazanç kapısı niyetine yapanlar, bütün gününü story atarak halka adeta basın açıklaması yapanlar. İnsanların özeli, mahremi kalmadı. Evlerinin her köşesini, hayatlarındaki herkesi, çocuklarının gittiği okula kadar neredeyse hepsini biliyoruz. Kötü niyetli biri için bulunmaz nimet. Ben evime herkesi almam, dışarıda görüştüğüm insanların evime girebilmesi için ona güvenmem lazım ama bunlar maşallah salonlarında beraber yaşıyormuşuz gibiler. Bir tanesine denk geldim, erken doğum riski var sürekli story atıp her dakikasını paylaşıyor. Kötü yorumlara morali bozuluyor. E insanlar da tamam belki terbiyesizler ama hesabını halka açıp her şeyini paylaşarak sen izin verdin buna? Hiçbir zaman anlayamacağım şeyler, Allah ıslah etsin.

Böyle insanlar anne oluyor, rabbim
Böyle insanlar anne oluyor işte... ben de anne olamayışıma üzüleyim...

Malesef ki günümüzün temel problemlerinden biri çocukların reklam edilmesi. Bilincsiz anne babalar sadece para amacli cocuklarinin psikolojilerini bozmakta. Keske bazi seyler elimizde olsaydi da düzeltebilseydik. 1 2 nesil sonrasi ureten degil sadece kendini sergileyen insanlar yığını olacak gibi duruyor. Umarim bazi seyler degisir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…