Gebeliğe Hazırlık Femara kullanip hamile kalanlar ve kalmak isteyenler :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
ahh bu nazlı bebislerr benim kızımda iki yılın sonunda geldi 2.de nazlı olacak galiba ama olsun bebeğe giden yolda herşey mubah tır bende klomenle cevap alamadım femaraya başladım keşke su iğne ilaç parasını da devlet karşılasa daha iyi olacak☺

Keşke ama işte şartları var ve biz o şartlara uymuyoruz ne ilaçta ne aşılamada ne de tüp bebekte herşey cepten

Merhaba femerayı 5 gün kullandım ben de.. 12. Gün çatlatma iğnesi verdi doktor ancak 15 gündem itibaren ilişki dedi normal mi bu kadar uzun olması?

Merhaba hakkınızda hayırlısı olur inşallah Ben de bu ay ilk defa femera kullandım 5 gün 2 gün ara verdim ... doktor 12. Günümde çatlatma iğnesi ve iki gün sonra da ilişkiye başlayın dedi ama kafam karıştı? Uzun bir süre değil mi 15. Gün öncesinde başlamak gerek diye hep duydum? Size doktor ne söyledi bu konuda?

Bende bu ay ilk defa femeraya basladim 5 gun sabah aksam 10 adet kullandim 4gun bekledim gittim 20 mm di catlama ignesi vurdu 18.gunumdeyim bekliyorm hala

Merhaba femerayı 5 gün kullandım ben de.. 12. Gün çatlatma iğnesi verdi doktor ancak 15 gündem itibaren ilişki dedi normal mi bu kadar uzun olması?

İğneden 36 saat sonra çatlıyor genellikle yumurta arada ki sürede spermler güçlensin diye olabilir canım ama yinede 15.gün fazla bir ara bence

Merhaba arkadaşlar 8 yıldır evliyim ve bir düşüğüm oldu 2014de ve birdaha hamile kalamadım. O kadar üzülüyorum ki..
Daha önce bir kaç ay klomen kullandım olmadı. Bu ay ilk defa famara kullanmaya başladım. Umarım bu sefer faydası olur. Yoksa tüp bebek dedi doktor. O yüzden baya endişeliyim.

Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah

Kızlar baksanıza adetimin 7.günü yani adetim biteli daha 2 gün oldu şimdi ovulasyon yaptım böyle çıktı( bu ay kist oluştuğu için tedaviye ara verdik cylo progynova kullanıyorum 3 gündür)

Eklentiler

• 8A4AC93B-3DA8-48BC-8677-E196533C984F.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 98
Merhaba. 5aylık evliyim bende cocuk Sahibi olmak istiyorum hormonlarımda bi problem yok .bugun doktorum femara ilacını verdi adetliyim adetin bitince 7gün iç sonra kontrole gel dedi. 5 ay gibi kısa sürede ilaç tedavisine baslamalıyım kararsız kaldım tecrübelilerden yardım lütfen..

Merhaba
Bence hemen başlayıp boşu boşuna kimyasallarla hormonlarınızı bozmayın. 1 sene zaten doğal süreçte denettiriyor her doktor, sizinki 5 ayda niye ilaç verdi anlayamadım. Bence 1 sene bekleyin daha yenisiniz ve bir sorun da görünmemiş, sonra olmazsa zaten istemeden bir sürü ilaç kullanacaksınız. Ama inşallah olur.

Bende anlamadım ben adet düzensizliği için gitmiştim ilaç verdi Ocak ayında düZene girdi Mayıs’ta kontrole gel demişti bugun gittiğimde bana bu ilacı verdi bende cok erken değil mi diye düşündüm sonra doktora da birsey diyemedim şaşkınlıkla. Bana hiç adetinin bitikten sonra şu tarihlerde ilişkiye git diye birsey de demedi daha önce direk ilaç tedavisi söyleyince sasırdım çünkü. Arkadaşlarım şu gün ilişkiye girmem lazım diye kelimeler kullanıyorlardı benm doktorum direk ilaç dedi bide özel hastane doktoru devlette değil. Devlet doktoruna da mı gitsem yarın bilemedim

Canımm karar tabiki senin sorduğun için yorum yapıyorum ben senin yerinde olsam hiç vakit kaybetmem eğer istiyorsan dr unada güveniyorsan dediğini yapmalısın allah yardımcın olsun hepimize nasip etsin inşallah hakkımızdan hayırlısı

Canım merhaba çok mu istiyorsunuz o yüzden mi doktor bU ilacı verdi yoksa Polikistik over falan mi var. Yani 5 ay çok kısa bi süre hiç problem olmayan insanlarda bile 6 ay diyolar ama ben beklemek istemiyorum diyosan kullanabilirsin tabiki Rabbim hayırlısıyla nasip etsin isteyen herkese bu mübarek ramazan ayında ❤

Shokellamm bu mübarek ayda Rabbim senin ve isteyen tüm herkesin hayırlısıyla gobuslerini doldursun. Hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin

Özel hastane olduğu için öyle yapmışlar canım. Biraz deneyimi olan herkes bunu anlar, ben 3 yıldır hastanelerde sürünüyorum. Bence kesinlikle başka bir doktora daha görünmelisin mümkünse devlet hastanesinde olsun. Hiçbir doktor sorunu olmayan bir hastayı daha evliliğinin 5. ayındayken yumurtlama günleri için bilgilendirmeden ilaç takviyesi yapmaz, yapmamalı. Önce seni ovulasyon dönemleri konusunda bilgilendirmeli, sonra ultrasonla ovulasyon takibi yapıp bir kaç ay yumurta çatlama günlerinde ilişki önermeli. Yine olmazsa ilaç tedavisine geçeceksin tabi ki. Ama hiçbir sorunu olmayan ve daha yumurtlama gününü bile bilmeyen birine ne diye ilaç dayıyorlar anlamadım. Benim görüşüm böyle ama yine sen bilirsin canım hakkında hayırlısı olsun

D Dyggg_d hormone tahlillerinde bir sorun yoksa erken olmus ilac icin ve direk femarayla baslamasi. Ayrica adetin bitince baslanmaz bu ilaca. Adetin 3. Ya da 5. Gunu diyor doktorlar ve kutunun hepsini kullanmayacaksin ve ilac bittikten sonra sizi yumurta takibi icin cagirmaliydi. Siz baska bir doktora da gorunun ve stress yapmayin en onemlisi bu. Guzel haberlerinizi bekliyoruz

Ben katılmıyorum ilaç tamam kimyasal olabilir ama yumurtlamaya yardımcı oluyor . Sonuçta adet düzensiz biriymiş bende yaşadım bunu boşuna ilaçsız Beklemesin yumurtlama her ay olmayabiliyor yada geç yumurtlama oluyor ben 2 ay ilaç kullanmama rağmen kaliteli yumurtam olmamıştı mesela destek şart diye düşünüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…