Gebeliğe Hazırlık Femara kullanip hamile kalanlar ve kalmak isteyenler :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Shokellamm bu mübarek ayda Rabbim senin ve isteyen tüm herkesin hayırlısıyla gobuslerini doldursun. Hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin🤰💙
Canımmm kardeşimmm amiiin inşallahh hakkımızdan hayırlısı benimkisi allaha kaldı tüp bebekte denedik nasip olmadı dualarında banada yer ver doğum günün kutlu olsun baloğluşun annesi rabbim ailenle nice mutlu yıllar nasip etsin sanaaaa öpüyorumm kocamann 😘😘😍😍

Canımmm kardeşimmm amiiin inşallahh hakkımızdan hayırlısı benimkisi allaha kaldı tüp bebekte denedik nasip olmadı dualarında banada yer ver doğum günün kutlu olsun baloğluşun annesi rabbim ailenle nice mutlu yıllar nasip etsin sanaaaa öpüyorumm kocamann 😘😘😍😍
Hakkında hayırlısı olsun insallah canım Rabbim nasip etsin tez vakitte kucağını doldursun. Cokk teşekkür ederim aminnn kuzum bende öpüyorum🥰

Ben katılmıyorum ilaç tamam kimyasal olabilir ama yumurtlamaya yardımcı oluyor . Sonuçta adet düzensiz biriymiş bende yaşadım bunu boşuna ilaçsız Beklemesin yumurtlama her ay olmayabiliyor yada geç yumurtlama oluyor ben 2 ay ilaç kullanmama rağmen kaliteli yumurtam olmamıştı mesela destek şart diye düşünüyorum
O zaman doktorun "geç adet görüyorsunuz, yumurtlamanız düzensiz olabilir, yumurtlamayı desteklemek için ilaç takviyesine başlamalıyız" demesi gerekirdi. Yumurtlamanın doğal takibi bile yapılmadan yumurtlama olup olmadığını nereden anlayabilir ki? Hiçbir sorununuz yok deyip 5. aydan femara vermesi güvenilir değil. Merak ediyorum siz femara kullandınız mı, kullandıysanız ne zaman başladınız? Bana 3. yılımda femara verdi doktor. Her ilacın içeriği aynı değil klomen falan femaranın yanında hafif kalır öyle söyleyeyim belki anlaşılır

O zaman doktorun "geç adet görüyorsunuz, yumurtlamanız düzensiz olabilir, yumurtlamayı desteklemek için ilaç takviyesine başlamalıyız" demesi gerekirdi. Yumurtlamanın doğal takibi bile yapılmadan yumurtlama olup olmadığını nereden anlayabilir ki? Hiçbir sorununuz yok deyip 5. aydan femara vermesi güvenilir değil. Merak ediyorum siz femara kullandınız mı, kullandıysanız ne zaman başladınız? Bana 3. yılımda femara verdi doktor. Her ilacın içeriği aynı değil klomen falan femaranın yanında hafif kalır öyle söyleyeyim belki anlaşılır
Evet kullandım hemde doktora gittiğim ilk ayda bana da verdi çocuk istediğimi söylediğimde . Adetin 3.günü 5 gün kullandım ama benim yumurtam oluşmasına rağmen büyümedi maalesef . Bayan belirtmiş düzensiz adet olduğunu ondan vermiştir bende evlendikten sonra 40 günde 1 adet olmaya başladım doktora söylediğimde yumurtlama tembelliği olduğunu söyledi direk femara verdi . Sonrasında klomen ve Çatlatma iğnesiyle hamile kaldım. Kendimiz denememize rağmen 5-6 ay olmamıştı hamilelik ve dediğim gibi 40 günde bir adet oluyordum. Eğer o ilaçları kullanmasaydım yumurtlamamın olup olmadığını bilemeyecektim

Evet kullandım hemde doktora gittiğim ilk ayda bana da verdi çocuk istediğimi söylediğimde . Adetin 3.günü 5 gün kullandım ama benim yumurtam oluşmasına rağmen büyümedi maalesef . Bayan belirtmiş düzensiz adet olduğunu ondan vermiştir bende evlendikten sonra 40 günde 1 adet olmaya başladım doktora söylediğimde yumurtlama tembelliği olduğunu söyledi direk femara verdi . Sonrasında klomen ve Çatlatma iğnesiyle hamile kaldım. Kendimiz denememize rağmen 5-6 ay olmamıştı hamilelik ve dediğim gibi 40 günde bir adet oluyordum. Eğer o ilaçları kullanmasaydım yumurtlamamın olup olmadığını bilemeyecektim
Anladım o zaman haklısın şansını denesin bakalım, sen de içini ferah tut sağlıkla çocuğunu kucağına alacaksın inşallah :dua:

Merhaba arkadaşlar bende bu ay ilk kez kullanacagim çok umudum yok rezerv azligi varmis bende 7 aydir deniyoruz olmuyor doktor bunu verdi bu ay bilmiyorum ne olacak ama cok üzülüyorum belkide hic olmayacak

Merhaba arkadaşlar bende bu ay ilk kez kullanacagim çok umudum yok rezerv azligi varmis bende 7 aydir deniyoruz olmuyor doktor bunu verdi bu ay bilmiyorum ne olacak ama cok üzülüyorum belkide hic olmayacak
Merhaba. Neden öyle yazdınız ki çok üzüldüm okuyunca. Bence inancınızı umudunuzu yitirmeyin. Her ay oldu mu olmadı mı diye stres yapmayın ama. Biliyorum yazıldığı kadar kolay değil ama veren Rabbim. İnşallah verecektir diye dua edin. Ben de 1.5 yıldır istiyorum henüz olmadı. Geçen ay femara kullandım olmadı bu ay da denedik bakalım be olacak bir kaç güne belli olur. Sizin amh kaç idi rezerv yani?

Evet kızlar başlıktan anlaşıldığı gibi bu ay femara kullandım ilk defa; daha önce klomen öyküm var ama hiç hamile kalamadım. Başka bi doktora gittim ve bu ilacı verdi var mı başka kullanan kullanmakta olan bana umut olun kızlar belirtileri paylaşalım inşallah bu ay güzel haberler alalım Allahın izniyle. Bide bu ilaç tek yumurta ama kaliteli yumurta olusturuyomus

Not : polikistik over hastasıyım 14 aydir bebek istiyoruz.
Pko hastalarinda femara klomenden daha etkili. Deneme yanilma yoluyla dr lar yaziyor ilaci. klomen ise yaramayinca femara.. i

Merhaba arkadaslar, ben gectigimiz cuma günü dis gebelik ameliyati oldum.. cok gec kaldigimiz icin sag tüpümde alindi ameliyatla...Ben femara ile hamile kalmistim..Gunlerdir forumdaki yorumlari okuyorum ama aklima bir soru takildi...Femara dis gebeligi tetikliyor olabilirmi? Sizin fikirleriniz nelerdir? Evet normal sekilde hamileligi devam edenler var ama birsuru dis gebelik yasamis kisilerin yorumlarinida okudum.. ya dis gebelik,yada dusuk yasayanlar yogunlukta sanki.

Pko hastalarinda femara klomenden daha etkili. Deneme yanilma yoluyla dr lar yaziyor ilaci. klomen ise yaramayinca femara.. i
Canım benim 17 aylık minnos bi oğlum oldu çok şükür Rabbim bu mucizeyi tattırdı. Yüce mevlam sizlere de nasip etsin isteyen herkese insallah amin.

Ben bir kez kullandım o ay 2 tane güzel yumurtam oluştu ama gebelik olmadı. Sonraki ay kendiğinden oldu belki ilacın etkisi ikinci ay gösterdi kendisini. 7.denememizde çok şükür Allah isteyen herkese nasip eylesin
Amin canım ben de bu yaziyi yazdığım ay hamis kaldim yani ilk femara denemesinde:)

X