Gebeliğe Hazırlık Femara kullanip hamile kalanlar ve kalmak isteyenler :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Femara hakkında Bilgi alabilir miyim etkisini gören varsa nasıl kullanılıyor günde kaç defa içiliyor femara kulananlar bilgi verebilir mi lütfen

Evet kızlar başlıktan anlaşıldığı gibi bu ay femara kullandım ilk defa; daha önce klomen öyküm var ama hiç hamile kalamadım. Başka bi doktora gittim ve bu ilacı verdi var mı başka kullanan kullanmakta olan bana umut olun kızlar belirtileri paylaşalım inşallah bu ay güzel haberler alalım Allahın izniyle. Bide bu ilaç tek yumurta ama kaliteli yumurta olusturuyomus

Not : polikistik over hastasıyım 14 aydir bebek istiyoruz.
Nasıl kulaniliyor femara hakkında Bilgi alabilir miyim lütfen

Nasıl kulaniliyor femara hakkında Bilgi alabilir miyim lütfen
Merhaba canım adetin 3.günü başlıyorsun sabah-akşam günde 2 tane 5 gün boyunca içiyorsun ilaç bittikten 1 yada 2 gün sonra doktoruna kontrole gidiyorsun yumurta gelişimine göre çatlatma iğnesi yapılıyor iğneden 36saat sonrası ilişki öneriliyor

Merhaba canım adetin 3.günü başlıyorsun sabah-akşam günde 2 tane 5 gün boyunca içiyorsun ilaç bittikten 1 yada 2 gün sonra doktoruna kontrole gidiyorsun yumurta gelişimine göre çatlatma iğnesi yapılıyor iğneden 36saat sonrası ilişki öneriliyor
Tşkr ederim bilginiz için 😊

Benim 22 23mm di femaradan 2 gun sonraki kontrolde o yüzden catlatma vermedi ama cok şükür ilkinde hamile kaldim yalniz hicte öyle hesapladigimiz gibi yumurtlama gununde hamile kalmamisim, sanirim herkeste tutmuyor 14.gunle bilmem kaçıncı gün arasi muhabbeti 😅 çünkü mesela benim regli dongum 26 gundu. Ben 4 ağustosta regli olmustum 7 ağustosta femara basladim 5 gün kullandim. 13 agustosta yumurtalarım büyümüştu o gün iliskiye basladik fakat eşim seyahate gittigi icin doktorum dedigi o hafta gün aşırı olmadi sadece 3 güne denk gelebildi. 26 Ağustos'ta erken gebelik testi yaptim silik çift cizgiydi 28 ağustosta hamile oldugumu ogrendim beta hcg degerim 20ydi

Kusura bakmayın biraz geç görmüş oldum 🙈 evet ikiz çok şükür 14 haftalik oldular. Femaradan sonra ovitrelle iğne kullandım her 3 unde de
Sağlıkla kavuşun insallahhh 🙏💜benim de cts test var bakalım hikayemiz çok benziyor. 3 yumurta meselesinden tut, pcos a kadar 😍 ikiz gebelik de hayalim. Ne tip belirtiler olmustu test oncesi ?

Çok şükür hamile kalmışsın canım inşllah saglikla sıhhatli kucağına da alırsın .Benim de doktorum femara veridgi ilk ay gebelik oluştu :) ama malesef 6 haftalıkken kalbi durdu çok şükürki hamile kalabilmiştim gerçekten çok iyibii ilaç pko olanlara .ocak ayında kürtaj oldum ondan sonra iki kere daha femara kullandım ama ilişkilere falan hic dikkat etmedim özgüven gelmişti kesin hamile kalirim sandım ama olmadı ağustos ayında tekrar alıp kullandım çok şükür ki oluştu gebelik ama oda k8myasal gebelik oldu .bu ayda genetik test araştırması yapicaz düşüklerimi sebbeini öğrenmek için .ama ayriyettende bu ay yine femara kullancam pek etmicem :)
Femarayi nasıl kullandınız kaç gün kullandınız ve femara kullandıktan sonra ilişki oldumu ve ilişki olduysa ilişkiden kaç gün sonra test yaptınız detaylı bilgi alabilir miyim lütfen 🙏

Merhaba kızlar, uzun zamandır forumları takip ediyorum ama üye olup ilk yorumum olacak bu😊 öncelikle bende kendimi bildim bileli pcosluyum 3 senelik evliyim ve 2021 nisan ayından beri bebiş istiyoruz. İlk çocuk düşünüyoruz diye kontrole gittiğimde doktor 1 sene deneyin olmazsa o zaman tedavi amaçlı bir şeyler bakarız dedi ve tabi ki o 1 senede olmadı. 6 ay regl olmamamdan sonra geçen ay korkarak doktoruma tekrar gittim tarlusal verdi ve senden ümitliyim 2-3 aya kalmaz hamile kalırsın korkulacak bir şey yok dedi. Reglinin 5. Günü 10 gün boyunca klomen kullandım sadece bir yumurtam gelişti ve o ay olmadı. Bu ay femaraya başladım yine 5. Gün ve dün kontrole gittiğimde 3 yumurtam olduğunu öğrendim boyutlarıda yanlış hatırlamıyorsam 10-13-14 olması lazım. Ve doktorumun söylediği tek şey biz tek bir yumurta isterken 3 tane oldu ikiz ister miydiniz dedi tabiki hersey nasip kısmet alnımızda ne varsa o. İstemezsen iptal edelim bu ayı dedi ve ben tabi ki etmeyecegim kaderimizde ne varsa o olur. Perşembe yine kontrole gidicem ve büyük ihtimal iğnemi olucam o gün. Çok heyecanlıyım Allahım isteyen herkesin gönlüne göre versin sağlıklı sihhatli 🥰
Femara yı kaç gün kullandınız ve kullandıktan sonra kaç gün sonra test yaptınız ve testen kaç gün sonra ilişki oldu ve hamile kaldınız bilgi alabilir miyim lütfen

Femara yı kaç gün kullandınız ve kullandıktan sonra kaç gün sonra test yaptınız ve testen kaç gün sonra ilişki oldu ve hamile kaldınız bilgi alabilir miyim lütfen
5 gün kullaniyorsun adetin 2.gunu başlanıyor. 3 4 gün sonra kontrole gidiyorsun yumurtana bakılıyor sonra 1 hafta boyunca gün aşırı ilişki. Femara kullanirken ilişki yok

X