Faydalı fikirlere güçlü kadınlara çok ihtiyacım var 😢😢

Bunlar hiç aklıma gelmedi. Ama öyle bir bayanla 45dk konuşacak kadar samimi yapısı yok kardeşi veya annesiyle bile en fazla 10dk konuşur. Delil toplarım diye bi anda söylemedim

Ne gibi şeyler delil sayılıyor peki hiçbir fikrim yok çünkü. Bide 2. Çocuk istiyordu omurgasız adam

Önce sakin olun ve toparlanın güçlü olmak zorundasınız biraz para biriktirmeniz lazım
bende aldatıldım iki çocuğumla boşandım
ben 1 yıl aynı evde yaşadım önce düzeltmeye çalıştım herşeyi manevi olarak baktım olmuyo ilk iş kendime iş bulmak oldu ki kızım 1,5 yaşındaydı işimi buldum 1 ay çalıştım tamam dedim işte kendimi benimsettim garantiledim işimi
sonra ailemle konuştum ablam ben bakarım kızına dedi zaten seneye okula veririz dedik ( 6 ay zor bakabildi ) adamı da çağırıyorum konuşalım diye gelmiyor eve gelmiyordu zaten telefonla konuştum boşanıyorum senden herşeyi kabul edeceksin dedim tamam dedi
avukatı tuttum sonra ev buldum ablamların orda 1 ayı buldu bu süreç anlaşmalı olarak açtık davayı 1 ay da o sürdü
benim kenar da 3000 gibi bi param vardı nakliyeydi avukattı yetti birazda sağdan soldan geldi para
ben şuan çocuklarımla yaşıyorum boşanınca o aldatılmanın verdiği iğrenç duygu bianda kayboluyo biliyo musun
borca gelince benim üzerime 47000 tl borç var maaşım hacizli 4/1 alıyolar
güya ödeyecekler ne nafaka ne tazminat ne borcu hiç birini ödemedi
ama benim kafam rahat çalışıyorum geçiniyorum çok şükür oda anasının evinde sığıntı gibi işsiz güçsüz yaşıyor barışmak için can atıyor.

Bunları anlattım güç versin sana diye malasef erkekler sonlarını düşünmüyolar ama içine atma konuş önce eşinle sonra abi abla kardeş kim varsa sonra aile büyükleri sakin ol acın geçicek özlemlerin geçicekk

Ne gibi şeyler delil sayılıyor peki hiçbir fikrim yok çünkü. Bide 2. Çocuk istiyordu omurgasız adam

Kendini de yasalar karşısında suçlu hale düşürmeden nasıl yapacağını birkaç farklı kaynaktan daha oku-soruştur, icap ederse bir avukat arkadaşın varsa vs. bi danış. Dedektif tutma işleri ülkemizde nasıl yürüyor bilmiyorum ama sanırım geçerliliği var ki hala bu bürolar açık, onlara da bakabilirsin.

Kadından neden tazminat alınabilsin ki ?
evlilik sözü veren diğer kadın mı ? Ayrıca adam söylemedi ise kadın ne bilsin evli olup olmadıgını ?

Kadından neden tazminat alınabilsin ki ?
evlilik sözü veren diğer kadın mı ? Ayrıca adam söylemedi ise kadın ne bilsin evli olup olmadıgını ?

Son haliyle tazminat hakkı hala var mı bilmiyorum (Belki de kaldırılmıştır) ama zina davalarının en tartışmalı konusu buydu zaten. Dediğin gibi "Sadakat sözü yükümlülüğü" eşte; belki de şu an yeni bi düzenleme gelmiş, 3. şahsa karşı tazminat hakkı tartışmasız ortadan kalkmıştır ama araştırmakta yine de fayda var.

Yasal hakkı varsa, kullanmak isterse kullanır.

Iyi de diger kadın bilmiyorsa evli olduğunu, kadının suçu ne ?

kaçıncı aldatılışınız bu?
hayır yani bu kadar şaşırdığınız ne?
hamileyken de aldatmış özür dilemiş.
eskorta gitmiş affetmişsiniz.
travestiyi bile affetmişsiniz.
45 yaşında ki kadına takılmanızı anlayamadım.
hepsinde de büyük büyük yazmışsınız adama sallayıp sallayıp affetmişsiniz..

Kendime acıyorum çünkü inandım şüphesiz aklımda kötülük yoktu bu yüzden
Kadınların yaptığı en büyük hata "kendine acımak". Ne münasebet? Sizin acınacak bir durumunuz yok. Eşinize inanmanız, güvenmeniz normal olan zaten. Güveninizi kıracak şeyler yapması sizi acınacak duruma düşürmez onu şe...siz yapar.

Iyi de diger kadın bilmiyorsa evli olduğunu, kadının suçu ne ?

Gitsin o kişi de hesabını kendisini evli olmadığını söyleyerek kandıran adama sorsun.
İsterlerse iki kadın bir olur beraber sorarlar, bunlar kendi bilecekleri iş.
Yasal bir hak varsa (Ki az önce baktım 2018de düzenlenmiş -kaynak doğru ise- bu hak yargıtay kararıyla kaldırılmış, muhtemelen bu tarz şeylerin önüne geçmesi için) kullanası olan kullanır.

Şöyle bir ibare de var: Yani zinaya katılan kişi 'sırf aldatılan eş manevi açıdan acı duysun' diye zinaya katılmışsa ancak bu bir manevi tazminat sebebi olabilir. Bunun dışında bunu da manevi tazminat sebebi olarak görebilmemiz mümkün değil.
Bu da avukat yorumlarından.

Tavsiyem ailenle kal bir yıl. Eşinden size nafaka bağlanacak ve o nafakayla az az kredini öde. Bir yıl içinde hem ruhen toparlarsın hem kızın devlet kreşi yaşına gelir. Senin gerçekten güçlü bir kadın olduğunu hissettim. En azından aldatılan bazı kadınlar gibi çocuğunun arkasına sığınmıyorsun. Kendine zaman tanı..eşine de bir an önce nafaka bağlattır

Walla ne diyim, gıt akıllı erkekler oldukça ne diyim, hayatlarında ne olursa olsun çocuk gibi disaridakinin oyuncağı cazip geliyor. Maddi manevi tazminat alırsın, sen yeter ki dik dur da bu 20 bin TL borç neden sizin uzerinize ben onu anlamadım

Biliyorsa da haha canı istemiştir yapmıştır kocası yapmamalıydı sanki kadın söz vermiş gibi
Sizi çok haklı buldum

Ne haklısı ne haksızı? Yasal olarak evli bir kadının 3. kişi karşısında da ne hakkı var- var mı/yok mu, kullanmak isterse nasıl, ne durumda kullanır diye konuşuyoruz burada; yok "Canı istemiştir yapmıştır kocası yapmasaymış"... Ben kocası yapsın istediğini de diğer kadını her şartta parçalayın, ay kocaların aklı çeliniyor yazık erkeklere, yuvaları hep bu gadınlar yıkıyollaa mi yazdım?
Bir bilgi paylaşımını bile maç haline getirmeseniz olmuyor değil mi?
Valla çok ilginç ya.

Son düzenleme:
Herşeyi öncelikle ailenize anlatın. Durumdan haberleri olsun. Onların desteğini almanız gerekiyor. Eşinizi ailenizin yanına çağırıp, herşeyi bir güzel ortaya dökün. Madem kararınız da netsiniz. Bundan sonrası isterse, tufan olsun diyerek yola çıkın. O borcuda ödesin. Size ve çocuğa da nafaka ve tazminat istediğinizi, rezillik çıkmasını istemiyorsa, anlaşmalı boşanma protokolünü kabul etmesini söyleyip, protokolü hazırlayıp, önüne koyun. Razı gelmezsede, elinizdeki delilleri ortaya koyup, çekişmeli açarsınız davayı.
Sağlam adımlar atmak için güçlenmeniz, bir an evvel toparlanmanız gerekiyor. Ailenizle görüştükten sonra, birde avukata danışın.Protokolü ona hazırlatın.Allah yardımcınız olsun.

Kardesim, geçen sene 3 yaşındaki ikizlere ragmen bosanip memleketine dönen 32 yaşinda genc bir anne olarak yaziyorum sana...
Durdugun her dakika sana zarar.. maddiyat ruh sagliginin onune gecmesin... ben de annemin yanina geldim,babam vefat etti biz cok kucukken. Kv nin 15 binlik borcu vardi ustumde. Hala da taksit oduyorum.

Annemin emekli maasi var. ben calisiyorum sukur. Benim derdim de ev iş 60 km. Birsey olunca gelemiyorum oyle, işim yoğun. cocuklarima vakit ayiramiyorum,yetemiyorum,ikiz cocukla zorlaniyorum,yakinda okul dertleri baslayacak..

Ben aldatildigimi bosandiktan 3ay sonra ogrendim. Oyle acele dava acti ki tazminatimi bile almadim henuz. Çekişmeli bile acmazdim,ugrasmazdim.. 5yil mahkemeye mi gidilir. Aile mahremiyeti de kalmaz, cocuklar ne olacak, hepimiz yipranacagiz... ruh sagligim daha onemli. Para pul kazanilir bir sekilde. Huzur olsun,saglik olsun..

Istersen ilk etapta evi ayir, Ailenin yanina yerles bence, mahkeme işine sonra bakarsin biraz daha toparlaninca... cocugun kresini uygun fiyatli bak bir dönem. (veya yarım gün olabilir). Mutlaka calismalisin. Cocugunu nafakaya baglat. En az 1.000 TL al. Borcu da ona kapattirmaya bak. Tek maaasla mumkun degil bakamazsin,ailen de bakmak zorunda degil.. kocan babası olarak bakmak zorunda cocuguna, hele ki sabit maaşı varsa..

Ben ikiz cocukla ugrasiyorum. Onun maddiyati daha agir. Belki senin durumundan bi tık daha iyidir benim durumum.. ailem arkamda, kardeslerim her daim yanimda sagolsunlar..
Ama uzulme, acınacak durumda degilsin.. aile destegin tamsa arkana bile bakma.. herkes bosaniyor. Elalem ne der diye dusunme.. dilerim karsina iyi insanlar cikar. Olmuşla ölmüse care yok, yoluna bak.. beterin beteri vardir
Insanlara guvenmemeyi, iyi niyetli dusunmemek gerektigini sen de ogrenmis oldun.. bunlardan ders alacagiz, demek ki senin de o pislikle tanisman gerekiyormus.. herkesin bir sinavi var bu dunyada.. Allah CC
akıl ,ruh ve beden sagligi versin yeter ki.. digerleri hallolur bir sekilde. Allah yardimcin olsun...

Son düzenleme:
Annem babam uzulecek ustume borc var, annem babam calisiyor cocuklarıma kim bakacak diye diye gururunu fırlatıp atmıssın.
Gordugun gibi degmemıs, fedakarlıkların hıc olmus.
Gözden cıkarılmıssın, hastayken basında bekledigin de minnet duymayacagı aleni belli olan adamın basında beklemıssın simdı sen hastasın.
Su saatten sonra ınsallah inanıp affetmezsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…