Fakir erkeği sadece annesi sever

45 yaşındayım ve sizin anlattığınız günler yoktu hayatımızda. Başkasının kitaplarıyla okuduk. Abartmayınız lütfen

gayet var, bizim yazlık komşularının hepsi emekli memur, öğretmen çoğunluğu hatta. Yazlıkları da emekli ikramiyesiyle veya memur birikimiyle alınmış. Şimdi öğretmen maaşıyla ekmek zor buluyorsun. Bu arada 35 yaşındayım, annem 55 yaşında annemin emekli ikramiyesi bir ev yapıyordu gayet hem de Ankaranın iyi semtlerinde.

Aşk karın doyurmuyor maalesef , her kadın kendisi çalışıp ayakta durmalı...

O dönemde de şimdi de aynı hükümet var. Demek ki dünya ekonomisi de önemli etken. Hem sizin gibi düşünmeyince niye troll olayım.

1 yaş anne bebeğidir ve sabah kahvaltı yapamıyor gününün nasıl gectiğini konusamıyor cocuk yapıp baskalarına emanet ediyorsanız en azından 4-5 yasına kadar bu cocuk icin cok büyük bir kayıp. Bir cocugun mutlu olmasınun tek anahtarı annesiyle olmasıdır. Burada acımasızca gir calıs diyenler kendileri bırakmıs başkalarınn cocukları da bu eziyeti ceksin isteyen kişilerdir eminim… calısan bir anne cocuguyum ve annesini görmeden büyüyen bir cocugum öyle eksik büyüdüm ki. Herseyim vardı ama annemin bi sacımı örmesi sabah dünyalara bedeldi. Koca zenginliğine gelince evet eskiler bile kızlarını gelin verdikleri yerde rahat edip edemeyeceğini düsünürdü. Bir erkek ve kadın calısıyorsa bile erkeğin maası isi cok daha üstün olmalı ben benle aynı seviyede bir adamla yemeğe bile cıkmam. Bana ne katabilir diye düsünürüm? O yüzden suan duygusal düsünüyorsunuz ve haklısınız da eğer bunu calısmamıs bi ev kadını olarak yazsaydınız size tepki gösterirdim fakat suan siz evladını başkalarına bırakmamak icin evde duran bi annesiniz. Ve inanın zaman cok hızlı geçiyor evladını bırakığ calısmaya gidenler her gün vicdan azaplarıyla kendi iclerinde savas veriyorlar, ı savasın buradaki yansıması da ben bıraktım cocugumu sende bırak diye öfke kusuyorlar. Siz onları takmayın bile.

Teoride güzel konuşuyorsun da sonlara doğru sıçıp batırdın. Bir kere feminizm dersi verecek arkadaşlara ilk önerim sosyolojiyi de öğrenmeleri. Kadınlarla erkeklerin fırsat eşitliği aynı mı ki biz erkeklerden evi geçindirmesin talep etmeyelim. Bak sana bir örnek eşim iş adamı. İyi ticaret yapar. Türkiye’de ticaret genelde akşam viski veya rakı ortamında konuşulur. Organize sanayideki kodomanlar toplaşır o der ki ben sana çek yazayım bana arabanı sat diğeri der ki al sana 2 milyon beni şubede ortak et. Banka müdürleriyle kankalılar yapılır kredi çekilir o kredi ile mal stoklanır. Bu sırada o şube müdürü elli kere rakıya götürülür. Diğer bir arkadaşla ihaleye girilir komisyon alınır. Bunların olması için gece 3lere kadar vakit ayrılır. Çevresi geniş erkek zengin erkektir.
Kocalarımız şayet bunlara okeyse biz kadınlar okeyiz. Ben banka müdürünü rakıya götürdüm diye vızıldamayacaksa tamam eşit katkı sunalım.
Yahu burası Türkiye sen neyden bahsediyorsun. Hadi diyelim kariyer memurusun aldığın 30 bin maaş olsun. 30 bin maaşla kendini zengin mi sanıyorsun gsgsgsgs. Haberin olsun 2 aya açlık sınırı 50 bin tl olacak malum faiz düşürme politikası devam edecekmiş.
Erkekler bizden de en az kendileri kadar ev geçimine katkı istiyorlarsa yukarıda bahsettiğim her şeye okey verecekler. Ben organize sanayideki patronla viski içip sonra Kırşehir’e nereye bes kurabiliriz diye 3 gün gezi yapıp yatırım yapacağım. Anladın mı teori feminizmi kardeşim olayı ?

O iş öyle değil güzel arkadaşım.
Benim annem öğretmen,10 günlükken bırakıp beni işe gitmiş. Çünkü 80li yıllarda annelik izni diye bir şey yokmuş. Çok da mutlu bir çocukluk geçirdim. Her zaman gurur duyuyorum annemle. İyi ki de işi gücü bırakmamış benim için. Kendi içinizdeki mutsuzluğu annenizin işe gitmesine bağlamayın. Mutlu olmak her zaman kendi elimizdeydi çünkü.

Zaten konu sahibi arkadaş çalışmamak derdinde değil. Sadece bir seçim yapmış ve ekonomik durum onu bunaltmış hepsi bu.

Kendi icimde mutsuz oldugumu nerden cıkardın? Sen bu sonuca nasıl vardın?bugün 100 tane cocug sorsalar annenin calısmasınu mı yanında mı olmasınu isterdin diye 100 ü de yanında olmasınu ister sence neden? Ama olur mu sen bi kıstas ölcütüsün ya :) benim annem alman firmasında calısırdı ve gece 10-11 de eve gelirdi gece görmezdim sabah görmezdim. Okulda beslenme listesine uyamadıgı icin bile aaa annesi calısıyor! Sözlerine marız kalırdım. Ve her calısan anne cocugu bu sekilde seylere de maruz kalıyor. Yıl 2023 kuzenimin cocugu atasehirde bir koleje gidiyor veliler cocuklarla etkinlik yapıyor her hafta benim kuzenim gidemiyor doğal olarak calısıyor izin alamaz. Oglu her gün bunun icin ağlıyor. İzin 1 kez alsa 2. Kez alamaz calıstıgı kurumun bas gıda mühendisi.. demek ki neymis senin tezlerin cürümüs oldu. cocukların kalbi beyni dili senin cok bilmiş dilinden farklı seyler söylüyormus. Kendinş anlatabilmek değil meziyet cocukların aklına hissettiklerine de tercüman olabilmekte.. o seviyeye bir gün ulaşırsanız konusuruz.

Aldatmayan sadık güvenilir dürüst sevgi dolu bir eşiniz varsa zenginsinizdir zaten ama siz mutluluğu başla yerde arıyorsunuz

Acıtasyona gerek yok,etrafımda bir tane bile ev hanımı-ev hanımı çocuğu yok. Hiç birisi de beslenmesiz okula gitmez,bu biraz anne-baba beceriksizliğinden kaynaklanıyor. Çalışanlarımıza çocuklarıyla ilgili olarak gereken her durumda da izin veririz,daha önce başkasının işinde çalışırken de bir gün bile oğlumun bir özel gününde izin alamadığım olmadı. Kendi çevrenizdeki yetersiz ve mutsuz insanları referans alıp da herkesi damgalamamanız gerekir,ha bir de üslubunuzu düzeltmeniz gerekir,toplu yerlerde konuşurken evinizin bahçesinde,tarlanızda dolanırmış gibi davranamazsınız.

Benim kocamın ailesi de destekte bulunmadi ama ailesinin parası beni ilgilendirmez. Yetişkin insanlar kendine bakabilmeli. Biz de ekonomik olarak iyi durumda değiliz bu yüzden uzun bir süre çocuk yapmayı düşünmüyoruz. Siz birilerinden para geliceğini düşünüp mü çocuk yaptınız bilemiyorum ama eşiniz ekmeğinin peşindeyse elinden geleni yapıyosa ona haksızlık ediyosunuz. Belki de onu artık sevmiyosunuz.

Anne baba beceriksizliği derken? Sen kimsin ki aileyi yargılıyorsun hayırdır? Beslenme koyulmadı demedik beslenme listesine uyulmadı dedik. Evde oturup börek saracak zamanı olmadı kadının… uslüba gelirsek senin seviyene indirgenmis uslübüm tamda senin anlayacağın üslup olacağını düsündüm ki keza yine anlamadıgın noktalar olmuş. Siz hayatınızda bir kez bile kurumsal gercek bir sirkette calısmamıssınız hanımefendi o yüzden izin alabilmişsiniz demek ki. Burada şahsım adına her lafı kabul ederim ama aileme beceriksiz vb hakarate varan seyler yazarsın is kk olmaktan cıkar mahkemeye tasınır ve seni bulurum. Sakın bir kez daha aileme tek bir laf söyleme isin rengi değismesin. Gercek hayatta yüzüme söylemeyeceğin seyleri sakın burada söyleme. Ve bu bölümü okumus 2 kez de tez yazmıs biri olarak diyorum ki bir cocuk annesi ile mutludur, anne dısında bakan kiside cocugun her zaman eksik hissettiği duygular olacak, oluyor. Bu salt benim hissettiğim değil meseleyi kisisellestiriuorsun da cesaretin delikanlılığın varsa özellikle ailemle alakalı elestirini yüzüme yapabilmeni isterim

Kurumsal yerlerde de çalıştım,şu anda da 3500 kişilik bir fabrikanın 170kişilik açık ofisinde bölüm sorumlusuyum. Esas kurumsal yerler izinler konusunda sorun çıkarmaz. Merdivenaltı yerler sorun eder anne baba izinlerine. Ben 3,5 sene çalışmadım, annem ben doğduğumda hep çalıştı hiç birimiz mutsuz olmadık bundan dolayı. Mutsuzluk varsa sizin kendinizle alakalıdır her zaman. Çalışan annemle gurur duyuyorum,iyi ki istifa edip de geleceğini tehlikeye atmamış.
Zaten anne olsun baba olsun ikisi de eşit imkanlardadır. Börek sarılacaksa baba da sarar,gece uyumazsınız yine yaparsınız. Ben gece 2de yatıp sabah 5te kalkıyorum. Eşim de günde 16saat çalışıyor çünkü çocuğumuzun geleceğini garanti altına alıyoruz. Beslenme listesine de,etkinliklere de hiç uymadığımız olmadı. Becerikliyiz çünkü. Yapamayan varsa kendi sorunu. Çalıştığı için değil. Siz öyle zannediyorsunuz.

Sizin ilk mesajınızla benim size olan cevabım arasında tam olarak 150 senelik bir fark var,o yüzden en kaba bu şekilde konuşabiliyorum. Delikanlılık vs,kısımlarına hiç cevap vermeyeyim o sebeple.

Kimse birbirinin halinden anlamıyor.
Her ailenin ekonomik dinamikleri farklı yahu.
Maddi durumu iyi olan erkekle evlenen tüm kadınlar mutlu mu?

Kesinlikle katılıyorum ,tüm zenginler aşırı rahat ve mutlu o zaman. En çok şiddet gören psikoloğa gidenler onlar

O kadar bombos konusuyorsun ki sadece yazıyorsun yazıyorsun. Sen bugün turkcell gibi bi kurumda calısıp 3 kez cocuk icin izin alsana :) merdiven altıymıs :) afaki kendi hayal dünyanızdan yazıyorsunuz. Bizde dinliyormus gibi yapıyoruz. Olayın cok basit bir çözümü var 100 cocuga soralım anneni yanında mı istersin uzakta mı. Annen uzaktayken ne hissediyorsun. Kimse kariyerini 2. Plana atsın demiyoruz cocugu belli bi yasa getirebiliyorsa getirsin diyoruz. Cocuk eğitimimden öyle hi habersin ki cocuk öyle sizin popüler akımlarla uydurdugunuz annemle kaliteli zaman gecirdim gecirmedim diye mutlu olmuyır, cocuk zaman gecirip gecirmemeye bakıyor. Siz hala diretiyorsunuz istediğiniz kadar diretin benim söylediğimin aksini söyleyen tek bir cocuk da bulamazsınız. Bugün buradaki calısan annelere soralım bakalım cocuklarının tüm etkinliklerine veli toplantılarına tamamına katılabilmis mi? Aynen ablacım sen egonu besledin yeterli müthis bir annesin sen dışında calısan herkes beceriksiz izin alamayan beceriksiz, izin alamauan kurumsal yerde calısmıyor aynen aynen hatta tek üniversite mezunu sensindir :) babası fransız lisesi mezunu olan ben gruptan ayrılıyorum beceriksiz babam naparsın :)

Sey bide yanlıs anlamayın ama siz 170 kisiden sorumlu biri olsanız inanın kafanızı kasıyacJ vaktiniz olmaz, öyle milletin kocasının pesine takılıp aldattıgı günü birlik daireleri gezecek vaktiniz olmaz. Bakın ben ameliyattan ötürü izindeyim zamanım oluyor suan. O yüzden siz bir bölümün şefi falan değil olmak istediğiniz ama olamadığınız kisiyi anlatıyorsunuz ve ben buna adım kadar da eminim. Gece 2 de sabah 5 te kalkıyorsunuz he aynen :)en idealist sensin ama bende suan psikoloji okuyan biriyim ve sizin su anlattığınız
Hikaye buraya girdiğinizde kendinize cizdiğiniz profil olduguna adım soyadım kadar eminim. Ki sizde böyle oldugunu biliyorsunuz bu da sizi daha uzun cümleler yazmaya itecek simdi lakin üzülerek söylüyorum ben okumayacağım

Kocanız da diyor mu böyle, fakir kadınla evlendim keşke mantık evliliği yapsaydım diye? Dese ne hissedersiniz?
Maddi zorluk çekiyorsanız bence ülkenin bu hale gelmesinden şikayet edin çünkü amerkada asgari ücret ile her gün dışardan yiyo tatile gidebiliyorsunuz. Veya maaşınızdan şikayet edin. Veya hazır olmadan bebek yapmanızdan ancak durumunuzda en son şikayet edeceğiniz şey eşinizin doğuştan zengin olmaması. Takılmanız gereken şeyler apayrı…

sizin anneniz anne olmaması gereken bir kadınmış
kendi anneniz üzerinden %100 gibi genellemeler yapanız hiç sağlıklı değil....

benim annem ev hanımıydı kalabalık aileleri olan bir sülaleden geliyorum kendi evimizde de her zaman en az 4-5 çocuk oldu
iyi okullarda okuduğum için arkadaşlarımın anneleri genelde çalışan kadnlardı
annesininin ev hanımı-çalışan kadın olmasından bağımsız olarak mutlu çocuk da vardı mutsuz çocuk da

ama aynı sizin gibi hiç anne olmaması gerekirken muhafakazar kesimden olması hasebiyle anne olmuş bir doktor hanımın kızı vardı yakın arkadaşım
kızı tesettüre filan sokmuşlardı
nefret ederdi annesinden...evde 1 kere sıcak yemek olmadan büyümüş.

ne oldu sonunda kaçtı ülkeden kurtuldu, annesinin sokmaya çalıtığın kalıpla hiç alakasız bir insan oldu, şimdi gayet de mutlu...ona ve onun gibi çocuklara sorsak evet annelerin çalışmaması lazım..örneklemi nasıl seçtiğinize bağlı bu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…