Fakir erkeği sadece annesi sever

Çünkü yeterince plan yapma ve çözüm bulma yetenekleri gelişmemiş.boşvermişler, tembeller.bu yüzden aşağılanıyor.ben sağlam, garanti bir meslek ve işten bahsediyorum bu arada.zengin olmaktan değil.yanlış anladın galiba ?
Su an içinde bulunduğumuz koşullarda hangi meslek veya iş için sağlam ve yüzde yüz garantili diyebiliyoruz. Ayrıca hiçbir insan bu sebeplerden aşağılanmayı hak etmez. Bunu bir kadına yapsan hepimiz linç ediyor olurduk seni. Toksik ve hastalıklı bir düşünce yapısı bu.

Eskidense madem neden bizim yazlığımız yok
Biz nereden bilelim?
Tek cümle kurmaya yetiyor enerjiniz. Sizin hakkınızda bilgimiz yok. Ev hanımı mısınız? Mesleğiniz var mı? Hayatınızda hiç çalıştınız mı? Bunları bilmiyoruz,ne diyebiliriz yani şu koşullarda?

Biz nereden bilelim?
Tek cümle kurmaya yetiyor enerjiniz. Sizin hakkınızda bilgimiz yok. Ev hanımı mısınız? Mesleğiniz var mı? Hayatınızda hiç çalıştınız mı? Bunları bilmiyoruz,ne diyebiliriz yani şu koşullarda?
Peki benim niye residencem yok ?

Eşinizle davanız şahsileşmediyse ve sorun sadece para üzerineyse derhal çıkın bu kafadan çok rica ediyorum böyle düşünürseniz çıkmaza girersiniz sogursunuz herseyden eşim benim lise aşkım 8 yıllık birliktelik ardından şmdide 6.5 yıldır evliyiz birlikte büyüdük ilk evlendiğimizde ikimizde calisiyorduk ama meslegimizi yapmiyorduk is bulamiyorduk fakülte mezunu adam kargoda calisirken evlendik dusunun sonra ben meslegimi yapmaya basladim bi sure sonra esimde .. oglum olunca ben isi biraktim onu buyutmek icin derken cidden zor dönemlerden gectik oglum yasini gectiginde mamasi vs yüklü masrafı bitmisti ve kendime tek bir yeni kiyafet almadigimi farketmistim esimde öyle ve durumun icindeyken bu hic aklima gelmemisti hic sorun etmemisim bile önceligim yemek icmek giymek degildi oglumuza herseyin iyisini alabildigimiz icin hergun sukur ediyordum ha sorun etseydim gider calisirdim adama yüklemek yerine o ayri benim önceliğim evladımdı eşiminde öyle madem çocuğunuza bakmayı tercih ettiniz fedakarlik elbet yapacaksiniz bu devirde tek maasla geçim biraz zor ... zamanla arabamizi da degistirdik evimizide aldik bir de kizimiz oldu 1 yasinda suan demem o ki hayat bu inisi de var cikisi da yokuş dik geldi diye tamamen aşagı salacak haliniz yok kendinizi degilmi gün gelecek calisacaksiniz duzelecek hersey zamanla biz hep esimle birbirimize destek olduk her kosulda ev is cocuk yuku varlik yokluk sosyal medyaya cevrenizdeki insanlara imrenip hayati kendinize zorlastirmayin ben ne insanlar gordum kartlar borc icinde elinde iphone dolabinda yicek lokmasi yok esiyle arasinda saygi yok sevgi yok para birsekilde kazanilir ama sevgi saygi giderse geri gelmez önemli olan huzur bir bardak cayi sen kahkahayla icmektir .. huzurunuz bol olsun temennim <3

Son düzenleme:
Siz kadinlari ne zannediyorsunuz tam zamanli otomatik makinemi ? Heryerde aynı yorum gecinemeyince kadın suçlu oluyor. Kadin hem ev isi yapsin hem 9 ay hamile bebek tasisin bin zahmet dogursun. Sonra bebek bakımı artı ev işi artı yemek devam etsin. Bunlarin ustune birde eşi memnun etmek var. Bunlarda az geliyor birde kucuk bebegi birakip iş baksın çalissin. Kadinlar basini dik tutucak diye diye iyice supurge ettiniz.
Geçinemiyorlarsa ne yapacaklar? Ülkenin ekonomisi ortada, herşey ateş pahası. Herkes de halinden memnunmuş onu gördük. Eşi de ev işi yapacak, birlikte üstesinden gelecekler.

45 yaşındayım ve sizin anlattığınız günler yoktu hayatımızda. Başkasının kitaplarıyla okuduk. Abartmayınız lütfen

Ben de 45 yaşındayım, benim de babam işçi emeklisi. Emeklilik tazminatı ile ev aldı ?!
Gerçi orada abim oturuyor şimdi, ben tek kızları olarak kiradayım :KK70:

Siz kadinlari ne zannediyorsunuz tam zamanli otomatik makinemi ? Heryerde aynı yorum gecinemeyince kadın suçlu oluyor. Kadin hem ev isi yapsin hem 9 ay hamile bebek tasisin bin zahmet dogursun. Sonra bebek bakımı artı ev işi artı yemek devam etsin. Bunlarin ustune birde eşi memnun etmek var. Bunlarda az geliyor birde kucuk bebegi birakip iş baksın çalissin. Kadinlar basini dik tutucak diye diye iyice supurge ettiniz.
Sizin tavsiyeniz nedir?

O günleri bilmesek bolluk ve refah içinde diye anlatacaksınız. Evlenirken Bir öğretmen maaşıyla sadece yatak almıştık.
Muhtemelen trolsünüz ama yine de örneklerle açıklayacağım durumu size.

2007 yılında daha 10 aylık evliyken 2 maaş biriktirdiğimizle 2005 model ortalama bir araba aldık rahatça.

2009 yılında ise yine biriktirdiklerimiz ve düğünde takılan altınlarla, üstüne de biraz kredi çekerek lüks bir sitede ev aldık.

Ve eve taşındığımız ay ben pat diye plansız hamile kaldım, erken doğum tehlikem olduğundan doğuma 3 ay kala işten ayrıldım ve çocuğum 1 yaşına gelene kadar da çalışmadım.

Bu süreçte eşim tek maaşla kredi ödedi, özel hastanede doğum masraflarını karşıladı, evi geçindirdi, bebeğe hep en iyi marka bez ve organik mama, kıyafet aldık ve üstüne kenara para koyabildik. Hiç de zorlanmadık. Şu an bu MÜMKÜN DEĞİL.

Daha eskiye gidelim, kayınpederim kamuda işçiymiş. Tek maaşla 2 çocuk okutup 3 ev, araba ve yazlık alabilmiş.

Neyi savunuyorsunuz ki daha? Şu anki durumu görmemek için bu direnme neden?

Sizin tavsiyeniz nedir?
Erkek evi geçindiremiyorsa evlenmiycek. Ya da durumlar çok sıkışıksa çocuk ertelenir.
Evlenirken kadına mı güvenerek evleniyor erkekler. Kadınlar çalışmak zorunda değil. Heleki kücük bebekli anneler hiç değil. Buradakı bazı kadınlar kadın düşmanı sanki gecinemiyoruz diyen birine hemen kalk çalış süt verdigin bebegide at kenara biri baksın kalk çalış oturmak neyine tavrı alıyor.
Tek maaşsa kadında yorganina göre ayagini uzatir lükse kacmadan. Ama kadin geçipte hem ev isi hem yemek hem bebek hemde dısari isini yapamaz kadina yüklenen bu saçmalık ne ?
Ha bebek buyumustur maddi sıkıntı vardır kadininda fıtratına uygun bir işi vardir çok zorlamayan ve erkek diger islere ortak olursa calissin. Çalışmak ayıp degil calismaya asla karşı değilim boş durmaya karşıyım. Ama kadinlar ev hanımları boş değil. Anlayın artık bunu.

X