Evliyken ortak alınan araba eş izni olmadan satılabilir mi?

Sareali36

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2023
555
184
Kızlar selam bilginiz var mı acaba? Evliyken ortak alınan araba eş izni olmadan satılabilir mi?

Satılabilir. Eğer ruhsat ilgili eşinse tabii ve şerh falan koydurulmamışsa.

Eğer boşanma durumu yoksa ortada ve araba eşinizin üzerindeyse satabilir
Yaaa ailesinin borçları yüzünden bileziklerimle alınan ortak kullandığımız arabayı şu an bebeğimiz olacağı halde satmak istiyor boşanma durumu yok ama şu ruhsat işini acilen halletmeliyim :KK43: teşekkür ederim

Yaaa ailesinin borçları yüzünden bileziklerimle alınan ortak kullandığımız arabayı şu an bebeğimiz olacağı halde satmak istiyor boşanma durumu yok ama şu ruhsat işini acilen halletmeliyim :KK43: teşekkür ederim
Satmayi kafasina koyan adam ruhsat için ekstra para ödeyip ortak yapar mı ?

Satacak adam ruhsatı neden sizinle paylaşsın ki? Arabayı niçin satmak istiyor?
Gerizekalı kardeşinin karı kız borçları yüzünden satmak istiyor noter randevusunu aldım ya gelecek ya da bu iş bitecek bu olayı bildiğimi bilmiyor yazışmalarını okudum ben işim dolaylı arabayla şehir dışına falan çıkıyorum bazen ruhsat sorun oluyor vs bir şeyler zırvaladım kavga çıktı Allah belanı versin gelicem tamam lanet olsun falan dedi yani gelmek zorunda yoksa büyük cıngar çıkar

Hadi inşallah gerçi internetten baktım ruhsat yenileme 1300-1400 civariymis çok değilmiş. Satmanı istemiyorum dediginizde ne dedi ?
Beni şu an ev alacağız bahanesi altında kandırıyor mevcut kiracımız olan ev var onu satıp arabayı satıp yeni büyük bir eve geçicez diyor ama erkek kardeşiyle olan konuşmalarında da ben arabayı satar öderim gerekirse oğlum sen babamdan isteme bir şey söyleme gibi şeyler yazmış

Gerizekalı kardeşinin karı kız borçları yüzünden satmak istiyor noter randevusunu aldım ya gelecek ya da bu iş bitecek bu olayı bildiğimi bilmiyor yazışmalarını okudum ben işim dolaylı arabayla şehir dışına falan çıkıyorum bazen ruhsat sorun oluyor vs bir şeyler zırvaladım kavga çıktı Allah belanı versin gelicem tamam lanet olsun falan dedi yani gelmek zorunda yoksa büyük cıngar çıkar
AAça ne iğrenç adam. 😶 Ne yapıp edin ruhsat işini halledin o zaman.

AAça ne iğrenç adam. 😶 Ne yapıp edin ruhsat işini halledin o zaman.
Sormayın çocuğumuz yok diyordum ama maşallah kardeşleri çocuğu aratmıyor sorunlu cahiller topluluğu, 4 aylık hamileyim arabaya en çok ihtiyaç duyduğumuz zaman dedim dışarda bir sürü sarı araba var diyor gerizekalı işte

Beni şu an ev alacağız bahanesi altında kandırıyor mevcut kiracımız olan ev var onu satıp arabayı satıp yeni büyük bir eve geçicez diyor ama erkek kardeşiyle olan konuşmalarında da ben arabayı satar öderim gerekirse oğlum sen babamdan isteme bir şey söyleme gibi şeyler yazmış
Mevcut bir ev varken bir de araba varken ikisini elden çıkarıp yeni bir ev şu dönemde yapilir mi bilmiyorum. Evi bulmadan sattirmayin en azından. Belki kardeşinin gazını aliyordur. Normalde de verici biri mi ? Yani gercekten kardeşi için seni yoksayar mi ?

Hayatta alamaz bence çünkü 35 gramdan 10 tane bilezik 10 yarım 2 tam verdim 1 sene önce
O zaman arabayı satamazsin diyeceksin. Arabayı satarsan benim payimi çıkaracak kendi kalan payını ne yaparsan yap diyeceksin. Üst segment bir araç heralde verdiğiniz altınlar baya yüksek geçen yıl için bile.

X