Evlilikte ara vermek

Ya şöyle aman ağzımızın tadı kaçmasın modundaydım hep bu sebeple yuvamı yıkılır ne var iki kavga ettiysek derdim hep birde ben düzen seven biriyim

Düzenimi tekrar kurmak ağır geldi o konuda tembelim ama yapacam kimseye değil kendime söz veriyorum

Hiç kimse vazgeçilmez değil ne yapayım buraya kadarmış

Mesela çocuk varsa çocuk işi nasıl olacak ? 1 sene sizde mi kalacak çocuk baba sadece sevmeye mi gelecek ?
İki tane var ben de kalacak hafta bende bir hafta onda orda da hata yapacağız kesin de bakalım

Ben onları düşündüğüm için biraz da bu karara evet dedim

küçük tartışma her zaman olurdu ama büyük kavgalarımız belli bir aralıkta olurdu ve çocuklar ister istemez şahit oldular şahit olmasalar bile aradaki eleştirigi hissediyorlardı biri 12 biri 9

Oğlumla konuştum sorun kızım babasına çok düşkün

Kararından dönmüyor bende yapmayalım demeyi kestim baktım iyice alçalıyorum

Ne olacak yaşayıp göreceğiz ama kesinlikle terapiste gideceğim ben anladım ki tek başıma çözemicem

Sanki bir perde var ve arkası yeşillik gül bahçesi ama o perde o kadar ağır ki kaldıramıyorum onun için yardım lazım

Sizin bu karar beni sinir etti sabahtan beri oturdum bu konuyu düşünüyorum. Valla doluya koydum almadı boşa koydum dolmadı.
Benim çocuklar da 11-8 yaşlarında nerdeyse eş değer yani. 1 hafta orada 1 hafta burada nasıl düzen olacak çok mantıksız. Hele 1 sene olması bu sürenin. Neye göre 1 sene ? Bu süreçte koca yeni ev mi açacak yani yoksa anne evine mi dönecek ? Yok yok bu konu beni çok gerdi

ilk mesajınızdaki manipülatörün siz olduğuna nasıl karar verdiniz?
uzman görüşü mü?
kendiniz mi karar verdiniz?
eşiniz mi öyle olduğunuzu söyledi?

Yazdıklarınızdan fikir yürütmem gerekirse, yaşadığınız ülkede eşin itiraz hakkını da yakmak ve direkt boşanabilmek için 1 yıl ayrı yaşamak gerekiyor eşiniz 1 yıl süreyi bu sebeple koymuş, bilerek ve tasarlayarak ilerliyor zira aslında amacı sizden boşanmak ama bunu şimdi dile getirirse çok sorunlu bir boşanma yaşayacağınızı düşünüyor veya yine yaşadığınız ülkenin boşanma hukukunda 1 yıl ayrı yaşama sonrası belki sizin talep edeceklerinizi yakma gibi bir şeyde vardır bilemem, sizin araştırmanız lazım bunu.

15 yıl dile kolay, acı tatlı inişli çıkışlı da olsa aynı yastığa baş koyup hayatı paylaştınız çocuk yetiştirdiniz, eminim hiç kolay olmayacak ama bence sizin hiç beklemeden direkt boşanma davası açmanız daha iyi olur, 1 yıl beklemeye gerek yok, ileride tekrar bir araya gelecekseniz de yeniden evlenirsiniz, evli ama 1 yıl ayrı hayatlar yaşamak ikinizi de ipotek altında tutmak, size de haksızlık, saflık demeyelim, insan içinde olduğu bir durumu objektif değerlendiremiyor bazen, hele de bu evlilikse, aile ilişkileriyse.

Umarım o bir sene içinde eşiniz destek alıp kendine gelir ve kendini manipüle etmeyen biriyle olur.

Namaz tabi güzel birşey ama namaza başlayınca sihirli bir güç herşeyi düzeltmeyecek.
Öncelikle terapi almalısınız davranışlarınız için.
Ben eşinizin siz olmadan geçirdiği vakitte ilk başta çok zorlansada uzun vadede kafasını toparlayıp sizden ayrılacağını düşünüyorum.

ilk mesajınızdaki manipülatörün siz olduğuna nasıl karar verdiniz?
uzman görüşü mü?
kendiniz mi karar verdiniz?
eşiniz mi öyle olduğunuzu söyledi?
O söyledi ben kırıyorum git diyorum sonra gel diyorum ama bir yerden sonra tekrar devam edilmeli öyle değil mi

Hep küs kalamayız ki ben öyle düşündüm hatalı olunca ilk adımı hep ben attım özür diledim ama o da aynı o hatalı olunca o özür diler

Konu ne ara döndü dolaştı bana girdi kafam kaldırmıyor

İşteyim konsantre olamıyorum ne yemek ne su kahve sigara resmen toksit bir hayat bitsin ya bitsin

Tam sorununuz nedir
Hala orayı anlamadim.
Ev işlerinde mi cocuk bakımında mi
Birbirinize tahammül seviyesini mi astiniz
Sizi daha çok yoran şeyler neydi

1 sene çok çok uzun bir süre bence ara vermek için. Ben şahsen yapamazdım 1 sene. Bir de bu 1 sene içinde telefon görüşmeleri vs devam edecek mi yoksa bildiğimiz ayrılmış gibi mi olacaksınız? Yani bilemiyorum bana biraz mantıktan uzak bir karar gibi geldi. Çift terapisine gitmeyi düşündünüz mü? Burda eşinizin bağımlı bir karakter olması da sizin manipüle eden bir karakter olmanız kadar sorun. Bence terapiyi deneyin bu kararı vermeden önce.

Bu konuda beni aşırı huzursuz eden birşey var. Okuduğum andan beri sizin için endişeleniyorum. Siz bu ilişkiyi kurtarmanın derdindeyken eşiniz bu ilişkiden kurtulmanın derdinde olabilir mi? Size manipülatör olduğunuzu kim ezberletti? 1 gün bile ara vermeden çift terapisine koşun. Ya da olmuyorsa direkt boşanın milletin korkudan sevgilisine söyleyemeceği şeyi insanlar karısına söyler olmuş. Lütfen kendinizi koruyun. Çift gidemiyorsanız sadece kendiniz hemen terapiste gidin.

Yani kocam gelip bana 1 sene ayrı kalalım mı dese sen hayırdır kardeş derim. Yani bi kaç gün tamam hadi 1 hafta 2 hafta o da tamam olsun da. 1 sene nedir ?

Yani kocam gelip bana 1 sene ayrı kalalım mı dese sen hayırdır kardeş derim. Yani bi kaç gün tamam hadi 1 hafta 2 hafta o da tamam olsun da. 1 sene nedir ?
Ayrıca birileri olursa da birbirimize dürüst olcakmışız..(?!)
Eğer iki taraf da iyi niyetliyse yapılacak tek şey en acil şekilde çift terapistine gitmek, alanına hakim, işi bilen bir uzman bulmak.

İnsan bazen ilişkide çıkmaza girebiliyor ve ilişkiyi kurtarmak için her yolu deniyor. Sizinkisi de böyle bir çaba belki. Ama yöntem yanlış. Bir sene ayrı yaşamak, boşanmaya zemin hazırlamak bence. Bir sene boyunca acaba beni özlüyor mu, hayatında yeni biri var mı gibi sorularla kendinizi yiyip bitireceksiniz. Bu süreç sizi daha çok yıpratır. Eğer bi sene boyunca ayrı yaşama fikri size zor gelmiyorsa zaten ayrılık fikrine alışmaya başlamışsınız demektir. Bu da boşanmayı daha mantıklı hale getiriyor. Umarım hakkınızda hayırlısı olur.

Lütfen kendinize bunu yapmayın. Manipülatif taraf siz değil bizzat eşiniz ve sizi buna inandırmış. Alanında uzman olanlar değerlendirsin, şahsi fikrim bunun manipülasyonun zirvesi olduğu. Lütfen bulunduğunuz ülkede haklarınızı araştırın. Denildiği gibi 1 yıl adamın boşanırken işine yarayan bir süre olabilir.

Kağıt kalem alın kendi negatif hatalı yönlerinizi yazın. Eşinizinkini de yazın. Git diyorsunuz gidiyormuş. Uğraşmak istemediği için gidiyor olmasın? Gel diyorsunuz geliyor. Kuklanız sanıyorsunuz ama sizi kendi sınırları içine almıyor gibi geldi bana. Uzman görüşü alabilseniz keşke ama sakin bir kafa ile oturup yazarsanız ve düşünürseniz inanıyorum ki cevapları bulacaksınız.

Çocukları ile arası nasıl? Kendi başına çok zaman geçirir mi?

Bir de... Acaba aldatılma ihtimaliniz var mı? Olası bir ani boşanma durumunda neler kaybeder eşiniz?

Sakin bir zihne ihtiyacınız var ve de onun sizi soktuğu kalıplardan kurtulmaya.

Bildiğim kadarıyla başka biri yok bildiğim kadarıyla şimdi başkası var ondan gidiyorsun diye bir soru sormayacağım ben beklicem gittikten kısa bir sürede bir ilişkiye başlarsa ben cevabımı alırım ama dediğim gibi hiç şüphelenmedim

Çocukları ile arası çok güzel çok sağlam bir ilişkileri var oğlum ergenlik döneminde ona da takıyorum ama okadar medeni karşıladı ki tamam anne ama işten çıkma ben kardeşimi okula götüreceğim dedi o an anladım ki büyümüş paşam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…