Evlilikte ara vermek

Ben bu yönden bakmadım ben kendimi suçladım onu boğdum nefes almasına izin ver dedim ama doğru bir sene sonra belki ben bile istemem
hayır yani dürüst olalım dediğine göre kesinlikle dürüst olmayacak onu söyleyeyim
siz dürüst olun diye demiş onu
kendisi bu 1 senelik zaman zarfında kim bilir kimlerle yatıp kalkacak ama size söylemeyecek
ama sizde bi durum olursa kendinizi kötü hissedip söyleyeceksiniz sırf söz verdiğiniz için
bu defa adam kendine bir kere bile bakmadan sizi suçlayacak ve şutlayacak, haberiniz olsun

benzer muhabbeti arzum onan ile mehmet aslantuğ da yaşadı
onların evliliği çok uzundu vs
arzum onan biraz ayrı yaşamayı teklif etmiş, mehmet aslantuğ da öyle iş olmaz madem istemiyorsun boşanalım o zaman davayı da sen açarsın deyip bitirmiş mesela
çünkü bi duruşu, karakteri, kendine ve karşısındakine saygısı olan insan böyle olur
öyle yok ara verelim yok bilmem ne yapayım birisi olursa dürüst olalım falan inanılmaz laçka şeyler ve evlilik kurumuna yakışmıyor bence

Bence kısaltmayı teklif efmeyin. Beraber terapi. Olmuyosa direkt boşanma.

Huylu huyundan zaten vazgeçmez. Sadece karşılıklı katlanabilmeniz yani geçinebilmeniz lazım.

Her aile bir ömür hedefler. Şimdi 30 yaşındasınız diyelim. 40 sene de ömrünüz kaldı. Ee ne olacak arada 1 sene 1 sene ara verip duracak mısınız bunaldıkça. Olmaz demiyorum. Her ilişki farklıdır bu karşılıklı içinize siniyorsa bir ömür böyle de yaşanır. Ama iyi düşünün.

Kocama tripli gibi bile olsam cinsel ilişki rutinimi bozmamaya çalışırım. Bu benim fiziksel bi ihtiyacım sonuçta ten teması da iyidir nötrleniyo bence enerjiler. 1 seneyi aklım almadı yav.

Yani tek gecelik ilişkiler olmayacaksa insan kafayı yer.

İşte ben de bu sonuçtan korkuyorum ama nefes almak istiyorum dedi boğuluyorum dedi

Bence konuşmalı ve süreyi azaltmalıyım bir sene gerçekten uzun

bu bir sene teklifi bana yapılsa ben şöyle anlarım bana diyor ki 1 sene deneyelim ben tek yapabiliyormuyum başkasına aşık olabiliyormuyum kendime bir düzen kurabiliyormuyum hayatımdan memnunsam ayrılırız değilsem barışırız.
1 sene ayrı kalalım duruma bakarız diyen adama boşanma davası açarım ben. bekar olarak deneyimlesin ne istiyorsa.

Şimdi baktım hatta yurtdisinda yaşıyormuşsunuz. Eşinizle nerde tanıştınız? Turkiyeden mi getirdiniz?

Yaa kusura bakmayın ama dehşet saçma bir olay.
Kağıt üstünde evliyim ama herkes kendi yoluna gidip bekar yaşantısında.
1 yılın sonunda herkes alışır ve unutur o sürede de rahatça istediği haltı yer insan.

Ben bu kadar uzun ara sonra asla bir araya gelmem sevgililik,evlilik hiç farketmez.
Evlilikte sorun varsa oturup konuşulur birlikte telafi edilmeye gidilir,olmuyorsa da ayrılır gidersin.
Benim için böyle.
Dönüp dolaşıp aradığımı bulamazsam geri buluşuruz gibi düşündüren saçma bir yöntem bu sunduğunuz.
Bu fikri kim sunduysa manipüle eden taraf ve bekarlığını özleyen o.

Ben bir sene kocamdan ayrı kalsam daha siddin sene birleşmem herhalde, o da aynı şekilde tabi ki. Özgürlüğün getirdiği rahatlığa çabuk alışır insan, niye tekrar evliliğin sorumluluğu altına girsin ki?
Tabi bu benim fikrim ama her insanın kişiliği farklıdır, siz deneyin bakalım, sonucu bize de bildirin lütfen.

Eşin özgürlüğe doğru depar atıyor. Sen bu işin aslını iyice araştır. 1 sene normal geldiyse, sen de rahatladıysan boşanın zaten.

Namaz kılmanın yanında gerçekten değişme hedefiyle terapi de alın. Manipülasyon benim karakterim olmuş diye bir şey yok. Farkındaysanız çözebilmeniz lazım. Bu kadar öanipülatör olmanızın altında mutlaka nedenler vardır, o nedenleri gerçekten bulun ve çözün. Kimsenin bir başkasına eziyet etmeye hakkı yok. Bence ara vermekle doğru bir karar almışsınız, bu zamanı çok iyi kullanmaya çalışın

1 sene ayrı kalıp manipülasyondan kurtulunca dünya varmış diyecek ve giderek sizden nefret edecek.

Onu anlayan, dinleyen, seven, sayan, manipüle etmeyen bir kadınla da tanışırsa geçmiş olsun.

Yani aslında empati kurunca, yillarca manipüle edilmiş biri olarak keşke başkasıyla tanışsa, hak ettiği gibi yaşasa diyeceğim geliyor ne yalan söyleyeyim?

Namaza başlamanız falan konuyla ne kadar alakalı anlamadım. Hem bireysel hem çift terapisi alsaydınız keşke.

Bence bu evlilik bitmiş ben zorla itekliyorum

Biliyorum hepsini biliyorum ama istiyor sen yaptın diyorum

Namaz kendimi bir boşluktan kurtulmak için sığınacak bir yer gibi

Biliyorum hepsini biliyorum ama istiyor sen yaptın diyorum

Namaz kendimi bir boşluktan kurtulmak için sığınacak bir yer gibi
Evlilikte ara vermek duydugum en saçma şey. Ben olsam asla kabul etmem. Boşanmayı isterim. Ama kurtulsun diye bir çabam olacaksa da terapi için diretirdim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…