Evlilikte ara vermek

Bildiğim kadarıyla başka biri yok bildiğim kadarıyla şimdi başkası var ondan gidiyorsun diye bir soru sormayacağım ben beklicem gittikten kısa bir sürede bir ilişkiye başlarsa ben cevabımı alırım ama dediğim gibi hiç şüphelenmedim

Çocukları ile arası çok güzel çok sağlam bir ilişkileri var oğlum ergenlik döneminde ona da takıyorum ama okadar medeni karşıladı ki tamam anne ama işten çıkma ben kardeşimi okula götüreceğim dedi o an anladım ki büyümüş paşam 🥹
İlişkiye başladığını nasıl öğreneceksiniz ki? Dürüst olacağına inanıyor musunuz?

Evliliğini kurtarmak isteyen bir dünya çözüm yolu bulur. 1 sene ara verelim deyip kestirip atmış. Siz aynı öneriyi yapsanız acaba tepkisi ne olurdu? Buna da tamam der miydi hemen?

Siz durumu kabullenmiş, koşullarınızı buna göre ayarlamaya başlamışsınız. Açıkçası çok üzüldüm. Lütfen biraz değer verin kendinize.

Başta ortak verilmiş bir karar gibi geldi ki o bile saçmaydı ama 1 sene ayrı yaşama fikri ve hatta dayatması eşinizin. Sizin onu manipüle etmeniz kendisini temize çıkarma gibi geldi bana.
Memnun değilse eğip bükmesin, suçu sizi atmasın. Tamam 15 yıllık evlilik, 2 çocuk, bosanma lafını etmek kolay gelmeyebilir ama günah keçisi sizi seçmiş ve buna inandırmış.
Boşanma lafı sizden gelsin istiyor muhtemelen. Çünkü 1 sene ayrı kalma fikri çok manasız.

Direkt 1 sene ile başlamasaydınız keşke yani 1 yıl ayrı kalacaksak bi daha niye bir araya geleyim ayol🤣ziyadesiyle saçma bir fikir.ayrı ayrı bi tatile gidin,terapiye devam edin.

Size bir uzman tarafından mı manipülatör olduğunuz söylendi yoksa tamamen sizin çıkarımınız mı? Asıl eşiniz sizi manipüle ederek sorunlu olduğunuza ikna etmiş olabilir mi? Çünkü anlattığınız karakterde biri olsanız şu an öz eleştiri yapıp bütün suçu kendi üstünüze almazsınız

Size bir uzman tarafından mı manipülatör olduğunuz söylendi yoksa tamamen sizin çıkarımınız mı? Asıl eşiniz sizi manipüle ederek sorunlu olduğunuza ikna etmiş olabilir mi? Çünkü anlattığınız karakterde biri olsanız şu an öz eleştiri yapıp bütün suçu kendi üstünüze almazsınız
Eşi söylüyormuş.

Yazdıklarınızdan fikir yürütmem gerekirse, yaşadığınız ülkede eşin itiraz hakkını da yakmak ve direkt boşanabilmek için 1 yıl ayrı yaşamak gerekiyor eşiniz 1 yıl süreyi bu sebeple koymuş, bilerek ve tasarlayarak ilerliyor zira aslında amacı sizden boşanmak ama bunu şimdi dile getirirse çok sorunlu bir boşanma yaşayacağınızı düşünüyor veya yine yaşadığınız ülkenin boşanma hukukunda 1 yıl ayrı yaşama sonrası belki sizin talep edeceklerinizi yakma gibi bir şeyde vardır bilemem, sizin araştırmanız lazım bunu.

15 yıl dile kolay, acı tatlı inişli çıkışlı da olsa aynı yastığa baş koyup hayatı paylaştınız çocuk yetiştirdiniz, eminim hiç kolay olmayacak ama bence sizin hiç beklemeden direkt boşanma davası açmanız daha iyi olur, 1 yıl beklemeye gerek yok, ileride tekrar bir araya gelecekseniz de yeniden evlenirsiniz, evli ama 1 yıl ayrı hayatlar yaşamak ikinizi de ipotek altında tutmak, size de haksızlık, saflık demeyelim, insan içinde olduğu bir durumu objektif değerlendiremiyor bazen, hele de bu evlilikse, aile ilişkileriyse.
Şeytan erkolar. 😖

Arkadaşlar merhaba

Eşimle artık birbirimizi yıpratan bir evlilikten kurtarmak için bir sene ayrı yaşamaya başlıcaz .

Doğru bir kara gibi geldi başta , sürekli kavga etmeye başladık o eve gelice gitsin gidince gelsin istiyorum.

Sanırım o da ben ne dersem yapan taraf oldu kovsam gidiyor gel desem geliyor.

İkimiz de araştırdık ben manipüle eden karakterim o ise bagımlı bir karakter .

Benim korkum bir sene uzun ya ayrılırsak o bana karar ne olursa olsun sağlıklı karar olacak diyor ama benim manipüle yönüm gene devreye girip durdurmak istiyor

Psikoloğa da gittim yok abi manipüle etmek benim karakterim olmuş .

Bana bir akıl verin lütfen

Namaza başlıcam ruhumu arındırmak için

Ama yalnız kalmaktan da deli gibi korkuyorum

Aranız da evliliğe ara verip daha sağlam başlayan var mı .

🙏
Hayatımda duyduğum en saçma şey

Hayatımda duyduğum en saçma şey
Ben de bunu bir umut sandım biliyor musun bugün aynanın önünde oturdum ne yapıyorsun dedim ne bırak bırak

Hayatta bu kadar duygusal degılım hatta çevredekiler sen çok soğuk kanlısın derlerdi 😅omg ejj kendime yapıyorum sanki adam benim kanımdan biri de kopamıyorum 15 sene önce tanımıyordum bile giden gitsin ne tutucam Almanya gibi bir yerde en son problemim geçim derdi çalışacağım baktım olmuyor ara verecem bakalım zaman ne gösterecek

Kendimi tırtıl gibi hissediyorum kelebek olana kadar bu gidiş gelişler boşluğa düşüp üzülüp aman defolsunlar gelecek

Bu konuyu açma cesaretinizi tebrik ediyorum. Herkes anlamayabilir evliliğe ara verme olayını. Ben de biraz sizden cesaret alarak biraz da size cesaret vermek için yazayım dedim. Çünkü biz de eşimle 1 sene evliliğe ara vermeye karar verdik. Ve şu anda bunu yaklaşık 1 aya yakındır uyguluyoruz (o ailesinin yanına gitti). Ancak sizin konunuzda ve yorumlarınızda yazdıklarınızı okudukça bizim sebeplerimiz ile sizinkiler oldukça farklı.

Birincisi bunu sizin eşiniz istemiş (size bağımlı olan eş bunu niye ister bilemedim) Bizde ise ben istedim. Eşime teklif ettim eşim de anlayışla karşıladı ve kabul etti.

Boşanma kısmına gelirsek, uzaktan tanıdığım bir pskolog “Hemen boşanmayı göze alamayan çiftler bir süre ayrı yaşamaya karar veriyorlar ve bu aslında bir yerde boşanmaya basamak gibi” demişti. Yani boşanma fikrine ve onsuz yaşamaya alışma süreci gibi ve böyle ayrı yaşama kararı alan çiftler genellikle sonunda boşanıyorlar demişti. Gerçi sonradan bir araya gelenine de rastladım ben.

Ben boşanmaktan korkmuyorum ama birincil arzum ondan boşanmak değil aslında çünkü biz birbirimizi seviyoruz ve ben canımı verecek kadar seviyorum. Yine de 1 yılın sonunda eğer eşim hayatında başka birine yer açmak isterse veya benimle devam etmek istemezse boşanırım.

Bizde de biraz monotonluk başladı (9 yıldır evliyiz). Bizim de aramızdaki kıvılcım kayboldu. Yine de birbirimizi seviyoruz canımlı cicimli konuşuyoruz, kavga yok ama tutku ve heyecan azaldı. Yine de eşimle 7/24 yan yana olmaktan yana bir sorunum yok, onun dağınık ve tembel biri olması dışında, ayrıca uyku ritimlerimiz ile sevdiğimiz, yediğimiz, yemediğimiz yemekler ve bazı hobilerimizin zıt olması dışında uyumluyuz. Farklılıklarımız zenginliğimiz.

Ancak bu da değil bana bu kararı aldıran. Bana bu kararı aldıran ailesinden bunalmış olmam. Ailesi evliliğimizin başından beri onlarla beraber yaşamamızı istiyor. Eşim de aileci. Bence bu boşanmak için bile yeterli sebep ama bu işi boşanmadan halletmek istiyorum en azından 1 sene bir kafamı toplayım istiyorum çünkü ben evlenirken başıma gelecekleri bilmeden evlendim. Neden 1 ay değil de 1 sene derseniz? Eğer fantezi için, hani birbirimizi özleyelim o kıvılcım yeniden canlansın diye olsaydı o zaman 1 ay da yeterdi ama yılın belli aylarında ailesi ile yaşıyoruz, ya onlar bize geliyorlar ya biz onlara. Dolayısıyla 1 ay yetmezdi. Bu ayrılık 1 seneyi kapsamalı ki ben gerçekten bir yalnız kalıp kafamı toplayım.

Bildiğim kadarıyla kararımızı ailesine henüz söyleyemedi. Yaklaşık 1 aydır ayrıyız. Zaten babası kolunu kırdı şimdi onun bahanesi ile ailesinin yanına taşındı. Ailesine doğrudan boşandık de dedim 1 yılın sonunda devam etmek istersek de yeniden barıştık deriz dedim ama artık ne söyler nasıl söyler bilmiyorum o vazifeyi de ona yıktım. 1 aydır kah özlüyorum, kah yalnızlık hissediyorum ama aşırı huzurlu ve rahatım. Oh be dünya varmış modundayım. Bu arada 1 yıllık süreçte arada bir yine görüşürüz yani birbirimizi özlediğimizde. Şimdi telefonda görüşüyoruz, mesajlaşıyoruz.

Bizim amacımız başkaları ile görüşmek değil, biz uzak mesafe ilişkisi yürüten sevgililer gibi olacağız, eğer ailesine boşandık demeyi becerirse ailelerden de gizli buluşuruz bu da ayrı bir heyecan ve fantezi katar belki.

Siz örnek istediniz diye kendi hikayemi anlattım çünkü evliliğe ara verme örnekleri pek sık karşılaşılan şeyler değil. Ancak gördüğünüz gibi sebepler ve belki de buna başlama ve sürdürme şeklimiz sizinkinden farklı.

Eğer siz ileride boşanma olur ya da başka şeyler olur diye korkuyorsanız 1 yıl değil de 3 ay deneyebilirsiniz belki eşinizle konuşup. O süreçte de çift terapisine başlarsınız.

Siz manipülasyoncu, eşiniz bağımlı. Sizin çok iyi anlaşan bir çift olmanız gerekmiyor mu? Mesela biz eşimle aslan burcuyuz. İkimiz de sözü geçen taraf olmak istiyoruz, yenişemiyoruz. Sizin birbirinizi tamamlıyor olmanız gerekmez mi. Anlamadım bu durumu

Bu konuyu açma cesaretinizi tebrik ediyorum. Herkes anlamayabilir evliliğe ara verme olayını. Ben de biraz sizden cesaret alarak biraz da size cesaret vermek için yazayım dedim. Çünkü biz de eşimle 1 sene evliliğe ara vermeye karar verdik. Ve şu anda bunu yaklaşık 1 aya yakındır uyguluyoruz (o ailesinin yanına gitti). Ancak sizin konunuzda ve yorumlarınızda yazdıklarınızı okudukça bizim sebeplerimiz ile sizinkiler oldukça farklı.

Birincisi bunu sizin eşiniz istemiş (size bağımlı olan eş bunu niye ister bilemedim) Bizde ise ben istedim. Eşime teklif ettim eşim de anlayışla karşıladı ve kabul etti.

Boşanma kısmına gelirsek, uzaktan tanıdığım bir pskolog “Hemen boşanmayı göze alamayan çiftler bir süre ayrı yaşamaya karar veriyorlar ve bu aslında bir yerde boşanmaya basamak gibi” demişti. Yani boşanma fikrine ve onsuz yaşamaya alışma süreci gibi ve böyle ayrı yaşama kararı alan çiftler genellikle sonunda boşanıyorlar demişti. Gerçi sonradan bir araya gelenine de rastladım ben.

Ben boşanmaktan korkmuyorum ama birincil arzum ondan boşanmak değil aslında çünkü biz birbirimizi seviyoruz ve ben canımı verecek kadar seviyorum. Yine de 1 yılın sonunda eğer eşim hayatında başka birine yer açmak isterse veya benimle devam etmek istemezse boşanırım.

Bizde de biraz monotonluk başladı (9 yıldır evliyiz). Bizim de aramızdaki kıvılcım kayboldu. Yine de birbirimizi seviyoruz canımlı cicimli konuşuyoruz, kavga yok ama tutku ve heyecan azaldı. Yine de eşimle 7/24 yan yana olmaktan yana bir sorunum yok, onun dağınık ve tembel biri olması dışında, ayrıca uyku ritimlerimiz ile sevdiğimiz, yediğimiz, yemediğimiz yemekler ve bazı hobilerimizin zıt olması dışında uyumluyuz. Farklılıklarımız zenginliğimiz.

Ancak bu da değil bana bu kararı aldıran. Bana bu kararı aldıran ailesinden bunalmış olmam. Ailesi evliliğimizin başından beri onlarla beraber yaşamamızı istiyor. Eşim de aileci. Bence bu boşanmak için bile yeterli sebep ama bu işi boşanmadan halletmek istiyorum en azından 1 sene bir kafamı toplayım istiyorum çünkü ben evlenirken başıma gelecekleri bilmeden evlendim. Neden 1 ay değil de 1 sene derseniz? Eğer fantezi için, hani birbirimizi özleyelim o kıvılcım yeniden canlansın diye olsaydı o zaman 1 ay da yeterdi ama yılın belli aylarında ailesi ile yaşıyoruz, ya onlar bize geliyorlar ya biz onlara. Dolayısıyla 1 ay yetmezdi. Bu ayrılık 1 seneyi kapsamalı ki ben gerçekten bir yalnız kalıp kafamı toplayım.

Bildiğim kadarıyla kararımızı ailesine henüz söyleyemedi. Yaklaşık 1 aydır ayrıyız. Zaten babası kolunu kırdı şimdi onun bahanesi ile ailesinin yanına taşındı. Ailesine doğrudan boşandık de dedim 1 yılın sonunda devam etmek istersek de yeniden barıştık deriz dedim ama artık ne söyler nasıl söyler bilmiyorum o vazifeyi de ona yıktım. 1 aydır kah özlüyorum, kah yalnızlık hissediyorum ama aşırı huzurlu ve rahatım. Oh be dünya varmış modundayım. Bu arada 1 yıllık süreçte arada bir yine görüşürüz yani birbirimizi özlediğimizde. Şimdi telefonda görüşüyoruz, mesajlaşıyoruz.

Bizim amacımız başkaları ile görüşmek değil, biz uzak mesafe ilişkisi yürüten sevgililer gibi olacağız, eğer ailesine boşandık demeyi becerirse ailelerden de gizli buluşuruz bu da ayrı bir heyecan ve fantezi katar belki.

Siz örnek istediniz diye kendi hikayemi anlattım çünkü evliliğe ara verme örnekleri pek sık karşılaşılan şeyler değil. Ancak gördüğünüz gibi sebepler ve belki de buna başlama ve sürdürme şeklimiz sizinkinden farklı.

Eğer siz ileride boşanma olur ya da başka şeyler olur diye korkuyorsanız 1 yıl değil de 3 ay deneyebilirsiniz belki eşinizle konuşup. O süreçte de çift terapisine başlarsınız.
Hatırladım seni .sen o kocayı kaptırırsın haberin olsun🤣🤣etrafımda senin kocadan bekar olsa ben kaparım şahsen🤣🤣.işin şakası bi yana yani etrafa bekarım desin vs bu çok gerçekçi bakış açısı değil.genelde erkekler ister bunu hayatlarında başkası vardır denemek ister.sizin durumda adam gerçekten aileci ve babası iyileşince evine döner.öyle bir sene kalmaz.

Arkadaşlar merhaba

Eşimle artık birbirimizi yıpratan bir evlilikten kurtarmak için bir sene ayrı yaşamaya başlıcaz .

Doğru bir kara gibi geldi başta , sürekli kavga etmeye başladık o eve gelice gitsin gidince gelsin istiyorum.

Sanırım o da ben ne dersem yapan taraf oldu kovsam gidiyor gel desem geliyor.

İkimiz de araştırdık ben manipüle eden karakterim o ise bagımlı bir karakter .

Benim korkum bir sene uzun ya ayrılırsak o bana karar ne olursa olsun sağlıklı karar olacak diyor ama benim manipüle yönüm gene devreye girip durdurmak istiyor

Psikoloğa da gittim yok abi manipüle etmek benim karakterim olmuş .

Bana bir akıl verin lütfen

Namaza başlıcam ruhumu arındırmak için

Ama yalnız kalmaktan da deli gibi korkuyorum

Aranız da evliliğe ara verip daha sağlam başlayan var mı .

🙏
İnsallah hakkinizda hayirlisi olsun bisey sorucam nasil arastirdinizda o bagimli siz manipule eden ciktiniz cok merak ettim kim vardi bu kaniya esimle bizde bi gidelim ya adam ne oldugunu kabul etmiyor da

Siz manipülasyoncu, eşiniz bağımlı. Sizin çok iyi anlaşan bir çift olmanız gerekmiyor mu? Mesela biz eşimle aslan burcuyuz. İkimiz de sözü geçen taraf olmak istiyoruz, yenişemiyoruz. Sizin birbirinizi tamamlıyor olmanız gerekmez mi. Anlamadım bu durumu
Aramız iyi ken biz tam dediğiniz gibiyiz arkadaş gibiydik

Kavgalarımızdan bunalmış

İnsallah hakkinizda hayirlisi olsun bisey sorucam nasil arastirdinizda o bagimli siz manipule eden ciktiniz cok merak ettim kim vardi bu kaniya esimle bizde bi gidelim ya adam ne oldugunu kabul etmiyor da
Videolar izledik beraber YouTube da adamın yani videoda ki psikoloğun anlattıkları bana ve ona uyuyor üç tip insan belirlemiş ben A olan tarafım

Sanırım birazda küçükken annemin babama hep kendini ezdirmesi kavga edip dövmesi beni böyle dominatlaştırdı ben kendimin farkındayım düzeltecek ama kendim için

Dedim ki benim kocam bunu bana yapamıcak izin vermicem asla kendimi ezdirmicem sonra bir bakmışım annem gibi olmaktan korkan ben babam olmuşum

Benim pis huyum hiç alttan almam özür dilediğim oldu elbette geri çağırdığım ama ona hep eee ben gene de haklıydım diyorum

Ama lanet olsun haklıyım ya onun küçük kardeşi anneme laf attı kıyameti kopardım ben onun annesini yani kaynanamı ölünce yıkadım yaşarken saygısızlık etmedim o benle yaşadığı geçmiş bir problemi annemden çıkartmaya çalıştı

Ben suçlu oldum neymiş o depresyondaymış neden alttan almamışım almam gene olsa gene yaparım depresyonda diye kimse bir başkasına saldıramaz ama işte neyse

Çok acayip bir konu. Ne diyeceğimi bilemedim. Sırf bildirim gelsin konunun gelişmelerini takip edeyim diye yazıyorum😄

Çok sagol deneyimini paylaştığın için

Ben bunu yapmam uzak mesafe ilişkisi bana göre değil ayrıyız buluşup seks falan yapmam

Çünkü o bir umuttur o kişiyle bitmişse sebebi vardır

Ben eşim bana teklif etse ayrılalım sevgili gibi takılalım olmaz derdim ne malum başkasını bulana kadar benle ihtiyaç gidermedigi sonuçta o istedi ayrılmayı veya ara vermeyi ikisi aynı onu anladım bugün kk kadınları sağ olsunlar kendime geldim

X