Evlilikte ara vermek

Evi vardı zaten kiraya veriyorduk bir oda diye biz oturmadık kiradaydı arkadaşına kiralamıştı o çıkacak bu geçecek

Plan proje bana göre değil di hiç bir zaman parçalar kafam da yerine oturuyor bana öyle bir anlattiki evliliği kurtarmak için çabalıyor gibi geldi

evliliği kurtarmak amacında olan adam birbirimize dürüst olalım minvalinde birşey söylemişti sanırım onu der mi?

O söyledi ben kırıyorum git diyorum sonra gel diyorum ama bir yerden sonra tekrar devam edilmeli öyle değil mi

Hep küs kalamayız ki ben öyle düşündüm hatalı olunca ilk adımı hep ben attım özür diledim ama o da aynı o hatalı olunca o özür diler

Konu ne ara döndü dolaştı bana girdi kafam kaldırmıyor

İşteyim konsantre olamıyorum ne yemek ne su kahve sigara resmen toksit bir hayat bitsin ya bitsin

eşiniz söyledi yani ve sizde evet öyle diye kabullendiniz.
tekrar söylüyorum bu evliliğin manipülatörü siz değilsiniz.
1 sene ayrı yaşamayı kabullendirebilen insan ağır manipülatördür.
yukarıda okudum evide hazırmış. ben olsam evine taşındığında boşanma davasını açarım. bütün planları elinde patlasın.

eşiniz söyledi yani ve sizde evet öyle diye kabullendiniz.
tekrar söylüyorum bu evliliğin manipülatörü siz değilsiniz.
1 sene ayrı yaşamayı kabullendirebilen insan ağır manipülatördür.
yukarıda okudum evide hazırmış. ben olsam evine taşındığında boşanma davasını açarım. bütün planları elinde patlasın.
Aynen plan yapma sırası ben de

Evi vardı zaten kiraya veriyorduk bir oda diye biz oturmadık kiradaydı arkadaşına kiralamıştı o çıkacak bu geçecek

Plan proje bana göre değil di hiç bir zaman parçalar kafam da yerine oturuyor bana öyle bir anlattiki evliliği kurtarmak için çabalıyor gibi geldi
Belki kurtarmak istiyor diyebilirdik ama hayatınıza birileri girerse dürüst olmayı teklif etmesi, yalnız yaşayacağı dönemde yeni ilişkilere açık olduğunu avaz avaz bağırıyor Madamgazel, halihazırda hayatında biri yoktur belki, belki de var ama çok iyi gizledi bunun cevabını evi ayırdıktan bir süre sonra bulacaksınız nasılsa.
Ama bu süre zarfında aynen dediğiniz gibi terapi alın, bir arkadaş yazmıştı kullanıcı adı aklımda değil şu an affetsin🙏 çok güzel yazmıştı, kendinizi iyileştirmekten ziyade bulmak kendinizi yeniden keşfetmek için terapi alın diye.

Bu sözleri söylemekte acele ediyorum belki, her şey henüz yaşanıyorken tuhaf kaçıyordur ama hayat insanı her şeye alıştırıyor ölüme bile, ayrılığa da alışırsınız belki size de çok iyi gelecek, ki inşallah iyi gelir mutlu ve huzurlu bir hayatınız olur🙏

Ara vermek bazı ilişkilere yararken bazı ilişkileri tamamen bitirir.

Ben mesela zaman zaman araya ihtiyaç duyan bir insanım. Bana çok iyi geliyor.

Evliliğimde ara verelim kararıyla değil ama bir zorunlu 1 sene, bir de boşanma kararına yönelik 4 ay gibi bir ara yaşadım. Özgür ruhlu bir insan olduğum için çok iyiydi benim için. Ama kocam da kocamcılara yaramaz :)

Bir de çocuk yoktu bende. Bence cocuklu insanlar için 1 sene çok büyük bir ara olur. Faydadan çok zarar getirir.

İlle de böyle bir deneme istiyorsanız 2 ay yeterli.. Insan 2 ayda ne ne değildir tartar merak etmeyin.

Hakkınızda hayırlısı olsun.

Belki kurtarmak istiyor diyebilirdik ama hayatınıza birileri girerse dürüst olmayı teklif etmesi, yalnız yaşayacağı dönemde yeni ilişkilere açık olduğunu avaz avaz bağırıyor Madamgazel, halihazırda hayatında biri yoktur belki, belki de var ama çok iyi gizledi bunun cevabını evi ayırdıktan bir süre sonra bulacaksınız nasılsa.
Ama bu süre zarfında aynen dediğiniz gibi terapi alın, bir arkadaş yazmıştı kullanıcı adı aklımda değil şu an affetsin🙏 çok güzel yazmıştı, kendinizi iyileştirmekten ziyade bulmak kendinizi yeniden keşfetmek için terapi alın diye.

Bu sözleri söylemekte acele ediyorum belki, her şey henüz yaşanıyorken tuhaf kaçıyordur ama hayat insanı her şeye alıştırıyor ölüme bile, ayrılığa da alışırsınız belki size de çok iyi gelecek, ki inşallah iyi gelir mutlu ve huzurlu bir hayatınız olur🙏
Çok teşekkür ederim çok korkmuştum cesaret geldi kendimi bulmam lazım üstümde ölü toprağı var gibi halsiz motivesiz bir haldeyim bastırmadan Yaşayacağım sonrası Allah Kerim neyse o 👍☺️

Çok teşekkür ederim çok korkmuştum cesaret geldi kendimi bulmam lazım üstümde ölü toprağı var gibi halsiz motivesiz bir haldeyim bastırmadan Yaşayacağım sonrası Allah Kerim neyse o 👍☺️
Biz her zaman buradayız, bazen söyleyeceklerimizi dik ve sivri dille de söylesek birbirimize destek olmayı da biliriz.
Her şey düzelecek elbette, su akar yolunu bulur siz de bulacaksınız ☺️

Arkadaşlar merhaba

Eşimle artık birbirimizi yıpratan bir evlilikten kurtarmak için bir sene ayrı yaşamaya başlıcaz .

Doğru bir kara gibi geldi başta , sürekli kavga etmeye başladık o eve gelice gitsin gidince gelsin istiyorum.

Sanırım o da ben ne dersem yapan taraf oldu kovsam gidiyor gel desem geliyor.

İkimiz de araştırdık ben manipüle eden karakterim o ise bagımlı bir karakter .

Benim korkum bir sene uzun ya ayrılırsak o bana karar ne olursa olsun sağlıklı karar olacak diyor ama benim manipüle yönüm gene devreye girip durdurmak istiyor

Psikoloğa da gittim yok abi manipüle etmek benim karakterim olmuş .

Bana bir akıl verin lütfen

Namaza başlıcam ruhumu arındırmak için

Ama yalnız kalmaktan da deli gibi korkuyorum

Aranız da evliliğe ara verip daha sağlam başlayan var mı .

Arkadaşlar merhaba

Eşimle artık birbirimizi yıpratan bir evlilikten kurtarmak için bir sene ayrı yaşamaya başlıcaz .

Doğru bir kara gibi geldi başta , sürekli kavga etmeye başladık o eve gelice gitsin gidince gelsin istiyorum.

Benim korkum bir sene uzun ya ayrılırsak o bana karar ne olursa olsun sağlıklı karar olacak diyor ama benim manipüle yönüm gene devreye girip durdurmak istiyor

🙏
Bazen yara bandı gibi çekip atmak gerek

Ben de bunu cevabını arıyorum her işimi hallettiği için mi tutuyorum yoksa seviyor muyum

Evlilik zaten belli bir zaman geçince monoton oluyor

Ama ben sevgiye aşka çok önem veriyorum

Severek evlendik sanki o sevgi bitti göreve dönüştü

Ben o sevgiyi arıyorum

Sizin durumunuz bana bir örnek oldu daha sağlam olmak için

Teşekkürler

Ya bence daha güzel evliliğin monoton hali. her şey rayına oturmuş herkes üstüne düşeni yapıyor. Konfor alanı denen şeye erişmiş gibi hissediyorum ben. Sürekli ilişki için çaba mı göstermeliyiz, zorluk mu yaşamalıyız? Ne biliyim bana artık olgunlaşmış bir ilişki ayakları yere basan bir şeymiş gibi geliyor sizin şikayet ettiğiniz durum.
ne kadarlık evlisiniz?

Beni cok sasirttiniz siz akli basinda bir uyesiniz, kendinize gelin. Esiniz manipülasyonun kitabini yazmis, imza gunu duzenliyor. Manipülasyon boyle bisey biliyor musunuz? Karsinizdaki kisi, sizi mantikli olmayan biseye inandiriyor.

1 sene ayri yaşayıp kendi duzenini kuracak hemde hic basi agrimadan. Isyan eden, hakkini arayan, tartisan esi olmadan. 1 sene sonunda sizin esameniz okunmaz onun gönlünde, iş bir imzaya bakacak . Yeni birisini de bulur. Burada cok konu okudum ama esiniz gibi profesyonelini gormedim. Ustad gelsin ders versin bizlere

Beni cok sasirttiniz siz akli basinda bir uyesiniz, kendinize gelin. Esiniz manipülasyonun kitabini yazmis, imza gunu duzenliyor. Manipülasyon boyle bisey biliyor musunuz? Karsinizdaki kisi, sizi mantikli olmayan biseye inandiriyor.

1 sene ayri yaşayıp kendi duzenini kuracak hemde hic basi agrimadan. Isyan eden, hakkini arayan, tartisan esi olmadan. 1 sene sonunda sizin esameniz okunmaz onun gönlünde, iş bir imzaya bakacak . Yeni birisini de bulur. Burada cok konu okudum ama esiniz gibi profesyonelini gormedim. Ustad gelsin ders versin bizlere
Yok ben farkındayım zaten avukatla görüştüm

Bitti uzatmaya mana gerek yok

Arkadaşlar merhaba

🙏
Nasıl olacak ki o ailelere ne diyeceksiniz mesela evleri ayırırken

Nasıl olacak ki o ailelere ne diyeceksiniz mesela evleri ayırırken
Ayırdık bile

Ailesine ara verdik karımı rahat bırakın soru sormayın falan demiş

Ben benimkilere ayrılacak dedim bir sene onun keyfini mi bekleyeceğim

Ben her şeyden önce bir kadın bir bireyim o kararını verdi ben bir adım öne götürdüm

Boşanmak istiyorum dedim okay dedi

Soğuk kanlı ve güçlü duruşu sinirimi bozuyor

Ay adamın manipülasyon yapıyorsun dediği de muhtemelen kadının üstüne attığı sorumluluk ve görevlerle aile adına karar vermesidir yani. Kadın kimle ne zaman görüşülecek, tatile giderken yanımıza neler alınacak, bugün ne pisecek, ailelere ne alınacak, kimler aranacak falan evin tüm beyin yükünü üstüne alıyor, çocukla ilgili her şeye koştuğu için haliyle kararları da kendi alıyor diye kadına baskın despot falan deniyor. Paşalar da malak gibi yatıp hiçbir şey düşünmeden hayatlarına devam ediyorlar sonra da sen beni manipüle ediyorsun🤨

X