Evlilikte ara vermek

Bu karar evliliğinizi iyiye götürecek bir karar değil..Şöyle soyliyeyim 1.5 yıldır eşimle iş dolayısı ile farklı şehirlerde yaşıyoruz..Ben ailemle ve çocuklarımla..Ayda sadece birkac gun gorusebiliyoruz .Bizim genel olarak zaten sorunlu bir evliliğimiz vardı ama ben hep idare ediyordum ve çok sevdiğimi sandığımdan sineye çekip bir de kendimi kusurlu buluyordum..Maddi manevi sorumluluklarim fazlaydı..Yani aslında eşim varken de yok gibiydi ben görmek istemiyordum..Bu ayrı yaşama sürecinde baktım ki zaten benim hayatim degismedi neden ben tek basina bir evliligi yurutuyorum ve adamin da islerini kolaylastiriyorum..Bosaniyoruz simdi..Bu demek degil ki ben birisini buldum da ondan ayriliyorum.Sadece degersiz oldugumu ayri kaldigimiz surede cok daha iyi anladim..

Burda yazardım boşan diye olmuyorsa zorlama diye insan başa gelmeyince anlamıyor

15 sene kolay değil
15 seneden sonra 1 yıl ara verince işler daha kötü olur bence. Siz istemeseniz bile bunun sonu her şekilde ayrılık maalesef. Terapi deneyin derim, sonrasinda belki kısa süreli bir ayri kalma olabilir. 1 yıl çok çok uzun

Hem çok saçma gelip hem çok mantıklı geliyor ikna olucam bak yapmayın annem böyle seyler ayrıca kocamla 1 sene ayrı kalabiliyorsam ayrı yaşarım zaten bidaha ne koca derdi cekicem

Bana manipulatif olan esiniz gibi geldi. Sizi bile manipulatif oldugunuza inandirip ayri yasamaya ikna etmis. Sucu da hep bende ariyor demissiniz. Resmen manipule edilen sizsiniz.

Bunu yazmaya gelmistim. Suclu oldugunuza sizi o kadar inandirmis ki yok namaza baslayacagim,yok ruhumu arindiracagim. Gitsin esiniz ruhunu arindirsin. Oyle olmaz boyle olur deyip direkt bosayin.

Manipülasyon derken... Ne yapıyorsunuz mesela da manipüle etmiş oluyorsunuz? Bu teşhisleri kendiniz mi koydunuz? Çocuğunuz var mı? Nerede yaşıyorsunuz? Bunlar da önemli ayrıntılar.

Ben nedense sizin manipüle edildiğinizi düşünüyorum. 1 sene fikri kimden çıktı bu arada? Neden 1 sene?

Ne yapıyorsunuz mesela nasıl manipule ediyorsunuz? Bu ayrı kalma fikrini o sizi suçlu hissettirip kabul ettirmiş gibime de gelmedi değil. O nasıl siz nasılsınız ilişkide, ayrıntı lazım
aynı anda aynı şeyi yazmışız bacım. Bana bu hiç mantıklı gelmedi. Sen hiç manipülasyoncu birinin bunu kabul ettiğini gördün mü? Yıllaaaatca terapi alıyorlar da sonunda biraz biraz kabul ediyorlar. Bilemedim yani

Bu teklifi eşiniz mi verdi,erkeğin böyle bir teklif ile gelmesi çok hesapçı..muhtemelen bir bakayım bekar hayat nasıl biraz sorumluluklardan uzak kafa dinleyeyim diyecek gününü gün edecek siz çocuklarla tek başınıza mücadele edeceksiniz,tam bir ayrılık olmadığı için tamamen özgür de olamayacaksınız arada sizi yoklayacak ne yaptın falan diye kesinlikle kabul etmeyin ya tamamen biter diyin arayı kabul etmeyin sakın,mahallenin akıllısı sanıyor kendini galiba

Bu surecte cıft terapıstıne baslamalısınız ayrı yasamaya baslamadan once. Çünkü terapıst evlılıkte ayrı evlerde yasamanın daha cok sorun yarattığını bırlıkte yasanması gerektıgını soyluyor kendı kendınıze bence boyle bır karar almayın 1 ay uzak kalın 1 hafta kalın ama kafa dınlemek kendınızı dınlemek ıcın yanı 1 ayda bıle ınsan alısıyor zaten ya riskli bir durum 1 yıl ayrı kalmak

Eşimle artık birbirimizi yıpratan bir evlilikten kurtarmak için bir sene ayrı yaşamaya başlıcaz .
Madamgazel size bir cümle içinde 2 soru soracağım, 1 yıllık süreyi eşiniz mi belirledi ve yaşadığınız ülkede çiftler kaç yıl ayrı yaşarsa boşanma sebebi sayılıp direkt boşanma gerçekleşebiliyor?

Bence bu evlilik bitmiş ben zorla itekliyorum

bencede.
adam terapi istemiyor düzeltmek için çaba göstermeye bile gerek duymuyor.
yani neden boşanalım demiyor şu anda bunu anlamadım. böyle bir konuşma geçti siz olmaz mı dediniz? zorla itekliyorumdan kastınız ne?

Eşim seçti ve evet onu da biliyorum onu da söyledim ama sanırım onun istediği bu gitmek istiyor ben de tutmıcam 15 sene denedik ha mutlu olduğumuz zamanlar yokmuydu vardı ama hepsi silindi bana bu evlilik için çabalayan sadece kendisinin olduğunu söyledi

Parçalar kafamda oturuyor adam kafada bitirmiş dostça ayrılmak istiyor

Ama yanlış yöntem uzatmaya gerek yok

Bitecekse bitsin ben bir umut için beklemicem

Bakacak dışarda benden beteri var iyi kötü gene çocuklarımın annesi diyip dönecek

Veya bakacak dışarda benden daha iyisi var gelmicek ben geleceğimi bir adamın seçimine bırakmama kararı aldım

Hatam var yok değil asla ben masumum demem bende kırdım oda kırdı parçalarla yaşamaktansa en dibe batıp en üste çıkarım

Zor olacak ama başaracam

Potansiyelime güveniyorum

Bende sandım beni seviyor ara vermek istiyor

Ne safım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…