Evlilikte ara vermek

Benim korkum da o ama onu da zehirlemek istemiyorum çok egoistçe olur

Başkası olmadan ayrı evlerde bir süre kafamızı dinlememiz

Eğer başkası gibi bir olay olursa o da ben de dürüst olacakmışız çünkü o zaman aşk ve sevgi gerçekten bitmiş olacak demekmiş

Çok zor ya kendimi zor tutuyorum boşver demek için ama o kararlı ben de saygı duyuyorum
Nasıl yanı kararlı.. Bir kaç gün uzak kalırsın ama 1 sene çok fazla yani ve çok mantıksız başkası olmasın ,yemesin sizi erkekler biraz çapkındır malum mağdur ayağına sizde empati kuruyorsunuz falan manipülatör siz değil,
manipüle edilen siz gibi duruyorsunuz buradan bakınca..

Benim korkum da o ama onu da zehirlemek istemiyorum çok egoistçe olur

Başkası olmadan ayrı evlerde bir süre kafamızı dinlememiz

Eğer başkası gibi bir olay olursa o da ben de dürüst olacakmışız çünkü o zaman aşk ve sevgi gerçekten bitmiş olacak demekmiş

Çok zor ya kendimi zor tutuyorum boşver demek için ama o kararlı ben de saygı duyuyorum
Adam direk bosanalım diyemiyor,kaçışı böyle bulmuş

Arkadaşlar merhaba

Eşimle artık birbirimizi yıpratan bir evlilikten kurtarmak için bir sene ayrı yaşamaya başlıcaz .

Doğru bir kara gibi geldi başta , sürekli kavga etmeye başladık o eve gelice gitsin gidince gelsin istiyorum.

Sanırım o da ben ne dersem yapan taraf oldu kovsam gidiyor gel desem geliyor.

İkimiz de araştırdık ben manipüle eden karakterim o ise bagımlı bir karakter .

Benim korkum bir sene uzun ya ayrılırsak o bana karar ne olursa olsun sağlıklı karar olacak diyor ama benim manipüle yönüm gene devreye girip durdurmak istiyor

Psikoloğa da gittim yok abi manipüle etmek benim karakterim olmuş .

Bana bir akıl verin lütfen

Namaza başlıcam ruhumu arındırmak için

Ama yalnız kalmaktan da deli gibi korkuyorum

Aranız da evliliğe ara verip daha sağlam başlayan var mı .

🙏
1 yıl bence çok uzun. Biz de geçen sene yaşadığımız sorunları halledemedik. Hem mahkemeye gittik hem de mahkemenin bize sunduğu arada kendimize baktık. 2-3 ay süre verdik birbirimize. Mahkemeye tekrar gidip boşanmanın gerçekleşecegi gün devam etme kararı aldık. Sonrasında oturup kağıt kalemle bu işi nasıl toparlariz ona baktık. Şimdi elhamdülillah iyiyiz. İkimizde birbimizden ne beklediğimizi biliyoruz. Ayrılık faslı iyi geldi bize. 9. yıla girdik böylelikle. Her ilişkinin dinamikleri farklı elbette. Ayrılık her iliskiye iyi gelmeyebilir. Ya da sonucu evliliğe devam etme kararıyla sonuçlanmayabilir. Bu süreçte psikolojik destek almak çok iyi olmuştu. İnşallah ikiniz için de hakkınızda hayırlısı olsun.
Bu arada manipülatif tarafınızı fark edip bunu değiştirmeye çalışmanız dahi büyük bir erdem düşünce biçimlerinizi aklınızdan geçenleri not almak destekleyebilir bu süreci. Tabiki en doğrusunu psikolojik destek alacağınız uzman bilir.💖

Arkadaşlar merhaba

Eşimle artık birbirimizi yıpratan bir evlilikten kurtarmak için bir sene ayrı yaşamaya başlıcaz .

Doğru bir kara gibi geldi başta , sürekli kavga etmeye başladık o eve gelice gitsin gidince gelsin istiyorum.

Sanırım o da ben ne dersem yapan taraf oldu kovsam gidiyor gel desem geliyor.

İkimiz de araştırdık ben manipüle eden karakterim o ise bagımlı bir karakter .

Benim korkum bir sene uzun ya ayrılırsak o bana karar ne olursa olsun sağlıklı karar olacak diyor ama benim manipüle yönüm gene devreye girip durdurmak istiyor

Psikoloğa da gittim yok abi manipüle etmek benim karakterim olmuş .

Bana bir akıl verin lütfen

Namaza başlıcam ruhumu arındırmak için

Ama yalnız kalmaktan da deli gibi korkuyorum

Aranız da evliliğe ara verip daha sağlam başlayan var mı .

🙏
Manipulasyoncu bir karakteriniz varsa kusura bakmayın eşiniz de nefes almak zorunda.karaei verip sonra da vazgeciyorsunuz. Ha bana kalırsa saçma bir yöntem ayrı yaşamak. Her anlamda. Eşe karşı sorumlu muyum değil miyim karmaşası yaşatır insanda.

İnsan 1 senede ölüme bile alışıyor. 1 senelik aradan sonra tekrar devam etmeniz mucizeden farksız olur. Hadi 1 ay olsa bi nebze anlarım da 1 sene aşırı saçma bir süre. Sorunlar böyle çözülmez bence. Ayrıca ise yarasa bile ozlediginiz icin birbirinize dönmüş olacaksınız,sorunları cozdugunuz için değil.

Maşallah ne kadar kendini bilen, kendini gözlemlemis birisi diye okumaya başladım. Muhtemelen ailenizden öğrendiniz bu manipülasyon durumunu diye düşündüm ama yazdığınız yorumlar, tavrınız tüm fikrimi değiştirdi. Bence siz sadece türkiyedeki çoğu kadin gibi yuvayı kuran konumunda, mecburen ilişkinin zihinsel tüm işlerini yüklenen, baskın karakterisiniz. Eşiniz de işine geldiği için verilen role uyan kişi. Bana ilişkiniz hiç sandığınız gibi gelmedi gerçekten çok çok iyi bir aile terapistine gitmeyi düşünür müsünüz? Çok iyi gözü olan birisi problemi daha iyi tartacaktir.

Diğer konuya gelirsek, uzun süredir eşimle farkli şehirlerde çalışıyorduk ve gerçekten eşimi çok sevsem de yalnız yaşamak, tek kişilik kararlar almak falan çok rahat. Bu durum uzun sürmesin diye birimiz istifa etmek zorunda kaldık çünkü insan ister istemez rahata çok çabuk alışıyor. Ben 1 senelik ayrılık fikrini çok kötü buldum bu yüzden.

Çalıştığım için yazamıyorum ama fırsat buldukça
Manipulasyoncu bir karakteriniz varsa kusura bakmayın eşiniz de nefes almak zorunda.karaei verip sonra da vazgeciyorsunuz. Ha bana kalırsa saçma bir yöntem ayrı yaşamak. Her anlamda. Eşe karşı sorumlu muyum değil miyim karmaşası yaşatır insanda.
haklısınız o verdi kararı neden Se benim de hafiflememe sebeb oldu onu kırdıktan sonra vijdan azabı çekiyorum

bazı ilişkilere biraz ayrılık iyi gelebiliyor ama maksimum 3 hafta falan bence.
1 sene çok uzun. 1 sene boyunca hayatımda o kişi olmadan yaşıyorsam ömrümün sonuna kadar yaşarım
üstelik bunu karşı taraf teklif etmiş size ve bir başkası olursa dürüst olalım falan demiş
bunu kabul etmek çok gurursuzca değil mi? bunu sevgilimiz bile teklif etse s..git hadi ordan alemin akıllısı sen misin der yol veririz
kocaya neden yol verilmiyor ?

Maşallah ne kadar kendini bilen, kendini gözlemlemis birisi diye okumaya başladım. Muhtemelen ailenizden öğrendiniz bu manipülasyon durumunu diye düşündüm ama yazdığınız yorumlar, tavrınız tüm fikrimi değiştirdi. Bence siz sadece türkiyedeki çoğu kadin gibi yuvayı kuran konumunda, mecburen ilişkinin zihinsel tüm işlerini yüklenen, baskın karakterisiniz. Eşiniz de işine geldiği için verilen role uyan kişi. Bana ilişkiniz hiç sandığınız gibi gelmedi gerçekten çok çok iyi bir aile terapistine gitmeyi düşünür müsünüz? Çok iyi gözü olan birisi problemi daha iyi tartacaktir.

Diğer konuya gelirsek, uzun süredir eşimle farkli şehirlerde çalışıyorduk ve gerçekten eşimi çok sevsem de yalnız yaşamak, tek kişilik kararlar almak falan çok rahat. Bu durum uzun sürmesin diye birimiz istifa etmek zorunda kaldık çünkü insan ister istemez rahata çok çabuk alışıyor. Ben 1 senelik ayrılık fikrini çok kötü buldum bu yüzden.
Gözlemlemeniz tüylerimi diken diken etti okadar haksınız ki

Ben babama benzemişim en sevmediğim karaktere dönüşmüşüm anneme ne yaptıysa eşime yapmışım

Zamanında ondan nefret etmemin sebebi annemi bastırması ve manipüle etmesi ben de ona benzedim ama yenicem terapiste gidicem çok çabuk bıraktım terapisti üstelik bu konuları bile konuşmadan başka konularla başlamıştı acele gitmeyelim diye ama ben bıraktım üstelik aradılar beni ben bahaneler buldum kaçtım belkide doğruları duymak işime gelmedi

bazı ilişkilere biraz ayrılık iyi gelebiliyor ama maksimum 3 hafta falan bence.
1 sene çok uzun. 1 sene boyunca hayatımda o kişi olmadan yaşıyorsam ömrümün sonuna kadar yaşarım
üstelik bunu karşı taraf teklif etmiş size ve bir başkası olursa dürüst olalım falan demiş
bunu kabul etmek çok gurursuzca değil mi? bunu sevgilimiz bile teklif etse s..git hadi ordan alemin akıllısı sen misin der yol veririz
kocaya neden yol verilmiyor ?
Ben bu yönden bakmadım ben kendimi suçladım onu boğdum nefes almasına izin ver dedim ama doğru bir sene sonra belki ben bile istemem

X