Evlilikle ilgili düşüncelerinize ihtiyacim var

Ama kesinlikle eklemek istediğim bişi var,aşik değilseniz asla evlenmeyinn yukardakiler bile işe yaramaz ozaman hahaha

Evlenmek her genç kızın hayalidir. Başkalarının hayatlarına bakıp da bu hayalinden vazgeçmemeni öneririm. Evlilik çok güzel birşey. Eşimle birbirimizi çok seviyoruz ve de çok mutluyuz. Herkes kendi hayatına göre yorum yapacaktır canım. Sen bunu yaşamadan bilemezsin. Her evlilikte tatsızlıkların olabileceğini bil. Sevgi herşeyin üstesinden gelir. Evliliğin daim olması sadece sevgiye değil tabiki saygıya da bağlı. Evliliğin süresince saygından taviz vermezsen ve evleneceğin insan da vermezse çok mutlu olursun. Sana tavsiyem evlen ama her zaman anlayışlı, sevecen, sabırlı, şefkatli bir eş olmaya çalış... Karşılıklı anlayış ve özverinin olması şart canım. Taraflardan biri sinirlendiğinde diğeri alttan almayı bilmeli. Evliliğin özü saygı ve de sevgidir...

Son düzenleme:
Bazen haklı olmakla o kadar çok uğraşırız ki, mutluluğumuzu arka plana atarız; hatta kendimizi ve eşimizi mutsuz ederiz. Her tartışma öncesinde bu soruyu kendimize sorarsak, haklı olmak uğruna yaptığımız pek çok gereksiz-önemsiz tartışmayı engelleyebiliriz.

Çok güzel bir konuya değinmişsin canım... Ben çoğunlukla bu sorunu aşabiliyorum. Haklı da olsam uzun tartışmalara girmem. Onu kırdığımda aslında kendimi de kırmış oluyorum. Ondan daha fazla üzülüyor ve bütün günü kendime zindan ediyorum. Onun bana kırgın ve üzgün bakan gözlerini görmektense haksız olmayı kabullenirim...

herksin yaşam tarzı yaşam koşulları farklı bence
kimseyi kendine örnek alma kendi dogrularını kur ve onları yaşa
benim çok yakın ve tek arkadaşımın kötü bir evliligi var
ve bende bende böle olacam demiyorum
belki ondan daha kötü olacam ama bilemeyiz

bende yakında evlenecem 26.10.2008 de
beni nelerin bekledigini bilmiyorum ama cesaretim var
çünkü sevdigim insan bana cesaret ve güven veriyor

eğer evlenirken ya çevremdeki evlilikler gibi olursa? diye düşünürsen öyle olur .kendini mutluluğuna ver canım!ve eğer gerçekten sevip seviliyorsan evlen gitsin!

:eek:MERHABA HERKESE
CİDDİ Bİ İLİŞKİM VAR EVLENMEYİ DÜŞÜNÜYORUM AMA AKLIM KARIŞIK SÜREKLİ ÇEVREMDE EVLENDİKTEN Bİ SÜRE SONRA PİŞMAN OLAN ARKADAŞLARIM VEYA YAKIN AKRABALRIMIN EVLİLİKLERİNİ GÖRÜNCE ÜZÜLÜYORUM ACABA BU Bİ HAYAT STANDARTIMI DER OLDUM. TABİ HERKESİN EVLİLİĞİ BÖLE OLMAZ. AMA GENELDE BUNLARA RASTLIYORUM KİME SORSAM NE VAR EVLENCEK DİO SİZİNDE DÜŞÜNCELERİNİZİ ALMAK İSTİYORUM ÖZELLİKLE ERKEKLER HAKKKINDA OLANLARI YANİ ÇOĞU İNSAN ŞUNU DİYOR. ERKEKLERİN TÜRLÜ TÜRLÜ HUYLARI ÇIKIYO EVLENDKTEN SONRA Bİ EVİN İÇİNDE OLMADAN KİMSE KİMSEYİ TANIYAMZ DİYOLAR.
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUMM​
:1hug:a.s.

:eek:
uatnmadan en başta cinsellik konuş neler ister beklentileri neler diye belkide sevmediğin bir beklentisi vardır
bilgisaray bağımlısı mı nasıl yani .....benim evlilik bu yüzden bitti ben bitirdim
babası annasiyle evlimi hala
babası nasıl biri ......malasef oğlan babayı örnek alıyor.....
güzel bir işi maaşı nasıl.....
ve sen onla sevgi dışında nasıl anlaşıyorsun ortak yönleriniz var mı
bu çok önemli.....
sana davranışları nasıl kıskanc öfkeli çok mu sinirli buna bak
sevgisi nasıl buna bak.....

bunları bir bak iyi ise hepsi mutluklar dilerim canım
konuş ama hepsini
sakın sakın evlenince değişir deme yada değiştirim deme
daha beter oluyolar....kaydirigubbakcemile2
tatlım üzülmeni istemem

bende yeni evlenenlerdenim..evlilik bekarlıkdan çok farkli sorumluluklar getiriyor.kafana buyruk hareket edemiyorsun sorumlu ve sana sorumlu biri var artık hayatımızda..sadece iyi şekilde çözersen huylarını ona görede davranış gösterirsin.evlilik karşındakini anlaman ve kendini doğru anlatabilmektir..:eek:

ben de etrafımdakilere bakıp evlilikten korkanlardanım
sevgilime söylediğim de hep flört takılırz diyorkaydirigubbakcemile2
ben de ilerde " acaba ilgisz olur mu , hep işi mi tercih eder , şimdi nazımı cekiyor o zaman da cekebilir mi , acaba babasına benzer mi -babası fazlaca ilgisz de - die düşünmekten hem onu hem de kendımı sıkıyorumm :çok üzgünüm:
hem onunla olmak istıyorum hem de korkuyorumm:çok üzgünüm:
biliyorum hiç bi evlilik sorunsz olmaz ama ...:1no2:
inşallah sen doğru karar verırsın

X