Evlilikle ilgili düşüncelerinize ihtiyacim var

sevda_yakar

aşkımmmmmmmm
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2008
512
5
35
:eek:MERHABA HERKESE
CİDDİ Bİ İLİŞKİM VAR EVLENMEYİ DÜŞÜNÜYORUM AMA AKLIM KARIŞIK SÜREKLİ ÇEVREMDE EVLENDİKTEN Bİ SÜRE SONRA PİŞMAN OLAN ARKADAŞLARIM VEYA YAKIN AKRABALRIMIN EVLİLİKLERİNİ GÖRÜNCE ÜZÜLÜYORUM ACABA BU Bİ HAYAT STANDARTIMI DER OLDUM. TABİ HERKESİN EVLİLİĞİ BÖLE OLMAZ. AMA GENELDE BUNLARA RASTLIYORUM KİME SORSAM NE VAR EVLENCEK DİO SİZİNDE DÜŞÜNCELERİNİZİ ALMAK İSTİYORUM ÖZELLİKLE ERKEKLER HAKKKINDA OLANLARI YANİ ÇOĞU İNSAN ŞUNU DİYOR. ERKEKLERİN TÜRLÜ TÜRLÜ HUYLARI ÇIKIYO EVLENDKTEN SONRA Bİ EVİN İÇİNDE OLMADAN KİMSE KİMSEYİ TANIYAMZ DİYOLAR.
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUMM​
:1hug:a.s.

valla canım aynen öyle...ben de zaten bekarken bunları duyup görüyordum, üstelik benim annem babam ayrı...eşim çok iyi ve çok seviyorum onu ama buna rağmen bile neden evlendim bazen deyip, bekarlara özeniyorum...Allah iyilerle karşılaştırsın, hayırlısını versin...ama ya evlenip yuva kuracaksın ya da hayatın boyunca bekar kalacaksın.ama insanları hiç takma bu konuda, neden mi? bana evlen, evlen, hep bekar mı kalacaksın diyenler, evlendikten sonra da niye erken evlendin ki diyor..salla insanları..sen nasıl yaşamak istiyorsan ona karar ver...bunu da diğerleri ile değil, evlenmeyi düşündüğün kişiyle açık açık konuş....

CİDDİ Bİ İLİŞKİM VAR EVLENMEYİ DÜŞÜNÜYORUM AMA AKLIM KARIŞIK SÜREKLİ ÇEVREMDE EVLENDİKTEN Bİ SÜRE SONRA PİŞMAN OLAN ARKADAŞLARIM VEYA YAKIN AKRABALRIMIN EVLİLİKLERİNİ GÖRÜNCE ÜZÜLÜYORUM ACABA BU Bİ HAYAT STANDARTIMI DER OLDUM. TABİ HERKESİN EVLİLİĞİ BÖLE OLMAZ. AMA GENELDE BUNLARA RASTLIYORUM KİME SORSAM NE VAR EVLENCEK DİO SİZİNDE DÜŞÜNCELERİNİZİ ALMAK İSTİYORUM ÖZELLİKLE ERKEKLER HAKKKINDA OLANLARI YANİ ÇOĞU İNSAN ŞUNU DİYOR. ERKEKLERİN TÜRLÜ TÜRLÜ HUYLARI ÇIKIYO EVLENDKTEN SONRA Bİ EVİN İÇİNDE OLMADAN KİMSE KİMSEYİ TANIYAMZ DİYOLAR.

oncelıkle hakkınızda herseyın hayırlısı olsun canım.
evet etrafımızda cok gorup duyuyoruz canım
evlılıkte sorunları kavgaları bosanmalara kadar gıden olayları
ama her evlılık oyle olacak dıye bırsey yok canım
her zaman dedıgım gıbı kork allahtan korkmayandan
ınsan evladıyla karsılastırsın rabbım
ama evet genelde evlendıkten sonra degısıyormus erkekler
ben yasamadım esım 8sene once tanıdıgımda neyse 6senedır evlılıgımdede o
harıka bır ınsandır kendını yanlıslarım hatalarım bıle olsa bana sakınce mantıklıca konusarak anlatır herseyı.
ama sunuda cok ıyı bılıyorum kı;sen ıyıysen herkes ıyı bunu unutma canım
eger evlılıgınde sorunsuz ıyı anlayıslı her denılenı yapıyorsan sen ıyı es olursun canım cevremden gordugum kadarıyla
ama emın ol sızın olmasa aıleden bırılerının bıle canınızı sıkması mumkun
kaynana kayınpeder gorumce eltı vs.........bunlardan muhakkak tatsızlık cıkıp sorun yasayacaksınız.cunku hepımız ınsanız ve hatalar yapıyoruz
onemlı olan sızın askınızın sevgınızın saygınızın gucunu gosterebılmek burada.
gerısı hıcc sorun olmaz
ben oyle yapıyorum delıler gıbı asıgım kocama ve benı esımı cocuklarımı evımın huzurunu bozacak kımseyı hayatıma sokmuyorum.
mast olan ben,esım ve kızlarımdır.

BENDE SİZLER GİBİ DÜŞÜNÜYORUM. TEŞEKKÜR EDİYORUM SİZLERE. ALLAH MUTLULUĞNUZU BOZMASIN GÖNLÜNÜZCE OLSUN HERŞEY
:1hug:hihoyyyt

evlenmenin o kadar anlatıldığı gibi korkunç birşey olduğunu sanmıyorum.. tabi ki zorlukları vardır sonuçta çok büyük bir sorumluluk almış oluyorsun ama eşler arasında karşılıklı bir saygı ve sevgi mevcutsa çözülemeyecek gibi sorunlar çıkacağını sanmıyorum.. birgün aşk mutlaka biter ama yerini sevgi alır aşk gelip geçicidir ama sevgi baki kalır.. sonsuz bir birlikteliğin sırrı da budur..

canım evlilikten neden korkuyosun ki,aslında çok güzel,ama anlaşabilirseniz,kim demişse doğru demiş erkeklerin evlendikten sonra kötü huyları çıkıyo,yapman gereken erkek arkadaşınla baştan herşeyi konuşman,evlendiğinizde nasıl davranacagını ona şimdiden söylemelisin.canım öncelikle erkek arkadaşın evliliğin yükünü kaldırabilecek bi tipmi?

kaydirigubbakcemileEvlilikle ilgili baklentiler artıkça insanlar mutsuz oluyor.O yüzden beklentilerimizi en aşağıya çekmek zorundayız.
Hiçbir şey şu hayayatta toz pembe değil.Evlilik de öyle.kaydirigubbakcemile

benim çevremde de mutlu çiftler yok malesef...
bi de burda okuyunca....
evlilikten korkmuyorum desem yalan olur.

Öncelikle hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun.
Evliliğin ne olacağı şimdiden belli olmaz. Çalkantılı günleriniz muhakkak olacaktır. Zaten tadı tuzuda buradan gelir evliliğin.
Eğer arkadaşını seviyor ve sayıyorsan her güçlüğü aşacağınızdan eminim.
Bazen bende bekarlığı özlüyorum ama çocuklarıma baktıkça iyiki evlenmişim demedende edemiyorum.

kavgasız evlilik elbetteki olmaz
ama evleneceğin kişiye karşı hissettiklerin çok önemli
tabi 4 - 4 lük biri değildir sende değilsin
ama kaldırabileceğin bi insanmı bunu düşün önce

Ben çok mutluyum valla evlilik olarak bakmıyorum...
Sevdiğim adamla hayatımı paylaşıyorum...
Beklentilerimiz yok birbirimizden...
Sorumluluklarımızın farkındayız...
Birbirimizin üzerine yıkmadan yaşıyoruz...
Eşim çok sakin kendiyle barışık..
Ben deli dolu kendine aşık...
Gıcık tarafları yok mu elbette var...
Benimde var..
Anlaşmayı başardıktan sonra bence dünyanın en güzel durumu evlilik

kaydirigubbakcemileEvlilikle ilgili baklentiler artıkça insanlar mutsuz oluyor.O yüzden beklentilerimizi en aşağıya çekmek zorundayız.
Hiçbir şey şu hayayatta toz pembe değil.Evlilik de öyle.kaydirigubbakcemile

beklentilerimizi neden minimuma indirelim? beklentisiz olmak kötü bişey diil mi? bi konu hakkında hiçbi arzu duymamak biyerde, bi fikri olmamak gibi bişey b eklentisiz olmak.. ne çıkarsa bahtıma hesabı..

beklentilerimizi neden minimuma indirelim? beklentisiz olmak kötü bişey diil mi? bi konu hakkında hiçbi arzu duymamak biyerde, bi fikri olmamak gibi bişey b eklentisiz olmak.. ne çıkarsa bahtıma hesabı..

tABi ki beklentisiz olmak kötü bir şey ,ama evlilik denilince insanların beklentisi o kadar artıyor ki...Dört dörtlük bir evlilik olmaz bana göre.İstekler artıkça hayal kırıklıkları artıyor.Karşımızdakini ne kadar çok devleştirirsek,onun ağzından çıkan her lafa inanırsak evlenince hayal kırıklığına uğramamız kaçınılmaz bana göre.Gerçekçi olup ,evlenince hayatımıza sihirli bir değneğin değmeyeceğini bilirsek daha mutlu oluruz.:eek:

10 senelik evliyim ve şimdiye kadar fikir olarak uyuştuğumuz çok az şey var diyebilirim. Ancak sevgimiz ve birbirimize saygımız sonsuz... Her konu bizim için bir kaos oluyor. Ama henüz "evlenmeseydim" dediğim bir gün olmadı. Bence sevgi varsa tartışmanın ve düşünmenin gereği bile yok. Benim hayatımda evlilik herzaman zevkli, eğlenceli ve güzel oldu. Eğer kendine göre bir seçim yaptığına inanıyorsan hiç düşünme evlen...

cnm şimdiki evlilikler ndn bitiyo biliyormusun evlenmedn önce hergün aranırsın seni özledim der sevgilin her özel gününü hatırlar senle görüşmk için gün sayar ''YALANCI ROMANTİK'' dizisi bence süper çnk gerçekleri anlatıyor evlenince kadınlar gene aynı ilgiyi bekliyorlar ama olmuyor evlenince bi kaç yıl sonra adm seni günde bi kere arar eve geliyorum bişe lazım mı die eve gelincede yemek hazırmı diye sorar ama insanlar daha cahil oldugu için evlennce bundn farklı şeyler bekliyorlar bulamyıncada boşanıyorlar

bende artik korkuyorum evlilikten...sevdigim adamla mutsuz olmaktan etrafimdaki tartismalari, kirginliklari, yasananlari gördükce korkuyorum

evlilik gerçekten bi kumar sorunsuz evlilik yoktur mutlaka olur ama karşınızdaki insanın ve sizin sorunları çözme yönteminizle alakalı bi olay bende erken evlendim pişmandeilim dersem yalan olur ama pişman olduğum nokta zaten bu sorumluluk er geç alınıyo ama keşke daha geç alsaydım ve gençliğimi yaşmamam zamanı evli bi insanın sorumluluklarıyla geçirmeseydim çünkü bunu herkes kaldramayabilir bende kimi zaman kaldıramadığım anlar olmadı deil oldu ama dediğim gibi en çok kişilerle alakalı

bu işe beklentili girmeyeceksin....o zaman hayal kırıklıgı daha da artıyor bence....bi de bekarlıktaki özgürlügün ister istemez olmuyor...sorumlulukların artıyor,hayat kavgan cogalıyor,hayatındaki insanların sayısı ve onlara karsı görevlerin artıyor...oysa bekarken odana girip kapıyı kapatıp biçok şeyi dısarda bırakma özgürlügün var...

46tl3rx8pxto4.gif

:eek::eek:
Evlilikte iletişim için pratik sorular/öneriler
Haklı mı mutlu mu olmak istiyorum ?
Bazen haklı olmakla o kadar çok uğraşırız ki, mutluluğumuzu arka plana atarız; hatta kendimizi ve eşimizi mutsuz ederiz. Her tartışma öncesinde bu soruyu kendimize sorarsak, haklı olmak uğruna yaptığımız pek çok gereksiz-önemsiz tartışmayı engelleyebiliriz.
Beklentilerim ne kadar gerçekçi ?
Eşinizin değişmesini istiyorsunuz. Peki, onun sizden değişmenizi istediği bir konuyu düşünün; siz kendinizi kolayca değiştirebilir misiniz ?
Eşim benim gibi düşünmek zorunda mı?
Bir tartışmada eşinizin sizi anlamadan sürekli sizin söylediklerine karşı geldiğini düşünün; tartışma kolaylıkla kavgaya dönüşebilir. Oysa, eşiniz önce sizi anladığını beliren birkaç cümle etse, belki de ortak bir noktada buluşacaksınız… Ya siz, bunu yapıyor musunuz ?
Hemen ve tam çözüm mu istiyorsunuz ?
Eşiniz sizden bir konuda farklı davranmanızı istiyor ve siz de kısmen farklı davranmaya başladınız. Eşiniz yaptıklarınızı mı görmesini yoksa eksik bıraktıklarınızı mı sürekli söylemesiniz tercih edersiniz….Ya siz, bunu yapıyor musunuz ?
:eek:

X