Evlilik yıldönümünde çeyrek altın takacakmış.

Zeytin, mevzu sadece bu olsa belki çeyrek benim gülüp geçeceğim bir olay olurdu. Ancak biz iletişim kuramayan mutsuz bir çiftiz. Bu yüzden batıyor her şey aslında.

Günaydın efem. Oğlumun doğumuyla çalışmaya ara verdim. Dönmeyi planlıyorum lakin mevcut şartlar müsaade etmiyor diyeyim. Elbette çalışacağım bir müddet sonra.

Ben o konuda eşime hak veriyorum. Zira eşime karşı böyle değilim. Beklentisi olabilir o yüzden. Ona karşı her daim mesafeli ve asık suratlı bir kadınım. Sebeplerim elbette var ama yeterli mi bilmiyorum.

Haklısınız aslında. Onu bu duruma ben getirmiş olabilirim. Sürekli eleştirerek, küçümseyerek... Ancak hiç değişmedi diyemem. Belki evliliğin getirisi olan bir değişimdi ama ben kabullenemedim. Eşim de hep bunu söyler. Aynayı kendine çevir önce der :)

tüm sayfaları henüz okuyamadım birazdan okumaya çalışacağım o yüzden yanlış birşey yazmak istemem.....ben de umutsuz görmedim evliliğinizi... Ama sizin de değişmeniz gerek sanki...siz değişince bence o da değişecek ... söylemesi kolay tabi ben de bunu becermeye çalışıyorum :))))
erkekler biraz dürtülmek ister kendisi düşünsün diye beklersek yandık..... ha bende öyleyim o ayrı :))

Yazdıklarınızı defalarca okudum. İç sesim "ne alakası var beni bu hale onun hataları getirdi. Aramızdaki duvarı o ördü" dese de, birçok kadının zamanla affedebileceği hatalardı aslında...

Samimiyetle soruyorum, gerçekten ben bu hali nasıl aşabilirim. Sarılmak istediğimde "ben gurursuz değilim" düşüncesinden nasıl arınabilirim? Kadın olmak istediğimde "ama o bana çok ağır sözler söyledi" düşüncesini nasıl bertaraf edebilirim? En basiti sevişme konusunda ilk adımı nasıl atabilirim? Belki bunlar benim geçmişimdeki travmalar dolayısıyla şekillenmiş karakterimle alakalıdır bilmiyorum. Lakin evet ben bir kadın gibi değilim. Mahmut abiyim. Hep böyleydim, sadece sevgililik döneminde daha naif sevgisini daha çok dile getirebilen biriydim. Mesela tartışmalarda defalarca birbirimize sevmediğimizi, sevginin bittiğini söyledik. Şimdi sevgi gösterirsem sanki kendime ihanet etmiş gibi hissediyorum. Ben bunu nasıl aşarım?

Eğer mutsuzluğumun benim gururum sebebiyle olmadığından emin olsam boşanırım. Lakin ben aynı davranışları bir başka erkeğe de yapsam, yine aynı mutsuzluğu yaşayacağım. Evet eşimle uyumlu değiliz. Evet aynı dili konuşmuyoruz. Ancak ben kendi adıma değiştirmem gereken bazı şeyleri değiştirmeyi başarıp yine de mutsuz olursam dediğiniz doğru olabilir. Bundan emin olamadığım için kestirip atamıyorum.

çocuğumuz ortak, neden ben talep ediyorum demişsiniz..
evet blogcuannenin sloganı akla geliyor hemen..
yardım değil işbölümü..
ben de, neden hep benim organize etmem bekleniyor diye kızıyorum ama, kızmakla diş bilemekle ömür geçmiyor.
kadın-erkek ilişkinizi heba etmeyin.
evlilikte dengeyi kurabilmek önemli..
nedir denge?
sizin asla tahammül edemeyecekleriniz, fedakarlık yapabilecekleriniz, yapmaktan mutlu olduklarınız ve eşinizin aynı şekilde...
bunları değerlendirmek lazım.
konuşmak lazım.
konuşamıyorsanız yazmak lazım.
eşiniz seviyor diye ne yapabilirsiniz mesela siz sevmeseniz de..eşiniz sevse de asla yapamam dedikleriniz?

çok zor bir çocuğunuz olduğunu defalarca yazdınız..
detaylarda takıldım da. 3 yaşında böyle hareketli bir erkek çocuğunu pusetle gezdirmek de nesi?
18-20 aylıkken puset arabanın bagajına kalktı, şimdi 3 yaşına yaklaştı ufaklık, sadece avmde uyku için ya da eşyaları koymak için kullanıyoruz.
parka asla götürmüyoruz.

çalışmayı ertelemeyin. çalıştığınızda eşiniz size daha fazla destek olacaktır.
evet yine sadece "destek" olacak tam anlamıyla paylaşmayacak belki ama..
ben çocuklarımı 1 yaşına getirip işe döndüm, evde olduğum sürede, "bütün gün evdesin" zihniyetiyle karşı karşıyaydım.

isteyin, talep edin, daha çok talep edin.

Aslında ilk kez "ben de artık seni sevmiyorum oğlum için sürüyor bu evlilik" dediğinde günlerce kendime gelemedim. Benim hep söylediğim cümleyi duymak, daha da kötüsü böyle hissettiğini bilmek beni çok hırpaladı. O zamandan beri asla sevmediğimi ve katlandığımı söylemedim ona. En azından bu anlamda değiştim.

Şöyle söyleyeyim, evliliğin ilk yılında eşim bazı hatalar yaptı. Bana yalan söyledi bir konuda. Sorumsuzluk ayyuka çıkmıştı. Aldatma vs değil. Parasal mevzularda güvenimi sarstı. Yapmaması gereken şeyler yapıp ortaya çıkmasın diye yalanlar söyledi. Bu durum beni çok etkiledi. Zira güven sarsıldığında telafisi olamıyor. Sonraki iki yılda bu durumu telafi etmek için çok çabaladı. Hep o adım attı, defalarca özür diledi vs.

Ancak bendeki güven kaybı düzelmedi. Her fırsatta bu yaşadıklarımızı yüzüne vurdum. Şüpheyle yaklaştım, hesap sordum. Didik didik ettim her davranışını ve sözünü. Velhasılı o bu durumdan bıktı zamanla. Ben artık çaba göstermeyeceğim dedi. Bana inanmak zorundasın dedi. Vazgeçti. Hem çabalamaktan hem de sevmekten. Adım atmaktan da...

Durduk yere değişmedim ben ancak affedemedim de zamanla.

Hangimizin evliliği bir parça böyle değil ki siz en azından kendinizi biliyor hatalarınızı dile getiriyorsunuz ama eksiğiniz eşiniz karşısında bunu hayata geçirmek istememeniz bence.

Erkekler daha yüzeysel kadın dediğin daha ince daha derin ve sizin şu eğlenceli tarafınızı eşinizin yanında da göstermenizi tavsiye ederim sadece birde siz çocuktan sonra çalışmamanın evde Kalmanın eve hapsolmanın acısını çıkarıyor gibisiniz. Belki siz farkında değilsiniz ama şöyle çocuksuz bir akşam yemeği bir çiçek bir dans sarılıp uyuma bence sizi çok mutlu eder.hemen ben böyle biri değilim demeyin kadınız sonuçta ruhumuz derin
Yani yapabilirsiniz neden yapılmasın diyorum sadece bence hala bitmemiş

Ha birde naçizane çocuğunuzu bir kreşe verseniz de gündüz iki nefes alsanız ilk başta buna ihtiyacınız var sizin

Kendinize ihanet etmiyorsunuz, gurursuz değilsiniz sadece kendinize ördüğünüz duvarlar bunlar.

Çok afedersiniz özele giriyorum ama siz bu adamla sevişirken utanç hissi yaşıyor musunuz?

Yaşamıyorsunuz, muhtemelen zevk alıyorsunuz.
Eşiniz ve siz birbirinizin en mahrem yerlerini görüyorsunuz, gururunuz kırılmıyorken sarılmak, öpmek neden gururunuzu zedelesin ki?

Eğer eşinizle cinsellik yaşamak da onurunuzu zedeliyor hissi yaşatıyorsa, bu problemi aşmak için gerekirse destek alın.

Yok hepsi sadece inatsa, hadi şimdi beraber yapalım.

Eşiniz evdeyse yanına gidin ve öpün şehvetle.

İşteyse seni seviyorum yazın ve sonuna öpücük koyun.

İlk adımı atmak zordur.
İlk adımı atın, gerisi gelecektir.

Baştan böyle alışmış efendim karikatür dergisinin yeri ayrıdır yıldönumundeki çiçeğin yeri ayrı... bunun ayrımını yapmamışsınız ve diğer sorunlarda eklenince bu hale gelmiş. Size tavsiyem evlilik terapistine gidin eski günlerinize dönmenizi diliyorum.

Çok fazla sosyal medya kullanmıyorum. Var olan konuşma ve yazma dilimin sosyal medya ile bir bağlantısı yoktur efem :)

Haklısınız aslında ilişkimiz o noktada değil. Saçma bir beklenti içerisindeyim.

Yaaa çok samimi yazmışmıssınız okurken güldüm bile kusura bakmayın :) oğlunuz kaç yaşında bilmiyorum ama ile büyükleri ile ayni şehirdeyseniz arada bi kaçamak yapın derim sinema olur konser olur neyse işte bence aranızın ısınmayacağı bi durum olmaz gergin bi süreç geçirilmiş ve tam rahat edeceğiniz döneme yaklaşmışsınız sayılır koparıp atmayın derim eşiniz de kendince şaka yapmış altın fiyatları yüksek ya :))

Eğer eşiniz affettirmek için uğraşmasaydı size hak verirdim.
İki yıl az bir zaman değil.

Affetmek erdemdir ve siz de bu erdeme sahipsiniz.

Hatasız insan yok. Mükemmel insan da yok. Eşinize açık yüreklilikle anlatın desek, o da belki sizin hatalarınızı sayıp dökecektir. Sizden farklı olarak daha anlayışlıdır ve affedicidir ama sizin duvarlarınız bunu görmenize engel oluyor.

Keşke yapmasaydı, keşke olmasaydı ama olmuş.
Geçmişteki hatalar gelecekte tekrarlanmayacaksa neden affetmeyelim sevdiğimiz insanı?

Siz de hatalı ve kusurları olan bir insansınız. Neden başkalarından mükemmelliyet bekliyorsunuz?

bence senden kaynaklı olmuş bu durum. çiçek getiren adama sigara al dersen zaten odun damarı olan bir erkek olarak iyice odunlaşır. çeyrek kibar bile kalmış yani.
ben hep romantizmden yanayım. eşimi nerdeyse 8 yıldır yontmaya çalışıyorum ama ıhhh olmuyor yani.
ama seviyorum keratayı. en azından benim için az da olsa çabası var. çeyrek alsa bana çok iyi olur bu ayın 25 de bizim de evlilik yıldönümü de.
ben çok sofra hazırlayıp hazırlık yaptım hediye aldım. baktım eşim çok da heyecan yapmadı bıraktım. bu ay yapıcam ama. tabi beni sinirlendirecek bir hareketi olmazsa

son olarak oğlanla ilgili bu kadar çok serzenişte bulunma bence. kokusuna hasret bir sürü insan var. şükrün olsun o. ne güzel Rabbim sağlıklı bir tane yoldaş vermiş sana.
benim oğlan 4,5 yaşında Allah bağışlar inş. bebeklikten 3 yaşına kadar falan tam bir canavardı. ama şimdi dert ortağım can yoldaşım. bazen üzgün olunca beni dinleyip moral bile veriyor kerata

Ben farkli bir yorum yapacagim sanirim. Ceyrek altin şakasi, altinin uctugu şu donemde kotu karsilanacak bir espri degil hatta guzel olmus. Ben olsam cok gulerdim, haklisin kocacim al valla derdim. Evliliginizde sorunlar var diye adam şaka da yapmasin mi yani? Zaten siz de "haci bana cicek alma cigara al" tarzinda konusuyormussunuz. Siz soyleyince sorun degil, adam ceyrek altin takacam deyince sorun oluyor, olmasin ama.
Bu konuyu okuyunca sizin asil sorunlardan ziyade ufak tefek alakasiz seylere takilan biri oldugunuzu dusundum. Asil sorunlarinizi yazmamissiniz hic. Bdv da yeni bir akim basladi simdi. "Hayatini ve yasadiklarini hikayelestirerek anlatma akimi." Akim ilk basladigi zamanlar degisik ve ilgi cekici geldi ama artik kabak tadi vermeye basladi. Herkesde bakiyorum gelip bir hikaye yazma meraki var. Uzun uzun anlatiyorlar ama ortada sorunu anlatan cumleler yok. Varsa da bir paragrafi gecmez o cumleler. Gerisi hep konu sahibinin ic sesiyle konusmasi tarzinda. Bu yazilar Wattpad gibi platformlar icin iyi olabilir ama artik bdv icin uygun olmadigini dusunuyorum ben. Zaten konuya yorum olarak bir kac kisi de "Ay ne guzel anlatmissin roman gibi" cumlesini kurunca, bdv hikayecilerimiz iyice cosuyor. Bu tarz konular cogalmaya basladi. Asil amaciniz insanlarin size fikir sunmasi mi yoksa birseyler yazmak mi sadece? Ben bu konuyu okudum ama sizin asil sorununuzu anlayamadim. Evliliginiz cocuktan sonra sıkıntiya girmis. Evet nerdeyse her evlilikte oluyor artik bu. Ama her evlilikte farkli sekillerde farkli sebeplerle seyrediyor. Ben daha acik bir sekilde sorunlarin anlatilmasindan yanayim. Bizim sorunumuz şu şu şu seklinde. Baska turlu burdan faydalanilamayacagini dusunuyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…