Evlilik yıldönümünde çeyrek altın takacakmış.

1ed8dab74e8077bfe4eb07fde738f89f63fb608e.jpg
img_58a317c3da861_1487083459.jpg
1ed8dab74e8077bfe4eb07fde738f89f63fb608e.jpg

Evet evet tam da anladığınız gibi başlık. Algınızın ayarlarıyla oynamayın, bırakın serbest kalsın.
Mevzuyu çeyrek altınla sınırlı tutup buna mı takıldın diyecek arkadaşlar, lütfen beni yormayın. Şimdiden teşekkürler efem.
Bu aralar çeyrek altın hediye etmek yürek istiyor, o nedenle ben olsam çeyrek altının “çeyrek” kelimesini duyar duymaz, bir gözümde çizgi filmlerde olduğu gibi dolar işareti diğerinde de minik sevimli kalpcik oluşur heee kocacım bana çeyrek takcek diye ağzımın suları akardı :KK70: :KK70: şaka bi tarafa evet evlilik bu moddayken eşinizin daha sevgi pıtırcığı sürprizler yapması gerekirdi ama erkekler işte olmuyor onlardan hem sizinki yıldönümünüzü kutlayacakmış demek ki evlilik anlamını yitirmemiş onun için, benim ex eş boşanma sinyalleri başladığında sözle bile kutlamamıştı ne yıldönümü, ne doğumgünü ki böyle günleri asla asla ama asla unutmaz bile isteye kutlamadı.

Son düzenleme:
Bacım sen yine 7 yıllık beraberlik falan diyosun. Ben ki daha 1 yıllık evliyim. evlilik yıldönümümüzü kutlamadık.
İlk planlar da yemeğe çıkma fikri vardı. O gün gelince "bi tatlı yiyelim"e dönüştü. Son dakika bi çay içelim bariye kadar düştük. En sonunda çay içmeye gitme yolunda kavga edip eve geri dönmüştük.
Çeyreğe razı olurdum anlayacağın. Benim durum senden de beter...

Allah başka dert vermesin.

Adam zaten evlenirken romantik değilmiş öyle bi beklentiniz de yokmuş odun olan adam sonradan romantik olmayacak ya ...

Zaman zaman tüm evliliklerde daralma oluyor. 2-3 günlük küçük bi tatil iyi gelebilir.

Çeyrek için de alsın ne var o kadar düşünebilmiş. Bozdurursunuz çeyreği başka bşy alırsınız yerine.

Bizim de yarın 3 yıl bitecek. 13 yıldır her özel günde (4-5 tanesi hariç) sınırsız limit açar istediğini al diye:KK70: neden? Çünkü gerçekten hediye düşünme, bulma ve alma konusunda becereksiz bi adam canım kocam:KK70: başta garipsemiştim şimdi kanıksadım. Tabi ben kıyıp pahalı şeyler alamıyorum çaaakaaal biliyo işini:KK70:

Umarım kurtarılabilir evliliğiniz. Ayrıca konularınızı okumak çok keyifli İdrak kalemine sağlık:KK200:

Çok fazla sosyal medya dili kullanıyorsunuz gibi geldi. Eşinizle iletişiminiz de bu tonlamadayken onun da sizin gerçek duygularınıza hitap etmesini beklemeyin. Komik eglenceli bir insansınız belki de ama hep bu dili kullaniyorsaniz, duygularınızı kendi kelimelerinizle ifade etmiyorsaniz onun da çeyrek alma fikri bu ilişkiye cuk oturuyor bence.

Çocuk sizi yormuş. İlişkinizı bitirmiş. Ama çok yorgunum sende çok yoruldun diyip buradan başlayabilisiniz. Diğer yandan onun yıl dönümünde size değer verdiğini gösteren özel bir şey yapmasını beklemeyin. Çünkü bence ilişkiniz o noktada değil.

Biliyorum bu yazdığım çok aptalca ve ergenlik kokan bir düşünce. Ancak ben boşanmaya karar verdiğim, beni buna ite n o kötü anların ardından boşanmaktan vazgeçmiş olmayı bile kendime yakıştıramıyorum. Tam iyi bir adım atacakken "sen bu kadar gurursuz musun" diyerek kendimi durduruyorum. Zira normal şartlarda arkama bakmadan gideceğim sözler işittim. Bu yüzden gidemedim çünkü çok daha beter cümleleri ben söyledim.

Kibirlisin ve gururlusun diyor eşim bana. Belki de öyleyim bilmiyorum ama bazen içimden sarılmak gelse de tuttum kendimi. Öyle bir hale geldik ki artık, sarılmıyoruz öpüşmüyoruz. Zaten sıpadan dolayı iki kelam edemiyoruz bile.

Önceki gün oğlumu tek yatırıp yatağa gittim. Onlarca önlem almama rağmen yine kafasının üstüne düşmeyi başardı. Zaten iki yıldır ayrı yatmanın rahatlığı vardı, bu olay da tuz biber oldu. Yine döndüm oğlumun yanına. Hep birlikte yatamıyoruz. Ben alıştım oğlumun sık sık uyanıp tepinmesine, kalitesiz uyumaya ama eşim erken kalkıyor ile gitmek için. Hak veriyorum ona bu konuda. Zaten az uyuyor o da bölünmesin istiyor. Yani hep beraber yatamıyoruz oğlum yüzünden.

Kadında onur ve gurur güzel bir şeydir, buradan sık sık yazarım dert anlatanlara birazcık onur lütfen diye ama fazlası zarar
O senin hayat arkadaşın, bazı yerlerde biraz saçma gururu bir kenara koymak lazım. 5 yıldır evliyim, ilk zamanlar bu gurur sorununu biz de yaşadık ancak yaştan mütevellit çabuk fark edebildik. Eşimin içini dökmesi bazı şeyleri anlamama sebep oldu, bana dedi ki ; benim beynim dümdüz çalışıyor, surattan tripten, beklentiden anlamıyorum, lütfen konuş benimle, bu güne dek erkek gibi yaşamış olabilirsin ama bana erkeklik yapma, bu evde bir erkek ve bir kadın var, kadın gibi davran, gereksiz gururdan vazgeç çünkü sen bunu yaptıkça benim inat damarım kabarıyor, bir şeyden rahatsızsan benimle konuş anlarım, uzaklaştığında ben daha uzağa gidiyorum, evlilik konusunda senden tecrubeliyim, ilk evliliğimde yaşadım bunları sonuç boşanma oldu, bana biraz güven dedi. Şimdi takıldığım bir şey olduğunda demliyorum bir çay oturup konuşuyoruz, evde daha sıcak bir ortamı canlı tutuyoruz, sarılmak, öpüşmek, şakalaşmak gibi iletişimi şekillerini kullanıyoruz. O da eğildi, ben de eğildim çünkü bu evliliği sevgiyle yürütmek istiyoruz. Ve çocuğunuz dahi olsa eşinle aranıza kimsenin girmesine izin verme, öncelikle bu ayrı yatma işini çözün, yeniden alışın birbirinize, çocuğa da bir düzen kurun, kendi yatağı, kendi odası, kendi başına vakit geçireceği bir alanı olsun. Çevremde çok sık görüyorum bunu çocuk anneye yapışık yaşıyor, bu da anneyi tüketiyor, bence işe çocuğun alışkanlıklarını değiştirmekle başlayın ki eşinle sana biraz zaman kalsın, konuşun bunları, bence düzelmeyecek bir durum yok sadece aranızdaki duygusal iletişimi güçlendirmeniz gerekli.

Şimdi hatırladım, bir önceki konuda bu komuta merkez zincirinden bahsetmiştiniz.
O kadar önemli bir şey ki bu, eşiniz sadece bu konuda değişse inanın evliliğiniz cicim ayına geri döner.
Ben boşanmıyorsam, çok büyük bir etkendir çocuk bakımı.
Çünkü bilirim, benim gibi olamasa da en iyi yine de babası bakar çocuklarıma.
Alt değişimi, banyoları, gece 4 sonrası nöbeti ona aittir.
Evde tatil günlerinde sabah 7 de kalkarlar, iki bebeğe de bakar dolaptan kahvaltılığı çıkarıp beni 10 da uyandırırlar.
Bir tek yemek yapamaz ve yediremez ama kavanoz maması, biberon maması, meyve yoğurt gibi şeyler gayet başarıyla halleder yokluğumda.
Ve gerçekten ben bir şeylere adım atıyorsam, onun bu yardımı, hayatımda gözden çıkaramayacak kadar büyük yer kaplamasındandır.

Sizde çocuğunuz ve siz ayrı hayat yaşıyorken, eşiniz ayrı bir hayatı yaşıyor durumuna geçilmiş.
Bu nasıl düzelir ya da eşiniz ortak edilir mevzuya bilemiyorum ama evliliğinizin rengi değişir.
1 gececik eşiniz oğlunuzla yatsa ve siz deliksiz bir uyku çekseniz, ertesi günkü mutluğunuzu görse belki de ortak olmaya adım atabilir.

Dediğim gibi benim eşimin çocuk bakımındaki yeri, bitmek bilmeyen fikir ve direktifleri. İlk bebeklik zamanlarında daha çok yardımcıydı ancak oğlum hareketlendikten sonra bir hayrını göremedim.

Eşim, yumuşak bir dille talep edersem geri çevirmez ancak ben niye ortak çocuğumuzun bakımı konusunda talep eden taraf oluyorum diye düşünmekteyim :)

Her zaman ki muhabbetinizi devam ettirmiş hepsi bu.

Sizinde guleceginizi düşünmüş .. Biliyorsunuz ki erkekler kadınlar kadar detaycı değildir.

Ne verirseniz onu geri sunarlar size.

Evlilik kurtarilirkende şakalar yapılabilir. Kişiler değişmiyor ki , olaylar değişsin.

Belki gerçekten sürpriz hazırlayacak. Bilemeyiz.

Madem evlilik kurtarma yolundasiniz romantikligi sadece ondan beklemeyin.

Sert , dimdik dumak zorunda değilsiniz her daim. Adım atın ..

Sürekli bir " yorgunum, bıkkınım , kızgınım havası karşı tarafı demoralize eder.

Maalesef böyle pis bir huyum var. Eşimden bekliyorum sadece bunu. Bahanem de" ben başından beri aynıydım ancak sen zamanla kalas hale geldin" düşüncesi.

ben evliliğinizde ciddi sıkıntı sezmedim ki bütün yorumları okudum kaçırdığım bir şey varmı diye. bence siz sıkıldınız bazı şeylerden. çocuk ciddi sorumluluk benim 2 tane var ben bile sizin gibi asık suratlı olabiliyorum bazen kızım bunu farkedip neden böyle sinirli bir yüz ifaden var diyip duruyor. bence siz eski alışkanlıklarınızı da arıyorsunuz ama çocukta çok hareketli olunca hem yoruluyor hemde kocanıza eve neşlenmeye haliniz kalmıyor. çok zor biliyorum ama bir kaç akşam neşeli güler yüzlü şakacı bir eşe bürünseniz çocukla şakalaşıp eşinize sataşsanız falan olmazmı bitirilirse yazık olacak evliliklerden.

Ota para verme cigara al diyen biriyseniz bence esinizin ceyrek altin almasi cok normal.
Size hitap eden hediyenin bu oldugunu dusunmus.

Ben neye takildiginizi anlamadim. Iyice ipin ucu kacti romantiklikten eser yok diye mi takiliyorsunuz. Haksiz degilsiniz. Ama sizin gibi esim olsa ben de herhalde hediye falan almam.

Cümlelere bu kadar takılmayın. Üç yıllık sevgililik döneminde tek bir cümle şekillendirmez ilişkiyi. Kaldı ki hepimiz flört döneminde fazlaca duyar kasar, olduğu gibi Yansıtmayız hiçbir şeyi.

Yazdığım sorun, yaşadığımız sorunların yanında ufak bir mesele aslında. Evet girizgah romantizm meselesinden oldu lakin satır aralarında dram gizli :)

X